Reklama

.

.

sobota 28. května 2016

Ideologická diverze ve studené válce


Zdeněk Hrabica
28. 5. 2016
K rozpadu dvou bloků v poválečné dlouhotrvající a urputné studené válce, kterou doprovázela horečná mírová jednání, aby nedošlo k válce jaderných zbraní, podporovala ideologická diverze. Od počátku se na ní podílely i rozhlasové stanice Hlas Ameriky a Svobodná Evropa. Financované v rozsahu, jakého se nám v tehdejším východním bloku nedostávalo. Nyní jsme již tam, kde jsme jednou už byli, ovšem na zcela jiné, vyšší úrovni. Svět disponuje elektronickými prostředky, avšak i je provází nedostatečná kontrola, jakou měl svět nad jaderným arzenálem. I v československých redakcích byli před rokem 1989 specialisté na tak zvanou kontrapropagandu. Její šiřitelé jsou dneska ověnčováni řády a neřády, křepelkami a jinými mediálními ptáky. Obě strany se, každá jinak, učily u Josefa Goebelse. Dvakrát lež a klam opakuj a dosáhneš vítězství. K těmto principům se přidali dneska navíc odhodlaní lháři a podvodníci celého světa. Můžeme se pochlubit, že jsme v jejich využití na jejich výspě. Nyní se již chvástáme, že na rozdíl od Ústavů marxismu – leninismu a všelikých kateder, Roku stranické výchovy a Politického školení mužstva – budeme mít oprášené instituce – vedle Ústavu pro studium totalitních režimů budeme mít i zvláštní třicetičlennou komisi ministerstva vnitra, která byl čelila klamné ruské propagandě na naši populaci.Máme již upravené školní osnovy, podle kterých nikdo nevyučuje, protože podle nich učit ani neumí a nechce. Máme i Knihovnu Václava Havla, máme neziskové organizace, dotované mecenáši i bankami z domova, ale hlavně ze zahraničí.

Mezitím se čeští poslanci starají a hádají, kde vzít almužnu na obědy dětí, které ve školách nemohou chodit na oběd. Svět za kopečky od nás má veliký zájem, aby z hlavy každého z nás vytloukl, co nám do hlav za tolik drahných let natloukli zpropadení bolševici. Poradíme si i s tímto problémem. Tak, jako jsme kdysi vyráběli z leváků praváky a poškodili jejich mozky, tak jsme v nové době přeškolili učitelky ruštiny na učitelky angličtiny a němčiny. Ale co je na této nové, zbrusu nové ideologické diverzi zajímavé– jsou nyní se již opakující „dragounské jízdy“, opentlené prapory a symboly armády USA, dokonalejším stihomanstvím vetřelců do soukromí, kteří nám lezou do počítačů i do postelí.

Z jedné kamery se vyrojilo tisíce kamer – kam jenom pohlédneš – někdejší štěnice – jsou již vševidoucí, klikneš v PC na slovo Rusko nebo napíšeš slovo azbukou, a nevíš odkud vyběhne kostlivec. K čemu to vede? Slaboši mají větší strach než měli včera – když bolševici nad námi práskali bičem. Včera český ministr obrany Martin Stropnický tváři v tvář oznámil v prostorách někdejších pražských ruzyňských kasáren „dragounům“ Armády USA, dočasně umístěným v Německu, že si musíme pomáhat.

Propuštěná Savčenková spatřuje mír ve válce, v novém krveprolití. Válku za Krym, jiná cesta není. My už trochu i ujíždíme do Pobaltí, abychom Rusko, které měrou vrchovatou dalo za vyučenou Hitlerovi – meči navždycky odnaučili. Takže nechme se překvapit! Ideologická diverze je v plném rozkvětu a my jsme na ni opravdoví pašáci. Jenom kabáty jsme zase převlékli, hodně do hněda a velitel aktivních záloh major v záloze Václav Marhoul by nejraději viděl na místě odstřeleného pomníku Josefa Vissarionoviče Stalina nynějšího prezidenta Miloše Zemana na jezdecké soše, vrchního velitele - sedícícho na oslu. A kolik mezi námi by bylo možná i rádo, kdyby na stěžni Pražského hradu opět nevlála prezidentská vlajka, ale napořád kominíky vztyčené „rudé posrávačky“. A možná by se u nás našli i tací, kteří by byli rádi vlajce s hákovým křížem. Ale nechci předbíhat. Nechci šířit protizákonně poplašnou zprávu...Pššššt...Nepřítel naslouchá!

Psáno pro Novou republiku, Slovo a LUK

32 komentářů :

 1. Lidi u nás nejsou blbí ..... a ani zbabělí .... a pohár jejich velké trpělivostipomalu zaříná přetékat ..... nemám strach, národ si tu lůzu "jelitózní" srovná po rozumu selském a činu husitském.

  OdpovědětVymazat
 2. Dnešek mi připomíná dobu otců za Rakouska. Rusofilství bylo tenkrát sledované a dnes to asi opět se to začíná vracet. Našel jsem v dědictví dopis, jak byl otec za 1. světové zavřený ...za znalost ruštiny. Ta zvláštní a česká třicetičlenní komise ministerstva vnitra nás bude také zavírat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně, že budou - jde jen o součást přípravy na válku, nec víc, nic míň. Je třeba zformovat instituce, připravit "kádry", seznamy nepohodlných, lágry - na humanitu, demokracii, právo se námtihle hoši vyserou. Jednak je tyto pojmy nijak hodnotově neoslovují, ani jim nerozumí, jen je používají jako svého druhu "fíkový list", kterým zakrývají svou nemravnou činnost.

   Vymazat
  2. Jasně, ti nás budou vyšetřovat za to, že umíme psát. Psát budou smět jen s licencí od vnitra.

   Číst není třeba umět - ještě bys něco špatně pochopil. Stačí sledovat Kalouska na ČT. Cokoliv nad to je škodlivé.

   Bude vytvořen seznam zakázaných slov a sousloví.
   Slovo "americký" se bude nahrazovat slovy jako "dragounský, spojenecký, milovaný". Atd. ap.
   PB

   Vymazat
 3. I mrtvemu Breznevovi by Hrabica prdel vylizal.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:00-v "pravý čas" se jistě přidáte s tvrzením, že jste idiocií podkopával demokracii. Příklady najdete snadno-Štětina, Němcová aj. Tu idiocii Vám rád dosvědčím.

   Vymazat
  2. Zásadně nic nelízám,ani kovový klíš s námrazou a už vůbec ani splašky z těl a z primitivních hlav.Respondent si nezaslouží ani povšimnutí. Ale přeji mu, aby se vzteky zalknul.

   Vymazat
  3. 9:00 to musí být ale lidský marast že? Pokud existuje reinkarnace, tak v minulém životě si ho dokážu představit jak ovládá v plynové komoře ventil s plynem....
   A přitom je to určitě člověk co když mu šlápl někdo omylem na nohu tak strašně trpěl, ale sám by pálil vajglem...
   A ostatní by učil slušnost...
   Mia

   Vymazat
 4. Pane Povolný, to ste trefil přesně, takhle se na ně musí. Máte u mne plus bodík :-)).

  OdpovědětVymazat
 5. Propagandou proti propagandě. Tohle k udržení špatného systému nikdy nepomohlo

  http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=524063

  OdpovědětVymazat
 6. Prosba o férové zpravodajství

  http://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=523987

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Realistické vyjádření skutečnosti ovšem s nereálným přáním o korektnost sdělovacích prostředků

   Vymazat
 7. Je zajímavé, jak je to organizováno - o názory obyvatelstva a jejich kádrování se stará tak extrémně prodemokratická, tradičně humanitou, lidskými právy prodchnutá a svobodymilná instituce - ministerstvo vnitra - ne třeba kultury, ale vnitra. Tradice -RU, nacisté, komanči - vnitřní nepřítel je halt vnitřní nepřítel a s tím se není třeba nějak kulturně srát. Hole do ruky, lágry pro ně, policajty na ně. Svobodné výměny názorů by se "lůze" zachtělo - vnitro odpoví. To by se Orwell posral, co byl proti dnešní realitě za žabaře.

  OdpovědětVymazat
 8. Pan Hrabica opět píše nesmysly.Jak je jeho zvykem svá tvrzení dokládá dezinformacemi a konspirační teorií.

  Šéfredaktor Britských listů Jan Čulík na téma pilotky Nadij Savčenkové zajímavě píše:
  Je propuštění Savčenkové známkou, že Putin ustupuje od své agresivity?
  http://blisty.cz/art/82440.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ach jo, líp mu jde udávání, než vydávat zbožná přání svých sponzorů za solidní analýzu.

   Vymazat
  2. Čulík je nešťastnou ukázkou toho, jak své pracně vybudované a ve své době výborné dílo zničil cenzurou, udáváním, vlastním hloupostí a zaslepeností. Dobře mu tak, křivákovi. A si ho Soros a Albrightovoou do pekla odnesou. Jedna kapitola svobodného českého netu skončila...

   Vymazat
 9. Seriózní analýza představuje podle vás od Zdeňka Hrabici ?
  Islamofob a lékař pochybný etických kvalit Rogozov si za své problémy ze zákonem ve Velké Británii může především sám.
  Britský listy na rozdíl od Nové republiky nepatří mez pravicové a mnohdy xenofobní a rasistické webech s pochybnou vlastnickou strukturou.
  Jejich financování si může každý na webu BL ověřit.
  Má něco podobného NR ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opět jeden z kreténských útoků na Novou republiku. MUDr. Rogozov jen popisoval naprosto skandální neetické chování svých muslimských kolegů v nemocnici. Za to ho udal, ano podle udal Čulík, co kope za Balkánskou Řeznici Albrightovou. Nová republika není pravicová podle představ zločinců z ODS a TOP09, není ani levicová podle představ blábolilů a exhibicionistů, jako je např. Milan Kohout či Kateřina Krejčová, Klinika a nebo podle stalinistů v KSČM. Jak jste si jistě všichni všimli, redaktoři Nové republiky dělají svoji práci zdarma, z tržeb za reklamu financují semináře typu Jihlava 2016. V kapse nám nezůstává nic. Vlastnická struktura Nové republiky není vůbec pochybná. Na rozdíl od útočící anonymní skety, jsme otevřené občanské sdružení, které se chystá změnit v zapsaný spolek. A kdo jsi ty anonymní lháři? Kdo tebe platí za pomluvy? Tržiště? Lumpenkavárna? Evropské hodnoty? Ukážeš se, budeš-li mít vůbec odvahu si před nás stoupnout a zopakovat ty svoje hloupé nactiutrhačné žvásty?

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 18:48 - to už je přes čáru. Tento příspěvek je diktován nenávistí, zálibou v násilí a lidskou nízkostí.
   Je možné židům, Židům, Čechům, křesťanům atd. vytýkat ledacos, pokud však člověk není debil, bebo zločinec, uvádí důvody, a zejména neporošuje zákon, což už je tento případ.
   PB

   Vymazat
  4. Toho v 18:46 jsem vymazal. Tahle diskuse je pro myslící slušné lidi a ne pro nacistická prasata.

   Vymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 11. Pohledem na rozložené kolony Amerického vojenského konvoje jsem si položil v duchu sám sobě otázku, co je skutečným důvodem, že se kolona nepřesouvá po železnici, jak bylo v minulosti zvyklostí, ale po trasách dálnic a silnic opravených z našich daní? Jejich předem naplánované trasy několika směry napříč celou zemí skýtají jedinečnou příležitost, jak vytrousit několik velmi dobře vybavených a správně vyškolených agentů k navázání dalších kontaktů s místním obyvatelstvem a skrytě podporovaných médií i tiskem. Profesionálně vyškolených agentů k činnosti dočasně spících teroristických buněk, jejichž úkolem je intenzívní práce na rozložení nejednotného slabého státu zevnitř. Jako když se naočkuje zdravý strom, aby vyhnil zevnitř na způsob majdanu na Ukrajině. V převlékání kabátů a maskovacích technikách máme bohaté zkušenosti, ale obávám se, že právě v této humánní taktice přitvrdí a červené karty nahradí mnohem účinnější zastrašující metody. Podle psaného proroctví Nostradamova sedm státníků bude zabito v sedmi dnech, nebo taky nebude. Jde jen o konspirační teorii u které můžeme očekávat cokoli.

  OdpovědětVymazat
 12. Pane Dvořáku,to chce KLID A NOHY V TEPLE!
  Pravda vám příjemná jistě není.
  Vy sám a MuDr.David svá tvrzení proti svým ideovým a názorovým odpůrcům stavíte na lži,manipulaci a podpásovými argumenty.Takový jste vy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj dutolebe, tak sem nelez, vlez si do teplý prdele někoho z Evropských hodnot a tam si cákej, co se ti ulíhne. Hlavo hloupá.

   Vymazat
  2. 19:29 - Opět žádná fakta, jen osobní podpásové útoky. Přecházím to s úsměvem u vědomí toho, že ne každý může být vychovaný, inteligentní, rovný a čestný.

   Vymazat
 13. Odstraňte toho provokatéra v 18:46, je to jen dobytek, co chce vytvořit důvod pro zásah cenzury. Takhle to budou dělat.

  OdpovědětVymazat
 14. Ty Evropské "hodnoty" jsou toto!?:
  http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/343742/znamy-lobbista-jakub-janda-natocil-porno-pro-gaye.html
  Měl by dostat také cenu za "kreativní" disent jako Pussy Riot.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S Jandou mám velké umělecké plány. Rosenberg

   Vymazat
 15. Bubo:
  Chybělo mi to podstatné. Je třeba dnešní vesměs dobře placené poskoky jmenovat.

  OdpovědětVymazat
 16. 10:55:přesně !
  B.b.

  OdpovědětVymazat