Reklama

.

.

úterý 17. května 2016

Bohuslav Sobotka bojuje za zájmy TOP09 a ne ČSSD

Jaromír Petřík
17.5. 2016   Rukojmí
Církevní restituce, rusofobie, zrušení Benešových dekretů jsou hlavními atributy TOP09. Církevní restituce Bohuslav Sobotka posvětil, Lubomír Zaorálek se činí v otázce rusofobie a Daniel Herman zastupuje zájmy Sudetských Němců.


ČSSD má ve vínku heslo: "Svoboda, spravedlnost, solidarita", tedy, že je stranou sociální spravedlnosti a hájí zájmy našich občanů. Občany je ČSSD vnímána jako strana ateistická, nekonfrontační v zahraniční politice a Benešovy dekrety uznává jako základ poválečného uspořádání.
TOP09 je zase stranou hájící zájmy církví, silně rusofobní a odmítající Benešovy dekrety.

To, že se TOP09 rozhodujícím způsobem podílela na prosazení mimořádně nadhodnocených církevních restitucí je bez diskusí:http://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/To-co-ma-Schwarzenberg-na-webu-o-restitucich-je-desive-ukazuje-Mladek-260717, rusofobii předvádí Karel Schwarzenberg neustále :http://www.top09.cz/co-delame/napsali-o-nas/schwarzenberg-putin-je-agresor-rusko-vyhlasilo-valku-cele-eu-16575.html

Ohledně Benešových dekretů se Karel Schwarzenberg vyjádřil takto: „"Já bych je upozornil na to, že Benešovy dekrety už neplatí 20 let, poněvadž přijetím Listiny základních práv a svobod Ústavy přestala platnost Benešových dekretů. Ovšem nebyla zrušena od roku 1945, nýbrž od okamžiku, kdy byla přijata tato právní předloha," uvedl v diskuzi naČTSchwarzenberg adodal, že co je zrušené, tak už přeci nelze rušit.“ Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/vyroky-schwarzenberga-a-zemana-v-duelu-dyy-/domaci.aspx?c=A130118_154200_domaci_ert. Na základě kritiky potom K. Schwarzenberg opravoval svůj výrok, že nejsou neplatné, ale právně vyhaslé.

Jak víme, tak církevní restituce byly ve Sněmovně prosazené těsnou většinou za pomoci politické korupce, kdy hlasoval poslanec Pekárek odsouzený za korupci a nikým nevolené strana LIDEM Karolíny Peake. Ústavní soud tyto vysoce nadhodnocené církevní restituce posvětil, kdy v ÚS měli převahu soudci, kteří stranili církvím.

Bohuslav Sobotka při sestavování vlády slíbil, že s církevmi bude jednat o ústupcích. Místo toho si vzal do vlády KDU-ČSL, jejichž jediným cílem bylo vysoce nadhodnocené restituce prosadit.Bohuslav Sobotka se tímto osobně zasadil za zájmy církví a ve shodě s KDU-ČSL a TOP09 výši restitucí uznal v plném rozsahu a svůj slib porušil.

Co se týká rusofobie, tak ČSSD v minulosti zastávala vyváženou politiku směrem na Západ i na Východ. Tedy k zemím NATO i k Rusku. Poté, co kyjevští nelegitimní pučisté s podporou Západu svrhli legitimně zvoleného prezidenta Janukovyče a poslali ukrajinská vojska vyvraždit obyvatele Luhanska a Donbasu, kteří odmítli uznat nelegitimní pučisty za svoje nové vládce, jsem očekával ze strany ČSSD odsouzení těchto zločinů včetně kyjevských pučistů.Místo toho v podobě Lubomíra Zaorálka ČSSD zaujala tvrdě protiruský tón, postavila se na stranu kyjevských pučistů a porušení mezinárodního práva. Poté podpořila nesmyslné protiruské sankce.A Zaorálek se činil stejně jako Karel Schwarzenberg:http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1515606-zaoralek-rusko-chce-rozdelit-evropu-cesko-tomu-nesmi-prispet. Jako bonus Lubomír Zaorálek obvinil Rusko, že dováží migranty do Evropy:http://zpravy.aktualne.cz/domaci/mam-dolozene-ze-rusko-vozi-uprchliky-do-evropy-tvrdi-ministr/r~424174b6ea0711e5a8d7002590604f2e/

Bohuslav Sobotka ohledně Ruska zaujal postoj Lubomíra Zaorálka, který je stejný jako u TOP09.

Ohledně Sudetských Němců Bohuslav Sobotka vyslal na jejich sraz našeho ministra zahraničí Daniela Hermana:http://www.novinky.cz/stalo-se/403336-ministr-herman-se-zucastni-srazu-sudetonemeckeho-landsmansaftu-jako-prvni-clen-ceske-vlady.html

Proti napravení vztahů se Sudetskými Němci jistě nikdo nic nemá. Ovšem cílem tohoto činění je zrušení Benešových dekretů a jaké majetkové požadavky by asi následovaly, si můžeme domyslet.Církve se po roce 1989 též neoháněly tím, že hlavním smyslem jejich existence jsou peníze a majetek a poté jejich požadavky předčily všechna očekávání.Takže kromě stamiliardových výdajů na církve by naše daňové poplatníky čekaly možná ještě vyšší náhrady Sudetským Němců
Zatím vším je podepsán Bohuslav Sobotka. Proto osobně nechápu, proč je členem ČSSD, když ve skutečnosti hájí zájmy TOP09.
A pod 

15 komentářů :

 1. Ten kdo bude volit ČSSD je stejný vlastizrádce jako Sobotka a spol.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. (20:22):
   Jo, také doufám, že si voliči soc.-dem. onoho politického salta již dávno povšimli.
   A že se z toho pro (všechny) příští volby dost poučili ...

   Vymazat
 2. do jarmarečního kolotoče zvaného demokratické volby vůbec nenasedat. Alternativa pro volbu kohokoliv totiž neexistuje

  Slávek

  OdpovědětVymazat
 3. Po Zaorálkově kotrmelci, no vlastně už od dob odstřelení Paroubka je pro mně ČSSD nevolitelná. A je to právě o programu, ne o lidech- oni- a tady vidíme tu nepružnost! Do vedení se dostane pár idiotů, PR má na svědomí nějaká agentura, mají nalajnované noty od sponzorů volebních kampaní, a občane, stejně tak řadový člene z hornídolní, vyser si oko.Ten náš systém volební apod je zkrátka nepružný a neumí si poradit s variantou, že to vše jaksi nebude akceptovatelné. Viz. uprchlická krize, restituce. Vemte si, ano ,jakoby demoška, můžete demonstrovat ale to je tak vše Proti paní Baborové se objevil nanicovatý odboj, kterému se ovšem dostalo poctivého suportu médií, a rázem odboj povýšil, na druhou stranu stotisícová demonstrace odborářů byla zesměšněna . Výsledek? Právě jej já, vy , my všichni zkrátka prožíváme. Někdy si říkám, jestli má smysl se rozčilovat. Že naše životy jsou takové jiskérky které vzniknou nad ohněm, sotva si uvědomíte, že se objevila, ona hned zhasne.Ale tento příměr je správný a odpověďd je nasnadě- má to cenu, protože z dalších jiskérek může vzniknout další ohýnek.( záměrně nechci psát nekontrolovatelný požár, i když ani ten nelze vyloučit.)

  OdpovědětVymazat
 4. Ale stejně ke zrušení Benešových dekretů nedojde, už se o tom vždycky občas (před volbami?) žvaní šestadvacet let - je to jen účelové blábolení, aby se občané stále více nasírali. Účelem těchto žvástů je rozesrat všechny se všemi a proti všem. To je cílem současného mediálního projektu, ať píše články Petr nebo Pavel. Jedny jsou nasíračky zprava, druhé jsou nasíračky zleva, ale proč media neformují svoji práci s cílem naopak uklidnit občany, a uvést občanskou amtosféru do pohody, která by mnohem lépe posloužila práci, rodinám, soužití generací i sousedů navzájem,i lidskému zdraví. Ale to se nechce - z jakého důvodu? Kdykoliv už začne upadat společenská scéna do klidu, vždycky se najde nějaké štvavé a nasírací tema, a to se následně přežvejkává a rozžvejkává na desítky článků o tomtéž. Když to nejsou přejezdy "vlků" motorkářů, tak jsou to dekrety, a další a další. Povede to buď k naprosté apatii ke všemu, co se píše v mediích, anebo k násilným excesům. Jiné reakce ani nejsou možné - co z toho asi tak media chtějí?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Média jsou dnes nástrojem kapitálu, k němuž náleží a jehož součástí je ono -"perte se a žerte se".

   Vymazat
 5. Autor žije v bludu, pokud si myslí, že ČSSD hájí zájmy našich občanů, takovéto heslo totiž nikde v programu nemá. Cituji z jejich webu: https://www.cssd.cz/strana/ "ČSSD podporuje šanci všech lidí na důstojný život bez ohledu na to, zda se narodili v chudé či bohaté rodině...a nekompromisně hájí lidskost, rovnost a solidaritu." Všimněte si, že v programu této socialistické strany není záměrně psáno o rovnosti a solidaritě "českých občanů", leč všech lidí! (rozuměj: světa). Proto ta půl miliardová pomoc Turkům, proto to tahání Afroarabů do ČR...Sobotka v rozhovoru pro Rudé Právo: "Uprchlíky nemusíme vítat, ale máme povinnost jim pomáhat." Na otázku, zda nepovažuje za bezpečnostní riziko a problém integraci 900 Afričanů a muslimů, které letos rozhodl dovézt do republiky z Itálie a Řecka, Sobotka říká: "V 90-letech jsme integrovali muslimy z BiH. Není žádný problém, aby země s 10,5 mil. země integrovala během několika let 2-3 tis. cizinců. Takovéto množství nepředstavuje žádné reálné bezpečnostní riziko. Česká společnost se nemůže zcela uzavírat a ani bychom neměli stavět společnost na vyhraněném náboženském principu. Pokud se budeme takto vymezovat a neustále akcentovat nacionální linii, kdo zaručí, že v budoucnu se nenávist neobrátí třeba proti Ukrajincům nebo Polákům?" Sobotka, pomocník šíření parazitické ideologie hnědého moru v praxi jen plní vol. program své strany( a svých bruselských šéfů, resp. US Embassy) http://www.novinky.cz/domaci/395326-sobotka-pokud-lide-utikaji-pred-valkou-mame-povinnost-jim-pomoci.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A on je tady někdo, kdo hájí zájmy našich občanů? Nějaká konkretní strana? Některá z vlád, které se tady od devadesátýho střídaly u koryt, než vydrancovaly veškerý majetek státu, stylem každej chvilku tahá pilku hájila snad zájmy našich občanů? Že jsem si toho nikdy nevšim -která to byla?

   Vymazat
  2. SPD - Okamura. Důvod proč na něho stále kydat špínu.

   Vymazat
 6. Stojí za pozornost,jak během dvou let,Sobotka úplně ztratil image,vůdce ČSSD,důstojný vrcholný politický činitel.Každý si ve vládě dělá co chce,nakonec s tím souhlasí.Když dokázal Kalousek prosadit cirkevní restituce,proč by Sobotka neprosadit restituce sudetského majetku.Podle posledních informací,možná by to měl ve vládě i v parlamentu snadnější.Sice tuším,že to navrhne Bělobrádek.
  zemedelec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sobotka udělá to, co dostane za domácí úkol z Bruselu. Česko už nemá žádné národní politiky, Česko už má jenom poslušné manažery (s označením politik), kteří jsou v cizích službách a plní slepě příkazy. Z V4ky je snad posledním politikem už jenom Orbán.

   Vymazat
 7. krasavec, a inteligentní, ale neplatič

  OdpovědětVymazat
 8. Prvně lituji, že nejsem členem ČSSD. S náramnou chutí bych Sobotkovi (a potažmo i grázlovi Zaorálkovi!) hodil stranickou knížku na hlavu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Něco takového je jim totálně šumák.

   Vymazat
 9. "Partaje" začnou vnímat "hlas lidu", až občané prosadí změnu jejich financování. Např. podle podnětu http://www.podnety.cz/podnet-cislo-20111017212248 .

  OdpovědětVymazat