Reklama

.

.

pondělí 30. května 2016

Další Jandovo absurdní číslo

Radim Valenčík
30. 5. 2016
Napsáno při příležitosti výročí 600 let upálení Jeronýma Pražského 30. května 1416
V "Prvních zprávách" v rubrice "A co vy na to říkáte pane Zbořile?" popsal 29. května Zdeněk Zbořil velmi vtipně novou iniciativu Jakuba Jandy spočívající v hledání toho, kdo financuje proruské informační zdroje působící u nás. Jeho článek přiložím později. Nyní upozorním na největší absurditu, která se problematiky tzv. proruských informačních zdrojů působící u nás týká.


Jakub Janda a jemu podobní vidí příčinu v účinnosti "proruského" propagandistického působení v tom, že příslušné informační zdroje či média jsou financovány ruskou stranou či přímo Putinem. Tomu odpovídá i pojetí Jandovy akce – odhalit finanční zdroje a utnout tipec těmto zdrojům. Vůbec mu přitom nedochází, že do této akce projektuje svůj vlastní svět, do kterého se zapouzdřuje, to, jak on sám se chová pod vlivem finančních stimulů, jak si sám pro sebe upravuje své vidění reality – a také jak se tím vzdaluje od cítění a myšlení normálních lidí, jak ztrácí svou použitelnost i jako "slouha slouhů" současné (rozpadající se) globální moci.

Nádherná ukázka toho, jak se hroutí cely systém současné globální moci a do jaké duchovní bídy se propadají "slouhové slouhů" této moci. Vždyť přece si každý dovede představit, že pokud by to, jak je účinná ta či ona propaganda, záviselo jen na penězích, tak by si nějaká proruská média u nás ani neškrtla.
Ve financování "proamerických" médií versus "proruských" to vidím hrubým odhadem tak 10:1 ve prospěch "proamerických". A když započítám roli těch médií, která jsou placena z našich daní a která nelze nazvat jinak než "proamerická", pak to tak nějak 10000:1.

Financováním "nepřátelských", "proruských", "proputinovských" informačních zdrojů (médií) působících u nás tedy to, že lidé nepovažují za hlavní zdroj nebezpečí Putina, asi vysvětlit nelze. Pokud někdo založí projekt, který se to takto vysvětlit pokouší, pak nemůže být zcela normální.

"Slouhové slouhů" současné globální moci ovšem skutečně přestávají být v podmínkách rozpadu této moci normální – ztrácejí nadhled i soudnost, zapouzdřují se do své skupinové konformity (stádní stupidity).

Vůbec jim nedochází následující:
- Pravda existuje a tu si za peníze koupit nelze. Za peníze si lze koupit jen pronásledování a umlčování pravdy, ale to není nikdy dlouhodoběji účinné. (Ostatně právě dnes si připomínáme výročí 600 let upálení Jeronýma Pražského, kterého při této příležitosti stojí zato připomenout.)

- To, co považují za "proruskou" propagandu, je ve skutečnosti obhajobou střízlivého a kritického rozumu.

- Nejúčinnější v působení na veřejné mínění jsou názory těch, které nikdo neplatí. Ani z jedné, ani z druhé strany. Lidé totiž mají dostatečný cit, aby rozpoznali, co je a co není poctivé.

- Aniž by si to uvědomili, dokumentují lidí typu Jandy to, že se nechali koupit a stali jen hlásnou troubou názorů druhých. Pokud by totiž byli schopni mít vlastní názor, nezesměšňovali by se podobnou aktivitou.

Jak jsem již uvedl, rozpad globální moci, které jsme svědky, se bude projevovat stále zřetelněji stále většími absurditami. Pro veřejnost stále zřetelnějšími. Je otázkou, zda to, že se rozpad globální moci vyjevuje v podobě gejzíru absurdit (někdy i hodně nebezpečných), dojde i některým ze "slouhů slouhů" současné globální moci. Jakub Janda je z tohoto hlediska lakmusový papírek a jako takový je užitečný.

Na závěr jako příloha článek Z. Zbořila, který obsahuje podrobnější informace i iniciativě J. Jandy:
Z kaleidoskopu událostí minulého týdne bychom ještě měli připomenout pokus tanku Evropské hodnoty, který podpořen MV, MO a MZV ČR, zřejmě nikoli jen morálně, obesílá "alternativní média", v rámci programu Kremlin Watch. Ten se, vzhledem k angličtině, zřejmě nechal inspirovat způsoby McCartherova Výboru pro neamerickou činnost z padesátých let 20. stol. a položil předpokládaným respondentům otázky, jejichž odpovědi "bude analyzovat.., ve svých studiích..." a také "zjišťovat důvěryhodnost" dotazovaného média.
O "stážistické zkušenosti" v nějakém americkém badatelské nebo vyzvídacím učilišti svědčí mj. i to, že označují dotazované "alternativce" za projekt, snad proto, aby neměli velkou práci s referováním o výsledcích svého výzkumu případnému zahraničnímu patronovi.
Tak je třeba odpovědět na otázku "jaká je redakční struktura Vašeho projektu?", s podotázkami, "které osoby jsou součástí redakce věnující se přípravě, psaní a editaci článků? Vydáváte na Vašem webu články externích přispěvatelů? Pokud ano, o jaké externí přispěvatele se jedná? Jakým způsobem vybíráte, komu dáte prostor?" Už tento první soubor vyvolává dojem, že je formulovali "vyzvědači začátečníci", anebo naivní podvodníci, kteří tyto odpovědi hodlají využít k osobnímu prospěchu.
Tím jednoduchost myšlení tázajících se ale nekončí. Ještě chtějí vědět "jaká je jeho (projektu) vlastnická struktura" a "z jakých zdrojů přicházejí k Vašemu projektu finanční zdroje". Podepsán Jakub Janda, který se už neodvážil položit majitelům, editorům a přispěvatelům další neméně důležité otázky, jako např. s kým byli včera večer na večeři, s kterým partnerem nebo partnerkou strávili v loži manželském či mimomanželském několik posledních dnů a nocí, jakou používali ochranu při případném pohlavním styku a, abychom nezapomněli, zda nejsou na sankčním seznamu vlády Spojených států.
Pokud autor či autoři těchto otázek předpokládají, že ti kteří nejsou vázáni přísahou nebo soudem vynutitelným předpisem (žijeme, jak se často tvrdí, v právním státu) budou osobě známé jen z několika koktavých vystoupení v ČT sdělovat "popravdě" vyžadované informace, nelze zvolat společně s Janem Husem "O Sancta simplicitas!
Když ale přestaneme žertovat musíme stejné otázky položit zadavatelům dotazníku a ptát se, kdo jsou, kolik mají spolupracovníků, kdo je platí a kdo zajistí, že jimi získané informace nebudou zneužity nejen politicky, ale i "v obchodním styku". Pokud tyto veřejností položené otázky nezodpoví, můžeme si domnívat, že jde o snahu dopustit se přípravy trestného činu, anebo alespoň podílet se na obnovení cenzury a její privatizaci. Ta je ovšem podle Listiny základních práv a svobod, o kterých slyšíme a mluvíme při kdejaké příležitosti, a jejího čl.17, odst.3. "nepřípustná". Nezapomeňme ani na čl.10 téže Listiny (odst.3/), že "Každý má právo na ochranu před neoprávněným shromažďováním, zveřejňováním nebo jiným zneužíváním údajů o své osobě". Tato práva mohou být sice za zvláštních okolností omezena, ale pouze zákonem, o kterém ale Kremlin Watch Janda nemluví.
Kdyby se tento soukromý spolek chtěl nechat inspirovat, jak obejít judikaturu Evropského soudu ve věci svobody tisku, mohli bychom mu doporučit porevoluční cenzuru Rakouské c.a.k.monarchie, k jejímuž obnovení a rozšíření přispěl o kníže Clemens Metternich, požívající i mezi dnešními reprezentanty EU vážnosti.. Podle jeho názoru byla Evropa v roce 1815 unavena válkami a revolucí, "...a proto je nutný klid a pořádek, přičemž tento stav zajistí policie, církev a cenzura". Anebo by se pan Janda mohl nechat inspirovat dvoudílným tlustospisem "V obecném zájmu. Cenzura a sociální regulace literatury..." (vyd. Academia 2015). Nemusel by on a jeho spolupracovníci upadnout do podezření, že chystají nějaký podvod, a to dokonce pod patronací vlády ČR nebo Evropské komise.

28 komentářů :

 1. je to len pokyn pre slabých aby rezignovali a prestali hľadať pravdu, veľkým problémom je, že sa vždy, opakujem vždy nájde jedinec, ktorý je ochotný sa dať za pravdu aj umučiť - a to je najväčším prejavom pravdy samej - takže čakáme na nového mučeníka, a ak príde, bude koniec Jandovcom - a im podobným

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ty stupidní otázky přesně odpovídají americké inteligenci. Když na vstupním vízu do USA je otázka, jestli jste členem teroristické organizace a pokud ano, tak jaké?

   By mě zajímalo, kolik měli kladných odpovědí:-)
   J

   Vymazat
  2. 87 % MOZKU TVOŘI KAPALINA

   U JANDY je to kapalina brzdová...

   Vymazat
 2. dobrý článek, dík za něj. prosím opravte jméno iniciátora Výboru pro neamerickou činnost - nebyl to mc carter, ale mc carthy.

  OdpovědětVymazat
 3. Jakub Janda, vysloužilý buzipornoherec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. deviantni podla svine /prasatka prominte/nema moznost vedet, co je vubec pravda, o o vic kvici, aby dostal pomeje,co mu bohaci vyblejou,dalsi dukaz co je vsechno je spatne s uchylakam, nejsou schopny vybec myslet a videt primo...za natrzenou predel udelaji vsechno, ja to nechci videt az se budou smat ty co se smejou naposled...opravdu ne..

   Vymazat
 4. Jediny prostredek proti propagande je pravda, ale na pravdu tihle Jandove kaslou! No a v situaci kdy se pravda rikat a psat proste nesmi tak se musi zakazat na pravdu treba i myslet a zavede se inkvizice - stara dobra iknvizitorsko - gestapacka - komunisticka - uSSacka - Jandovska strategie.

  OdpovědětVymazat
 5. " zřejmě nechal inspirovat způsoby McCartherova Výboru pro neamerickou činnost z padesátých let 20. stol....". Ten pán se ve skutečnosti jmenoval Joseph McCarthy. Evidentně to byl psychopat vidící všude kolem sebe samé "komunisty", naneštěstí byl senátorem. Trvalo to bohužel několik let než Amerika jeho šílenství (kombinované s alkoholismem) trochu prohlédla a z politiky ho vytěsnila. Uchlastal se v pouhých 48letech.

  OdpovědětVymazat
 6. Pořád nechápu, jak se z toho polovzdělaného, exhibicionistického, teplého vořecha dělá pořád nějaká mediální hvězda z jakéhosi think-tanku. Podle definice by mělo jít o „nezávislý (obvykle soukromý) výzkumný ústav zaměřený na politiku, jehož součástí jsou badatelé zabývající se studiem určité oblasti politiky nebo širšího spektra politických otázek a jehož smyslem je aktivně a různými způsoby vzdělávat veřejnost a radit politikům a rozhodujícím činitelům.“
  Honibrk Janda a jeho partička (doporučuji na webu shlédnout ty studentíky a vořechy), kteří někoho chtějí vzdělávat, by se měli nejdříve dovzdělat sami a pak se srát do něčeho o čem ti nedospělí kašpárci momentálně nemají ani páru. O drzosti toho honibrka, který si dovolí se pouště i do prezidenta, ani nemluvím.

  OdpovědětVymazat
 7. Pravda vyjadřuje shodu výroku s realitou. Je tedy vlastností výroku. Opakem pravdy je nepravda. Nepravda může být nevědomá, nebo úmyslná (lež). Propaganda sama o sobě může být založena na pravdě, nepravdě, či kombinaci obého v jakémkoli poměru. Tihle Jandoblbi se nezabývají gnozeologií, ale jen pseudo-etikou, pseudo-metaetikou a pseudo-axiologií a to z jejich pokřivených amorálních pozic. Jsou to jen "modří"komisaři, snažící se zastrašit svobodné občanstvo.

  OdpovědětVymazat
 8. Ten Janda, to je pěkně zvolená karikatura evropských hodnot. Vystrkuje v nabídce holou řiť a z huby mu lezou tomu odpovídající sračky. Evropské hodnoty jsou rodina, vlast, svoboda, čest a život v pravdě. Toho se jim nedostává a o to víc to musí mít v hubě. Pakáž, snažící se fašizovat společnost.

  OdpovědětVymazat
 9. Nevěřícně zírám, co vše je dnes možné.Evropské hodnoty reprezentuje za peníze veřejně masturbující individuum,které si uzurpuje právo známkovat druhé z "dobrého vychování. Protivníci v přímé volbě zvoleného prezidenta republiky si dovolují na něj útočit za jeho údajné vulgarity a nevhodné chování, přičemž jim ale kupodivu nějak nevadilo, že jejich knížecí guru udržuje poměr s mladou ženštinou, která veřejně provozovala lesbické hrátky a nechávala se při tom fotit, ani slůvkem se nepohoršovali, když jeden americký prezident pěstoval orální sex se stážistkou v oválné pracovně Bílého domu a druhý pro změnu společensky unaven zvracel na oficiální recepci při příležitosti státního svátku Japonska, s pochopením přijali fotky, na nichž se francouzský prezident na motocyklu, se směšnou helmou na hlavě, řítí za milenkou atd.... Divná doba a divní lidé, kteří to nevidí...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...na čínským skůtru a né na motorce,kurva to je rozdíl !!!

   Vymazat
  2. Když je ten Janda tak dobrý samec tak ať si to rozdá se Savčenkovou . Je to jedna z možností jak se ho zbavit . Dát je oba spolu do jedné klece a kdo myslíte že by přežil ?

   Vymazat
  3. Ano,přesně ta "Jandovina" představuje ty evropské hodnoty....
   Marxisti měli heslo "proletáři všech zemí,spojte se" a protože ti už byli technologickým pokrokem zdecimováni a nahrazeni téměř zbytečnými,nic nedělajícími flákači s tzv.humanitním vzděláním od pičítačů dnešní revolucionáři,tak neomarxisté to pro ně jen krapítek pozměnili k obrazu svému a vyhlásili:"buzeranti všech zemí,spojte se" a to zcela vystihuje celý od toho hesla odvozený program hnutí a jeho priority.

   Vymazat
 10. http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/milan-chovanec-ach-ta-ruska-propaganda/

  OdpovědětVymazat
 11. Jakub Janda především podlehl své vlastní blbosti.Velký guru evropských hodnot Thomas Barnet nám naplánoval nového evropského člověka, polovičního magora, vniklého smíšením evropana s černochy a araby. Jeho IQ má dosahovat průměru 90 a nemá být schopen samostatného uvažování. A protože Brusel je městem, kde zítra znamená již předevčírem, podlehl Janda falešné představě, že už z nás ty idioty udělali.

  OdpovědětVymazat
 12. Jandu holt už jen furt svrbí ta jeho natržená řiť.

  OdpovědětVymazat
 13. Kde se ti úchylové pořád berou? Místo aby se léčili, tak si drze troufají rozhodovat o normálních lidech.

  OdpovědětVymazat
 14. Ten thing-tankovej Janda točil qayporno. A já se ptám, má vybělenej konečník, jako správná célebrita?

  OdpovědětVymazat
 15. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 16. Zajímalo by mě, jestli tenhle "profláklý" Janda je doopravdy poradce našeho Sobotky.Jestli ano, tak už se nedivím vůbec ničemu.D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Třeba ho Sobotka potřebuje na něco jiného,než porady.

   Vymazat
 17. Sponzoři jandova pornotanku:

  Liga lidských práv (675 418,97); Evropský parlament (501 757,50); Informační kancelář Evropského parlamentu (232 800,00); Konrad Adenauer Stiftung (172 557,00); International Visegrad Fund (145 190,08); Dary 2014 (100 000,00); Program Evropské komise Mládež v akci (97 477,12); Zastoupení Evropské komise v ČR (94 400,00); Foundation for European Progressive Studies (89 877,01); Česká národní delegace EPP v EP (66 000,00); Česká národní delegace S&D v Evropském parlamentu (66 000,00); Česko-německý fond budoucnosti (60 000,00) Úřad vlády ČR: (35 000,00); Vlastní zdroje (28 655,41); PP production (20 000,00); Forum 50 (10 000,00); EU Bulletin (9 523,88).

  http://danielsolis.cz/jak-smiruje-pornoherec-janda-nezavisle-portaly/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jedním ze znaků státní suverenity je zákon o zahraničních agentech.

   Vymazat
  2. Zaujala mne cifra "Dary 2014 (100 000,00)". Náhoda součtů darů nebo jeden kulantní od Soroše?

   Vymazat
 18. Vrchnosti se nedaří umlčet pravdu a je opravdu zoufalá. MV, MO a MZV ČR slušné lidi pro svou propagandu nezíská a tak jim zbývají jen lidé bez morálky jako je Janda. Tito lidé jsou všeho schopni, ale jejich hodnota je nulová.

  OdpovědětVymazat
 19. To citované Meternichovo "klid a pořádek zajistí policie, církev a cenzura" perfektně sedí. Proto se zřejmě vracíme k onomu osvědčenému středověkému modelu a vedle policie posilujeme i úlohu církve, která se namísto likvidace zažívá příjemnou vzpruhu v podobě miliard dodaných Nečasovým gangem za souhlasného mlčení celého národa.

  OdpovědětVymazat