Reklama

.

.

úterý 17. května 2016

Eurovize 2016 - petice

17. 5. 2016, Petr Ďoubalík, zdroj zde


Jsem nadšen z výsledků letošní hudební soutěže Eurovize. Někdy prostě nezbývá, než klesnout na samé dno, aby se dalo od něčeho odrazit. 


Suverénními vítězi se stali porotci. Zdálo by se, že je zbytečné o tom psát. Opak je pravdou. Lidé právě podepisují petici, která je především vyjádřením protestu.Vnímám to tak, že teď už nejde o hudbu, ale o to, že lidé ze sebe nechtějí nechat dělat blbce. Jde o princip. Sám jsem petici podepsal včera odpoledne (podpisů bylo 26 106), dnes v poledne bylo podpisů 180 000, teď je stav 268 859!
Přidávám zmínku o petici a později dodám několik, myslím, že velmi zajímavých informací, o této evropské hudební soutěži. Třeba seznam našich porotců a jak hlasovali, texty a překlady některých písní, co řekla Džamala ruským prankerům a co jim slíbil gruzínský ministr, proč měla být i písnička Sergeje Lazareva vyřazena ze soutěže...

Petice zde

Evropská vysílací unie (EBU) projedná petici o změně výsledků Eurovize
EBU plánuje projednat petici, která požaduje změnit výsledky Eurovize 2016, ta je publikovaná na stránce change.org.
„O petici víme, otázka bude dnes projednána, odpověď EBU bude publikována později" řekl RIA Novosti tiskový mluvčí EBU Paul Jordan.

Autor petice, Artur Oganěsjan z Arménie, vyzval změnit výsledky hlasování profesionální poroty soutěže. K požadavku autora se připojili obyvatelé Velké Británie, Francie, Německa, Španělska, Austrálie, Srbska, Švédska, Ruska, Ukrajiny a dalších zemí.

„Jsme si vědomi toho, že hlasování poroty a televizních diváků je těžký a emocionální proces. Nicméně počet lidí, kteří podepsali petici, svědčí o tom, kolik lidí je přesvědčeno, že současný „vítěz" neměl v této soutěži zvítězit" říká petice.

Připomeňme, že podle pravidel Eurovize nemají být písničky politickou agitkou.
Novinky.cz měly původně u článku o Eurovizi i hlasovací anketu, ta však nyní u článku v archivu chybí, proto si dovoluji ji připomenout

22 komentářů :

 1. To už přátelé nemáte o čem psát ?
  Proč rozebíráte tuto hovadinu pořád dokola ? Kdybychom byli v Rusku, tak ano - tam to skutečně prožívají fest .. ale tady u nás ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ano, prožívají, ale jsou z hlasování evropských diváků nadšení, protože skoro všechny bývalé svazové republiky včetně Ukrajiny a Gruzie (které NATO poštvává proti Rusku), dali Rusku v diváckém hlasování maximum hlasů :-)

   Vymazat
  2. 16:03 a Tobě to trhá žíly ? A proč ? Je to naprostá hovadina, proč to tady prožíváte ?

   Vymazat
  3. Další mezinárodní instituce zdiskreditována Velkým Bratrem. Porot o tom píšeme a diskutujeme. Podívejte jak dopadla Nobelova cena míru - sranda, ne?! Pavel P.

   Vymazat
  4. 16:22 bylo to jedno z mála "všeevropských" hlasování, které Eurovize nechtěně pustila do éteru a na které ani profesionální porota neměla. Holt, časy se mění.

   Vymazat
  5. A proč ty nám tady kádruješ, čím se máme zabavovat, když je to taková marginálie, tak proč jsi tady jako první a divíš se, že to může někdo číst. A přitom jsi byl první a hned jsi reagoval.

   Vymazat
  6. 15:53-nikoliv rusko, ale ukrajina to prožívá fest! zvedlo to sebevědomí oligarchům a rozpoutali debatu, kde příští ročník eurovize uspořádají- julia tymošenko navrhla "na našom krymu!" a kličko přímo kyjevský majdan

   Vymazat
 2. Petr Hájek (protiproud.cz): Zkrátka v letošním ročníku soutěže všichni dostali, co jim patří. Evropané si prožili pocit vlastní nezměrné kulturní moci a význačnosti. Jamala dostala výplatní pásku a pět minut slávy. Rusko dostalo velmi potřebnou lekci v evropském pokrytectví.

  V roce 2017 by měla Eurovizi vyhrát skupina Pussy Riot. Možná za píseň natočenou s Conchitou Wurst - o moderním ruském gulagu, který je plný homosexuálních mučedníků, obehnaný ostnatým drátem se strážními věžemi, zuřivě homofobními stážemi, vlčáky a antisemitsky naladěnými ortodoxními kněžími.
  Umělecká hodnota takové písně by nepochybně byla nevyčíslitelná.

  OdpovědětVymazat
 3. No a co jako? Dříve byl Festival politické písně Sokolov, nyní máme Eurovizi 2016. Úroveň stejná.

  OdpovědětVymazat
 4. Příště vyhraje Parkanová s americkým radarem

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. Budoucnost Evropy je zcela jednoznačně hnědá a kupodivu to potvrdila i letošní Eurovize. Otec vítězky Jamaly sloužil na straně hitlerovského Německa a jeho dcera v písni a na setkání s novináři pindala cosi o deportaci krymských Tatarů. Deportací zrádných Tatarů do Kirgizie v r. 1944 jim (a jejich rodinám) Stalin fakticky daroval život, protože by si s nimi vyřídili účty přímo jejich vlastní krymští spoluobčané. Precedent s pouličním vyřizováním účtů byl třeba v Oděse, kde už den po osvobození viseli všichni zrádci a kolaboranti na provazech v ulicích a vojska NKVD už neměla koho vyslýchat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ve svém videu to fakticky potvrzuje i Bačinský (= slovenský Obrtel) http://www.hlavnespravy.sk/odkaz-politikom-od-vojaka-roberta-bacinskeho-ktory-vratil-vyznamenania-valcuje-internet/781385

   Vymazat
  2. 17:01 praotec a nikoliv otec

   Vymazat
  3. tiskovou konferenci Jamaly v Kyjevě zahálili písní Lazareva, tomu se říká omyl omylů, ale spíše úmysl :-)

   Vymazat
  4. dyť to říkám, Putinův agent na každém kroku, i v hlavním doupěti Banderostánu

   Vymazat
 7. https://www.youtube.com/watch?v=gEzDD0dZU8U

  Pristim rokem, soude podle letosni politicke zaujatosti, to vyhrajou tito Svedove s pisnickou ISIS.

  OdpovědětVymazat
 8. Bezvadný - všecko. Kolik asi tak článků o tom ještě vyjde? A co asi tak změní ta petice? Jsem obrovsky zvědav, co se ještě dá všechno napsat k té události.

  OdpovědětVymazat
 9. Ta událost je docela klíčová a zásadní, protože evropská oficiální propaganda zcela veřejně odkryla karty. Také se ukázalo, jak protichůdný je hlas evropské veřejnosti a manipulované odborné poroty, která bodovala dle příkazů "shůry". P.S.: nevíte někdo, kdo zastupoval Česko v porotě ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bože můj - tady už se odkrylo tolik karet! A takový špíny pod nima. Každý den nějaké nové porce špíny, jak se tou špinavostí brodily politické a podnikatelské ( což jedno jediné jest) špičky, všechny ty elity, a VIP a jak si ta břečka přezdívá, od roku 1990, a co všechno jim - kromě té špíny - zůstalo za nehtama! A ještě není všem dnům konec, ještě bude odhaleno karet! A ty naše přiblblé ceny, různí lvi, a podobně ( fůra cen!) vždyť je to úplně všechno zkorumpované, a všechno na očích diváků - a co? Už jsme si prostě zvykli. Svět je jedna špína, ČR je jedna špína - kde je ještě život čistý a bez špíny - někde na nějakém ostrově? Tak proč se tím vzrušovat, když nakonec... je to stejně jedno...veřejně odkryté karty..bla bla ... klíčové.. bla bla... opakuji - no a co?

   Vymazat
 10. Jak to, že nevyhrála Parkanová s Vyčítalem a jejich údernickým hitem "Pvápove hvězd a pvuhů" ? To je dyškryminácia !

  OdpovědětVymazat