Reklama

.

.

neděle 15. května 2016

Hegemonie USA v číslech a dynamice: Trumpova doktrína je plně racionální

Jevgenij Požidajev 
14. 5. 2016   Eurasia24
Donald Trump fakticky ohlásil svoji zahraničněpolitickou doktrínu. Její hlavní teze nás přivádí k následujícímu:
1. Kolaps globalizace „kvůli globalizaci“ a přechod ke kvaziprotekcionistické politice (revize obchodních dohod).
2. Hledání kompromisu s jinými silnými nezávislými hráči – a odmítnutí taktiky „kdo není s námi, je proti nám“.
3. Omezení praxe intervencionismu.
4. Zbavení se „vyžírek“, tedy „klientů“ pasivně „konzumujících“ bezpečnost.
5. Posílení americké vojenské síly.

Celkově vzato, je to zcela přirozená reakce na „úspěchy“ americké vnější politiky posledních třinácti let. Za 807 miliard dolarů (pouze) přímých výdajů, nepočítaje srovnatelné výdaje na sociální zabezpečení veteránů, se „podařilo“:

- dostat k moci v Iráku proíránský režim a vytvořit „šíitský půlměsíc“ visící nad Blízkým východem,

- ve výsledku „Arabského jara“ získat mnohem méně proamerický vojenský režim v Egyptě,

- chaos v Libyi a v Sýrii namísto zvyšujících se dodávek ropy a vytvoření nových tranzitních možností,

- a nakonec, v důsledku konfliktů, mít armádu výrazně slabší, než by mohla být – a to při současném posílení konkurentů.

Jinými slovy, současná politika, v níž USA hodlají úporně pokračovat, působí stále více neadekvátně.
Celkově nás Trumpovo „poslání“ přivádí k tomu, že Spojené státy nemohou hrát tu roli, kterou na sebe zkouší vzít. Má v tom pravdu a snadno nás o tom přesvědčí jednoduchý pohled na dynamiku podílu USA na světové průmyslové výrobě.

Na začátku epochy jejich hegemonie, v roce 1913, USA kontrolovaly podle různých údajů mezi 32 a 35,8 procenty světové průmyslové produkce. Před druhou světovou válkou jejich podíl vzrostl na 40 procent. Vrcholu dosáhly okolo roku 1950 – 54,5 procent. K roku 1960 se podíl snížil na 46 procent. A už ani v rámci „amerického dvacetiletí“, v letech 1940 až 1960, kontrola Spojených států nad světem v žádném případě nebyla všeobjímající.

V roce 1970 byl tento podíl 29,3 procent, v roce 1980 činil 27,3 procent, v roce 2000 pak 25 procent. Ale už v roce 2013 spadl na 15,9 procent, kdy se Spojené státy přemístily na druhé místo za Čínu.Jinými slovy „dlouhé dvacáté století“, celkově vzato americké, skončilo. Svět se „dovalil“ do epochy klasického „koncertu mocností“ a Spojené státy si už technicky nemohou dovolit chovat se tak, jako když jim náleželo 40 procent světové průmyslové produkce.
Neudržitelný intervencionismus a snahy zadusit jakákoliv alternativní centra síly jen proto, že existují, vychází velmi draho. Přitom u toho prvního často nestačí zdroje pro upevnění výsledků, zatímco to druhé je často nerealistické. Koneckonců taková politika oslabuje svůj vlastní nástroj – na „říši“, která si vzala nadměrnou zátěž, dříve nebo později dopadnou problémy jejího silového potenciálu.
A tak se například letecká složka nejaktivněji bojující (americké) námořní pěchoty nachází v podivném stavu: z 276 stíhacích letounů F/A18 Hornet je k plnění bojových úkolů připraveno jen okolo 30 procent. A ze 147 vrtulníků CH-53E Super Stallion je operačně nasaditelných jen 42.
Při tom dominance Spojených států, byť ohrožovaná Sovětský svazem, byla počínaje 70. lety značně podporovaná úsilím jejich spojenců.
Nyní „svobodný svět“ celkově stále ještě kontroluje zhruba 40 procent průmyslové výroby, ale příspěvek „menších bratrů“ do společné vojenské síly je s tím americkým nesrovnatelný. Nynější Evropská unie je vůči Spojeným státům absolutně loajální – ale je pro ně skoro absolutně nepoužitelná, alespoň do podpisu TTIP v „americkém formátu“.
Jako vojenští spojenci zahájily klíčové země EU fakticky „italskou stávku“. Při hrubém domácím produktu o něco větším, než mají Spojené státy, Unie udržuje jen jednu letadlovou loď (aktuálně se jedná o francouzský nosič Charles de Gaulle, ale v blízké budoucnosti přibudou dvě britské jednotky třídy Queen Elizabeth, pokud ovšem mezi tím Británie neopustí Evropskou unii – pozn. překl.).
Na souši a ve vzduchu to vypadá v podstatě podobně. Typický příklad: z původně 400tisícového Bundeswehru s 2,1 tisíci tanky zůstalo 185 tisíc mužů s 328 stroji; ze 119 nových stíhačů Eurofighter Typhoon bylo v prosinci schopno plnit bojové úkoly jen 55.
Zatímco u Spojených států zůstává podíl vojenských výdajů na HDP na úrovni 3,3 %, v případě Francie je to 2,1 %, Británie 2 %, Německa 1,2 % a Itálie 1,3 %. Spojenci na východě na tom nejsou lépe – například podíl vojenských výdajů na japonském HDP představuje pouhé jedno procento. Podobně je na tom Kanada.
Jinými slovy Trumpovo heslo „dost krmení EU“ je plně pochopitelné.
Vojensko-politická část strategie kandidáta na prezidenta Spojených států Donalda Trumpa vypadá zhruba takto: snížit vojenskou aktivitu, přesunout část výdajů na zajištění bezpečnosti na spojence a uvolněné prostředky využít k oživení absolutní převahy v síle. Problém je v tom, že na rozdíl od „strategie“ vrhání se do nesmyslných a bezohledných bojů nynějších „elit“, je Trumpova strategie plně racionální a může být schopna nadlouho upevnit americkou dominanci.
Jevgenij Požidajev
Zdroj: EurAsiaDaily
Překlad: Geo, Eurasia24.cz

56 komentářů :

 1. Doufejme že to přežije.
  Likvidace armád v Evropě byla z jiného důvodu,oslabit možného protivníka,ale také,aby oslabené státy,požádaly o Americké vojenské síly.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dá se to vysvětlit i tak, že začne stahovat asou armádu ze zemí EU a nechá je, aby si na svou obranu připlácely samy. tím pádem by povolilo napětí mezi východem a západem. Další vývoj by do značné míry závisel na krocích Ruské federace a potažmo i Číny.

   Vymazat
 2. Amerika si vychovala Evropu jakožto oslabeného (protože ne dost spolehlivého) přítele vhodného pro střet s Ruskem, poté s Čínou, na území mimo Ameriku. Děda.

  OdpovědětVymazat
 3. Panove, na obzoru se rysuji dalsi problemy.
  GOLAN HEIGHTS ma velke zasoby plynu a oleje.
  Koalice narodu se chysta na Israel.
  President Obama po ukonceni presidentstvi bude usilovat o pozici CEO v OSN a pravdepodobne pozici dostane.
  (Bude mit moznost si vyridit ucty s nekterymi lidmi, kteri ho zavrhli, kdyz odmitl napadnout Iran.)

  Donald Trump je pod neustavajici palbou negativni propagandy a do listopadu je daleko. Oni (Neocons) ho ustvou. Zmeny o kterych mluvi, ani zdaleka neobsahuji pouze revize v armade, ale i v mnoha dalsich oblastech.
  America ho potrebuje !
  honolulu
  P.S. Ted me zase nejaky polomozek obvini z toho, ze si "honim triko', kdyz se vam o tom zminuji, ale ve vasich mediich to NENI.
  To vse je z ust vlivnych a znamych lidi na nasem internete a bylo by dobre, kdyby o tom Evropa vedela.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý koment!

   Vymazat
  2. Trumpova dcera Ivanka si vzala Žida a přestoupila na judaismus.

   Vymazat
 4. Honolulu.
  O tom nálezu se vědělo,jen bylo potřeba Assada zlikvidovat,Sýrii si rozdělit,jen jim to Putin překazil.Zatím jsou Golany Sýrským územím a tohle nebude chtít Izrael respektovat,natož opustit a to bude onen problém.Proto je i Erdogan tak nervozní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná by bylo dobré rozlišovat mezi dobrem a zlem,Nicholasi, zákony jsou nebo spíše obecně mají být vytvořeny a to lidmi pro dobro a pokud se jejich momentální stav neshoduje se záměrem jejich vytvoření,je Dobro i legálně právně silnější a to nemluvím o morálnosti,ve které naprosto,logicky. Posuzovat něco,cokoliv,jen ve vztahu k národním zájmům USA,například, to je fakt špatně. Vývoj lidí spěje v celé jejich historii ke "globalizaci" ve smyslu cítění s jinými a ve smyslu starosti o jejich osud. Možná,že například Ježíš vyučoval něco jiného,ale nepostřehl jsem to. Nejsem věřící v křesťanského Boha ale právě ten má mezi Američany značnou sílu a význam. Zároveň jsem nikde a nikdy neslyšel ,od nějakého Ježíše především, že lidé mají být hloupí a proto jednat špatně nebo sobecky,respektive. Populistické to samozřejmě je,.. ale .. fakt si myslím,že krátkozraké,protože je to v rozporu s Bohem,který je námi všemi a každý z nás ho má v sobě. Možná bychom se,tedy,nad sebou měli zamyslet a najít ho v nás. Asi by nám řekl dost silná slova na adresu toho Trumpa.

   Vymazat
  2. K 12:47 možnosti v lidské společnosti jsou limitovány morálkou a etikou v celé společnosti. Proto je možné, že za současné situace by i bůh bral Trumpa.

   Rozumíte mi, když je například nějaká banda zločinců a do čela se dostane nějaký dost zvrhlý psychopat, tak ho sami zločinci sejmou a bude to lepší jak pro ně tak obyvatele. Pro obyvatele, protože se budou uchylovat k násilí jenom z nutnosti a ne se v tom vyžívat. A také lepší pro zločince, protože by se mohli lidi nasrat a zlikvidovat je bez soudu. Tohle nespojujte s Trumpem, je to příklad jak závisí řešení problému ve společnosti na úrovni morálky a etiky.

   Vymazat
 5. nehodlám plnit zhovadilé úkoly!!!

  OdpovědětVymazat
 6. (12:47) Dekuji Vam VELEBNY PANE za prednasku. T.j. uz druha. Ta prvni byla o vojenske rozvedce a Trumpovi v Praze.
  Tato je o moralce.
  Jsem velmi nemoralni, ale budu o tom premyslet.

  "Vyvoj speje ke globalizaci, citeni s druhymi".
  "Populismus" atd.
  Vy naivni decko, jsem ten NEJHORSI, ktery by toto exeptoval.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy jste tu větu o globalizaci,mimochodem o globalizaci v uvozovkách,schválně pojal jinak?

   Vymazat
 7. Následující chazartí vládci přijímali idovská jména a koncem 9. století se Chazarské království stalo rájem pro idy z ostatních zemí. Mezitím krutá nadvláda Chazarů nad ostatními národy pokračovala v nezměněné podobě. Ale potom se na scéně objevil nový faktor. Během 8. století postupovali dolů po velkých řekách - Dněpru, Donu a Volze. Byli východní větví Vikingů. Byli známí jako Varangiané nebo jako Rusové. Jako ostatní Vikingové, Rusové byli stateční dobrodruzi a divocí válečníci; ale kdy se střetli s Chazary, Rusové často skončili placením dávek jako kdokoli jiný. V roce 862 ruský vůdce jménem Rurik zaloil město Novgorod a zrodil se ruský národ. Vikingtí Rusové se usadili mezi slovanskými kmeny pod nadvládou Chazarů a charakter boje mezi Vikingy a Chazary se změnil. Stal se bojem vynořivího se ruského národa za nezávislost na chazarském útlaku. Za sto let po zaloení prvního ruského města nastal dalí významný moment. Ruský vůdce, princ Vladimír z Kyjeva, se roku 989 nechal pokřtít. Aktivně prosazoval křesťanství v Rusku a na památku je dnes Rusy uctíván jako Svatý Vladimír; a tak začala tisíciletá křesťanská tradice ruského národa. Vladimírova konverze také přinesla spojenectví Ruska s Byzancí. Byzanttí vládci se vdy obávali Chazarů a Rusové dosud bojovali za své osvobození. A tak v roce 1016 spojené ruské a byzantské síly zaútočily na Chazarské království. Chazarská říe byla rozbita a samotné království Chazarů začalo upadat. Větina chazarských idů nakonec odtáhla do jiných oblastí. Mnoho z nich zakotvilo ve východní Evropě, kde se smíchali a uzavírali sňatky s ostatními idy. Podobně jako semittí idé zhruba o 1000 let dříve se chazartí idé rozptýlili. Království Chazarů zaniklo. Protoe se pohybovali a ili mezi idovským lidem, chazartí idé si předávali z generace na generaci pozoruhodné dědictví. Jedním z prvků dědictví chazarských idů je militantní forma SIONISMU. Podle názoru chazarských idů by země osídlovaná starověkým Izraelem měla být idy znovu osídlena - nikoli zázrakem, ale ozbrojenou silou. To je obsahem dneního sionismu a je to síla, která vytvořila národ, který si dnes říká Izrael. Dalí důleitou součástí dědictví chazarských idů je nenávist ke křesťanství a k ruskému lidu jako zastánci křesťanské víry. Křesťanství je vnímáno jako síla, která způsobila, e se staré takzvané království idů, Chazarské království, zhroutilo. Chazaři chtějí obnovit svou nadvládu v Rusku - a pokouejí se o to ji celé tisíciletí. V roce 1917 chazartí idé přeli hlavní milník směrem k vytvoření jejich vlastního státu v Palestině, jak jsem se zmínil minulý měsíc. Ve stejném roce vyvolali bolevickou revoluci v Rusku. Následoval tam křesťanský holocaust, jaký svět dosud neviděl. Chazartí idé byli po více ne 900 letech v Rusku opět u moci a dali si za úkol zničit křesťanství vyhlazením křesťanů - více ne 100 milionů z nich a současně 20 milionů věřících idů zemřelo pod rukama chazarských idů. Rutí křesťané 60 let bojovali za svrení ateistických boleviků a nakonec byli úspě ní. Nyní tisíciletá válka mezi ruskými křesťany a chazarskými idy dosáhla svého vrcholu. V sázce je nejen budoucnost Ruska a křesťanství, ale také budoucnost idovského lidu jako celku. Minulý měsíc 19. srpna 1979 zemřel v New Yorku rabín Joel Teitelbaum. Zemřel ráno a byl pohřben ve stejný den odpoledne. Bylo vydáno jen stručné oznámení a přesto se asi 100 000 idů dostavilo včas na pohřeb. Je tě ké si představit, kolik dalích statisíců idů nepřijelo, protoe se to včas nedozvěděli. O měsíc později, 18. září, si jeho následovníci dali do novin New York Times inzerát a jasně oslovili mnoho idů. Kromě jiného se v inzerátu říká, cituji: Byl nesporným vůdcem vech idů vude na světě, kteří nebyli infikováni sionismem; a dále se píe, cituji: S odvahou, která je v dnení době velmi vzácná, nazýval sionistický stát jako ,dílo Satana, svatokráde a rouhání

  OdpovědětVymazat
 8. Je zajímavé, že si nikdo nevšiml sloupku o TTIP. Když si to člověk pořádně přečte, tak mu dojde, pro koho ta smlouva je důležitá a kdo ji potřebuje. Taky mi došlo, za koho kope pán Telička, který tvrdí, že TTIP je super výhodná pro Evropu.

  OdpovědětVymazat
 9. Nejen Telička,ale třeba V.Dlouhý.
  Proč bychom zkoumali dlouhý seznam,zkrátka,chazaři mají u nás dost vyznavačů a pomocníky,právě že i v nejvyšších patrech bankéřů a politiků.Smlouva TTIP,je jasná vazalská poroba národů s tím dovětkem,že na nás nebudou útočit.


  OdpovědětVymazat
 10. Hlavně by měl Trump dohlédnout na školství, výuku zeměpisu a dějepisu.
  USA nemají žádné hranice v Jihočínském moři.
  USA hraničí s Ruskem přes Beringovu úžinu.
  USA nemají žádné území v Evropě a ani v Africe.
  USA hraničí s Kanadou a s Mexikem.
  V hodinách dějepisu pak by se měly děti povinně učit, že USA nevyhrály války ve Vietnamu, Koreji, Afganistánu, Iránu, Iráku, Sýrii ......
  V kodinách občanské nauky by neškodila informace, že kdo prohraje válku, bývá postaven před soud vítězů, jako např. v případě Německa a Jugoslávie.....

  OdpovědětVymazat
 11. Problém amerických voleb je ten, že je naprosto jedno, koho tamní voliči volí. Ať voli, koho volí, tak nakonec stejně zvolí válečného štváče. A když náhodou nějaký nesprávný kandidát proklouzne do voleb a k tomu voliči udělají tu chybu, že jej nedej bože zvolí, tak v lepším případě věc napraví nějaký osvícený soudce. V tom horším případě jej chladnokrevně odstřelí, jako nějakou škodnou, popřípadě jej odstřelí pro jistotu ještě před volbami... Takže zachovejme chladnou hlavu a vzpomeňme na to, jaké naděje vzbuzoval sočasný americký prezident Barák Husein Obama a jaká byla nakonec jeho reálná politika po jeho zvolení...

  Přičemž o krvavé Libyjské lady kuřného Billa snad ani netřeba hovořit.
  Zdr.
  JiB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:06. To jako myslíte,že se neměly USA míchat do občanské války v Libyi? Proč se tedy míchá Rusko do občanské války v Sýrii?

   Vymazat
  2. Idiote 18:06 - obě občanské války začali hoši vycvičení a financovaní Spojenými státy. Právě po zkušenosti z Libye, kde po zabití Kaddáfího nastal teror a bezvládí a žádná demokracie, se Rusové rozhodli podpořit Assada, legitimního prezidenta státu, a jeho armádu. Chápeš, blbe, ten rozdíl.

   Vymazat
  3. Anonymní 15. května 2016 18:30
   předpokládám, že jste chtěl svůj komentář směřovat na pisatele 18:30. Pak by dával smysl.
   Zdr.
   JiB

   Vymazat
  4. 18:19
   Chápu, že ne každý je informovaný, ale žádná občaská válka v Libyi nebyla, to jen parta naverbovaných islámských psychopatů (poprvé použito v Afgánistánu) udělala převrat, tak jako v Sýrii, Ukrajině, a dalších zemích.

   Tito psychopati byli zaplaceni a vyzbrojeni USA a SA.

   Vymazat
 12. Brotsteine,
  to o Tobe nebylo znamo, ze mas rad dejiny..
  Obraz Ruska mezi lety 618 A.D. a 960 A.D. mas dobre. Chybi Ti jmena a letopocty.
  Ten co znicil Chazars se jmenoval SVIETOSLAV.
  Chazars prestoupili na zidovske nabozenstvi v roce
  740 A.D. z politickych duvodu.

  Maji zajimavy zpusob vlady ! Do popredi nastavena figura (kral) je podrizen opravdovemu vladci v pozadi KAGANOVI
  (napr. Stalin, Kaganovicovi.)
  To jsou vsak vseobecne zname veci. Vladimir byl vnuk Svetoslava. (Nabozensky zalozen..)

  Vztah Chazaru k Zidum je velmi spatny, ale najdi si sam detaily, ktere jsou vseobecne pristupne. (Oni chlastali s Eichmanem, kdyz Zide jeli na smrt do koncentraku.)

  Meli by si udelat poradek mezi sebou, ze ano.
  Nas Katoliku se vsak netykaji jejich vzajemne vztahy.
  Zapomel jsem ti rict !
  Slovane , Vikingove, Byzanc a cisti Mongolove znicili Chazarskou risi..Puvodnich chazarskych kmenu, ktere prisli do jizniho Ruska bylo 28. Turci jsou jejich genovy bratranci. (Byzance , byla Recka/Aryjska ! Vikingove severni Aryjci, stejne jako Slovane.

  "Ja jsem prisel z Plejad" a vse jsem videl z nadhledu. Takze si to pamatuji, ale je mi to na kakanec platne.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Plejády jsou katolíci,Nicholasi?

   Vymazat
  2. Jo Nicku, čirou náhodou se manžel Victorie Nuland jmenuje Kagan. A o Kaganovičovi se lze dočíst v knize Kagan a jeho bek.

   Vymazat
  3. 18:36. Hele,Bible přímo sděluje jméno Beránka a opakovaně a zajímá to někoho? Třeba jde jen o náhodu a neměl by tomu být přisuzován účel,směji se.

   Vymazat
  4. Ano Honololu miluji dějiny,ale ty pravdivé,snažím se dobrat proč vládne světu tolik zla,kde se to bere kdo s tím nejvíce souvisí atd....Křížová cesta Ruska od T.v.Wimberga je dobrá kniha....

   Vymazat
  5. Opravdu nemám chuť zabývat se četbou Bible ale na druhé straně je mi asi přece jen ctí seznámit čtenáře s tím,co Bible přímo a výslovně sděluje nejen ohledně Beránka ale i ohledně Boha nejvyššího,totiž jejich společné jméno. Pokud má alespoň jediný z vás zájem,sdělím vám ho citátem z Bible,ze Zjevení svatého Jana (Apokalypsa),z kapitol 4. a 5. Zdravím.

   Vymazat
 13. Když už je někdo odpadlík od Plejád,možná by se tím neměl tak vytahovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zvláště když jsou Plejády islámské a Korán na ně přímo odkazuje. Světa znalý,údajně, vesmíru neznalý určitě.

   Vymazat
  2. 18:34 Přesně tak !!!
   Já su ze Síria a pro Blejáďany mám jen slova pohrdání.
   Nevím, proč se jich ten Honolulu pořád tak zastává...

   Není Světaznalý, on je Světlaznalý/iluminát/.
   A new age trumpeta !
   ..a slibotechna! kde je ten eskort z Bostonu, hade ???
   MM

   Vymazat
 14. 18:46
  Směj se dál, hlupče. Hlavně si přečti taky něco jiného, než Bibli. Třeba toto, ale to bude na tebe příliš, hádám. Pak by ses trochu vdělal a přestal se smát.
  http://www.fantompowa.info/koestlerindex.htm
  Nebo 200 let pospolu od Solženicina, jestli ti to jméno něco říká -:(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:04. Když ale,ona je ta Bible nyní nanejvýš aktuální,protože ve Zjevení svatého Jana (Apokalypsa),v kapitolách 4. a 5. přímo a výslovně sděluje jméno Boha nejvyššího a zároveň i Beránka,jejich společné jméno a člověk toho jména žije právě teď v Česku a navíc odpovídá i Nostradamově Prophéties X.72 jako ten velký král strachu,který přijde z nebe,definovaný rokem 1999 a sedm měsíců,protože on se v červenci narodil a v roce 1999 mu bylo přesně kristových 33 let. Jasné sdělení o koho jde.

   Vymazat
 15. Beránek je ve zmíněné 5. kapitole definován: "Aj,zvítězilť lev, ten kterýž jest z pokolení Judova, kořen Davidův,aby otevřel tu knihu a zrušil sedm pečetí jejich." On je Čech,tedy lev,protože ho Češi mají ve státním-národním znaku, je vrcholovým judistou a pochází-je z lidu,tedy z davu. Jeho charakteristik,odpovídajících různým proroctvím a i jiných důkazů o jeho identitě je ale o mnoho víc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rád bych se dál smál,já hlupák,ale nějak mi to prostě nejde.

   Vymazat
  2. Někomu je nyní už asi jasné,o jaké spojence Česka jde,Nicholasi.

   Vymazat
  3. 19:47: máš to trochu popletený, protože :
   Jezdec apokalypsy jsem já a také jsem chodil do JUDA !

   Vymazat
 16. (18:32 & 18:34)
  Plejady - VY dva ANLFABETI - nevzdelani jsou v konstelaci Taurus 120 svetelnych let daleko.. Z Plejad se neda odpadnout , ale emigrovat pred millionem let do Atlansis.
  V Praze mate pomerne vysoke % (7 %) potomku Plejadanu.

  Veskere anticke kultury o tom mluvi, vcetne Indianu v Amerikach

  Vy jste chodili do skol, ktere vam systematicky zanaseli makuvky HNOJUVKOU a casto nevite o cem je rec !
  ACYLONE, MAIA, ELCETRA, MEROPE a dalsich devet hvezd v Plejadach jsou nejznamejsi.

  Vy o tom nevite, protoze jste z brehu jezera Malawi a vase pra-rodice byli Chimpanzees...
  Az vychodite pomocnou skolu, tak vam reknu, jak se poznaji Plejadane.
  Koncim jdu plavat. Mloci, zelvy a vodni zouzel je lepsi na besedu.
  honolulu - VZDELANEJ !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobře,Nicholasi,jděte si zaplavat,já zatím budu o Vašich slovech hluboce uvažovat.

   Vymazat
  2. Obrodné hnutí polistopadových soudruhů.
   Pěstování kultu osobnosti a víry v jediný správný názor. Nezpochybnitelné dogma "hodných" Srbů. Novou republiku si rozvracet nedáme!

   Dovedete si představit, co by se dělo, pokud se tunajší cenzor a papaláš, kteří v Občanském fóru zaváděli a přímo kolaborovali na Vládě tohoto zrůdného režimu opět vydrápali k moci a penězovodům ?

   Náznaky amorálních chování tady jsou. Proti tomu by bylo zdejší zacpávání huby čtenářům a mazání příspěvků svým oponentům, hájení srbských zájmů i za cenu lhaní, vysmívání se obětem koncentračních táborů v Bosně a zakrývání válečných zločinů čajíček. Naposledy odfiltrování podnětů a vzkazů určených MUDr. Davidovi přímo pod jeho článkem, to už je silná káva připomínající praktiky NKVD kontrolující co může předseda vidět.

   Vymazat

  3. Pro 1:55 - Vaše trapné "tapetování" nenávistnými výpady a dehonestujícími nepravdami je důvodem, proč vás mažu. Diskuse tu je pro výměnu názorů a ne pro šíření lží, útoků na jednotlivé autory a redaktory a pro podsouvání lživých tvrzení. Všechno to vy děláte a všechno to ukazuje , že jste obyčejný trol-trapák. Sbohem a už se nevracejte. Budete opět smazán.

   Vymazat
 17. Velebny pane, (21:11), tak at mate o cem premyslet !

  Nase planeta leti prostorem a pri svem letu je vystavena VLIVU - 12 Constelaci, kterym se od dob Sumeru (5000 B.C.) rika ZODIAK.

  Kruh (doba) letu je 28 000 let, coz je davno vypocitano !

  To znamena, ze pod vlivem kazde urcite konstelace jsme 2300 let.

  BERANEK byl propagovan v Constelaci - PISCES (ryby - element voda) a vliv teto constelace byl vitan Kristem.

  Kazda Constelace je charakterizovana urcitou psychologii lidstva.

  Ted jseme v hranicnim pasmu of AQUARIAN age, (element Air/vzduch).

  Kazde hranicni pasmo je nebezpecne pro lidstvo. Beranek / Piesces ted konci a Vodnar - Aquarius zacina.

  To, co to znamena pro lidstvo a jeho mysleni najdete v tabulkach.

  Zide maji proverene dejiny - od roku 1200 B.C.
  T.zn., ze prezili Constelacni vliv 1 a 1/2 !
  ( Piesces 2300 let a Aries 920 let, proto casto trpi podvedomou desorientaci a stale vymysli ideologie. Lidska prava, Marxismus, a 10 dalsich.)

  Constelacni vliv Vodnare/Aquariuse zavrhuje vse, co platilo v Piesces. To znamena i vaseho BERANKA a Bibli, ten stary rodokaps, ktery byl psan od roku 950 B.C., konci se slavou take.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli dovolíte,Nicholasi,začnu tím Nostradamem. Prophéties X.72: "Rok 1999 sedm měsíců / z nebes přijde velký král děsu / aby vzkřísil velkého krále z Angoulmois / Před tím potom,Mars bude vládnout štěstím." Nostradamus to napsal někdy kolem roku 1525,pokud vím a postavení hvězd bylo tehdy,jak sám sdělujete,jiné. Takže,tehdejší období měsíce červenec odpovídá nynějšímu postavení hvězd v období od 14.července do 13.srpna,pokud je mi známo a ten Beránek,o němž jsem informoval výše,ten se narodil přesně v tomto novém období a tedy v červenci 1999 oslavil své "kristovy 33." narozeniny. Pojem Angoulmois ve čtyřverší X.72 znamená Ang+ol+mois,tedy Anděl+Slunce symbolizované lvem a bytostí archanděla Michaela (OL nebo i Oul)+měsíc (červenec). Jde tedy znovu o něho,o toho Beránka Čecha. X.22: "Protože nechtěl svolit k rozvodu, / o němž se poté bude soudit,že není HODEN, / král ostrovů bude vyhnán násilím, / na jeho místo nastolen ten,kdo nemá žádné královské znamení." Tímto čtyřverším Nostradama se plynule dostávám k té Bibli,Nicholasi,kterou jste ve věci beránka v ní definovaného napadl také. HODEN je to slovo,uváděné jako jméno Beránka ale i Boha nejvyššího ve Zjevení svatého Jana (Apokalypsa) v kapitolách 4. a 5. a jde o anglickou výslovnost,protože angličtina je světovým jazykem ,stejně jako jeho význam ("král ostrovů" = král kontinentů). Například Jehovisté to sdělují oficiálně a veřejně,že křesťanská církev lže odpočátku ve věci návratu Ježíše Krista na Zem,protože Bible sděluje jen fakt,že má přijít nejvyšší z andělů,tedy nejvyšší z jemu rovných,což ale naprosto popírá příchod Ježíše,který je podle křesťanství přece synem Boha-jeho vtělením-Bohem na Zemi. Takže jde o nějakou jinou bytost,zřejmě o Archanděla Michaela,to pro váš klid a pro souhlas s tvrzením,že doba-období Ježíše už skončilo. Zdravím a jsem rád,že komunikujete.

   Vymazat
  2. To:Nicku ! hned na začátku taková školácká chyba :-(
   Ve svoji ZOO jsi zapoměl na 13.plenetu, kterou je Nibiru.
   To jste snad probírali i u vás v pomocný...

   Tak až se vzbudíš, americo, vypiješ šumivej vyprošťovák
   po včerejší schůzy new age lůzy, stav se v čítárně.
   Můžeš jí říkat třeba Universitní knihovna...
   MM

   Vymazat
  3. 10:01. Nibiru,tedy biblická hvězda Pelyněk, je něco,co se už údajně blíží k Zemi a protože je známá jako DESÁTÁ planeta,respektive tak je údajně prorokována, bylo Pluto vyřazeno z planet a určeno jako neplaneta,jako planetka,.. aby při příletu Nibiru nebyla Nibiru tou strašnou desátou planetou ale jen devátou a nevznikla panika,.. ÚDANĚ. To jsem četl a trochu mne to zaujalo, pro zajímavost.

   Vymazat
  4. PLUTO, je můj pes, hvězda zvaná PELYNĚK jsem já "DESÁTOU"
   bylo myšleno 13.znamení zodiaku/ZOO/
   02:26 to myslím chápe/i když ještě chrápe/
   ps: a ta DEVÁTÁ je taky moje dílko !
   Zdař bůch !!
   MM

   Vymazat
 18. (1:55), co mas proti Srbum ?
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Promiňte Honolulu, ale pisatel, na kterého reagujete, byl pro opakující se nenávistné útoky na redakci a pomlouvačné nepravdy smazán. Jde s největší pravděpodobností o trola, nebo prostě o pošahance. Bohužel, tací sem do diskusí také chodí.

   Vymazat
 19. 9:56 Jestli pak taky víš, co je Gavriliáda, a proč je bůh trojjediný ?
  Protože s Marií obcoval i had i Gabriel a na ježíška platí alíky samozřejmě
  ten poslední...Takzvaně mu zůstal černý Petr.
  Bůh není ve své dobrotě zrovna nadšenej, že mu to 2000 let stále připomínáte,
  na vánoce k tomu.
  Sirius/Constalance Orion/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:24. Já nevím,že s Marií obcoval i had a pokud se týče zrovna tohoto tradičního faktu hada,kterým je křesťanskou církví prokazován dědičný hřích člověka, tak s ním nemohu souhlasit,protože myslím,že každý člověk je duchem,který jen používá tělo ke svému hmotnému projevu a Adam a Eva byli jen ti dva ze všech lidí dnes. Lidé prostě nejsou jen hmota-tělo. Lidé jsou duch a o tom je i veškerá jejich snaha. A pokud vím,Ježíše zplodil Duch svatý.

   Vymazat
  2. 10:44 a ty máš v rodném listě/techničáku/ ToTo:
   otec..........Duch svatý
   matka.......Svatá prostota

   Sirius

   Vymazat
  3. 11:50. Ale já osobně s tím,samozřejmě,nesouhlasím. Já osobně mám tolik výhrad ke křesťanskému učení,že v podstatě považuji křesťanskou víru za nesmysl sloužící jen k ovládání lidí a ve prospěch i vládnoucí laické elity.

   Vymazat
 20. to:12:00; Ha- polednice !
  Já to tušil...
  Končim, loučim, biorobote !

  OdpovědětVymazat
 21. Panove - vubec nevim kde zacit !
  Tak predne ! NIBIRU se vzdaluje od nasi planety a vrati se za 3500 let. Byla nejblize v breznu 2016..Melo to na nasi planetu maly vliv, ale vliv zde byl.

  Vliv constelace PISCES se vrati za 28 000 let. (T.zn., ze inkvizice nam nehrozi.)

  Sv. panna Marie je prevteleni a pokracovani kralovny stredomorske, (Reginy Coeli), a jeji vliv zacal na Malte 8000 B.C., kde se tam vzala nikdo nevi, ale vedmy z New Age rikaji, ze z vesmiru.
  Jeji kult byl prenesen na Kretu 3000 B.C.

  Protoze hodne narodu bez ni nemuze zit, tak jeji roli prevzala Sv. Panna Marie. (Verim v ni a nosim ji kvetiny v zari, protoze jsem Evropan. Nikdy s nejakym hadem nemela nic spolecneho, pokud se neznala s Pilatem, ktery byl politickym hadem v jeji dobe.)

  PODOBENSTVI, kterym je krastanske nabozenstvi POSEDLE je lopatovano na americky internet v takovem obrovskem mnozstvi, ze to uz nikdo necte.

  Moderni nabozenstvi a vliv Aquariuse podobenstvi odsuzuje, protoze jde vzdy prelozit mnoha zpusoby.

  Edgar Casey, Linda Goodman, Maria Ostrich, mluvi uplne jinym jazykem a bez podobenstvi.

  Recke DELPHY znicily sami sebe kvuli podobenstvi.

  Pane MM (Ty UFOune jeden) ORION - Bellalatrax je nam velmi nepratelsky. V pripade, ze se k nim hlasis, tak ve jmenu noveho nastupujiciho nabozenstvi pujdes na ohledani k carodejnicim v Bostonu.

  COFFEEeee TIME ! Jdu na kafe.

  Pane Dvorak, neni duvod se mi omlouvat nikdy v nicem. Jsem si plne vedom toho, ze nejvetsi blazen jsem zde JA a MM z Orionu. ale on o tom nevi.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:01 a jeho TIME for JACK DANIELS®
   Vrať se radši do pomocný, fakt...
   Třeba zrovna ty tvý ~pisces~ tady budou o 2000 let dřív, maj totiž
   nový košťata.
   S tím NIBIRU máš pravdu, zacouval jsem ho Plutovi za boudu,
   neboť za Sluncem bylo horko a NASA..,vždyť víš. Samej blbej
   Plejáďan a New agenťák.
   A když jsi zmínil holky z Bostonu, potřetí a naposled!!!
   Kde jsou, HADE ???
   A Dvořákovi nevykej, je to sprostej podezřelej.
   Sám si napsal, že tě maže.

   ps: a teď jsem si všimnul, že mě pomlouváš...
   .....já to vím, ale Ty ne..
   anonymní

   Vymazat
 22. Pro Velebneho pana...
  Vzpomel jsem si na neco z anticke knihovny.
  Sv. Mary Magdalena (Nejkrasnejsi zena sve doby), se definitivne znala s CLAUDII PROCULOU manzelkou Pilata.

  Claudia Procula finanacovala utek Mary Magdaleny do Galie rok po ukrizovani Krista.

  A Mary Madalena byla s rodinou spasitele denne, t.zn., ze se musela znat se Sv. Pannou Marii. Byla-li Mary Magdalena pojitkem mezi rodinou Pilata a Sv. Panny Marie nejde zjistit, ale zde je naznak vysvetleni, ze Sv. Panna Marie, mela neco spolecneho s "hadem". Pilat mel povest politickeho hada nejen v Judei, ale i v Rime.
  (Ruzne vztahy v te dobe popisuje i Edgar Cayce. Jeho archiv je ve Virginia Beach.)
  honolulu (koncim, ahoj vecer vyzkumnici.)
  Oprava : (15:01) EDGAR CAYCE

  OdpovědětVymazat
 23. 15:29 z tebe to taky leze..,jak had z chlupatý deky !
  To se tenkrát neholily výzkumníku ???
  ..a seřiď si svý americký klapky, večer už dávno je..
  MM (BellalAntrax)

  OdpovědětVymazat