Reklama

.

.

neděle 22. května 2016

Co s TV? Taky ji máte doma?


Oldřich Průša
22. 5. 2016
Motto: (útržek z rozhovoru bývalého ministra kultury ČR Milana Klusáka a bývalého ředitele Československé televize Jana Zelenky: „Ředitel vysvětluje, jak práce v televizi probíhá…“
Ministr jej přeruší a na jeho slova reaguje: „Dobře, Honzo, já chápu, že televize je i výchovný prostředek, ale fakt by to nešlo nejdřív po dobrým?“

Po asi čtyřiceti letech je možno konstatovat, v poněkud jiné souvislosti, že po dobrým to stále nejde a nepůjde, pokud se něco nestane, pokud někdo nerozhodne, že se stane. Říká se, že „veřejnoprávní televizi“mají v rukou aktéři „Velké televizní stávky z přelomu let 2000-2001.


Nedomnívám se, že je to tak úplně pravda.

Proč? Jakoby před oponou, za oponou. Před obrazovkami jsme my koncesionáři /tj. 135,- měsíčně od každého elektroměru/. Za obrazovkami jsou ředitel a jeho podředitelé a houfce dalších s vlastními zájmy, neladícími, jak stále vyplouvá špička ledovce na povrch, s námi diváky, či konzumenty čehokoliv.

Co s tím? Národu se na náměstí nechce. Jednou, kvůli horku, druhdy kvůli dešti, povětšině však kvůli tomu, že je národ už zase tak nějak pěkně znormalizovaný. Nic s ním nehne. Proč protestovat proti televizi, když do ulic nevyšli, ani po podivném přijetí církevních /či katolických restitucích. ¨

Ve světě poměrně známý revolucionář dal jednomu ze svých spisů titul – Co dělat?

V souvislosti s „tou naší veřejnoprávní“ by se jako řešení mohlo jevit neplatit poplatek televizní instituci, ale v rámci zákona příslušnou částku odesílat tzv. advokátní nebo notářské úschovy. Věřím, že ledy by se začaly rychle lámat.

Tento krok by nebyl znárodněním, ale vyjádřením vůle nespokojených. Má-li být veřejnoprávnost /definic je řada/ jakž, takž zachována, mohl by tento postup na nějaký čas kombinován se „zakódovaním“ všech jejích programů /i regionálních/.

Až by se po čase, prach usadil i bez větších šarvátek, mohlo by se hledat nějaké lepší řešení.

I malý krok, může být pokrok.

Snad tento návrh dolehne k uším prezidenta, předsedům obou sněmoven Parlamentu, premiéra, i malým a velkým radním pro sdělovala.

Kéž by.

5 komentářů :

 1. TV nesleduji,je destrukční.ČTV je smrdutou stokou plnou lží a násilí sloužící cizincům,cizákům,obchodníkům-šmejdům a žoldákům v cizí moci.

  OdpovědětVymazat
 2. Když vidím reportéra ČTV,udělá se mi špatně.Když vidím USA film plný násilí a propagace násilí,chse se mi zvracet.Nesleduju tyto zvrácenosti primitivů,podlézavců,gum,patolízalských kolaborantů na ůrovni opic.

  OdpovědětVymazat
 3. ČT hlásná trouba sionismu
  je třeba je všechny vyházet a pozavírat, až po vrátné!
  Zůstat může jen ten, kdo se otevřeně postavil proti té svoloči.
  Zavřít, dokud nevrátí, co rozkradli . Stejně tak v ČRO. Je třeba tyto instituce deratizovat a vrátit českému státu. Není východiska. Pokud je dostane lid, vytvoří se zde dříve či později zase parta gaunerů, která se přisaje na penězovody a bay si upevnila koryta, dá se do holportu s gaunery typu Kalouska.
  Jediná ochrana je rotace kádrů!!!
  Čtyři roky v rozhlase nebo v televizi a pak deset let mimo!! Nakonec chlapci ze Strakovky tento "komunistický" princip zavedli u hlavounů Policie ČR, neboť policejní mafie v souručenství s tou justiční si z nás udělala Palermo.

  OdpovědětVymazat
 4. Karel Novotný23. května 2016 8:53

  Asi od roku 2002 tv také nesleduji a proto ani neplatím. Lhaní a manipulace mě nezajímá. Stačí poslouchat ty ovčany, které tv sledují a nechají si vymývat motek - HRŮZA!

  OdpovědětVymazat
 5. Nechápu, kdo zodpovídá za zpravodajství.
  To, co v jiných TV stihnou za 10 + 5 minut /zprávy + sport/ natahují na 45. Nejdřív řeknou, co řeknou. Potom ukáží zbytečného koktajícího reportéra repotrérujícího o dešti v dešti pro blbce, co neví jak to vypadá, když prší.
  Kromě toho točí nekonečné seriály s podřadnými herci za nadstandartní honoráře z našich TV daní.
  Kdo zapomněl na blbku Kočí, ten si ji užije...., ale honorář jí platíme, jako by byla ve sněmovně - kdo jednou čichne ke státním penězům, ten se té vůně nabažit nemůže...

  OdpovědětVymazat