Reklama

čtvrtek 12. května 2016

EU se chová jako rozpadající se Římská říše v době Attily HunaMartin Kunštek
12. 5. 2016
V roce 451 vtrhlo do Evropy vojsko Hunského vojevůdce Attily přezdívaného Bič Boží. Nájezdy těchto kočovných válečníků byly provázeny vražděním, drancováním, znásilňováním a pálením. Římané považovali Huny za barbary. Hunové se pravda barbarsky chovali. Na ozbrojený odpor se Hunům postavili pouze některé germánské kmeny – zejména Vizigóti pod vedením krále Teodoricha. Germány Římané rovněž považovali za barbary. V krvavé bitvě na Katalaunských polích 20. července 451 Vizigóti postup Hunů na sever a na západ zastavili. Attila otočil svoji armádu na jih - přímo do srdce Římské říše. A co udělali Římané, kteří se považovali za výkvět civilizace (a technicky patřili k nejvyspělejším národům)? 
 
Nechali si vydrancovat Aquileu a další města. A místo boje – obrany vlastní země – poslali papeže Lva I., aby prostřednictvím biskupa z Viterba, dojednal s Attilou výši výkupného za něž Hunové nebudou plenit Řím.

Na dlouho si Římané, kteří již nebyli ochotni za svoji zem bojovat, stejně nepomohli. Západořímská říše nedlouho poté zanikla. V roce 476 byl donucen k abdikaci poslední římský císař Romulus Augustus. Impérium přestalo existovat. A Itálii si pro germánské kmeny zabral Skirský vojevůdce Odoakar, který se nechal po zabrání Říma korunovat králem Germánů.

Nemohu si pomoci, ale současný postup Evropské unie a většiny členských států – včetně bohužel Sobotkovy vlády – mi zatraceně připomíná dobu vpádu Attily Huna. Říká se, že historie má tendenci se opakovat. Poprvé jako tragédie a podruhé jako fraška.

Vlně „barbarů“ valící se do Evropy se tentokrát postavili Maďaři. Potomci Hunů. Jako první postavili ploty a proti hordám valícím se na nás z jihu a východu nasadili vojáky a policisty. Se zbraněmi ( zatím s gumovými projektily) a vodními děly v ruce. Ze strany západoevropských zemí, které se považují za „elitu“ EU za to byli ostře pranýřováni jako rasisti, xenofobové a fašisti.

Řada běžných lidí už i na „Západě“ měla v mezičase možnost si ochutnat „dobrodiní“, které k nám ilegální imigranti přinášejí. Krádeže, loupeže, vraždy, znásilňování. Průvodní jevy jako u vojska Hunů. Jen trochu více rozptýlené do prostoru.

A s jakým řešením přišla evropská „elita“? Se stejným jako v době Attily Huna. Evropská komise -vydatně podporovaná kancléřkou technicky nejvyspělejšího státu Evropy - navrhuje platit výpalné z peněz nás všech (i těch, kteří s multikulti šílenstvím nesouhlasíme a chceme se bránit). Tentokrát nikoliv Hunům, ale Turkům. Vyděrači na Bosporu, který východní (balkánskou) migrační trasu v podstatě organizuje. Klasický racketeering. V úplně stejné podobě jej používá italská mafie. Zaplaťte nebo vám vypálíme hospodu. Pro ukázku několik hospod vypálí. Řada dalších pak zaplatí. Jenže ono to není jednou. Jako v dobách Attily. Platit se pak už musí pořád. Každý rok. A stále znova.

Řešením není zaplatit a „držet hubu“. Krčit se v koutku a čekat kdy budeme muset znovu platit. Řešením je odpor všemi prostředky. Z řady míst zejména z jižní Francie jsou známy případy, kdy se všichni (nebo téměř) hospodští a prodavači domluvili a postavili si milici. Oficiální policie a četnictvo totiž byli mafiány zkorumpováni. Některé vesnice jako vinařské Gordes a města jako Trascon v Provanci se v 50. letech 20. století „naježily“ mysliveckými kulovnicemi a pistolemi (drženými často od 2. světové války a z odboje). Následoval střet mezi mafií a „místními“. Ztráty - i na životech - byly na obou stranách. Policie a četnictvo obvykle nevyšetřili nic. Místní si přisvojili některá pravidla mafie. Jako je zákon mlčení. Když se našla mrtvola „výběrčího“, tak nikdo z místních nic neviděl ani neslyšel. „Toho neznáme. Ten není zdejší. To je asi někdo z těch přivandrovalců ze Sicílie nebo z Korsiky. Asi mafián“, slýchali vyšetřovatelé.

Tam kde mafie narazila na ozbrojený odpor, pak většinou odtáhla. Tam kde místní „stáhli ocas“ a zaplatili – jako v Cannes - většinou platí dodnes. A mafie je tam mnohem silnější. A prakticky vládne.

16 komentářů :

 1. Velice trefné přirovnání.
  Tuším,že Erdogan něco svolí,něco schválí,jen aby dostal úplatek.Taková šance pro Turecko se už nemusí opakovat a Erdogan je natolik mazaný,že ví co musí udělat,jen aby ta smlouva a bezvízový styk prošel,pak se děj vůle Alláhova.

  OdpovědětSmazat
 2. T.j. vyborny clanek. V nem je recept, jak uzdravit a zachranit Evropu.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 3. Slováci na to taky nejdou špatně. Jak ukázali tento týden. Přelezeš ilegálně přes Dunaj? Tak to do tebe naperem ostrejma...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to je nejlepší řešení, chce to ještě ceduli s upozorněním že je lepší se v Dunaji otočit a vrátit se zpět na břeh,než mít dírku v gebuli. po chvilce to bude jistě fungovat.

   Smazat
 4. T.j. vyborny clanek. V nem je recept, jak uzdravit a zachranit Evropu.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Bez cibule neuvaříš",říká se,Nicholasi.

   Smazat
 5. Vlně „barbarů“ valící se do Evropy se tentokrát postavili Maďaři. Potomci Hunů - a to ste kde nabrali ???? -somarina - a inak - Huni bola skupina bojovníkov v ktorej sa hovorilo cca 30 jazykmi, zberba, a aj toto - V krvavé bitvě na Katalaunských polích 20. července 451 Vizigóti bojovali na oboch stranách - takže celý článok je hlúposť - demagógia

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nie je dolezite, ci Madari su alebo nie su potomkovia Hunov. Podla analyzy DNA vraj ide o Slovanov, kt.prijali azijsky jazyk (opacne garde ako Bulhari, kt.prijali slovansky jazyk). Dolezite je, ze sa vobec niekto postavil na odpor!

   Smazat
  2. Pokud něco neznáš podívej se k chytrým. Tak co nám říká madame Wiki?

   Hunové byli kočovný kmen či kmenový svaz, původem z Asie (Dálný východ), který se podílel na stěhování národů a výrazně přispěl k zániku Západořímské říše. Mluvili nejspíše altajskými jazyky a předpokládá se, že zahrnovali turkické, mongolské a ugrofinské kmeny, ale také některá europoidní etnika.

   Takže jak vidíme - mongolské a ugrofinské kmeny!

   A co nám říká madame Wiki o Maďarech?

   Maďaři (maďarsky magyarok, vysl. [maďarok]) jsou původem kočovnické etnikum střední Evropy, patřící k ugrofinským národům.

   Takže milý pane nonymní 12. května 2016 19:57, vypadá to, že ten blbec jste Vy a ne autor článku.

   Smazat
  3. Teda pane Admine, jděte s tou Catchou do háje. Nezřetelný obrýzky, jak mám poznat mezi množstvím jídla "palačinky"? Totéž orientační čísla! Co to je orientační číslo? Jakékoliv číslo? Pak klikám jako blbec 15x než se všechna vymažou. To nemáte lepší Captchu? Pokud ne, napište na můj email, pošlu Vám jich 10.

   Smazat
 6. Krádeže, loupeže, vraždy, znásilňování - proč tak zevšeobecňujete, pane Kunštek? Mezi uprchlíky je spousta těch, kteří utíkají před válkou - je to účelové zjednodušení, stejně jako jste napsal, že satirik Böhmermann utekl do Ruska - není to pravda, je v Německu, a dokonce vystoupí v televizi. Nevím, co si mám o tom a o vystavení článku myslet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Az ti budou znaslinovat manzelku pred ocima,nebo ji rubat protoze nema satek,tak ti to pak hodne tyhle keci pomuzou.
   Nebo jsi jak ten norskej politik co ho znasilinil i migarant,a no se mu jeste omlouval ze ho naprasil.
   Pak ti mozna dojde ze je lepsi prevence {lesi to resit ted nez pozdeji} nez perzekuce,treba vlitnout do jejich zeme jako rusi do syrie a pomoci jim se vzporadat se s tema nezmarama a znovu jim pomoci vybudovat jejich zemi.

   Smazat
  2. Pro 20:29 - utíkám-li před válkou, jsem v bezpečí v Turecku. Čekám, až válka skončí a já se mohu vrátit domů. Ohledně zevšeobecňování - je pro vás lepší, když se napíše, místo onoho "loupeže, krádeže, vraždy, znásilňování", že kriminalita v Německu či Švédsku v posledním roce stoupla o 300% a to díky migrantům? Je to pro vás snesitelnější, korektnější? --- a k otmu "komikovi": Böhmrmann je dost ubohý humorista a nevím, jestli utek do Ruska, ale jedno je jisté, zvrhlá Merkelová a ustrašený státní aparát BRD ho ženou k soudu na přání Sultána Erdogana. Za co? Za nevkus? Nikoli. Za to, že se o Turecko a tureckého totalitáře, patrona teroristů otřel. A to je ten konec Říma.

   Smazat
  3. Tak za prvé - v Turecku není bezpečno, probíhá tam občanská válka, za druhé - mezinárodní uprchlické organizace si již delší dobu stěžují na nedostatek prostředků pro uprchlíky v táborech, situace v táborech je hrozivá, blíží se humanitární katastrofě, Vy byste se s tím smířil/a a kdoví, na jak dlouho? Za třetí - kriminalita možná stoupla, ale ne všichni uprchlíci ji páchají, za čtvrté - pan Kunštek uvedl v článku předtím, že satirik Böhmermann utekl do Ruska, přečtěte si jeho článek v archívu, není to pravda,že EU podléhá Turecku a Merkelová Erdoganovi, pravda je. To ale vědí všichni, kdo se zajímají o politiku.

   Smazat
  4. Může tam být jistě spousta skvělých lidí, ale dovedete je přebrat? Já tedy ne. A protože je mi bližší košile než kabát, radši budu chránit svoje děti a ty cizí až potom. Pomáhat lze jen tehdy, když to nevede k sebezničení.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.