Reklama

.

.

středa 25. května 2016

Jak je to s novelizací stanov sudetů?

O. Tuleškov
25.5.2016  České národní listy

Novelu stanov, jíž schválilo "sudetoněmecké " Spolkové shromáždění v únoru 2015, mnichovský soud odmítl registrovat údajně z formálních důvodů. Protiposseltovská opozice slavila.

Premiér ČR, B. Sobotka, se několikrát blamoval, slušně řečeno. Již v září 2015 prezentoval české veřejnosti novelu stanov jako hotovou záležitost. Když jsme poukázali na to, že dosud platí staré stanovy, napsal nám, že vše proběhne do listopadu 2015. A samozřejmě neproběhlo.

Posseltovci novelu stanov o vzdání se nároků na vlast, restitucí či odškodnění, znovu přichystali pro nové "sudetoněmecké" Spolkové shromáždění (Ss). Ale tady došlo k zádrhelu. Senior z řad zvolených zástupců, který měl řídit ustavení Ss, když shledal, že nejsou dány předpoklady k jeho ustavení, popřál zástupcům šťastnou cestu domů a sám odjel.

Posselt však našel jiného seniora, který udělal vše, co na něm bylo žádáno. Ss bylo ustaveno, napodruhé, a mimo jiné opětně schválilo novelu stanov.

Opozice uvnitř SL namítá, že Ss nebylo ustaveno řádně a že všechny úkony, které učinilo, jsou neplatné. Dokonce prohlašují, že novela stanov nebyla přijata platně, že SL nemá ani vedení, ani předsedu. Opozičníci, tedy witikovci, na svých stránkách napsali, že do 15.5.2016 novela stanov nebyla soudem registrována a tudíž platí stanovy v původním, tedy starém znění.

Je-li tomu skutečně tak, pak Sobotka se blamoval již potřetí. A jak známo, všeho moc škodí. Podle principu, že každá příčina má své důsledky, by tyto konečně měly zasáhnout tohoto pána, který ve spletitosti současných dějů tápe jako v bludišti. A to je ještě ta nejlepší charakteristika ze všech možných.

Dr. O. Tuleškov

15 komentářů :

 1. Znovu se potvrzuje,že Detaily rozhodují,směji se.

  OdpovědětVymazat
 2. Ani Zeman nemá v tak citlivé věci jasno, jak se přiznal. Po převratu to na restituce nevypadalo, a přece k ním došlo. Podobně církevní restituce vypadaly, že neprojdou. A přece prošly. Teď se jsou ve hře majetky v Sudetech. Už by mělo být jasné, proč si někdo přeje, aby komunisté zmizeli z parlamentu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:05 "Šťastný" to člověče ... Komunisté zvolili v roce 1989 za prezidenta Václava Havla a tak otevřeli cestu k restitucím, církevním restitucím a možná, že i k majetkům v Sudetech.
   Proč by měli "zmizet z parlamentu"? Vládnoucí mafii KSČM v čele s Filipem plně vyhovuje, jejich místo by mohli přece zaujmout "potížisti" ...

   Vymazat
  2. ač komunisty tuze nerad, budu nucen je nakonec volit...

   Vymazat
  3. 22:48 Příteli, také já jsem na poslední stranické schůzi ke konci roku 1989 hlasoval za zrušení Lidových milicí. Až teď vidím, jak by se hodily. Podvedli jste nás důvěřivé komunisty vy antikomunisté. Být vámi, tak držím hubu a užívám si. Na novou republiku chodí provokatéři nebo zpozdilí ňoumové, co si nedokázali nakrást a teď obviňují kdekoho, včetně komunistů, kteří nepřeběhli. Ti je serou nejvíce, protože se nedají koupit.

   Vymazat
  4. 0:22 ty más dost. Veleníš tady Lidové milice ? Jsi normální ?

   Vymazat
  5. A ty snad ne,genitální češtináři?!!!

   Vymazat
 3. Po odchodu Zemana z vedení ČSSD jsem komunisty volil. Nyní, zvlášť po jejich nedávném sjezdu, který potvrdil staronové vedení, je už volit nebudu. Jejich partajním špičkám česká povolební matematika vyhovuje. Komunističtí voliči jsou poměrně disciplinovaní a zajišťují svým bosům nějakých 15-20 let stabilní volební výsledky. Z komunistických poslanců se stala bezzubá opozice, užívajících si poslaneckých prebend a zejména pak přístupu k důvěrným informacím. Ty pak řada z nich využívá vesele v privátním podnikání. Posledním ostrým zubem v jejich ústech byl Ransdorf. Nyní se z nich stala už jenom parta kecalů, vesele si užívající svých postů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Soudný človšk nevyřvává koho bude a koho nebude volit. Volte si dále svou sociální demokracií. Příště už do nevypláchnuté huby neberte jméno Ransdorfa. Ministr zahraničí za za vámi favorizovanou stranu zakročil u švýcarského velvyslance nebo vlády tak razantně, že Ransdorf předčasně zemřel.

   Pánové, spoléhejte na Bohouše, ale neplačte na internetu. Komunisté s Bohouškem nic nesvedou. To musíte změnit vy sami.

   Vymazat
 4. doktor KSČM - ve vedení je parta doživotních oportunistických funkcionářů,bojujících jak lvi o svá koryta.Kde by všechny vlády sehnaly takové křiváky se stálou voličskou základnou a kteří vše nakonec odkývají...a to výměnou za v podstatě minimální korýtka..KSČM je v té podobě,jakou má, pro všechny vlády nenahraditelná....A jak se přiznala- odklonit peníze např. přes inzertní rubriku Halo novin taky umí.Takže je nezapomeňte volit....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty vole, to si myslíš, že parta socanů v parlamentu s vedením své strany zatočí?

   Vymazat
  2. doktor co to má společnýho se socanama?Tedy myslím ty, co okrádají lid jménem lidu,vše slíbí a nic nesplní,na plnění volebního programu kašlou (círk.restituce) a rozsudky soudů uznávají ,ale neplatí.....
   Myslím ty křiváky, kteří zprofanovali pojem levicová politika na padesát let dopředu....Kdyby Pecka věděl, co U Kaštanu zakládá, tak se ožral s tajnejma a šel domů za ženou.Zvláště miluji hochy v krátkých kalhotách- věčně mladé představitele soc.dem.:Sobotkovsko-Grossovu gardu....Ale stádo je bude volit dál....

   Vymazat
 5. Karel. Zubatá pleš by vzhledem ke svým postojům k SL měl odejít na smetiště dějin.

  OdpovědětVymazat
 6. Přátelé (i nepřátelé), na tom, co je napsáno ve stanovách samozřejmě houby záleží. Vždycky se dají změnit nebo nějak vyložit.
  Samozřejmě od začátku šlo o peníze. Ublížení sudeťáci jsou tu za užitečné idioty, stejně jako přespravedliví pravdoláskaři.
  Samozřejmě je naprostá kravina usmiřovat nesmiřitelné. Natož se snažit z nich udělat "spojence".
  J. Hruška

  OdpovědětVymazat
 7. Když blamáž vytýkáte Sobotkovi, nezapomeňte na ministra kultury D.Hermana, předsedu lidovců Bělobrádka a hlavně katolický klérus, např. Vlka, Malého a pod. Ti se tam pořád za Čechy omlouvají, jak Němcům chudákům po 6 letech jejich teroru ublížili, když splnili rozhodnutí vítězných velmocí o jejich odsunu.

  OdpovědětVymazat