Reklama

.

.

středa 25. května 2016

Českem projede devět kolon kavalerie USA - Tisková zpráva, Svět bez válek a násilí

Táňa Bednářová
25. 5. 2016 

Českem projede devět kolon kavalerie USA.
Řekli jsme: “Už nikdy více cizí armádu na našem území”Ve dnech 27. až 30. května 2016 se uskuteční na území České republiky „přesun“ amerických vojáků v rámci cvičení Saber Strike v Pobaltí.

Průjezd příslušníků 2. jízdního pluku je očekáván dne 27. května 2016 ze základny v německém Vilsecku po D5 a pražském okruhu D0 do kasáren 17. listopadu v Praze-Ruzyni, kde je plánováno přenocování. Dne 28. května 2016 vojáci odjedou po D1 do Vyškova a Přáslavic, kde budou ubytováni po další dvě noci. Ve zdejších prostorech se také bude konat společný výcvik s českými vojáky zaměřený na střeleckou přípravu, vojenské lezení a řízení vozidel. V pondělí 30. května bude kolona pokračovat po D1 a na hraničním přechodu Bohumín opustí Českou republiku. Přesun se týká cca 500 vojáků a 225 ks vojenské techniky. Vzhledem k počtu osob a vozidel a pro zachování bezpečnosti i plynulosti provozu na pozemních komunikacích, bude kolona rozdělena do 9 částí.

V neděli 29. května 2016 se pro veřejnost od 14.00 do 17.00 hodin uskuteční v kasárnách ve Vyškově marketingová show vojenské síly USA - Den otevřených dveří se statickou ukázkou techniky.

V informacích o této události jsou neustále opakována dvě slova: NATO a přesun.

Tato vojenská cvičení v Pobaltí a přejezd České republiky takovýmto okázalým veřejným způsobem nejsou organizovány NATO, ale přímo americkou armádou – přesně United States Army Europe (USAREUR), tedy Velením armády Spojených států v Evropě a nikoliv NATO, jak deklaruje ministr Stropnický. Je evidentní, že se záměrně neříká pravda, aby se neplašila populace. Když se totiž sděluje, že jde o cvičení, které organizuje NATO, je cílem, aby si lidé mysleli, že jde o plnění našich povinností směrem ke spojencům vycházejících z naší smlouvy o členství v NATO. Ale to, co stojí na oficiálních stránkách US Army Europe, mluví samo za sebe: “Armáda Spojených států v Evropě hraje klíčovou roli při prosazování zájmů USA." ("U.S. Army Europe serves a critical role in advancing U.S. interests.”)

Naše zákony mluví velice jasně o tom, že přítomnost cizí armády na našem území podléhá schválení Parlamentu ČR. Tedy slova „přesun“ je používáno zcela záměrně za účelem „obcházení zákona“ a zabránění našemu Parlamentu rozhodovat o mimořádně závažných záležitostech. Je použito slovo „přesun“, ale uvádí se, že vojáci americké armády budou přespávat v různých městech minimálně 3 noci, pořádat akci pro veřejnost a navíc “… se bude konat společný výcvik s českými vojáky zaměřený na střeleckou přípravu…”.

Už minulý rok jsme varovali, že akce “americky konvoj” nebyla pouhým běžným přejezdem nebo přepravou vojenské techniky. Pohyb několika set amerických vojáků po území České republiky s vlajkami, kteří se zastavují, zdraví lidi a ukazují a půjčují dětem své zbraně, není možné nazvat „přesunem“. Šlo o mnohem víc. Nic podobného si dnes není možné ani představit v žádné zemi západní Evropy, protože podobné průvody se mohou odehrávat jen v diktaturách nebo ve válečných podmínkách - pouze pokud se okupuje nebo se osvobozuje jiná země. Ve svobodě a demokracii by to bylo chápáno jako urážka a ponížení těch národů!

Toto vše by mohlo být součástí mnohem širšího plánu, který mimo jiné směřuje k militarizaci společnosti: zdvojnásobení vojenských výdajů, přítomnost armády v ulicích, výchova k vojenské mentalitě už od základních škol, nové zákony o odvodech a vojenské službě, atd.

Z tohoto úhlu pohledu je jasné, že všechen strach rozdmýchávaný okolo tématu uprchlíků, je velká mediální kampaň s účelem odvést pozornost veřejnosti od toho důležitého, co se děje uvnitř naší společnosti.

Informovat se a informovat inteligentním způsobem, vyjadřovat nesouhlas, otevírat veřejnou diskusi na tato témata… to jsou první nezbytné kroky pro udržení živé demokracie a zabránění její degradaci na něco pouze formálního.


Táňa Bednářová
Svět bez válek a násilí

press@svetbezvalek.cz |
Praha, 23. května 2016
www.svetbezvalek.cz

30 komentářů :

 1. Plechová kavalerie naložená barevnejma opičákama bratra Onany a plácající nadržená Filipovská,Langšádlová a spol. u cesty!To bude nezapomenutelnej pohled!!!!!:-DDDD

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pojďme sázet, kolik jim těch plechovek klekne. :D

   Vymazat
  2. Pojďme sázet, kolik jim těch plechovek klekne. :D

   Vymazat
  3. A Vyvadil sedící na silnici s cedulí s nápisem "NEPROJEDOU" :-D

   Vymazat
  4. A kníže je bude vítat hlavou vraženou do jejich zadků:-DDD

   Vymazat
  5. Je třeba více amerických vojsk na území Protektorátu Čechy a Morava, aby nás mohli bránit před agresí, resp. invazí dvaceti ruských motorkářů, bezprostředně ohrožujících naší bezpečnost a demokracii.

   Vymazat
 2. Tak buď tam má být společné cvičení na téma "vojenské ležení", nebo je to opravdu vojenské lezení někomu do pr..le.To jsme uměli vždycky nejlíp.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte naprostou pravdu. Tak připosranej, vlezdoprdelistickej národ, jako je tento, to se asi jinde nenajde. Bohužel.

   Vymazat
 3. Slovník cizích slov:

  DRAGONÁDA - ve Francii koncem 17. století zavedené násilné metody rekatolizace pomocí vojska (hlavně dragounů), usídleného v odbojných městech a vesnicích, pak obdobný způsob potlačování lidových svobod vůbec.

  OdpovědětVymazat
 4. Vrazi jedou, sláva! Laudáte, natáhni si budíka, at nezaspíš! :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Jéje, to zas bude kvikotu ...

  OdpovědětVymazat
 6. Tak schválně, kolik bude odpůrců kolony a kolik přihlížejících. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. MInule byli vítači přesunování autobusy tam, kde je bylo třeba, protože vítačů nebylo dostatek. A to je jen dobře, že jich moc není.

   Vymazat
  2. Příznivci si u Stropnického zaregistrují jako, se svými syny a dcerami, vnuky a vnučkami, branci Armády ČR, kteří budou plnit funkci "kanónenfutru" při útoku NATO na Ruskou Federaci.
   To jsem zvědav, kolik se jich přihlásí na náborových místech Ministerstva obrany ČR?
   Pane Stropnický, oznamte národu jejich počty!

   Vymazat
 7. Svět bez válek a násilí bude, až tu nebudou amíci!

  OdpovědětVymazat
 8. Nedouk komediant Vydra už chystá ˇValacha a blejsá šavlicku
  Václav

  OdpovědětVymazat
 9. Hurvínek a Spejbl jsou v Moskvě. Lidé tam chodí s ruskými prapory a volají: MIR, MIR ! Co to znamená? Ptá se Hurvínek. Spejbl vysvětluje: To znamená, že lidé chtějí mír, bez válek, aby mohli v klidu žít a pracovat. Přišli do Varšavy, tam mávají lidé polskými prapory a volají: POKÓJ, POKÓJ ! Co to znamená, ptá se Hurvínek. To znamená taky mír, poučuje Spejbl. Poláci říkají Pokój !
  Přijdou do Česka, tady se valí plechová kavalerie s nápisem US Army, ze zadku jí kouká celá pražská kavárna, havloidi jí košťátky umetají cestičku, aby se náhodou nerozpadla a Hurvínek se ptá - tati a co je tohle? Tohle? Tohle je nábytek do toho pokoje !

  OdpovědětVymazat

 10. V+W 1938 KOMEDIANTI JEDOU

  Komedianti jedou, komedianti jdou,
  tluče se na buben a troubí na trumpety,
  jak holka lechtivá ječí klarinety.
  Komedianti jedou, komedianti jdou.
  Na sudy prkna, na prkna cáry, naruby kožich ‐ už je tu král.
  Hraje se fraška, troubí fanfáry, až dohrajem, pojedem dál
  Srdce se tetelí, srdce se chvěje,
  co u nás na scéně všechno se děje:
  Král se vzdá trůnu pro lásku ženy z lidu,
  loupežníci unesou hrdinovo dítě,
  mordýři a intrikáni chvíli budou světa páni.
  Tanč
  S díky zdraví se kalamajka lebek a hnátů,
  piráti napadnou loďstvö majestátu
  a majestát jen tiše zapláče,
  pak upečem z drtin koláče.
  A pak se všichni budete smát,
  jak jeden druhého se budou bát.
  Až uvidíte,jak to dopadlo,
  vy pochválíte naše divadlo.
  Ať expozice, katarze či kolize,
  každý přijde si na své peníze.
  Až skončí fraška, shodíme masky,
  z fantazie vrátíme se zpět.
  Jsme taky lidi, máme své lásky,
  milujeme svět.
  Až skončí fraška, shodíme masky,
  z fantazie vrátíme se zpět.
  Jsme taky lidi, máme své lásky,
  milujem život, milujem svět,
  milujeme svět.

  OdpovědětVymazat
 11. Starší (nad 65 let) znalí bývalých poměrů, si většinou nestěžují při srovnávání s dnešní dobou. Spíš bych řekl, že s tou "dřívější" byly i spokojeni. Ano, nebyla "svoboda slova a cestování", i když jak pro koho. Názory, že komunisti mohli všechno a zbytek nic, je klamný! Tato praxe byla uvedena v život vlastními lidmi! Vždyť v naší malé zemi bylo 3 X více komunistů než v "našem vzoru" v Rusku Porovnejte rozlohu a počet obyvatel!!! Toto je největší vypovídající hodnota, ze které se dají dělat nějaké závěry! Ne SSSR, ale VLASTNÍ LIDÉ působili to "peklo" v naší republice!
  Nezapomeňte, že u nás byl již před II.světovou byl "kapitalismus" se vším všudy, včetně živnostníků , soukromníků, továrníků atd. a v SSSR nepatřilo nikomu nic!

  Tak je to i dnes, můžeš "teoreticky" říci co chceš, můžeš i "zase teoreticky" cestovat kam chceš, ale o kolik těch zákazů, příkazů a nařízení je dnes víc než v minulé době, to už nikoho nezajímá! Proč tomu tak je? Opět Vlastní lidé! Tedy naši "vedoucí činitelé". Z jednoho chomoutu jsme se vyvlékly a do druhého jsme dobrovolně vlezli!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V podstatě souhlasím, s výjimkou toho, že nebyla svoboda slova. Každý obyčejný člověk si říkal co chtěl a nadával na co chtěl. Když byl někdo v postavení, tak musel být opatrnější, jinak by mohl přijít o práci. Dnes je to stejné, člověk ve státních službách a v dobrém postavení se rovněž musí mít na pozoru, aby nepřišel o práci, navíc mu však hrozí i trestní stíhání. Také je dnes větší počet témat, o kterých je zakázáno otevřeně mluvit, jež mohou být trestány vyhazovem nebo trestním postihem.

   Vymazat
 12. Chci se zeptat poslanců či senátorů, zda-li platí Ústava ČR nebo se může použít jako toiletní papír.
  Evidetně se tu porušuje zákon a nikomu to nevadí.
  Nejedná se o vojska NATO, ale pouze o americkou armádu. Zdravím Pe.K.
  P.S. Teď si každý může dšlat co chce, právo není.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A proč to píšete sem? Za váš volební obvod sedí v senátu senátor, ve sněmovně je 200 poslanců, tak se zeptejte jich. Tady vám žádnej poslanec ani senátor neodpoví.

   Vymazat
  2. Žádný politik odpovědět nemůže, protože by skrze vlastní zvratky nemohl ani zabublat nesmysly.
   Tato vlastizrádná vláda bude v budoucnosti souzena a posouzena jako háchův kabinet a protektorátní klika.To jim nikdy nemůže projít, leda by idiokracie pokračovala exponenciálně.Jsem proti vstupu amerických vojsk na naše území a chci pro svoje děcka a vnoučata mír, nikoli kolony obrněnců.
   Ti naši debilní vlastizrádci vůbec netuší, kolik lidí se chystá na tragický konec nejdelšího mírového období v dějinách naší země,různé skupiny se radikalizují, vzniká podzemní hnutí, bez možnosti kontroly, protože těm, co nám vládnou už nevěří vůbec nikdo.
   Neváží si míru, nakonec je rozzlobený lid pověsí na kandelábry, protože to bude jediná možná cesta k míru.
   Že by se dnes někdo trápil se zákony, když se jimi neřídí ani naši vládci, navíc, podle vyššího principu mravního.........

   Vymazat
 13. tak motorkáři jim vadili, že přijeli uctít památku padlých vojáků , ale americký agresoři jim nevadí ?
  fujtajbl to snad není pravda , ať už je toho konec, nechceme tu žádná cizí vojska

  OdpovědětVymazat
 14. Dejme si pozor kdo bude mavat americkymi vlajkami.Pri te posledni komedii jsem si vsiml, ze nase televize ukazala nekolik mist, kde lide mavali.Malokdo si vsiml, ze tataz skupina byla ukazovna nekolikrate jako nova. I kdyz si vymenili mezi sebou ty vlajky ale dva ksichty jsem pouznal, kde nas hlasatel hlasil- dalsi lide
  prichazeji, aby vzdali uctu nasim osvoboditelum

  OdpovědětVymazat
 15. Navrhuji udělat galerii kolaborantů, kteří "vítají" - já ty fotografie kolaborantů vystavím a očísluji, časem k tomu lidé přidají i identifikátory - kdo to je a co dělá. Bydliště těch vítačů nás nezajímá, nejsme jako ukrofašisti nebo Evropské hodnoty, jsme Český Pranýř. Takže foťte ty kolaboranty a posílejte. Adresu dodám. - Václav Pranýř

  OdpovědětVymazat
 16. Na mostech pod kteryma budou projizdet mirotvorna vojska SS bude "spousta vitacu a mavacu".. a budou tam take "piskaci". Muze foukat vitr, vlajka muze stahnout mavace rovnou pod kola projizdejicich spratelenych vojsk. Anebo muze prset a bude moc kluzko...anebo take muzou vitaci sami z neskonale lasky k osvoboditelum byt nepozorni a preletet pri mavani pres zabradli! Cokoli se muze prihodit,staci mala nepozornost a nestesti je hotovo!Takova tlacenice pri zabradli obvykle dobre nekonci takze obcane by meli dbat zvysene opatrnosti aby nedoslo k nejake nehode!Je to osobni vec kazdeho jestli pujde mavat osvobozeneckou vlajkou nebo nepujde. A lide,kteri trpi zavratema by vubec nemeli chodit na takove mista u cest,u zabradli anebo u svodidel,protoze staci chvilka nepozornosti a nestesti je hotove!...
  Ja osobne mam problemy pri pohledu z vysek tak tam urcite nepojedu i kdyz tim prijdu o uzasnou podivanou...)))

  OdpovědětVymazat
 17. Vrahové, za kterými jsou potoky krve, spousty rozvrácených států, chaos, opět na scéně a jako vždy, připraveni se svými koloniemi, k provokacím na ruských hranicích.Hlavně odvrátit problém s imigrantskou krizí a vnucovat jakéhosi nebezpečí z "agresívního" Ruska.ČT to jistě vysvětlí správně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chtělo by to přivítání salvou sluneční záře.

   Vymazat
 18. Připomíná to příjezd německé armády v roce 1939 a okupaci zbytku ČR,jen se stačí podívat na historické záběry z roku 1939. Také armáda okupantů a válečných zločinců.

  OdpovědětVymazat