Reklama

.

.

úterý 31. května 2016

Dejte si pozor, co si přejete: Rusko je na válku připraveno

Pepe Escobar
31.5.2016  Zvědavec

Takže ministři zahraničí 28 členských zemí NATO se sešli v Bruselu na dvoudenní summit, zatímco vojenská velevelmoc Černá Hora byla přiřazena jako nový člen.


Globální robocop, NATO, předvídatelně probíral Afghánistán (válku, kterou NATO potupně prohrálo); Irák (válku, kterou Pentagon potupně prohrál); Libyi (zemi přeměněnou NATO na zkrachovalý stát zničený peklem bojůvek); Sýrii (zemi, kterou by NATO, prostřednictvím Turecka, rádo napadlo a která již je skoro peklem bojůvek).

Afghánci musí být nyní ujištěni, že mise NATO Rozhodná podpora – plus „finanční podpora pro afghánské síly“ – konečně zajistí úspěch operace Trvalá svoboda navždy.

Libyjci musí být ujištěni, slovy hlavní loutky NATO Jense Stoltenberga, že „bychom měli být připraveni podpořit novou vládu národní shody v Libyi“.

Stoltenberg řádně potvrdil: „Již jsme rozhodli posílit naši předsunutou přítomnost ve východní části naší aliance. Naši vojenští plánovači přišli s návrhy několika praporů umístěných v různých zemích regionu. Ohledně počtu a rozmístění žádné rozhodnutí nepadlo.“

Těchto „pár praporů“ nezpůsobí, že ruští plánovači nebudou moct spát. Skutečným „opatřením“ je nasazení pobřežních systémů Aegis v Rumunsku minulý týden – plus dalších v Polsku v r. 2018. Proti tomu se Moskva silně ohrazuje již od počátku století. Argument NATO, že Aegis představuje ochranu proti „hrozbě“ balistických raket z Íránu, se nekvalifikuje ani do hrátek v mateřské školce.

Každý ruský vojenský plánovač ví, že Aegis není obranný. Je to závažný faktor měnící hru – představuje decentralizaci amerických jaderných schopností do východní Evropy. Není divu, že ruský prezident Vladimir Putin musel dát najevo, že Rusko bude reagovat „adekvátně“ na jakoukoliv hrozbu pro svoji bezpečnost.

Předvídatelně, opět, vypukla studená válka 2.0.

Bývalý zástupce velitele NATO šílel, zatímco rozumnější hlavy přemýšlely, jestli Moskva, spíše dříve, než později, bude mít těchto opičin plné zuby a připraví se na válku.  

Ty bezcenné Patrioty

Lze tvrdit, že východní pobřeží – neokonzervativci a neoliberálové – nechce horkou válku s Ruskem. Chtějí však, mimo vyražení více peněz pro Pentagon, navýšit finanční sázky tak vysoko, že se Moskva podrobí – na základě racionální analýzy nákladů.

Přesto cena ropy koncem r. 2016 nevyhnutelně poroste – a podle tohoto scénáře je Washington poraženým. Takže možná uvidíme zvýšení úrokových sazeb Fedem (kdy všechny peníze půjdou nadále Wall Street) v rámci pokusu tento scénář zvrátit.

Porovnání současného navyšování sil NATO s navyšováním před druhou světovou válkou, nebo s dobou, kdy NATO stálo proti Varšavské smlouvě, je diletantské. THAAD a rakety Patriot jsou bezcenné – podle samotné izraelské armády (IDF); to je důvod, proč se pokouší je vylepšit Železným dómem.

Mezitím jsou ony nové armádní „prapory“ NATO bezvýznamné. Základním tlakem stojícím za kroky Pentagonu za neokonzervativce Ashe Cartera bude nadále snaha o zatažení Ruska ještě více do Sýrie a na Ukrajinu (jako by Moskva skutečně byla zapojena, či chtěla, ukrajinskou bažinu); zatáhnout Rusko do válek v zastoupení; a ekonomicky vykrvácet Rusko k smrti ochromením příjmů ruského státu z ropy a plynu.

Rusko válku nechce – a nepotřebuje. Přesto báchorka o „ruské agresi“ nikdy neustává. Takže je vždy poučné vrátit se k této studii RAND Corporation, která zkoumala, co by se stalo, kdyby k válce skutečně došlo. RAND došla po řadě válečných her v letech 2014-2015 k „jednoznačnému“ závěru; Rusko by převálcovalo NATO za pouhých 60 hodin – ne-li méně – pokud by někdy došlo k horké válce na evropské půdě.

Rand Corporation je v podstatě odnož CIA – tudíž propagandistická mašinérie. Přesto však není propagandou uvést, že pobaltské státy a Ukrajina by byly zcela poraženy ruskou armádou za méně než tři dny. Nicméně tvrzení, že další posílení letectva NATO a těžkých obrněných bojových divizí by znamenalo materiální výhodu, je podvodné.

Aegis mění hru v tom smyslu, že se stává odpalištěm pro americkou raketovou obranu. A americké rakety s minimální dobou letu – asi 30 minut – do Moskvy jsou zcela jistě hrozbou pro Rusko. Ruská armáda byla rovněž „jednoznačná“; pokud se zjistí, že NATO – prostřednictvím Pentagonu – se chystá zkusit něco nezvyklého, je to důvod pro preventivní útok systémy Iskander-M z Podněsteří – a ke zničení amerických raket patřičně vyzbrojenými přesnými zbraněmi.

Mezitím Moskva zaznamenala fantastický úspěch – i když to, samozřejmě, zdaleka neskončilo – v Sýrii. Takže tím, co zbylo Pentagonu – prostřednictvím NATO – je v podstatě hrát s kartou děsící taktiky. Vědí, že Rusko je na válku připraveno – zcela určitě mnohem lépe, než NATO. Vědí, že ani Putin, ani ruská armáda necouvnou před strašením á la mateřská školka. Co se týká až příliš smířlivého tónu Kremlu vůči Washingtonu, mohou se věci brzy změnit.  

Představujeme vám naše S-500

Ruská armáda se chystá vyzkoušet první prototypy systému protivzdušné obrany S-500 Prometej, známého také jako 55R6M Triumfátor M – schopného zničit mezikontinentální rakety, hyper sonické střely s plochou dráhou letu a letadla letící rychlostí převyšující 5 Machů; a je schopen detekovat a zároveň útočit až na deset hlavic balistických raket na vzdálenost 1300 km. To znamená, že S-500 může sundat balistické rakety dříve, než jejich hlavice vstoupí do atmosféry.

Takže v případě tichošlápkovství NATO ve stylu RAND, S-500 zcela zlikvidují veškeré letecké síly NATO v Pobaltí – zatímco moderní rakety Kornet zničí všechny obrněné stroje NATO. A to ani nebereme v úvahu peklo s konvenčními zbraněmi.

Pokud to bude dotlačeno do jaderné fáze, protirakety S-400, a obzvláště S-500, zablokují všechny přilétající americké mezikontinentální rakety, střely s plochou dráhou letu a neviditelné letouny. Útočné bezpilotní letouny budou zablokovány obranou. S-500 prakticky poslal do popelnice neviditelné letouny, jako F-22, F-35 a B-2.

Podstatné je, že Rusko – v oblasti vývoje hyper sonických raket – je asi čtyři generace před USA, pokud to měříme vývojem systémů S-300, S-400 a S-500. Jako pracovní hypotézu bychom mohli popsat další systém – již na rýsovacích prknech – jako S-600. USA bude trvat nejméně deset let, než vyvinou a přijdou s novým zbraňovým systémem, což z vojenského hlediska představuje jednu generaci. Každý plánovač Pentagonu, hodný své penze, by to měl vědět.

Ruské – a čínské – rakety jsou již schopny vyřadit satelitní naváděcí systémy pro americké mezikontinentální rakety a střely s plochou dráhou letu s jadernou hlavicí. Mohou také vyřadit systémy včasného varování, které konstelace satelitů poskytují. Doba letu ruské mezikontinentální rakety, odpálené například z ruské jaderné ponorky, na americké východní pobřeží činí méně než 20 minut. Takže systém včasného varování je naprosto klíčový. Nespoléhejte se, že bezcenné THAAD a Patrioty odvedou svoji práci. Opět, ruská hyper sonická technologie již učinila celý systém protiraketové obrany jak v USA, tak v Evropě zcela překonaným.

Takže proč se Moskva tak obává rozmísťování systému Aegis Pentagonem tak blízko ruských hranic? Věrohodnou odpovědí je, že Moskva se vždy obává, že americký vojensko-průmyslový komplex by mohl vyvinout nějakou skutečně účinnou protiraketu, ačkoliv nyní zaostává o čtyři generace.

Zároveň mají plánovači Pentagonu důvody být velmi znepokojenými tím, co vědí, či tuší. Přičemž ruská armáda – velmi typickým asijským způsobem – nikdy neodhaluje všechny své karty. Klíčový fakt v této záležitosti je třeba zdůrazňovat stále dokola; S-500 je neproniknutelný – a umožňuje Rusku poprvé v historii provést první jaderný úder, pokud tak zvolí, a být imunní vůči odvetě.

Zbytek jsou plané kecy. Přesto očekávejte, že oficiální báchorka Pentagonu/NATO zůstane stejná. Nakonec vojensko-průmyslový komplex je peníze požírající hydrou a mocný nepřítel je nutností (podvodný „kalifát“ Daesh se nepočítá).

Báchorka o hrozbě si žádá, že Rusko musí pokorně akceptovat obkličování ze strany NATO. Rusku není dovolena žádná reakce; jakákoliv reakce bude označena za „ruskou agresi“. Pokud se Rusko brání, bude to „odhaleno“ jako nepřijatelná provokace. A může to dokonce sloužit jako záminka pro preventivní útok NATO na Rusko.

A teď nechme plánovače Pentagonu/NATO vrátit se do školky ke svým zatraceně drahým hrátkám.


Beware What You Wish For: Russia Is Ready For War vyšel 23. května 2016 na ICH. Překlad v ceně 530 Kč Zvědavec.

59 komentářů :

 1. Víte, tyhle články jsou smutné, ale taky z jistého pohledu směšné.Ve skutečnosti víme PRD. A rozplývat se nad tím, že ta či ona strana takovými prostředky zničí techniku toho druhého je velmi dětinské. Žádná nemá takovou převahu, aby tu druhou smetla konvenčními prostředky. A pokud dojde na jaderné zbraně, je to konec pro existenci druhu Homo Sapiens tak jak ji známe.Nezávisle na národnosti. Jakmile vypukne hlad, rabovat znásilňovat a vraždit se bude všude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co tu skučíš,ty prde?!
   Vždyť o to zabíjení a rabování jde a to imrvére,ale už dávno běží fáze,kdy se to už nijak netají a lidskému dobytku to furt ne a ne dojít a tobě to asi taky nedochází,jako tý kurvě,co se o pár článků dál lísá k tomu debilnímu furťákovi z USA....
   To,co ti gauneři chystají dodělat tady ve Východní Evropě,dělají už po staletí po celém světě a blbci nevědomky a gauneři cíleně,jako politici,jim v tom pomáhají....tak se nediv,ty dívadlo!

   Vymazat
  2. Souhlas. Pokud dojde k použití jenom zlomku jaderných hlavic vlastnících USA a Ruska (ostatní země ani nemusíme počítat), nastane konec. Živí budou závidět mrtvým. Většina povrchu planety se stane pro člověka neobyvatelná. Argumentace Hirošimou a Nagasaki je zcela mimo mísu. Jednalo pouze o dvě nálože, z dnešního pohledu silně podprůměrné síly. Na druhou stranu je třeba se vcítit i do pozice těch Rusů, které mají tu moc jaderné zbraně použít. Pokud nemohu žít já, proč by měli přežít oni? A všechny zmiňované prvky protiraketové obrany, jedno na čí straně, mají pouze získat čas k použití svého jaderného arzenálu. A i kdyby došlo k vítězství jedné, nebo druhé strany, radovat se bude jenom do té doby, než jim dojdou nekontaminované potraviny a voda v jejich protiatomových krytech. Potom budou muset z krytů vylézt, nebo zemřít hlady. A venku buď zahynou na nemoc z ozáření, nebo zmrznou.

   Vymazat
  3. Tak horké to nebude. Při jaderném útoku je potřeba přežít první úder. Pak stačí asi měsíc setrvat v úkrytu. Po měsíci již není venkovní prostředí životu nebezpečné.

   Vymazat
  4. Kniha "Biologická bomba" uvádí jeden deoddiskutovatelný fakt: NEEXISTUJE BEZPEČNÉ ZÁŘENÍ !!!

   Vymazat
 2. Doporučuju pár "pěkných" filmů jako je například novější verze "Na břehu", "Threads", "The Day After",
  a podobně...

  OdpovědětVymazat
 3. Ještě jedna poznámka k nadpisu článku. Na takovou válku, o které je řeč především, není nikdo a nikdy dostečně připraven. Nedovedu si představit, že by se dokázalo zachránit tolik lidí, aby dokázali znovu vybudovat společnost tak, jak jí dnes známe. Vrátili by jsme se do doby kamenné. Pokud by jsme vůbec byli.

  OdpovědětVymazat
 4. Naprostý souhlas. Jen bych podotkl, že úpadek by byl velice rychlý a až na samu mez možné existence. Co by nezničili vojenské útoky to by zničili explodující jaderné elektrárny, chemické provozy a další nebezpečná nezajištěná zařízení jako biochemické laboratoře. Nebylo by kdo by je zajistil. Zkáza by byla naprosto nepředstavitelná, protože nejen, že nebude fungovat naprosto nic, ale je pravděpodobné, že jaderné, chemické a bakteriologické zamoření by překonalo veškeré představy apokalipsy. Přežívající by byli nejen bez vody, jídla, energetických zdrojů, léků, ale i bez možné pomoci a informací o situaci a kam se uchýlit. Výrobní prostředky na jakoukoliv obnovu by byly zničené a nefunkční. Vzdělaní lidé a skuteční tvůrci hodnot by byli pravděpodobně mrtví nebo umírající. Zemědělství a krajina zničené. V případě nasazení zbraní posledního soudu a otevření např. San-Andreaského zlomu nebo supervulkánu v Jelistonu, ale i třeba na Tenerife nebo Islandu bude následovat tak masivní geotektonická činnost, že nová doba ledová bude jistotou. Nemluvě o zbraních ničících ozonosféru. V tom případě bude místo kde bude díra vydezinfikováno do hloubky řádově metrů. Dá se předpokládat, že celá severní polokoule by byla neobyvatelná a značná část jižní polokoule kde jsou tzv. spojenecké země by bylo rovněž mrtvou zónou. O tom, že by na útok Rusko muselo reagovat vším co má a to bez váhání a okamžitě, ale po něm i Čína, Indie, Pakystán,Irán, Severní Korea, Izrael a že by došlo k dominovému efektu všech proti všem není pochyb. Veškeré zakazující válečné konvence a pravidla by přestaly existovat. Stranou by nezůstal nikdo a každý by použil co má nejhoršího a přežití v České kotlině lze přesunout do roviny pohádek zvláště s přítomností US vojáčků v Polsku a Pobaltí. Uvědomme si, že arzenál na zničení ve výzbrojích armád je pro zničení několika planet našeho typu a to, že má česká pidiarmádička nahou prdel by nikoho v dané situaci nezajímalo. Nakonec se ani nepředpokládá 100% využití smrtících arzenálů, ale jen pouhého zlomku.
  Vítejte ve vítězném tažení! Jestli tím vítězstvím má být zničení lidstva a tzv.civilizace, tak to se povede.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nestrašte tady se všeobecnou atomovou válkou,tomuhle světu euroAtlantické,prej židoKřesťanské civilizace,tvořené tlustými,potetovanými holohlavci a jejich protějšky,stejně odpudivými lídlujícími Mařenami,stačí jen vypnout elektriku a všechen bordel se totálně zhroutí a po neskutečných zmatcích vrátí o 150 let spátky a po dvě generace tu bude probíhat válka všech proti všem o kus žvance....

   Vymazat
  2. Pro 9:52: Mate naprostou pravdu. Problem je jen ten, ze ta hovada v NATO a uSSa jsou psychopate. Podivejte se jen na jakykoliv projev tech vrahu z NATO - vzdyt to je hruza poslouchat. Oni nam lzou a vedi to a jeste k tomu vedi i to ze my to vime - ale maji nad nama absolutni moc. Ta hovada jsou ochotna sami pochcipat a nas vsechny zavrazdit v pripade ze se jimi nenechame zotrocit.

   Vymazat
 5. mozna by bylo dobre aby politici usa i eu povinne shledli film Planeta opic ci jemu podobne filmy!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To bych spíše doporučoval film "Hitlerova válka? Co zamlčuje Guido Knopp"
   https://www.youtube.com/watch?v=LnDrZtvTiN0

   Dalo by se říci, že jde o omlouvání Hitlera a německou propagandu. Nicméně významně poslouží pro nalezení paralel situace, která byla před 2. světovou válkou se situací současnou. Jde z toho strach, jak je vše takřka přes kopírák.

   Vymazat
 6. Půjde to trochu jinak jako první Francie ! Moskva Čina a Irán oznámili že chtějí zavést bezletovou zónu ve Francii aby zabránilo Hollandovu letectvu v útocích na davy civilistů ! Putin prohlásil že Rusko a jeho spojenci zasáhnou vojensky ve Francii jelikož lidé mají být zmasakrováni tyranem F. Hollandem ! Hollande musí odejít a předat vládu lidu !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ???Cože?Trochu vážně prosím.

   Vymazat
  2. Monika si zřejmě ten článek nepřečetla celý a pozorně .Na konci je dodatek , že se jedná o fikci ! Ale to nic nemění na tom ,že by to tak bylo správné .

   Vymazat
 7. Jedno je jisté,spěchají,nedat čas a možnosti Rusku,kvalitně dozbrojit.Ty sankce,pád rublu,pád ceny ropy a plynu,měli zastavit financování vojenského průmyslu.Ono to všechno špatné nepůsobí problémy jen Rusku,ale i spojencům USA.
  Jinak co píše Monika,Francie je na tom finančně opravdu špatně a co se ukazuje,chybí kradená ropa.Pak je další věc,co se bude dít v Evropě,jen aby nezvítězila opozice.Chumraj,mumraj,snad až stané právo.

  OdpovědětVymazat
 8. Táhněte už s těmi vašimi pomatenými žvásty do prdele, ruští fanatici.
  NATO se nikam nevloupá. Sousední státy Ruska které mají s Ruskem velmi špatné historické zkušenosti se prostě Ruska po jeho ukradení Krymu oprávněně bojí a sami zvou NATO k ochraně svého území.
  Nejenom že na to mají plné právo, ale ochrana jejich území je jejich povinnost. A vy, rusáčtí fanatici, se z toho zlostí třeba poserte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I prvok žijící v louži má v palici víc než ty,Chujmere debiloviči!!!!!!

   Vymazat
  2. Pro 11:13 Ty Chujmere debiloviči, copak ti do dneška nedošlo, že všechno to volání o pomoc před Rusem ze strany chudých či zchudlých států bývalého východního bloku je akorát tak žadoněním o dolary stávajícími místními politiky, kteří v těchto chudých zemích nemají co rozkrádat? Je no jednoduché divadélko, mistrem hercem je v tomto Porošenko.

   Vymazat
  3. Asi tak jako se báli v Lybii, Iráku, Afganistánu, Sýrii, Vietnamu atd. atd. Kdybys nebyl takový idiot, věděl bys, že USA neválčili pouze pár let za prezidenta Cartra. Zbytek své historie se neustále někam serou.

   Vymazat
  4. Hlavně se neposer pitomečku z neziskovky a přihlaš se neprodleně do Svobodné nacistické švýcarskorakouskočeské armádypod vedením veleknížete noblesy Schwarzenberga a jeho generálního štábu na čele s Kalouskem,Štětinou,Laudátem,Langšádlovou,Gazdíkem,Gabalem,Dienstbierem,Zlatuškou,Bělobrádkem...Němcovou a dalšími "vlastenci"od zrůdy Pánka,všichni komedianti a celá pražská kavárna...tak do mundůrů pitomečku a tobě podobní!A hrrrrrr na Rusa pitomečku! Válka je prima sranda a ta jaderná teprve!Buzik protektor Šapiróóó ti zajistí přežití,neboj!

   zločas

   Vymazat
 9. Poučen zkušenostmi a praktickými kroky ze strany zámořské "velmoci",jsem došel k závěru:
  Při 100%ní jistotě vojenské převahy by bylo Rusko již dávno napadeno a to bez ohledu na následky takového kroku. Stejně by se z drtivé většiny týkal Evropy a "přilehlých" států.

  Dost děsivé, ale ne nemožné! A při "uvažování některých" lidí na planetě i pravděpodobné!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Počátkem 90. let bylo Rusko na kolenou, bylo by snadnou kořistí, přesto ho nikdo nenapadl a ani to nikoho nenapadlo. Raději všichni s tímto geniálním plánem čekali 25 let než se stihne kompletně přezbrojit, viď ty chytráku.

   Přestaňte si už vymýšlet ty vaše trapné kokotiny.

   Vymazat
  2. Kokotiny vymýšlíš akorát ty,Onanovo podržtaško!!!!!

   Vymazat
  3. 11:26- protože se domnívaly, že toho dosáhnou bez války, vnitřním rozvratem, jejich "specialitou. Po konsolidaci Ruska Putinem a snahou jej odstranit, propásli příležitost. Současná verze, lokálních válek mimo USA se také hroutí. Kdo by bojoval za jejich(Vaše) zájmy? IS a hlavně Evropané začínají chápat zneužití! Zvednete hledí a přiznáte barvu nebo to poženete do krajnosti? Pak (váš) Bůh s Vámi a náš s námi!

   Vymazat
  4. PS. víte jak je snadné nasměrovat zlobu bojovníků IS v Evropě proti Židům?

   Vymazat
  5. Ty hlupáku z 11:26-Rusko bylo na kolenou,z obranného potenciálu oproti r.1988 mělo v r.2000 už jen 6% kapacitu a celou armádu v úmyslném rozkladu až na část strategického letectva,ale hlavně složky obsluhující jaderný odstrašující potenciál mělo pořád i když oslabený,tak ale dostatečně silný a akceschopný,aby si na Rusko přímo nikdo z proradného NATO netroufl...a o to i šlo a s příchodem Putina,který všichni váleční štváči hořce litovali a řádně oplakali,po rozpačitých začátcích přišlo i na velmi rapidní posilování a modernizaci a než se soudruzi z USA a okolí rozkoukali,tu ránu z milosti už dát Rusku beztrestně nešlo a každý den je to čím dál tím nemožnější a to je jen dobře.
   A kdyby se náhodou ozvala nějaká rána,tak to už přecejen začlo anebo v tom lepším případě Brzezinskýmu vsteky praskly koule,nebo spíš už jen ty žluklý záprdky,co mu tam po nich zůstaly....A ty si je taky skontroluj a alespoň teď přes léto nos kreťasy s volnější nohavičkou....

   Vymazat
  6. Odkaz na 11:26
   "Počátkem 90. let bylo Rusko na kolenou" - souhlasím a doplňuji: v mnoha ohledech.
   Ale pouze hlupák si může myslet, že by bylo snadnou kořistí. Zde máš skutečný důvod proč nebylo napadeno. Tvoji oblíbenci na západě mají přeci jen trochu víc rozumu než Ty, i když jinak patří do stejné "lidské?" kategorie.

   Vymazat
 10. Jedním ze základních cílů anglosionismu je úplné rozčlenění Ruska na jednotlivé části a vytvoření skupiny loutkových „nezávislých demokratických států“ na jeho území, ve kterých by dosazení "demokraté" (jako na Ukrajině Nuland - Jaceňuk) zemi nechali rozkrást a vyplundrovat. Neosiocons v USA zaslepení mesiánskou nenávistí k Rusku, se mohou odhodlat zahájit jadernou válku, snad s iluzí toho, že oni sami nezahynou. Vše bude záviset na pozici Pentagonu, na tom, zdali jej ovládnou američtí patrioti nebo neocons. Prozatím se zdá, že neocons mají navrch. Pokud se toto nezmění s případným vítězstvím Trumpa, můžeme si být jistí, že válka je za dveřmi.

  OdpovědětVymazat
 11. 11:26
  Ty se chytni za palici, myšlenkový impotente, a odejdi odsuď. Rusko tehdy, ty tupče, bylo na kolenou proto, že bylo v područí Ameriky, díky Jelcinovi, o kterém Billy Sperma Clinton, prohlásil, že "..Jelcin byl nejlepší ruský prezident, jakého kdy Amerika měla". A protože Putin tomu zabránil a rozehnal nebo dal do latě "ruské" oligarchy, tak je teď největší nepřítel. Hlupče, uč se, čti a pak mudruj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šulinku, Rusko bylo by kolenou po kolapsu komunistického režimu. To tak bávé, že země po kolapsu bývají na kolenou. A také díky tomu, že byly ceny surovin v 90. letech na minimech. Problém se kterým se Putin musí potýkat až poslední rok a půl.
   Putin je nepřítel až od té doby co překročil hranici a ukradl Krym.

   Vymazat
  2. 11:57
   Tady to máš, dutá havloidní hlavo, několikrát. A už běž někam, sem nepatříš. Nechej si to přeložit, protože je očividné, že tvoje hlava má tak akorát na louskání MFD a poslech ČT.
   https://robertlindsay.wordpress.com/2015/04/17/the-looting-of-russia/
   http://multinationalmonitor.org/mm2002/02jan-feb/jan-feb02interviewklebniko.html
   http://www.larouchepub.com/eiw/public/1999/eirv26n36-19990910/eirv26n36-19990910_072-the_looting_of_post_soviet_russi.pdf

   Vymazat
  3. Rusko prospalo bohatou dobu, kdy ceny energií byly vysoko a Rusko by mohlo provést reformy a modernizovat svůj průmysl. Neudělali nic, je opět na kolenou - za posledních 25 let už potřetí (1991, 1998 a 2014/2015).Můžete tady uvádět co chcete, je to tak. Ale já vím, že Vás to hodně nasírá ... zase autokratická diktatůra dopadla přesně tak, jako vždy.
   Jo holenkové - bez svobody není ani prosperita. Už si to zapamatujte.

   Vymazat
  4. A v USSA je demokracie?????Stále stejná jako v 50.letech za toho úchylnýho vyšetřovatele Mc Cartyho?????!!!!!!

   Vymazat
  5. 13:11-ano máš pravdu,Rus je "zas nakolenou",zato Západ v čele s USA je v prdeli a proto tu je jeho agresivita,sankce a válkychtivost a ten tvůj pohled na problém světa je notoricky vadný a to už pár století,ty jedna "svobodo,jakožto podmínka prosperity" a protože my jsme tak skvěle svobodní,tak úměrně tomu prosperujeme,že....ve škole jsi za tyhle hloupoučké poučky jistě dostával samé jedniky....

   Vymazat
  6. 13:11-bez svobody koho,Vás? Svoboda jednoho, je vždy na úkor druhého, obzvláště, jedná-li se o skupinu obyvatel. Svoboda všech je anarchie a je provázená neřízeným násilím. Vaše svoboda je řízená "řízeným" násilím, genocidou ne nepodobnou "starým, dobrým,imperiálním vzorům". Prapor "civilizace a polidštění", tehdejšími "blby" je současnými blby(neidentifikovatelného etnika) obrácen opačně!Z mého hlediska obé je špatně. Civilizační(bílá) a debilizační(světle hnědá) rasa je pomsta "bastardů, kteří se neumí začlenit do jedné z nich. Označíme-li "bílím a barevným "bastarda",získáme všichni svůj "životní prostor" bez "pijavic".

   Vymazat
  7. Korektor spí nebo ví, že jsem nedávno "bílil, omluvte ho prosím, díky.

   Vymazat
  8. 11:57 - Já to říkám taky. Putin neměl Amerikánum ten Krym brát.
   Oni ho pokládali za vzdělaného a slušného člověka, a nenapadlo je, že on NEVÍ!, že ten Krym je americký, jako všechno, na co se podívají.
   No,ale taková neznalost je neodpustitelná. To se trestá jadernou válkou.
   Teď to bude Putinova vina, že nás vyhubil jadernýma zbraněma. A my do té války musíme jít, protože dokaváď ten Krym Amerikáni nedostanou zpátky, nebude na světě spravedlnost a mír.
   PB

   Vymazat
  9. 14:40 no Krym je především Ukrajinský. O nějaké Americe plácáte nesmysly jsenom tady v diskuzích a pak ještě na ruské propagandě.
   Pokud ho Rusové hanebnou anexí připojili k Rusku, tak za to nesou důsledky - sankce, celkový úpadek, nemají žádné partnery ve světě, nemají ani skoro žádné vojenské základny - protože je holt nikdo nechce.
   A izolace nese s sebou vždy úpadek.

   Vymazat
  10. 15:15- máte důkazy, odkazy nebo jen trollíte? Sem s nimi!

   Vymazat
  11. 15.15 od kdy?

   Vymazat
  12. Ty debilní ignorante z 15:15-Krym byl pod Ukrajinou formálně a to jen díky idiocii tvýho kriptožidovskýho bolševického kamaráda Chruščeva,jinak patřil k Rusku od r.1774,kdy se jej ve prospěch Ruského impéria vzdali Turci po prohrané 6-ti leté válce.O Ukrajině až do Lenina byla řeč jen mezi profesionálními podjebávači toho starýho čurá.a Franze-Josefa.
   Ukrajina je naprostý historický omyl stejně,jako je hysterická tvoje přiblblá ignorantská kriplfašistická existence.

   Vymazat
  13. důkaz pro Povolného z 15:28 = důkaz je ten, že žádný jiný stát na světě nepodpořil Rusko v hanebné anexi Krymu. Nebo vy snad máte jiné poznatky a nebo jenom trollíte ?
   A k 16:07 = dtto, přečti si můj vzkaz Povolnému, naprosto stejná odpověd s malým dovětkem, že sám ruský prezident v Budapešti v 1994 podepsal a garantoval neměnnost ukrajinských hranic a nenarzšitelnost. A hopla - za 20 let se z toho stal cár papíru v rukou Rusů.

   Vymazat
  14. 15:15
   Větou: "Pokud ho Rusové hanebnou anexí připojili k Rusku..."(Krym), jsi zcela odkryl, resp. ztratil "tvář" a znehodnotil veškeré své argumenty i názory. Zamlčel jsi totiž zásadní státoprávní akt, iniciovaný a provedený samotným obyvatelstvem Krymu, který předcházel té Tvé "anexi" a jehož důsledkem bylo připojení k Rusku.
   Záměrně jsi zamlčel podstatu věci, čímž jsi sám sebe znevěrohodnil.

   Vymazat
  15. 17:40-opravdu "pádný" důkaz krytý "kroucením rukou" kdo by se opovážil. Opomenul jste zmínit určitou autonomii Krymu, umožňující(asi) i referendum k opuštění svazku s Ukrajinou.

   Vymazat
 12. vďaka za skutočne a tak precízne stanovený postoj k Rusku a Putinovi - to som netušil, že taký génius ako vy sa skloní až k nám biednym nič nevediacim proruským hlupákom, ešte raz, vďaka za múdre vety - či ????

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to většinový postoj všech slušných lidí, který pění žluč protiruským hlupákům.

   Vymazat
 13. Anonymní31. května 2016 12:11

  Už jste slyšel někdy termín "atomová zima" ? Při výbuchu velkých vulkánů se do ovzduší dostal jenom zlomek materiálu, který by byl vyvržen při výbuchu stovek a tisíců jaderných náloží. A jakou dokázal udělat v minulosti paseku. Viz. výbuch Krakatoi.

  OdpovědětVymazat
 14. A k tomu pár naivních představ:

  1) Ať už začne Rusko ("když už je střet nevyhnutelný, je třeba začít jako první"), nebo USA (jménem NATO), velitelé jednotek NATO vydají povely: Pozor, V řad nastoupit, Na východ hleď, Pal. Mám už takový pocit, že většina kulek proletí těly těch velitelů, případně i jim poslušných vojáků. Hromadný pohřeb bude za 20 minut při dopadu první rakety na posádku.

  2) Mám takový pocit, že Rusové nebudou mít ani čas ani zájem zdevastovat Evropu nadměrně, ve stylu Drážďany atd. Zlikvidují jen lokální vojenské cíle, a pozornost nasměrují USA základnám po světě, v USA, na mořích, a teprve když zbyde kapacita snad i na centra v USA.
  Kapacita jim ale nejspíš přebývat nebude.

  3) Evropu tak neohrožuje Rusko, ale ona sama sebe. Že by se navzájem povraždili její obyvatelé proameričtí s proruskými. Pokud to dřív neobstarají pozvaní džihádisti.

  A poznámka nakonec. Až se tady budeme vraždit, a mezitím sem tam taky něco přiletí shora, všimněte si odkud, zda z východu nebo ze západu!
  Aspoň tedy z které strany toho bylo víc.
  Nějakou humanitární výpomoc bych dopředu nevylučoval. Děda.

  OdpovědětVymazat
 15. Krym,Krym ,Krym stale iba Krym ma byt vratený Rusku. A čo tak Kosovo aby bolo vratene Srbsku. Kto odtrhol nasilne Kosovo od Srbska ? Predsa USA a NATO humanitarnym bombardovani za cenu tisicou srbkych zabitych obcanov a znicením infrastruktury Srbska. To bolo zabijanie made in USA i NATO v priamom prenose.To tie vojnychtive hoväda z USA i NATO odtrhli nasilim Kosovo od Srbska. Prečo sa ma vratit Krym ktorý vždy patril Rusku a ktorý formalne Nikita Cruscov priclenil k Ukrajine v 1956 roku ale bol vždy ruským. Ano krym bol vraetny Ukrajinou Rusku v referende krimčanmi ktorí o tom rozhodli. To Kosovo sa ma vratit Srbsku. To USA i NATO vždy štvali Slovanov proti sebe a tí niektorí zo Slovanov s radostou zabijali iných Slovanov. To sa i deje dnes vo vychodnej Europe. USA i NATO spracovali svojich zradcovskych slovanskych politikov pre svoje zaujmi. Tito politici bez škrupuli presadzuju zaujmi zapadu i za cenu zabijania a genocidy svojich občanov. Vid vojnu v Donbase a Lugansku . Ale tieto predajno slovanske opice si dobre zapamätame do buducnosti a ak vyvolaju vojnu tak dostanu to čo si zaslužia.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:06 už toho papouškování ruské propagandy nechte. RNedokážete pochopit, že Rusko narušilo hranice jiného suverenního státu a přivlastnilo si kus jejich území. Navíc na jiné části cizího území - východní Ukrajině - provádějí vojenské operace nelegálními ruskými vojáky. Nikdo je tam nezval a nikdo je tam nechce.
   Kdyby byli Rusové chytřejší, tak vše by zaonačili trochu lépe - i ten Krym se nakonec mohl nějak dohodnout.
   Divím se Vám, že žerete ruskou propagandu, která přece musela něco vymyslet, aby svým obyvatelům anexi Krymu patřičně vysvětlila.

   A rozdíl v Kosovu byl ten, že vojenský zásah zastavil probíhající etnické čistky. Na rozdíl od Ukrajiny, kde nebýt zásahu Rusů bylo by všechno dodnes OK, stejně jak tam žili jednotlivé národnostní menšiny roky před tím.

   Vymazat
  2. 17:45

   Pokud vím, tak obyvatelé Krymu rozhodli o svém osudu v referendu. A je skutečností, že pokud by Krym nebyl dnes ruským, stála by na něm zbrusu nová americká základna. Stejně, jako v Kosovu, které tak dlouho bojovalo o svou nezávislost, až skončilo pod americkou okupační správou.

   Vymazat
 16. Anonymní31. května 2016 11:26
  Počátkem 90. let bylo Rusko na kolenou, bylo by snadnou kořistí, přesto ho nikdo nenapadl a ani to nikoho nenapadlo. Raději všichni s tímto geniálním plánem čekali 25 let než se stihne kompletně přezbrojit, viď ty chytráku.

  Přestaňte si už vymýšlet ty vaše trapné kokotiny.

  Zapomněl jste na jeden zásadní detail. Američanům jde především o zdroje. Použití jaderných zbraní by přístup k nim na dlouho zablokovalo. Navíc, ve vámi zmiňovaném období to vypadalo, že Američané dosáhnou svého cíle i bez boje. Jelcin a jeho klika jsou učebnicový příklad, jak může kombinace alkoholismu a nenažranosti zlikvidovat velmoc. Pokud by Jelcin zůstal ještě jedno funkční období prezidentem a Gajdar po stejnou dobu premiérem, bylo by Rusko dnes dalším státem USA, za babku prodaným tehdejší ruskou "reprezentací".

  OdpovědětVymazat
 17. Tahle fantasmagorie z dílny RT náramně připomíná propagandu nacistického Německa o "zázračné zbrani", kterou ovšem nikdo nikdy neviděl.
  A co jinak soudruzi, kde máte toho "zlatého orla", který měl prý "pohřbít" ekonomiku USA? Nějak kde nic tu nic.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to že je v USSA demokracie a prosperita ti nakukal věcně podělanej kníže nebo ten chemickej nedouk a zloděj???!!!!!

   Vymazat
  2. 18:39 ...připravuj si díru ve které zdechneš. o tvém osudu už pentagon rozhodl. chcípneš v další nesmyslné válce, a budeš za to svému pastevci vděčný. vždy budeš lízat řiť svého okupanta a vítat ho jak jste v praze zvyklí.

   Vymazat
 18. Diskutovat s pitomci jako 17:45 nehodlám. Zopakuji jen stále na tomto blogu opakovanou větu - pro ty, kdož si myslí, že Rusko je agresor. Ta věta zní: Anexi Krymu došlo k nebezpečnému přibližení se Ruska k základnám USA. Tomu blbci od 17:45 a jemu podobným doporučuji se podívat na mapu světa, aby si uvědomili, jak vypadá Rusko všude obehnáno americkými základnami a přečíst si knihu Brzezinského Velká šachovnice, kde je neomaleně vysvětleno jaké jsou plány USA toho předvoje v boji za demokracii - ano za demokracii, kterou již v 90-tých létech pojmenoval Bush starší - Nový Světový Řád. Mimochodem Bush je potomek bankéře, který půjčoval Hitlerovi peníze v jeho úsilí o vytvoření také nového světového pořádku.

  OdpovědětVymazat
 19. 18:39

  Vzhledem k tomu, že Rusové vydávají na zbrojení cca desetinu zbrojního rozpočtu USA, navíc je dnes na straně Američanů celá Evropa, myslím, že ruský vojenskoprůmyslový komplex vykazuje asi tak 10x vyšší efektivitu, než ten americký. Držet při životě vývoj, přičemž v některých kategoriích dokonce na špici světa, plus výrobu, to si dnes může dovolit jenom hodně málo zemí světa. Pokud by neexistovalo NATO a jeho jednotná výzbroj, tak by ten americký zbrojní průmysl pochcípal hlady. Pokud kdysi Varšavská smlouva držela při životě sovětské zbrojovky, tak dnes NATO pomáhá plnit kasičky majitelů především amerických zbrojovek. Z technického i ekonomického hlediska jde o totální provar. Ze západu náš dobrovolný sbor žoldnéřů dostává s bídou průměrnou kvalitu za nadprůměrné ceny. Nebýt členy NATO, nemuseli by jsme nakupovat tento předražený průměr.

  OdpovědětVymazat
 20. Neni mi z toho dobře, ale když se podíváte, jak má USA Rusko obšancované, musíte vidět kde je převaha. Usa má po světě stovky vojenských základen, který chrání ropovody, drží v šachu "nezávislé" státy a zajišťují americkou kontrolu nad většinou světa. Co má Rusko? A hlavně, Amerika třeba zničí Irák na základě vylhaný záminky a všichni mlčí a jdou jí na ruku. Rusko udělá referendum na blbým Krymu a hned ho drtí sankce a je to všude rozmazaný jak jenom to jde. Dokonce stupidní Evropa jde furt americe na ruku, i když ji zaplavují vlny uprchlíků vygenerovaných Americkou "politikou" na blízkém východě a psychopati z vojensko-průmyslového komplexu v USA se smějou, protože jejich mašinky a bombičky jdou na odbyt a konkurenční Evropa si akorát zadělává na ekonomicko-sociální rozklad. Myslim si, že to jde do háje a Rusko to stejně bude muset odpálit, protože co je moc, to je moc.

  OdpovědětVymazat