Reklama

neděle 8. května 2016

Exhlava francouzské rozvědky: Paříž "chybovala" na Ukrajině i v Sýrii


8. 5. 2016    zdroj a zdroj
Ignorováním zjištění vlastních výzvědných služeb a následováním kurzu, daného Washingtonem, udělali francouzští politici řadu závažných chyb na Ukrajině i v Sýrii, řekl v rozhovoru s Paris Match bývalý ředitel rozvědky Generálního direktorátu vnější bezpečnosti Alain Juillet. Podle úředníka bylo jednou z těchto chyb přijetí protiruských sankcí, které v konečném důsledku vážně uškodily Francii.Francouzské orgány v posledních letech přijímaly rozhodnutí, která uškodila samotné Francii, a obzvlášť zjevně se to projevilo v rámci ukrajinské krize, v jejímž důsledku byly západními zeměmi Rusku uloženy sankce, řekl v rozhovoru s Paris Match Alain Juillet, bývalý ředitel rozvědky Generálního direktorátu vnější bezpečnosti Francie - služby vnější rozvědky.

"Když jsme postupovali v souladu s kurzem, který stanovili Američané, nevzali jsme v úvahu důsledky embarga vůči Moskvě. Samozřejmě vytvořilo určité problémy pro Rusko, ale jen se podívejte, co se děje s naším zemědělstvím! Sami jsme mu odřízli přístup na ruský trh ", řekl úředník v rozhovoru s novinářem Paris Match.

Jak Juillet poznamenal, dokonce i v USA už je slyšet, že celá krize ve vztazích mezi Západem a Ruskem byla "uměle vytvořena" americkými neokonzervativci.

"Skutečnost, že Donald Trump získává na popularitě, ukazuje, že Američané začali prát své špinavé prádlo. Když Trump říká, že válka v Iráku byla chyba, prolamuje tabu, uložené republikány, protože ti již tento problém pohřbili. S Ukrajinou to je podobné ," řekl úředník.

Podle Juilleta Paříž zvolila také zcela nerealistický přístup ke krizi v Sýrii. "Francouzi samozřejmě chybovali v ukrajinské i v syrské otázce. Problém je buď v tom, že rozvědka poskytla nesprávné údaje, nebo v tom, že politici, bez ohledu na údaje, chtěli postupovat kurzem, který neměl nic společnéhu s realitou. V syrském problému jsme úplně ignorovali skutečnou realitu ... Během konfliktu v Iráku, kdy Sýrie vzala jako rukojmí čtyři francouzské novináře, jsme udržovali byť neformální, nicméně dobré vztahy se syrskými zvláštními službami. A tyto vztahy se nám sešly. Ale najednou jsme spálili všechny mosty. To je zcela absurdní, " konstatoval.

"Kromě toho jsme manipulováni, abychom pomáhali lidem, kteří jsou údajně povstalci, ale ve skutečnosti to jsou skupiny "Al-Káidy "*, podporované zeměmi Perského zálivu. A pokud tak postupujeme, znamená to, že názor našich zpravodajských služeb není brán v úvahu. To je vážná chyba ", dodal Juillet.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová
* "Al-Káida" je teroristická organizace, která je v Rusku zakázána (pozn. RT).


6 komentářů :

 1. Nám v Čechách je to jasné i bez francouzské rozvědky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tuhle katastrofu sledujeme již několik let a je docela zvláštní, že na to přišli až teď. No jo odborníci, často se jim stává, že přes sovou úzkou specializaci jim začne chybět kousek nadhledu. Je přece jasné, že když něco budu trvale rozesrávat, tak to nakonec bude rozesraný a posraný totálně.

   Smazat
  2. Jen naprostý hlupák si může myslet, že závěry spec. služeb USA na vztahy ke třetím zemím se dají beze zbytku a úprav aplikovat na všechny země Evropy.

   Smazat
 2. To je zajímavý, on to nikdo nevěděl a ani nepředpokládal? To snad nemusí být člověk v rozvědce, aby věděl, že lízt někomu do prdele a dělat někde bordel nic dobrého nepřinese.
  A ještě maličkost, to zdůrazňování, že ISIL a Al-Kaida jsou v RF zakázané snad není třeba pořád opakovat.

  OdpovědětSmazat
 3. No, nevím, nevím, myslím, že ani teď to nikdo kompetentní u nás neví, nebo nechce přiznat. Ještě holt není ta správná atmosféra.Pak ale budou za pěkné tupce.

  OdpovědětSmazat
 4. Když v Německu unikly informace o pravém stavu věcí kolem téhož předmětu, tak si Frau Merkel pospíšila a šéfa tajných služeb odvolala. Francouzi jsou chytřejší, mluví za ně exhlava francouzské rozvědky.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.