Reklama

.

.

pondělí 23. května 2016

Do ČR přichází cenzura: hlasujte, zda jste pro cenzuru a zdražení internetu

23. 5. 2016 AC24

Senát Parlamentu České republiky bude 25. května 2016 schvalovat návrh zákona o hazardních hrách, který povede k cenzuře a zdražení internetu.


Návrh zákona, o kterém bude hlasovat Senát (zde).Proč si myslíme, že je zákon špatný:
1. Umožní úředníkům ministerstva financí označovat internetové stránky za „nepovolený hazard“ a cenzurovat tak internet.
2. Blokování internetových stránek je prakticky nerealizovatelné a vždy se najdou možnosti, jak ho obejít.
3. Donutí poskytovatele internetového připojení cenzurovat internet na své náklady, což samozřejmě pocítí koncoví uživatelé internetu.
4. Jedná se o bezprecedentní rozhodnutí, které může spustit lavinu dalších seznamů zakazovaných internetových stránek.


„Cílem naší iniciativy je upozornit na problémy a důsledky, které schválení zákona přinese, a ukázat, že uživatelům internetu v České republice není toto téma lhostejné. Na stránkách iniciativy je k dispozici také anketa. Chtěl bych tímto vyzvat všechny, aby se do ní zapojili a ukázali, co si o možné cenzuře a zdražení internetu myslí,“ říká Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC, které je jejím iniciátorem. „Jsme rádi, že se k nám už nyní přidala řada významných společností a organizací, a věříme, že se ozvou i další, jimž se zákon nelíbí, nesouhlasí s ním a jsou si vědomy toho, co by jeho schválení přineslo. Předem děkuji za podporu každému, kdo se do naší společné aktivity zapojí.“

Pokud by návrh zákona v současném znění schválil 25. května i Senát a poté ho podepsal prezident republiky, museli by všichni poskytovatelé internetu v České republice od příštího roku blokovat přístup ke stránkám na seznamu, který budou vytvářet a spravovat úředníci ministerstva financí.

"Náš spolek se dlouhodobě zasazuje o rozšiřování internetu v této zemi. Proto je pro nás nepřijatelné, aby zde existovalo něco, co jeho rozvoj omezí. Zákon s sebou může přinést i zdražení internetu a to bude mít dopad jak na koncové uživatele, tak ve svém důsledku také na ty, kteří se o jeho šíření starají. Rád bych zde apeloval na všechny, kteří můžou oslovit své senátory, aby tak co nejdříve učinili. Z pohledu rozvoje a dostupnosti internetu a svobody s ním spojené nám zákon nepřinese nic dobrého," říká Miloslav Sova ze spolku Internet pro všechny, který je jedním ze subjektů podporujících iniciativu za neschválení zákona omezujícího svobodu internetu. „Jak se říká, s jídlem roste chuť. V tomto případě by z jednoho seznamu nepohodlných webů mohlo být v budoucnu seznamů více. Takovéto vyústění by nás posunulo směrem od západních demokracií ke státům, v nichž si s cenzurou těžkou hlavu nedělají.“

21 komentářů :

 1. Psychopati z Bilderberg Group utahují šrouby.
  Senát to určitě schválí, drtivá většina senátorů jsou říšští kolaboranti pasení Bilderbergem.

  OdpovědětVymazat
 2. Internet je v současné době jediné médium, kde lze čerpat objektivní informace. Lze zde porovnávat různá názorová spektra a na základě nich si vytvořit vcelku objektivní názor, který se však vymyká názorům, jež do nás cpou naše veřejnoprávní média. Z tohoto důvodu je nutno internet cenzurovat. Ti lidé na internetu totiž ne a ne pochopit co ty veřejnoprávní média nám chtějí vecpat do gebulí.

  OdpovědětVymazat
 3. Hlavne aby na techhle strankach prestal cenzurovat Vaclav Dvorak. Vzdyt uz se to soudruzi neda cist.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vyberte si pane kolego jiné stránky k návštěvám. Nikdo vám NR nenutí. ČT vás uspokojí, budete klidně spát.

   Vymazat
  2. 23:43, ty jsi příklad cocota, kterého tu nikdo nechce a cpe se zde každý den. Klasický bolševický potomek. Zřejmě si výplod z nějaké stranické oslavy, kde si pak jako otcovství vytahovali soudruzi sirky a tvůj otec alkoholik to vyhrál a soudružka matka to dílo po 9-ti měsících dokonala a narodil se hňup, ty. A pan Dvořák s tím nemá nic společného. Běž onanovat na Burešomédia, jednoduchá pomoc pro jednoduché blbce.

   Vymazat
  3. Nelezte tam, kde chcete pouze provokovat a dopalovat slušné lidi
   Václav

   Vymazat
  4. Za to ty na I DĚSu exceluješ,ty vymatlanej potrate opičí kurvy!!!!!!!

   Vymazat
  5. Sám Jste se projevil.Určitě Jste pro cenzuru,aby platil jen ten Váš -správný názor.Vždyť podle havloidů,pravdoláskařů viz. Pehe, jedině elita z Prahy může určovat co je správné.Ostatní jsou nevzdělaní vesničané,kterým se musí pravda vštěpit i třeba násilím.

   Vymazat
  6. Rudej Venca alias kontráš pplk. Dvořák z OVKR Žatec bude po převratu popravenej, takže klídek, jo?

   Vymazat
 4. "vytvořit vcelku objektivní názor, který se však vymyká názorům, jež do nás cpou naše veřejnoprávní média."
  Zkuste to v Bohnicích, tam si můžete doplnit spektrum a vytvořit naprosto originální názor. Určitě budete spokojen.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co je tohle za vola?

   Vymazat
  2. Je to vůl obyčejný, vulgaris.

   Vymazat
 5. Kazdy, kdo se bude zasazovat proti svobode a o omezeni internetu, je nepritel nasi Americke Konstituce a to clanku cis 1. !

  Musi byt okamzite registrovan na indexu vyvrhelu lidstva !

  Po nasi vitezne revoluci na obranu Demokracie bude popraven ukrizovanim na Staraku v Praze !

  O funkci mistra popravciho se bude uchazet nesmiritelny nepritel tyranie a dr. Konstituce nick HONOLULU !

  Budte opatrni, vy poslusni oportunisticti prizdisraci a rektalni alpiniste ! Kvuli vasim zakrnelym mozkum zachatite prilis daleko..
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
 6. Proč se pos.anci zabývají těmi (nejvýš) pár miliardami unikajícími ven přes hazard na netu a ponechávají bokem těch 300-400mldKč ročně, co odtud odtékají jako dividendy a nedaněný zisk do daňových rájů???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protože to právě oni nebo jejich klany si ukládají peníze do těch zmiňovaných daňových rájů.

   Vymazat
 7. Panove, vyjadrujme sa slusne a trolov si nevsimajme.

  OdpovědětVymazat
 8. Na které adrese mohu přidat svůj hlas proti zákonu, aniž bych se musel registrovat na faceboku nebo twitteru? Poradí někdo?

  OdpovědětVymazat
 9. Anonymní 23. května 2016 23:57
  Anonymní 24. května 2016 7:52
  Anonymní 24. května 2016 9:05
  Anonymní 24. května 2016 9:21
  Anonymní 24. května 2016 10:52
  Tedy pánové, Vaše příspěvky pod článkem, jenž kritizuje potenciální cenzuru internetu, mluví za vše. Svobodný internet, demokracii, ano to je to co chceme a potřebujeme. Ale jakmile něko zde vloží nám "nesouholasný, nemilý" příspěvek, je troll, hajz, komouš, bolševík a měl by jít na lžiDnes, Hovinky a podobné weby a zde nemá co dělat. Neměl by Admin, do toho upozornění pro diskutující ještě přidat - "Diskutovat zde mohou jen ti návštěvníci, jež naprosto souhlasí s našim názorem. Těm kdo nesouhlasí, doporučujeme přesunout se na jiné weby". Pak to bude ten správný, svobodný a demokratický web "Nová republika".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zaregistroval Jste zde troly, kteří jsou tak slušní jako Vy?????????????- Já tedy ne!!!!!

   Vymazat
 10. jj, jen at se vysloví! Lidi nechtějí mít nic víc než jasno. Až se oni vyjádří, lidé pak pochopí, jak to vlády s námi myslí a lid sám potom skutečně přijme taková opatření, který budou tento akt neutralizovat a naopk lid sám poé uzná za vhodné to, že bude nejlepší od té doby neustálý dohled veřejnosti nad vládou, respektive donutí lid uspořádat nový volby.. zákonodárci v dnešní době evidentně mají problém pochopit, že mnozí lidé již znají řídící procesy a proto se začínají dobře vyznávat v tom, jak konají korytníci. Jasně se ukáže zde jde u nás o nastolení neomarxismu.. oni už to skrejvat nemusí, páč každej dobře ví, kdo sou zač

  OdpovědětVymazat