Reklama

.

.

čtvrtek 12. května 2016

Co je to vlastně ta svoboda a demokracie?

21 komentářů :

 1. napísal si toho dosť, nečítam, stačí nadpis. Sloboda bola v ČSFR a demokracia nikdy nebude. Mnohým sa to javy ako opak,ale to nie je pravda. Za socializmu sme mali viac slobody ako sme potrebovali a k tomu sme dostali množstvo sociálnych výhod.V terajšej že vraj demokracii si ani neprdneš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každému je dnes přece jasné, že ani v EU a notabebe v USA není ani svoboda, ani demokracie, ale vláda moci a mocných - ergo OLIGARCHIE. A nakonec i jejích nejvyšší představitelé to naplno a bez ostychu říkají a dávají najevo.....

   Vymazat
 2. Svoboda a demokracie - co to je? To je například v ČR přesně ten bordel, který tady všude je kolem dokola, tedy -kam oko dohlédne, všude samej bordel. Nic víc, a nic méně, ale konečně teprve teď v tom máme úplně jasno.

  OdpovědětVymazat
 3. Pane Leo K.
  Perfektní.
  Proto včas upozorňují,že ty volby zakážou už příští rok.Všechno se rýsuje k tomu,že by volby ve více státech mohly něco změnit,hlavně v těch velkých státech,jako Německo,Francie,ale i Anglie.
  zemedelec.

  OdpovědětVymazat
 4. Tam kde je svoboda, tam není spravedlnost.
  Curzio Malaparete napsal:
  Chudý člověk, který pracuje, strádá, trpí, bojuje, nesní o amerických filmech a ani o životě v přepychu. Sní o trávě, o venkově, o lukách, o prostých lidských věcech. Sní o jiné chudobě, než je ta jeho, o chudobě, na níž má účast jako vlastník a ne jako otrok. Sní o světě chudém, v němž vládne spravedlnost. Se svobodou neví dělník, co by si počal. Nepatří mezi jeho požadavky. Svoboda pro dělníka nemá smysl, pro něho má smysl spravedlnost.

  OdpovědětVymazat
 5. Prosím Vás o jaké svobodě to vůbec mluvíme? Jak může být svobodný občan jestliže je ekonomicky svázán půjčkami, hypotékami, přežíváním od výplaty k výplatě ze které pouze recikluje základní potřeby? To je forma novodobého nevolnictví ne-li otroctví. Velikost svobody názorně viděli lidé u peněžních bankomatů v Řecku ve chvíli kdy se postavili proti finanční mezinárodní mafii a lichvě. A jak jste svobodní, když všechny Vaše telefonáty jsou nahrávány, všude Vás filmují kamery, Vaše platby přes karty a e-bankovnictví jsou sledovány, když máte sledovaný internet, cenzurované veškeré zpravodajství a toky informací? Jak jste svobodní, když si můžete vybrat ve volbách z kandidátů jen menší zlo a ne skutečného kandidáta ku prospěchu? Jak jste svobodní, když vůbec nemůžete ovlivnit politické dění a ani ekonomické využití Vámi do systému vložených čím dál větších peněz. Jak jste svobodní, když hodnota peněz na Vás vůbec nezávisí a neovlivníte ji. O jaké svobodě chcete mluvit když nerozhodujete o politické odpovědnosti tzv. elitních vůdců, kteří si dělají s celou Evropou co chtějí a nikomu z nás se nezodpovídají? O jaké svobodě se vůbec dá mluvit, když dnes nemůžete veřejně říci svůj názor aby jste neměl strach z označení za rasistu, rusofila, nedemokratického živla, zpátečníka co nechce blaho migrace nebo minimálně za nevzdělance,který nechápe úžasnost věšení červených trenclí na Hradě nebo plujících po Vltavě fakáčů? Jó máte svobodu koupit si v obchodě předražený brak nebo ještě předraženější brak o potravinách vůbec nemluvě, který do 5 let zase můžete vyhodit a běžet si koupit nový ještě horší brak.

  OdpovědětVymazat
 6. Svoboda a demokracie jsou jen prázdné pojmy, které nám mají vytvořit iluzi, že tyto pojmy něco znamenají!
  Svoboda:
  Svobodný může být pouze jedinec, ale jen do té doby, než se setká s člověkem jiným! Chtějí li tito dva lidé žít ve své blízkosti, zákonitě si musí určit jasná pravidla, které vyhovují oběma.

  Jinak se mohou zařadit do říše zvířat, kde platí "právo" silnějšího!

  Každá svoboda je něčím podmíněna! Jedině svoboda myšlení je neomezená, člověk si může myslet co chce, aniž by to jakkoliv zasahovalo do svobody jiného! Je to na strašné dlouhé psaní - o svobodě.

  Demokracie:
  Místo dlouhé "teorie" jen pár vět. Porovnejte si význam slova demokracie z doby před 40 lety a dnes. Snad na ty markantní rozdíly přijdete sami.
  Argument, že se doba mění, nelze uznat, protože by ta demokracie by měla být skoro dokonalá!

  OdpovědětVymazat
 7. Demokracie je velký plášť pod kterým se schovají všechny lumpárny a války !

  OdpovědětVymazat
 8. Tady v ČR už šestadvacet let platí pěstní právo - tedy právo prachatějšího ( silnějšího)- zákony džungle. Patříme snad už do říše zvířat? Ještě že zvířata žijí ve sladké nevědomosti, jinak by nejspíš spáchala hromadnou sebevraždu. Žít v symbiose s takovou havětí, jakou se ukazuje být člověk? A přitom někdy dávno jeden ruský básník použil slova "člověk, to zní hrdě!" Asi to bylo hodně dávno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepatříme do říše zvířat protože zvíře si vezme jen to co nutně potřebuje k životu ,ovšem ti nejbohatší jsou podstatně horší jak ta zvířata, protože jim nestáčí co mají ,oni chtějí na úkor obyčejných pracujících lidí maximálně zbohatnout za jakývkoli okolností což zvířata nedělají.

   Vymazat
 9. Svobodný,skutečně plně svobodný,je jen ten,kdo bojuje vždy a proti všemu i sám proti sobě,je-li toho třeba pro jeho svědomí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Třeba ti,jimž se na vojně říkalo "furťák"? Ti prostě bojovali furt. Jsem myslel přesně naopak, že nejsvobodnější je až bezdomovec, nebo někdo, kdo dokáže žít stranou od lidí v nějaké chýši - jen se psem. Ten už se může svobodně na všechny vysrat, žádnej zmrd už mu nemůže nic přikazovat, rozkazovat, a vydírat ho doporučenejma dopisama s různými ultimaty - žije-li bez adresy.To by ocenil každej, kdo prošel peklem státního byrokratického teroru zvyšujícího poplatky za bydlení a živobytí bez ohledu na příjmy, kdo tím pádem prošel peklem půjček u lichvářů, a jejich metodami vydírání, když nemůže splácet lichvářské úroky, a následně peklem exekuce, když mu nějakej zmrd s inteligencí katova pacholka prolézá ubohý příbytek. Ten má dobojováno.. jak kdysi zpíval Wabi Daněk... a věci co se stanou, se tě nedotýkaj, byl jsi bit. Všechno už jsi vzdal, a postavil se stranou.... A nastoupí pravá svoboda, protože člověk svlečenej z kůže, už zmrdy nezajímá. Jen je třeba naučit se s tím žít. A pořídit si psa s výcvikem "trhej pána" jakmile se k příbytku přiblíží někdo, kdo jen připomíná byrokratickýho chcípáka s razítkem. To je svoboda.

   Vymazat
  2. 18:51. Každý,kdo uteče,je otrokem a snad to není potřeba vysvětlit.

   Vymazat
  3. Naopak - je potřeba to vysvětlit. Jsou to myšlénky tak hluboké, že jimi nelze proniknout. Kdo dokáže utéci, stane se otrokem - čeho? Mně to přijde jako mluvit s někým mentálně ne zcela v pořádku. Jako můj kolega lékař v psychiatrické léčebně těžko vysvětlí jednomu pacientovi, že se v léčebně nejedí malé děti, když on to tvrdí. Tvrdí to pořád. Kdo se zúčastní maratonského běhu je otrokem sportu? Tak jste to myslel?

   Vymazat
  4. 19:06. Stane se otrokem toho,před čím utekl,protože problém nevyřešil a ten trvá. Dokud ho nevyřeší,bude jeho otrokem,protože vyřešit ho,je třeba.

   Vymazat
 10. "Svoboda je poznaná nutnost", staré známé a pravdivé a praxí potvrzené.

  Možnosti k útěku z vězení nám dávají poznatky, které nám umožní vyhodnotit situaci a zachovat se správně.
  A vězení je mentální (jiná vězení nejsou) to je potřeba si dobře uvědomit, dokud vězení bytost hledá jinde je otrokem (požitků, peněz, úspěchu, strachu).

  Svoboda také znamená žít podle svědomí v souladu s bohem.

  K článku: Je trochu nešikovné shazovat informaci, že v Německu je více než 200 znásilnění denně. To považuji za dobrý odhad (na Silvestra dokonce hony na ženy a do medií se to dostalo až za tři dny). Do oficiálních zdrojů se pravdivé statistiky nedostanou. A samozřejmě, pokud má známe v Německu, tak je nemůže nabonzovat, ale bude vědět pravdu. Příbuzný byl před několika lety v Anglii a říkal, že je to tam islamizované a neviděl pro angličany naději a já, když to řekl nepochyboval a více a více se to potvrzuje. Jak asi měla reagovat. Spratek jeden zasloužil by pár facek. Jako by někdo řekl v Oděse byli upáleni civilisté a někdo by odpověděl a můžete své tvrzení nějak odzrojovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvrdím, že svoboda jednotlivce je produktem svobodného kolektivu.
   A fčíl mudrujte.

   Vymazat
 11. Vyborna analyza. Skoda, ze autor neuviedol viac literatury na dohladanie.

  OdpovědětVymazat
 12. K textu: radeji mene, ale lepe .

  OdpovědětVymazat
 13. Ahoj! Chci vás dnes bohatý. Vydělat peníze dnes, když jste se mnou (pan Eric Mark) a dalšími příjemci. Mám prázdnou kartu ATM, která je užitečná a otevřená všem na světě. Tato ATM karta je schopná hackovat do libovolného bankomatu kdekoli na světě.
  Čím méně peněz, které dostanu za den s touto kartou, je 3 000 dolarů. Každé peníze a peníze pak stále čerpají do mého účtu. Ačkoli je nezákonné, není riziko, že by byl chycen, protože je naprogramován tak, aby nebyl schopen sledovat, ale také má techniku, která znemožňuje detekci CCTV. Pro podrobnější informace o tom, jak se dnes dostat, Email hackerů: ericmarkatm616@gmail.com

  OdpovědětVymazat