Reklama

.

.

neděle 15. května 2016

Jak dopadl IX. sjezd KSČM?

15. 5. 2016     RadimValenčíkPíše
Rozhodovalo se o tom, zda KSČM bude stranou pragmatickou, nebo ideovou, tj.:
- Buď stranou, rentiérského typu, kde každý dokáže vyzískat ze své pozice nemalé prostředky, postupně se na úrovni krajů propojí s vládnoucími multistranickými mafiemi a centrum bude ztrácet kontrolu nad jejím fungováním (jako v případě ČSSD).- Nebo stranou, která je nositelem poznání toho, o co jde, která k takové pozici má i reálný základ v podobě zvládnuté reflexe dávné, nedávné i nejnovější historie, která jako ideová strana vznikla (bez revoluční teorie není revoluční hnutí) a která ideovou převahu využívá ke sjednocování různých proudů i působení na společnost.
Před sjezdem bych tipoval 70:30 ve prospěch první alternativy.
A jak to tedy dopadlo?
Z tisku se člověk moc nedozví. "Nejzasvěcenější", tj. Novinky (Právo) vyslali na akci A. Mitrofanova, který podal tuto zprávu (modře):
"Předsedou KSČM zůstane nadále Vojtěch Filip. Delegáti ho zvolili v prvním kole volby na sobotním devátém sjezdu strany. Dostal 203 hlasů z celkových 353. Filip porazil svého protikandidáta - pražského zastupitele a levicového radikála Josefa Skálu. Pro toho hlasovalo 150 delegátů. Skála byl nakonec zvolen místopředsedou.
"Věřím, že KSČM přivedeme k ještě lepším výsledkům, než po roce 2012," prohlásil po volbě Filip, který vede komunisty už jedenáct let.
Výsledek ale nebyl vůbec jednoznačný. Část straníků totiž volala po radikálnějším směřování strany, které by představoval právě Skála.
Ten v kandidátském projevu apeloval na své kolegy, aby se KSČM posunula více doleva. Nakonec však zvítězil Filip, který je spíše politickým pragmatikem.
I po svém zvolení řekl, že nijak zásadně nehodlá měnit dosavadní styl strany. "Zásadní změna kurzu nebude,” prohlásil. Průběh sjezdu podle něj ukáže, že jeho strana je připravená na letošní krajské a senátní volby a bude připravena i na parlamentní.
Delegáti nakonec Skálu zvolili místopředsedou. Svůj místopředsednický post obhájil i poslanec Jiří Dolejš.
"Jsem přesvědčen, že KSČM bude nekompromisním kritikem současné vládní koalice. Nebude se chovat tak, že by zdržovala, ale bude vždycky opozicí, která má návrh na realistické řešení," sliboval po obhajobě křesla.
To však zpochybnil šéf pravicové ODS Petr Fiala. "Vládní koalice se může radovat. Díky znovuzvolení Vojtěcha Filipa zůstává KSČM její pevnou součástí,” komentoval.
Komunisté si v sobotu večer zvolili také prvního místopředsedu. Svůj post obhájil Petr Šimůnek. Jeho protikandidátem byl jihočeský zastupitel Petr Braný. Adeptem byl původně i europoslanec Jaromír Kohlíček, ten však ve prospěch Šimůnka před volbou odstoupil. Šimůnek získal 263 hlasů, Braný 84.
Levicový nezávislý publicista M. Rokytka, který průběh sjezdu soustředěné sledoval, napsal (červeně):
Josefu Skálovi se podařilo získat 150 hlasů, to nestačilo a staronovým předsedou Ústředního výboru KSČM se stal JUDr. Vojtěch Filip. Na levici se tak otevírá obrovský prostor pro alternativní politický subjekt, který osloví masu nevoličů i zklamané voliče bankrotující ČSSD a zahnívající KSČM řízenou agenturou. Chceme sociální spravedlnost v celé EU, jsme Evropané, nestyďme se za to, hřímal spisovatel programových materiálů "třešínek" ing. Jiří Dolejš do poloprázdného sálu.
Nevěřím mu, nadává vlastencům do xenofobů a "většinové bloky" ať si s ním dělá "Tupá" s Vojtou, říkali si zklamaní voliči.  Poznání mu může svítit na cestu a ne do očí, jak pořád povídá, ale ještě nenapsal ani jeden odborný článek o tom "poznání", naopak skutečnou akademickou práci bez argumentů odmítá, dodávali v kuloárech. 
Šimůnek jakožto znovuzvolený 1. místopředseda bude mít evidentně ještě těžší práci než v minulém období a Zdeňka Lišková se "ukontroluje". Tunelování strany a čachrům s nemovitostmi však prý asi nezabrání, podobně jako kontroloři v Lidovém domě. Vždyť k pravosti smluv na letošní rok s agenturou se kdokoliv zodpovědný odmítl i přes přímé dotazy delegátů vyjádřit. Kauza Altner ukázala, jak snadné je pro právníky přivést stranu do insolvence. 
Později Skála těsně získal pozici místopředsedy pro ideologickou práci. Stal se jedinou novou tváří v úzké sestavě vedení KSČM, odkud vypadla kontroverzní místopředsedkyně Miloslava Vostrá. Jiří Dolejš se udržel.
Oba komentáře se shodují v tom, že se patrně nic nezmění a KSČM propásla šanci na změnu.
Všimněte si zajímavého momentu. Novinky nepovažovaly za důležité (bylo to "pod jejich rozlišovací úroveň) zdůraznit, že J. Skála byl zvolen do nově zaváděné funkci místopředsedy KSČM pro ideologickou práci. To je velmi podstatné. Opozice vůči V. Filipovi si totiž zavedení této funkce jako protiváhu ideové vyprázdněnosti strany svým způsobem vynutila. A to, že tento post obsadil J. Skála je významný posun.
Měl jsem možnost sledovat některá vystoupení. Selektivě, podle toho, zda jsem měl zrovna čas. Průběžně jsem komentoval na FB volbu V. Filipa takto:
"Dost překvapivý výsledek. Netušil jsem, že bude tak vyrovnané. Asi to o něčem svědčí:
Předsedou ÚV KSČM zůstává Vojtěch Filip. Delegáti ho zvolili v prvním kole. Získal 203 hlasů z celkových 353, jeho protikandidát Josef Skála 150."
J. Skála skutečně získal víc, než jsem čekal. A už vůbec jsem nečekal, že se mu podaří obsadit pozici, ze které lze něco změnit. (I když to hodně nebude mít lehké.)
Mj. svědčí to o tom, že opozice vůči Filipovi je velmi silná a většina strany nechtěla, aby "vítěz bral vše". To má pro budoucí vývoj KSČM značný význam.
Takže závěrem: Po sjezdu tipuji šanci na to, která alternativa (pragmaticko-rentiérská versus ideově funkční) zhruba 50:50.

54 komentářů :

 1. Několik zajímavých informací:
  http://www.vlasteneckenoviny.cz/

  https://www.facebook.com/Dr-Nelxon-JigSaw-1742552719290534/?fref=ts

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já KSČM volit budu ze stále stejného důvodu. Nevidím jinou stranu, která by polistopadové elitě tak vadila. Je to lepší varianta než nejít volit vůbec. Kroužkováním se můžeme těch současných slouhů zbavit nebo jim alespoň dát najevo, co si o nich volič myslí. bv

   Vymazat
  2. Naši komunisti jsou levicovou stranou pravicového typu.Hlavně si nikoho nenaštvat a plout úskalími naší politiky.Všichni ti, co si mysleli, že KSČM je nereformovatelná mohou být spokojeni. Ani to označení KSČM by jim už nemělo vadit. Její revolučnost je ta tam, tím nemyslím ihned vyzývat k odstranění vlády kalašnikovem ale říci jasně tak tohle teda ne! Bohužel toho se od nich už asi nedočkáme.

   Vymazat
 2. Jsem zklamaná, doufala jsem v Josefa Skálu. Snad příště. Pavla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žádné příště už nebude, protože příští sjezd bude už jen likvidační. Filipova klika rozprodá nemovitost, o prachy se šábnou a poslední zhasne. Členstvo? Jaká členstvo, to je přece vůbec nezajímá, jsou to jen užiteční idioti.

   Vymazat
 3. Děkuji za komentář, přestože se závěrem nesouhlasím. Alternativa pragmaticko - rentiérská bude mít jasně navrch, protože mladí kariérističtí komunisté to podrží. Sice nikoli až tolik vehementně jako se děje u mladých kariéristů socdemáckých ale podrží. Do doby, než vyšumí volební hlasy do ztracena. (Respektive než se to všechno posere úplně. Stejně jako ty ideje). Sjezd pouze potvrdil, že čekat cokoli přínosného pro lidi od KSČM je zbytečné. S publicistou M. Rokytkou lze plně souhlasit.:
  Na levici se tak otevírá obrovský prostor pro alternativní politický subjekt, který osloví masu nevoličů i zklamané voliče bankrotující ČSSD a zahnívající KSČM řízenou agenturou. ČSSD je stále stejná a KSČM se vypracovala do pozice sociální demokracie ze které se zrodila a vznikla KSČ. Je to jen otázka času. L.P.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mno, je tu ještě další možnost. Ať Filipova klika dál provozuje svou politickou živnost a ta partaj se mu vzepře. Pořád ještě, i když čím dál méně, na to má. Nevidíte? Podpořte to.

   Vymazat
  2. Jako bych slyšel tátu, než mne vyloučili rok před pádem. Tuto poslední možnost v dnešní, kriticky nebezpečné době, hrozící totální zkázou, těžce prošvihla a zabetonovala status-quo. Bude trvat dokud nepřijde zmar. Vidím to tak, že tento sjezd opětovně popřel důvody vzniku této strany a sice, v ten nejpotřebnější čas. Některé šance se prostě neopakují.

   Vymazat
  3. Krátký komentář. KSČM se nezradikalizovala, její chyba. Její omyl rády využijí ostatní strany, posílí se extrémní pravice. Právníci mají být poradci vizionářům, nikoliv opačně!

   Vymazat
  4. Tímto sjezdem se pro mě KSČM zařadila mezi ostatní nevolitelné strany, kterými jsou všechny vládní strany i ty, které sedí v opozici s výjimkou Okamurovy SPD. KDČM právě prošvihla svoji historickou šanci. Jen přemýšlím, proč tak překážel p. Ransdorf.

   Vymazat
 4. Tak vstupte do ČSNS, nebudete první ani poslední. Davově elitářskou biblickou koncepci zotročení davu elitami (bolševismus to uměl také skvěle) rozhodně nepodporujeme. Vystoupit z EU a NATO, provést reformu ekonomiky, navrátit vzdělávání mravní principy a odpovědnost řízení. Parazity varuji, u nás hynou fatálním nedostatkem hostitelů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Od vás tyto slova nezní důvěryhodně bufere.

   Vymazat
  2. Přesně, jiří! Líp bych to nepopsal:)

   Vymazat
  3. P.Janko z ČSNS je velice inteligentní člověk, který má přesnou představu, co je potřeba ve společnosti změnit. Tato strana rovněž stojí za úvahu. Přečtěte si jejich program a poslechněte relace s p. Jankem na Svobodném rádiu. Je to odborním na svém místě.

   Vymazat
 5. Příživníci zvolili největšího příživníka! Jejich přínos je jen v podpoře populistických zákonů,což je ubohé!

  OdpovědětVymazat
 6. KSČM se stala nevolitelnou stranou! Jsou to jenom rentiéři a přisluhovači režimu který vládne!Filip, Kováčik ...

  OdpovědětVymazat
 7. Má vůbec smysl chodit k jakymkoliv volbám ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Má. Stačí si vybrat z neparlamentních stran, kdo je radikálnější, volí Okamuru, Úsvit, Národní demokracii či kohokoliv, kdo mu "sedí." Viz Kotleba - prognóza 0,5%, skutečnost 8% a nebýt zbabrané kampaně mohlo to být i 15%. Nebreč a hledej aneb kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. J.B.

   Vymazat
  2. No tak zrovna jako příklad uvést Kotlebu a tady volit Okamuru......dal bez komentáře ....

   Vymazat
 8. KSČM - zahnívající bažina, zapáchá už i obyčejným lidem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Komunististi začali jako dravá bystřina a skončí jako smrdutá tůň. Dobře jim tak, měli si pohlídat svoje deprivanty a psychopaty.

   Vymazat
 9. Tam si už měl být sàm.....za víc nestojíš !!

  OdpovědětVymazat
 10. K volbám chodit má smysl - ale nesmíte volit stávající politické strany.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jediná cesta změny je vstupovat do politických stran a ovládat dění ve společnosti odspodu, popřípadě se sdružovat na místní úrovni a připojovat se ve větší celky. Nic jiného, než průběžná aktivita občanů nepomůže, ani prosté chození k volbám.

   Vymazat
 11. doktor hurrá,korýtka byly zachráněny......

  OdpovědětVymazat
 12. KSČM - pokud chce přežít jako významná strana na levicové části spektra - musí vyřešit tři problémy: ideovo-programově-politický, ekonomický a vnitřních pravidel. První dva pociťuje valná část členů a příznivců, třetí nikoho nezajímá.
  První dva problémy souvisejí s angažmá PR agentury Jany Mrencové, která má opletačky s orgány činnými v trestném konání kvůli podivným způsobům jednání s jinými politiky.
  Pro Janu Mrencovou je patrně nejdůležitější ekonomická stránka věci, ale bokem není ani mocenská a statusová. Prostředky KSČM čerpá již drahně let a není to - jak ukázaly marné žádosti ohledně smluv - zrovna transparentní. Nejprve byla napojena přímo na KSČM, později na její vydavatelství a nakladatelství Futura (které vydává Haló noviny), pak odsávala přes Futura Art. V její stáji je nejen předseda Vojtěch Filip a jeho velmi blízká spolupracovnice Miloslava Vostrá, která poslední léta spravovala ekonomiku strany a dohlížela na Futuru (kdopak to po ní převezme?), ale také předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik, jeho blízké kamarádky z klubu, někdejší stranický šéfrevizor a nyní ekonom Futury Oto Zmítko, plus ještě pár dalších poslanců a funkcionářů strany. K úhlavním oponentům Jany Mrencové patřil zejména Míla Ransdorf, jak ideově, tak morálně, tak i proto, že si od ní nenechal dělat volební kampaně. Spektrum jejích odpůrců je ovšem široké a pestré: nostalgici, modernisté, pragmatici, různá šeď... Proto je možné hledat důvod nepřátelství ze strany Mrencové zejména v penězích, které tito členové KSČM odmítli fedrovat výše uvedené agentuře, než na ideovém poli. Odměnou jim byly intriky ze strany Jany Mrencové a koní a kobylek z její stáje.
  Jak mohou lidé - kteří dovolí tunelovat svoji politickou stranu a kteří hájení svého poslaneckého či stranického postu upřednostní před levicovými či komunistickými ideály a hodnotami - posazovat a uskutečňovat autentickou levicovou politiku? Nijak. Jen ve frázích, neupřímných žvástech, nanicovatých skutcích, populismem, levičáctvím, nikoli levicovostí, tím spíše autentickou.
  Proč se tak děje, proč dosáhlo zahnívání KSČM takového rozsahu a hloubky? Protože není řešen třetí výše zmíněný problém. KSČM nemá náležitá vnitřní pravidla, stanovy, která by odradila a vytěsnila kariéristy, egoisty, ty, kteří neunesli moc, postavení, propadli chamtivosti, sešli z levicové cesty. Minimálně dvakrát již nejvyšší orgány strany doporučily maximálně dvojnásobný poslanecký mandát - a troj a čtyřnásobní poslanci takovou zásadu ještě několikrát rádi schválí. Rozšířené je mnohoobročnictví v orgánech veřejné správy a strany - okres, kraj, ústředí. Jaké je vysvětlení: (1) Jednak to sype, jednak pěstujete svůj fanklub, který vám pomáhá umístit se dobře na kandidátce a provozovat poslaneckou živnost, nebo (2) je to projev kádrové slabosti KSČM?
  KSČM již dlouho prochází soudobou krizí tzv. tradičních politických stran - její šéfstvo má politické ideje, na nichž se strana zrodila a vyrostla, nikoli za cíl a cestu, ale jen za prostředek ukojení osobních majetkových, mocenských a statusových zájmů. Proto takové čekání na autentickou levici, autentické konzervativce, autentické liberály, autentické zelené atd. Vojtěch Filip v chomoutu Jany Mrencové KSČM sotva z tohoto marasmu vyvede. Poctivé dříče věrné levicovým ideálům čekají v KSČM další roky udržovacích prací, z nichž budou profitovat salonní levičáci a které kdoví zda dojdou zúročení v činnosti někdy možná nastoupivšího autenticky levicového vedení. Autentická levice, než by roky reformovala ČSSD a KSČM a spotřebovala na to obrovské množství sil, si třeba založí jiný subjekt. A KSČM ovládnou nostalgici, neostalinisté a levičáci a jako skupiny odtržené od aktuální skutečnosti, klouzající po povrchu, torpédující svými skutky levicové ideje, přiživující se na levicové rétorice skončí na okraji zájmu. Valná část členů tzv. komunistických, fakticky však neo/stalinistických stran se skoro již 100 let považuje za pupek světa. Díra té velikosti však nemusí být pupek.

  OdpovědětVymazat
 13. Diky Václave (admine), mně to pro dnešek stačí, udělal jsem si o praktikách NR pod tvým vedením obrázek a doufám, že se o její totalitní podobě dozví co nejvíce lidí. Přeji hezkou neděli a dík za výběr článků, větší ambice si se zavíráním huby lidem nědělejte. Mimochodem kam se hrabete na mainstreamový Denik.cz, tam sice redaktoři otiskovali propagandu jedné z nacistických agentur ČTK, ČT, ČRo (potažmo Nova), ale nechávali čtenáře svobodně diskutovat.

  Svým způsobem cenzora Václava chápu, kdyby se o osudu donedávna nezvěstných 50 klientů Ústavu pro liječenje, rehabilitaciju i socijalnu zaštitu hroničnih duševnih bolesnika “Jakeš” u Modriči dozvěděl jím předem nezpracovaný pan doktor, mohlo by to vést k realistickému pohledu na srbského krtečka a možná i přehodnocení protěžování webu Kosovo on-line a jeho nenávistné skupiny, vůči které amin uplatňuje dvojí metr a bez připomínek nejenom toleruje, ale dokonce stupňuje jejich vulgarity a homosexuální oplzlosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vaše trapné "tapetování" nenávistnými výpady a dehonestujícími nepravdami je důvodem, proč vás mažu. Diskuse tu je pro výměnu názorů a ne pro šíření lží, útoků na jednotlivé autory a redaktory a pro podsouvání lživých tvrzení. Všechno to vy děláte a všechno to ukazuje , že jste obyčejný trol-trapák. Sbohem a už se nevracejte. Budete opět smazán.

   Vymazat
  2. Smažte ho(16:51) hnusa!!!!!
   V.J.Horák

   Vymazat
  3. Nemazat! ponechat na ukázku - prototyp zbabělého anonymního ubožáčka, davového křiklouna, který se zřejmě pochcává už jenom při představě, co jej nepochybně čeká. Kdo s čím zachází tím taky schází. L.P.

   Vymazat
  4. Rovněž se přimlouvám za mazání příspěvků tohoto nenávistného a zapšklého psychopata. Pouze tu dlouhodobě narušuje slušnou diskuzi. Ten člověk nebude psychicky úplně v pořádku. Již dříve takto narušoval diskuze a urážel přispěvatele na Ac24,po zpřísnění podmínek pro vkládání příspěvků se přesunul sem a nepochybuji, že troluje i na jiných alternativních webech. Byli jste zde trpěliví příliš dlouho.

   Vymazat
 14. Zůstali "béčkem" ČSSD, škoda. Strana mírného pokroku v mezích zákona. Nástroj, který budou jako doposud používat Zadolárek a Dientsbier se Sobotkou dle potřeby, při zadlužování a zotročování republiky. Omlouvám se za vulgaritu, ale s takovou politikou ať jdou do prdele a cestou se nikde nezastavujou, tenhle spolek si z komunistů sebral jenom název.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chtěl jsem dlouze rozepisovat zklamání nad výsledky sjezdu. Ale vaše analýza je stručná a výstižná. Co odešel Zeman od ČSSD jsem komunisty volil. Dnes začínám hledat alternativu. Filipovi s Dolejšem hlas dávat nebudu.

   Vymazat
  2. Já s jistým ostychem stejně tak. A to jsem je za socialismu nevolil. Alternativou je SPD s Okamurou.

   Vymazat
  3. Okamura není řešením. Je to lčověk osobně velmi problematický. Utekli od něj skoro všichni jeho vlastní poslanci!!! Myslím, že právě u nich , v Úsvitu je jistá naděje. Ale doufám, že se objeví před volbami ještě nějaký další poltitický subjekt se zajímavými lidmi, kteří nejspou ušpinění z minulosti a mají jasný vlastenecký a sociální program. Jaroslav F.

   Vymazat
  4. Jenom nám jaksi uniká, v čem konkrétně je ten problém. Krok poslanců Úsvitu oni sami nijak věrohodně nevysvětlili. A postačí dvě slova TLAK a SLIBY od kolegů poslanců tradičních stran. ANO, podle nich a mainstreamu, je Okamura velmi problematický - jeho slova a konání jsou v souladu. Nejen proto má můj hlas.

   Vymazat
  5. Úsvit je subjekt vedený synáčkem výborného zpěváka, synkem, co nezdědil na rozdíl od jiných vlastností nesporný pěvecký um? Nemohu zapomenout jak řada fandů toho zpěváka cítila ponížení, když si nasypal popel na hlavu a vrátil "lyru".

   Vymazat
  6. Zajímavé, že s poslanci Úsvitu se rozešel již i Blok proti islámu. Tak kdo bude problematický? Okamura jistě ne, navíc to vypadá,že bude mít jeho strana již téměř 10 tis. členů. Dále je jistě zajímavá i ČSNS a vzniká nám tu nová strana Alternativa pro Česko. A dále Národní demokracie a uvidíme, jak si povede Blok proti islámu. Šikovných a poctivých lidí máme dost.

   Vymazat
 15. doufala jsem,že bude smetena ta spící bunka,Filip,Kovačík a Dolejš a bude zvolen pan Skala,KSCM se stalo to co z CSSD nevolitelná strana která si jen udržuje koryta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto souhlasím.Ve společnosti je tolik špinavostí a KSČM to nezajímá. Proplouvá oportunismem funkcionářů spokojených se svými platy a doufajíce , že jako nejlepší z nejhorších má v budoucnu šanci je iluze.

   Vymazat
 16. KSČM si tímto sjezdem vykopala vlastní hrob. Škoda pana Skály, jeho poctivá práce vyjde vniveč, jeho okolí mu bude nejen házet klacky pod nohy, ale bude ho těmi klacky bít i po hlavě. Je to tragický konec strany, která má v názvu "komunistická". T

  OdpovědětVymazat
 17. Jak dopadl sjezd ? Vlk se nažral.................Usměvavý, tichý Filip bude nadále sedět na svém postu, zbytečně nezvyšovat hlas, aby si náhodou neuškodil. Sem tam se v televizi mihne pan Dolejš, aby si mohl kopnout do presidenta Zemana. Po smrti Ransdorfa se tato strana tichošlápků stává nevolitelnou.

  OdpovědětVymazat
 18. Máme tam revizionistu a tajného člena TOP 09 DOLEJŠE a ten to pro TOP 09 jistí.Sám bude dál slintat u poslaneckého koryta až do svého zdechu!Alespoň by měl poděkovat blbečkům-voličům,že se má dobře tento poskok Bakaly a spol!KSČM ,to je vlastně takové směšné obludárium naprosto k ničemu!

  OdpovědětVymazat
 19. Bylo jen potvrzeno, že mechanizmy korytářského řízení jsou stejné ve všech organizacích, politických stranách, v odborech, ve sportovních svazech (viz fotbal) a změny přicházejí nikoli před tím - ale až po tom, co se to posere úplně. L.P.

  OdpovědětVymazat
 20. Tak komouši jsou pro místní rudohnědou chátru málo radikální? Myslel jsem si to, žádné překvapení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pochybuji, že umíš myslet.

   Vymazat
  2. U tebe myslet, znamená vědět hovno. Do jaké chátry a ze které žumpy patříš ty sám, hovne? Tipuji na knížecí lumpenkavárnu. Začni studovat korán, ať ti spokojenost s prohnilostí současného stavu vydrží.

   Vymazat
 21. Mně jsou soudruzi u řiti, i kdyby se za předsedu zvolili třeba Mickey Mouse. Nikdy jsem je nevolil a nikdy je volit nebudu.
  p

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že máš tu svoji řiť, řádně nakopanou
   ubožáku, třebaže je také nevolím.
   V.J.Horák

   Vymazat
  2. Nikdy neříkej nikdy. To jsem říkal do roku 1989 a dvoje poslední volby jsem jim už dával hlas. Teď již nebudu.

   Vymazat
  3. No nakopanou ještě ne Horák, má je teprve ... "u řiti"
   ..soudruzi se rozeběhli, nápřah, už jsou takřka...
   M.Mažňák

   Vymazat
 22. Císař je nahý! a "komunisté" zkrátka žádní komunisté nejsou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pouze salonní a za komunisty se vydávají, v utkvělé představě, že své mají jisté. Už nemají.

   Vymazat
 23. ..s lidmi jako je "Dolejš"...mám taky problém..
  Skála má moji důvěru..tak snad pomůže "kroužkování"

  OdpovědětVymazat