Reklama

středa 4. května 2016

Čína Obamovi odpověděla ohledně pravidel světového obchodu

4. 5. 2016   zdroj
Čínské ministerstvo zahraničních věcí reagovalo na prohlášení prezidenta USA Baracka Husseina Obamy o tom, že pravidla světového obchodu budou psát USA. Dané sdělení vyslovil 3. května mluvčí ministerstva zahraničí ČLR Hong Lei.


Připomeňme, že americký prezident v rozhovoru s The Washington Post řekl, že "svět se změnil." "Pravidla se mění s ním. Spojené státy, nikoli země jako Čína, je musí psát," řekl Obama v komentáři k podpisu dohody o hospodářské smlouvě Trans-tichomořské partnerství.

Mluvčí ministerstva zahraničí ČLR komentoval prohlášení amerického prezidenta. Hong Lei řekl, že podle Číny jsou USA příliš ambiciózní, když vyslovují taková prohlášení.

"Obávám se, že neberou v úvahu dlouhodobou perspektivu. Pravidla pro mezinárodní obchod musí být definována všemi zeměmi světa společně, nemohou být diktována jedinou zemí", řekl zástupce čínského ministerstva zahraničí.

Připomeňme, že dohoda Trans-tichomořské partnerství je namířena proti Číně. USA se snaží připoutat k sobě země tichomořské oblasti a uzavřít jejich trhy pro čínské zboží. Čína se snaží to nepřipustit a uzavírá jednotlivé dvoustranné dohody se zeměmi v oblasti Tichomoří.

 Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

20 komentářů :

 1. Počkám si na komentáře "pražské kavárny" k Obamovu vyjádření!
  U Zemana,i při vyřčení bezvýznamné věty, dovedou "vyčíst" jeho myšlenky a záměry. Pak se pohoršují nad tím, jak si to president mohl vůbec dovolit!
  Obama řekl naplno, že USA budou diktovat světu co kdo může a co ne!
  Nebo to tak neřekl? Ale z jeho slov to tak PŘÍMO VYPLÝVÁ!
  Tak se teď ukažte, kavárenská brigádo kapitalistické práce!

  OdpovědětSmazat
 2. US umí jen kroutit ruce a diktovat - jsou to zločinci.

  OdpovědětSmazat
 3. Někde v diskuzi jsem četl a reagoval na nějakého blba, co ty jeho agresivní prohlášení ušatce popisoval jako špatně přeložený výklad a označil to za hoax. I tak se brání havlokavárna, to je to samé jak se brání elita a nevyhovující informace jsou konspirací.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak podívej ty prasečkáři 8.21 - ten nějakej blb jsem byl já. Ano a zopakuju ti to. Protože to, co se neustále Obamovi podsouvá, že má prohlašovat, on prohlašuje asi tak už potřicáté - prostě to prohlašuje pořád. A tady se o tom píše taky pořád -jak u blbejch na dvorečku.A proto je možné, že celá ta myšlénka je jinak, že v angličtině je to vyjádřeno jinak, a český překlad je nesprávně. To jsem napsal. A napíšu ještě, že ty máš možná ještě větší ušiska, a třeba i poďobanej ksicht a k tomu třeba i smrdíš. A vyčítá ti to někdo? A taky blábolíš blbosti - je snad pro to na tebe někdo zlej? Jsi blbej, vošklivej, umíš kušnit jen o havlokavárně, i když nikdo neví přesně co to je, a podobný sračky. Elita nemusejí být jen lidi bohatí a vlivní - elita můžou být třeba taky jen lidi, kterým to myslí, a nepíší jalový hovadiny, nedřepí 24 hodiny u počítače a necintají úplně ke všemu. Stačíš k tomu ještě taky občas šukat? Nebo jsi už jen ubohej impotent, a tím víc musíš psát pitomejch žvástů, aby sis to vynahradil? Někteří ubožáci si dokonce myslí, že když tady budou plivat nějaký nadávky na Obamu či kohokoliv, že se něco změní. Kdyby vyšla výzva pro všechny český chlapy do zbraně - tak tahle hnusná diskuzní smečka by byli první, kdo by zalezl do nějakých sklepů. Měj se ty bojovníku.

   Smazat
  2. Ty sračko 15.39, že reaguješ znaméná, že ty na PC se vůbec nedostaneš. A ty tvoje zvratky si nech pro sebe,nikdo není na ně zvědavý.

   Smazat
  3. Pro velmi vychovaného pana Elitu 15:39 - bylo by dobré se nehádat, nenadávat, nesprosťačit, leč se věnovat víc geopolitice a vůbec si všímat, co se posledních 70 let ve světě děje. Pak vám bude mnoho věcí jasných a můžete kandidovat mezi tu opravdovou elitu národa. Zatím v ní nejste ani omylem.

   Smazat
 4. Doufám,že slova Obamova prohlášení,pochopí i podporovatelé TTIP.Naprostá koloniální správa států,které podepisují takové smlouvy s USA.O výhodnosti v obchodování s USA,nemůže být žádná řeč,pokud se jim bude zdát nějaký Český výrobek jako vhodný,odkoupí ho nadnárodní společnost a ta ho teprve prodá do naší obchodní sítě.Také ho může vyvést jinam a nám dodá třeba Španělský.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:33 Kdyby jste se seznámil s tím jak smlouva navržená,napíšete kraviny.Preambule smlovy říkà jasně - posílení makroekonomické spolupráce,podpora ochrany životniho prostředí,posílení práv a ochrany zaměstnanců,
   právo na svobodu sdružování a kolektivní vyjednávání,odstranění úplatkářství a korupce v oblasti obchodu a investic,zákaz všech forem nucené práce a práce dětí.Uznàní práv a povinností členů navzájem vč.platných dohod WTO,GATT,GATS a info.doložek nejvyšších výhod v různých oblastech ekonomiky v každé zemi.Článek Čína reagovala...je převzat z ruských medií,proto ta zmínka o proti čínskému obchodu bla,bla,bla.Zajimejte se proč nejen Čína,ale i Rusko,J.Korea nemužou či nechti splňovat to,co v preambuli smlouvy a v dalších právech a především povinnostech zůčastněných. :-)Čest.

   Smazat
  2. Milý anonyme 13:21, preambule je moc pěkná, jen copak je pak dál.
   A pokud by ses díval na ČT, tak při příležitosti konference v Šanghaji se ten blb Obama v dvoustranných jednáních s různými státy snažil vyloučit Čínu z obchodních i jiných vztahů. Což při příležitosti jednání v Číně považuji jednak za obzvláštní stupiditu, jednak za vrchol drzosti.

   Smazat
  3. Anonymní 13:21
   Pokud jste skočil na tu návnadu,co je napsáno preambuli,tak je mi Vás líto,hlavně to nevnucujte druhým,přemýšlivým.Vždyť co existuje kapitalismus,dělají pravý opak.

   Smazat
  4. Pro anonymní 13:21
   Ještě bych doplnil,přečtete si Bělobrádka blog Akt.cz.Odmítáme řídit stát jako firmu,protože firemní kultura velkých korporací,jde vždy proti demokracii.I když je to určeno asi proti Babišovi,ale také víme,že Bělobrádek je pro smlouvu TTIP,přitom je v rozporu,aniž si to uvědomuje.

   Smazat
  5. 13:21 člověče,vy máte staré myšlení jak ten ekonom ČSKOS Janíček.Vite, kapitalismus ve světě je jinší než ten náš/směs komunismu a ranného kapitalismu/!

   Smazat
 5. Mě jenom překvapuje, že Čína na ty hloupé a vychloubačné fráze vůbec reagovala. Vždyť jim to už ani nestojí zato, stačí si počkat pár měsíců. Vypadá to, že už si jsou nějak podezřele jisti v kramflecích a nebaví je poslouchat svého největšího dlužníka.

  OdpovědětSmazat
 6. Inu, co jiného to je než myšlení ýbrmenče, který se má za vyvoleného k vedení světa.
  Myšení, které do mezinárodního života dál uvádí onu "slavnou" úvahu o tom, že USA zkroutí ruku všem, kteří se protiví zájmům USA (nebo že by jim spíš zakroutily rovnou krky?).
  Byl už tady jeden nadčlověk s viděním své role ve světě k nerozeznání podobným tomuto Obamově "chápání".
  Neskončil však slavně ...
  A těmto obamům se naši polit. činovníci klaní!!

  OdpovědětSmazat
 7. Asi tak nějak - Katolický duchovní dokládá sílu své modlitby: "Kolem mne krupobití, modlím se k Bohu a nade mnou najednou modrá obloha."
  Evangelický farář obdobně: "Hrozný déšť, po modlitbě všude kolem slejvák a nade mnou azurové nebe." Židovský rabín povídá: "Já vám jdu takhle v sobotu po ulici a přede mnou na zemi najednou naditá peněženka. Nuže pozvednu ruce k Hospodinu a najednou všude kolem sabat a jen nade mnou středa..."

  OdpovědětSmazat
 8. Že jsou amíci blbi nepřekvapuje. Překvapuje, že jim to vše politici našich zavedených stran žerou a tím nás vedou do skázy.
  Ve vobách už ani jeden hlas!
  Děda.

  OdpovědětSmazat
 9. Je s podivem, že Černému muži v Býlé chýši (rodilému keňanovi Obamovi) světový tisk stéle všnuje pozornost a přisuje nějakou zásadní důležitost. Možná je to z důvodů vlastnictví sdělovadel vyvoleným etnikem, či jakési myšlenkové setrvačnosti, snad z úcty k dosud zastávané funkci, nebo ...? V realitě však tento přístup oporu zdaleka nemá.
  Jen pro oživení uvedu pár událostí z nedávné minulosti, které dokreslují ponižující a zmenšující se význam jeho osoby a USA ve světové politice:
  - způsob přivítání Obamy v Saudské Arábii
  - "odložení" Obamovi objímající ruky Raulem Castrem v přímém Tv přenosu
  - vyhoštění US konzula z N po odhalení aféry s odposlechy německých politických elit
  - opakovaná vetování Obamových návrhů zákonů kongresem USA včetně přijetí muslimských uprchlíků
  - mnohačetná vyjádření presidentského kandidáta Trmpa o nebývalé neúctě hlav států vůči Obamovi
  - zesměšnění účinnosti vojenského angažmá USA v řešení syrského konfliktu vstupem letectva RF na syrské nebe
  - nutnost zrušení sankcí vůči Iránu na základě zahraniční politiky RF a zemí BRICS,
  - odsouzení G.W.Busche jun., T.Blera a dalších USA a GB politiků malajsijským soudem za zločiny proti míru a rozpoutání válek v Obamově funkčním období,
  - výsměch za sankce s Mistrály, které vzápětí F prodala ve shodě s RF do Egypta, ..... a td.
  To vše jsou události, kterými si svět DOVOLIL vyjádřit neúctu a pohrdání presidentem, jeho administrativou a v podstatě i celou rolí USA ve světové politice a ekonomice. Snad jen Maljsie ztrátou dvou letadel dostala srozumitelný signál, že si dovolila příliš mnoho, ale zdá se, že to jsou jen poslední záškuby umírajícího obra.

  Světoví političtí lídři (vyjma vlád ČR a dalších vohnoutů) většinou již pochopili, že USA jsou cíleně (nejen cestou působení presidenta Obamy) marginalizovány. Významově jsou dávno za zenitem a po sestupné trajektorii směřují od postavení světového leadera a četníka k šedé průměrnosti. Zda se jim podaří tento sešup, pomocí presidentské volby, alespoň přibrzdit, je zatím ve hvězdách. Obama však svou úlohu ke změně center světového zákulisního řízení bezezbytku a velmi svědomitě naplnil.

  Jako president USA je bez mezinárodní i vnitrostátní autority a lid USA mu zřejmě nikdy pomník nepostaví či jej dokonce označí za historicky nejhoršího presidenta. Ale pro nástup NWO a zákulisní loutkovodiče vykonal neskutečně mnoho. Možná se i dočká heroizace poté, co budou národní státy zrušeny a svou suverenitu převedou pod globální řízení OSN. A znovu se budou přepisovat dějiny. To však již celosvětově!!

  Mír s námi!!
  Ferro

  OdpovědětSmazat
 10. Nařizuji obdiv a lásku s bezvýhradnou poslušností k USA. Jinak bude zle. Elity - přátelé z řad lokajů USA v ČR, to přijímají a jsou vzorem - ale ještě musí k témuž přinutit i plebs, respektive lůzu. Po dobrém nebo po zlém vykořenit úctu, obdiv a náklonnost k Rusku, kterou stále ještě sdílí rostoucí většina občanů z lůzy, nenáležící ke kavárenské elitě. Této elitě, tímto vyslovuji pokárání, za neúspěšný boj s proruskou propagandou dle prvořadého hesla, americké lži musí zvítězit nad pravdou stejně, jako americké humanitární bombardování vítězí nad humanitou.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.