Reklama

úterý 17. května 2016

Herman alias Moravec

Zdeněk Hrabica
17. 5. 2016
Jeden ministr za českou kulturu, druhý za národní osvětu. Jeden vyměnil kněžský ornát za civilní oblek a vypravil se k tažení proti komunismu. Kompenzuje své nevěřícné ambiciózní tažení v štramáckém klobouku s kytičkou v ruce – a to nyní každoročně 17.listopadu i u Hlávkových kolejí. Druhý střídal uniformy, vyměnil legionářský stejnokroj za uniformu plukovníka Gšt. československé armády. Nakonec dokonce za uniformu Protektorat Bőhmen und Mähren.


V baťovkách - holínkách, jaké si obouval nejenom i Hermann Gőring - s českým soukmenovcem MUDr.Františkem Teunerem z Kuratoria - zvedali pracky k pozdravu Heil Hitler. Jeden se stal nedávno na čas dokonce ředitelem Orwelovy Farmy zvířat – Ústavu pro studium totalitních režimů, druhý bušil do hlav poníženému českému duchu strachem z bolševismu. Jeden zval dušičky pod ochranu boží a Spasitele, druhý pod ochranu Velkoněmecké říše a jejího Vůdce. Jeden již mluví v Českém rozhlasu – na stanici PLUS - z pražské Vinohradské 12 – o své výpravě na sjezd sudetoněmeckého landsmanšaftu, druhý pravidelně promlouval z protektorátního rozhlasu na pražské Adolf Hitler Strasse 12, každý týden v nechutné relaci (Tři roky před mikrofonem, 1942) k poníženému a krvácejícímu českému národu. Jeden se ohání familiérním vztahem k současné hlavě státu a ostrakizuje jeho Ovčáčka za pronesené nesmyslnosti, nabírá víru od Mesiáše, který se jako první sudetským Němcům omluvil za české zločiny, druhý nám vyhrožoval v rajtkách zničením české kultury i českých dějin, pokud se neskloníme. Jeden nynější člen české vlády – s pověstí nepříliš valnou, již vystupující ve smokingu před herci, druhý člen protektorátní vlády, ministr školství a lidové osvěty s nevalnou a pošramocenou pověstí - našel zalíbení v uniformě předsedy Kuratoria pro výchovu mládeže v Čechách a na Moravě. Stejnokroj pro sebe sám navrhl.

Jeden zaujal místo v Nostickém paláci, druhý v Kolovratském paláci. Jeden se letos jako člen české vlády, vedené sociálně demokratickým předsedou, vypravil v den terezínské tryzny do Norimberku, sám přesvědčený jako jeho představený, že se má historie druhé světové války přepsat.

Přesvědčený, že se již snad definitivně mají ze sudetských Němců udělat nikoliv oběti Adolfa Hitlera, ale oběti po odplatě prahnoucích krvelačných Čechů. Europoslanec Posselt,s nímž se už žoviálně družíme a s nímiž v Praze také úřadujeme, nechal slyšet v bavorských novinách, v Mnichovském Merkuru v rozhovoru nadepsaném titulkem „Chladnokrevně připravený zločin“ – jako ještě nikdo. Ani muk o Hitlerovi a jím vyvolané druhé světové válce. Přetřásal odsun sudetských Němců. Ten druhý, který s Němci kolaboroval, mnoho desítek let dříve mluvil hodně podobně z Kolovratského paláce o „nové Evropě“ – o „nové pravdě.“

Jeden teď mluví z ČRo PLUS o Norimberku posledního víkendu jako o folklorním vystoupení sudetských Němců, které nazval „milými krajany“ – druhý však své Čechy určil mnohem jasněji, přisoudil jim germánské kořeny.

Jak Eman skončil, není třeba připomínat. A nemysleme si, že se na něj vztahovala slova klasika: Eman je pašák!

Psáno pro Novou republiku, Slovo a LUK

16 komentářů :

 1. Se na něj podívejte!!! Vždyť je to Žid v žoldu SS!!!

  Pro ty, kteří by chtěli tvrdit, že napadám Židy a USA, tak to není!!!

  Já je MILUJI!!!

  J.B.

  OdpovědětSmazat
 2. No,kdyby měl ten Eman rovnátka a brejle,tak je to celej Bohuš....

  OdpovědětSmazat
 3. Vypadá jako prase, chrochtá jako prase, smrdí jako prase, ale je to prase? Je to Herman!

  OdpovědětSmazat
 4. Ještě jednou Herman, ještě jednou Česká televize = ještě jednou těžký úder do hlavy

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/05/18/jeste-jednou-herman-jeste-jednou-ceska-televize-jeste-jednou-tezky-uder-do-hlavy/#more-945291

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. http://www.ceskatelevize.cz/porady/11412378947-90-ct24/216411058130516/

   Smazat
 5. Emanuel Moravec (17. dubna 1893 Praha – 5. května 1945 tamtéž; pseudonym Stanislav Yester) byl český politik, legionář, voják z povolání, teoretik válečnictví, publicista a ministr školství a lidové osvěty protektorátní vlády. Patřil k nejaktivnějším představitelům české kolaborace s nacistickým okupačním režimem za Protektorátu Čechy a Morava v letech 1939–1945.
  Sebevražda

  5. května 1945 vypuklo Pražské povstání. Moravec nasedl před Kolovratským palácem, kde mělo sídlo jeho ministerstvo, do policejního nákladního vozu a odjel na schůzku s K. H. Frankem. Na Malostranském náměstí se ale německá auta dostala do palby povstalců, a tak se kolona vydala na Pražský hrad přes Klárov. Automobilu, v němž seděl Moravec, během cesty v Chotkově ulici došel benzin, a tak řidič vystoupil. V tom okamžiku Moravec vytáhl z kapsy revolver a v kabině auta se zastřelil. Řidič pak mrtvolu zavezl do budovy biskupského gymnázia ve Winterově ulici, kde sídlilo velitelství pražské pořádkové policie. Na dvoře gymnázia bylo tělo pohřbeno a 7. června 1945 exhumováno. Moravcův nejmladší syn zahynul během války při bombardování, nejstarší syn byl po válce popraven kvůli své účasti v jednotkách SS.

  Emanuel Moravec se stal symbolem kolaborantství s nacistickým okupačním režimem. Podle nejznámějšího nacistického kolaboranta, Nora Vidkuna Quislinga se mu přezdívalo též český Quisling.
  Herman je stejná svině jako Moravec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, a těch sviní je víc. např.režisér Juraj Herz s tou jeho hroznou protičeskou slátaninou Habermannův mlýn. Že ho hanba nefackuje - prošel jako dítě koncentrákem a takhle napadá Čechy a ze Sudeťáků dělá oběti!

   Smazat
  2. Yester, Yesmen...aherrgot ! pán ?
   To těžko...

   Smazat
 6. V temných dobách se vynořují temné postavy.

  OdpovědětSmazat
 7. Když to Češi sledujují v televizi a médiích, tak to ten národ tak demoralizuje, úplně je to rozkládá zevnitř jako žíravina jako rakovina.
  Teď mluvím hlavně o starší generaci, která ještě nemá vymyté mozky a hlavně o těch, kteří se nedostanou ke svobodným informacím na internetu. Mladší generace už je bez identity, bezcenná, nepoužitelná. Jsou to už jenom čísla v imperiálním soukolí.
  Úlisný Herman je skutečně ztělesněním té žíraviny a rakoviny. Reakce pochopila, že Český národ nemůže porazit přímou ztečí. Proto přišli s technikou leptání a šlapání do domělých kuřích ok.
  Myslím, že teď je nejdůležitější ukázat, že Český národ nemá absolutně vůči sudetským němcům jakýkoli pocit viny, ba naopak by měl žádat omluvu a odškodnění za zvěrstva a příkoří páchaná sudeťáky a němci v minulosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Když to Češi sledujují v televizi a médiích, tak to ten národ tak demoralizuje, úplně je to rozkládá zevnitř jako žíravina jako rakovina."
   Ale co je to?
   Ž I D O V I N A

   Smazat
 8. vzhledem k tomu, že Sobotka ani další členové vlády vystupování ministra Hermana nekritizují, je zřejmé, že jsou to stejně bezcharakterní a zaprodaní lidé jako on. Pamatujme si to až půjdeme k volbám.

  OdpovědětSmazat
 9. Zdá se to jako jeden z mnoha krůčků možné snahy o změnu identity českého národa. Postupně pomaličku po(u)pravovat výklad historie, zamlčovat či zpochybnit, pošpinit hrdiny a vzory, podlamovat hodnoty a pak zmatenému, tápajícímu, vykořeněnému, pochybujícímu lidu podsouvat nové hrdiny, vzory a hodnoty.
  Jinak - existuje petice proti snaze Vlády ČR o oficiální zakotvení nadstandardních vztahů se SRN.
  KR

  OdpovědětSmazat
 10. Ti co nojovali a padli proti fašismu se dnes musz obracet v hrobě . Připomínejte našim dětem jaké bestie byly Němci . Herman je České jméno ? No pasaran .

  OdpovědětSmazat
 11. Herman je České jméno ? Ne není, je to židovské jméno a tenhle prevít je sionistcká s*vině.

  OdpovědětSmazat
 12. Pane Davide nepomátl jste se náhodou ?
  Ministr kultury Daniel Herman(KDU-ČSL)rozhodně nepatří mezi mé oblíbené politiky.
  Srovnávat jeho osobu s protektorátním ministrem Emanuelem Ministrem je hodně za čáru.
  Vy se zřejmě neštítíte ničeho.Jednou nesmyslně hystericky strašíte migranty podruhé potomky sudetských Němců.
  Kdysi koloval seznam českých polistopadových politiků a představitelů kulturní fronty židovského původu.Na seznamu jste byl spolu s DH uveden i Vy.
  Nejsem antisemita či rasista a podobné seznamy odsuzuji.Nicméně je veřejně známo,že rodina DH to kvůli svému rasovému původ neměla lehké.
  Porovnávat jeho osobu s českými druhorepublikovými fašisty je podpásový argument.Opakuji nejsem příznivce politiků typu DH. Fašismu a nacismu současnosti v Evropě podněcuje nikdo jiný. DH to rozhodně není.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.