Reklama

.

.

pondělí 30. května 2016

Francouzi bojují za Evropu: co my na to?


Petr Schnur
30. 5. 2016
Francouzský lid opět povstal. Masivní odpor je namířen proti politice prezidenta a jeho vlády, která si říká socialistická, která ale plně stojí ve službách amerického imperia a jeho eurounijní odnože. Proti Hollandovi a jeho vládě, kteří pohřbili nejen socialistickou tradici Francie, ale i odkaz svobodné francouzské Republiky prezidenta De Gaulla.


Politický výprodej francouzské suverenity zahájil Sarkozy a jeho transatlantické lobby, nástupce Hollande „socialisticky“ posvětil kontinuitu politické i ekonomické de-degaullizace Francie. Zatímco předání štafety zahraničně-politické linie revitalizace neokoloniálních ambicí v severní Africe a na Blízkém východě, které mělo zřejmě fungovat jako vedlejší produkt americké přestavby blízkovýchodní oblasti, proběhlo v plném souznění i předvolební harmonii, „reformu“ pracovního zákona podle berlínsko-bruselských direktiv ponechal „pravicový“ lišák Sarkozy „levicovému“ aparátčíkovi Hollandovi. Výsledek je ten, že Pilát Nicolas si ruce myje, zatímco výkonný orgán Francois pravděpodobně definitivně pohřbil socialisty coby reálně existující politickou sílu Francie.

Aby bylo jasné, kdo je „socialista“ Hollande, připomeňme několik zásadních momentů jeho prezidentské kariéry – začněme Evropou.

Během majdanského puče v Kyjevě se dal plně do služeb americko-německého tandemu, což v praxi znamenalo aktivní podporu ultranacionalisticko-fašistických sil. V jakém virtuálním absurdistánu dnes žijeme, demonstruje kromě jiného skutečnost, že právě Hollande a jeho strana osočuje Front national z xenofobie, šovinizmu, ba neofašizmu.

Během tzv. arabského jara patřil k nejaktivnějším válečným štváčům proti Syrské arabské republice, zatímco masakry opozice v Bahrajnu a Saudské Arábii přešel majestátným mlčením. Sýrii chtěl „demokratizovat“ v koalici s tureckým diktátorem Erdoganem a nejkonzervativnějšími saudskými a katarskými feudály. Poté, co Rusko zažehnalo v Sýrii opakování libyjského scénáře a nové vydání Sykes-Picotovy dohody, přenechala Paříž válečné pole „big bossovi“ ve Washingtonu a sunnitsko-fundamentalistické alinci Ankara-Rijád. Možná v tušení, že americko-turecko-saudský „boj proti IS“ nebude probíhat zcela harmonicky.

Roli Sarkollandu v „demokratizaci“ Libye a Sýrie názorně doplňuje událost, která pravděpodobně zůstala v Česku mimo pozornost, která ale ve Francii vyvolala nebývalou vlnu pobouření. Pět měsíců po islamistickém teroru v Paříži, kterému padlo za oběť 120 životů a který Hollande využil k nechutnému, pokryteckému šaškování před kamerami, udělil prezident země, která si zakládá na republikánské tradici sekulárního státu, hlavní představitel Socialistické strany a země, která údajně bojuje proti islamistickému terorizmu, nejvyšší státní vyznamenání, Řád cizinecké légie, saudskoarabskému ministrovi vnitra. Tedy člověku, který nejen reprezentuje feudální diktaturu, ale přímo řídí její represívní orgány. Diktatury, která středověkou justicí barbarsky trestá a popravuje politicky či jinak „provinilé“, která nejbrutálnějším způsobem potírá všechny ty hodnoty, na kterých stojí – alespoň verbálně – moderní Francie a Evropa. Která patří k hlavním podporovatelům syrského džihádu, která vede brutální válku v Jemenu a která financuje salafistické Školy Koránu v Evropě. Dokáže si někdo představit větší úpadek euro-levicové Evropy?

Francois Hollande se bezpochyby zapíše do historie coby president, který konečně plně integroval Francii do jednotné transatlantické fronty: Washington, Berlin, Brusel – toť místa, ve kterých se nyní rozhoduje o osudu francouzského národa. Sarkozy ho opět integroval do NATO, Hollande připravuje Francii na vstup do TTIPu. Připomeňme, že se jedná o kroky prezidenta a vlády, kteří podle nedávných průzkumů mají podporu zhruba 10% občanů. Ačkoliv se nedá počítat s pařížským majdanem, během kterého by Victoria Nulandová rozdávala stávkujícím bagety, německý ministr zahraničí s jeho polským kolegou přispěchali na jejich podporu do Paříže a prezident Obama pozvedl svůj hlas za ukončení policejního násilí, masové protesty ukazují, že se národ integrovat nehodlá.

V Sýrii i nyní ve Francii se na dvou různých frontách bojuje o další osud civilizace. V Sýrii proti sobě stojí tolerance versus fanatismus, mezinárodní právo versus mezinárodní džungle, rekolonizace versus sebeurčení. Ve Francii buď zvítězí diktatura finančních trhů, totalitní nadnárodní instituce a jejich národní – pardon, lokální – posluhovači nad demokracií, občanskou participací, právem a solidaritou, nebo se podaří obnova Republiky. Jde o zásadní občanskou a demokratickou výzvu, která se netýká pouze Francie, ale celé Evropy a tedy i České republiky. Jak se k ní postavíme my?

21 komentářů :

 1. My? Nic, budeme mít kuřácké budky, které vybojoval nejlepší chytrolín v PS !

  OdpovědětVymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 4. Myslím si, že bychom měli v prvé řadě bojovat sami za sebe, mimo jiné i proti nadřazenosti EU svým členům. Pokud má být EU demokratická musí být podřízena společenství jejích členů. Tedy úplně obráceně, než je tomu doposud.

  OdpovědětVymazat
 5. EU je zasraná páchnoucí píčovina.Nic víc...

  OdpovědětVymazat
 6. Výstižně jste to napsal, pane Schnure. Politika Hollanda opravdu symbolizuje doslova totální úpadek socialistů v Evropě. U nás doma má věrné následovníky v podobě pánů Sobotky, Zaorálka, Dienstbiera atd. V člověku to vyvolává pocity beznaděje, protože si současně uvědomuje, že čas plyne a na obzoru není síla, která by byla schopna zorganizovat účinný odpor společnosti proti takové politice... Obávám se, že je nám souzeno vypít jimi podávaný kalich až do dna.

  OdpovědětVymazat
 7. Německo i USA se hodně snažily, aby se prezidentem Francie stala slabá loutka.
  Jsem pro hodně hlasité a časté opakování a připomínání hesla francouzské revoluce volnost, rovnost, bratrství.

  OdpovědětVymazat
 8. Snem velké skupiny Čechů je co nejhlouběji se pohrožit do prdele Američanů a dělat na ně,až se z nich bude kouřit,nejen,aby přilepšili Germánovi a jeho afro-asijským hostům,ale i přispěli na lébung už třetí generace nikdy nepracujících nejen negrů,pobírajících v USA dávky a dosahující s lehkostí sobě vlastní,váhy převyšující jateční váhu běžně chovaných prasat u nás v zaprděném českém ďolíku.Byla až dojemná ta láska,se kterou vítali v sobotu ve Vyškově a okolí ty us-pitomce v těch jejich dobyvatelských kraksnách.
  Tomuhle debilnímu národu nebude pomoci,dokud se neprobere z toho sametového delíria a neudělá si mezi sebou pořádek s tou chátristickou židofašistickou 5.kolonou a neodmítne TTIP a členství v tom spolku idiotů,jenž se EU nazývá....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tenhle debilní národ plnej žvanilů a zlodějíčků a hokejovejch vlastenců, ověšenejch fanglemi nemá na nic, ale už vůbec na nic nárok, jen po sobě žrát hovna, kvůli té své zbabělosti, debilitě a lenosti přemýšlet, což denně dokazuje,ttak jak předvedli ti potetovaní obézní holohlavci a jejich stejně odpudivé lídlující Mařeny při tom vítání těch americkejch buranů v té Akademii kožených hlav ve Vyškově v čele s tím plešatým připosrancem Sobotkou....je to opravdu hnus.

   Vymazat
  2. ...to mi připadá,jako část toho,co mi asi zcela náhodou pustili na Zvědavci....

   Vymazat
  3. Je to tak . Tento národ se snad opravdu probere až dostane pořádně přes držku . Tak tomu bylo i v minulosti . A zřejmě už to asi dlouho trvat nebude kdy se to stane .

   Vymazat
  4. Měli by se ti z ASU stydět, ale oni se nestydí a to odpovídá o jejich IQ které je podobné opici.

   Vymazat
 9. Modrá planeta odchází .

  OdpovědětVymazat
 10. pan asi nežije v doliku čezko jinak by jistě věděl že socani rozdavaji miliardy ale ne ze sveho až se praši za kočarem jakoby se nechumelilo asvěte difse ani zuper mamonar kobliha nieje proti prestože fšeci kradnu len on nie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Socani vědí, to co před námi skrývají. Jde to všechno do horoucí pr..le. Tak nač šetřit.

   Vymazat
  2. Dobře, jde šejdrem, ale koho volit, když je člověk normální. Rozum mi říkí: asi komunisty, alereality ukazuje, že to nemá šanci na pozitivní změnu. A tzo se týká v šech volených subjektů.Ano- možná(ale Zlatuška mi v tom brání) TOP, ODS, Lidovci- to už vůbec ne, A když ve své vnučce a jejími vrstevníky, kteří jsou budoucí voliči, vidím ten nezájem a neúčast prosté lidské solidarity, mám vážné obavy o budouctnost tohoto kousku vlasti, co mi zbyl po zániku Československa.A tak v 70-ti letech svého života v míru si přeji:..... nedej zahynout nám, či budoucím!
   V,J,Horák

   Vymazat
  3. Přesně tak pane Horák, mladé to nezajímá. Za 26 let prosperity v kapitalismu z našich dětí a vnoučat vatvořili spotřebitele a poživatele hamburgerů a lenosti, včetně okázalého nezájmu o budoucnost našeho malého národa. Hrdost je něco co chápou jenom jako pojem. Hlavní jsou peníze, případně šplhání po zádech někoho jiného. Být hrdý na svou zem, národ, dějiny to se dnes už nenosí. Krédo doby je multikulti. No co taky jiného, když jsme my staří dopustili, aby se k moci dostali nemorální osoby. Zase je pravda, že morální člověk do politiky neleze a pokud ano, tak jej odrovnají, pokud chce ctít zásadu slušnosti
   Vigi

   Vymazat
  4. Máte pravdu Vigi, i když, čest vyjímkám. Mám dceru na gymnáziu, občas s ní o politice mluvíme, a to co přinesla domů, když se volil prezident, z toho se člověku chtělo blít. Řekli jsme jí, ať poslouchá nezúčastní se, sama by neměla šanci a ještě by ji ocejchovali- a dělá si názor sama na základě zpráv z různých zdrojů

   Vymazat
 11. U nás v médiích není zmínky o dění v Paříži. A i kdyby bylo, tu část společnosti, naníž záleží JEJICH budoucnost, to nezajímá. Ano, mladé lidi to zkrátka nezajímá. Halí se do clony zvané " nemám čas" a ani neví, jakou pravdu tím mimoděk vyslovují. Opravdu, nemají čas. Čas má je.

  OdpovědětVymazat
 12. Do Francie se chystá vlitnout Rusko Čina a Irán oni Hollandovy trochu načepíři peřička musí skončit a předat vládu lidu pak se půjdou mrknout na Merkel a Čina ji bude učit trochu jiný islám !!

  OdpovědětVymazat
 13. Lidi neblázněte, jde jen o francouzský zákoník práce. Tak se holt ty změny trochu upraví a bude zase klid.

  OdpovědětVymazat