Reklama

.

.

neděle 22. května 2016

Je to jen velká hra o velké prachy s pravou falší, nebo že by snad USA podrazily nohy svému pokrevnímu bratru v petrolejářském byznysu…?

Břetislav Olšer
22.5. 2016   Rukojmí  
Spojené státy mají další chucpe problém - po prodeji svých státních dluhopisů Číně za tři biliony dolarů se ozval další věřitel; Saúdská Arábie hrozí, že pokud Obama podepíše nejnovější zákon Senátu USA, který umožňuje pozůstalým po obětech z 11. září 2001 vymáhat po ní soudně odškodnění, prodají svá aktiva státních podniků a firem USA za 750 miliard USD, když z toho skoro 117 miliard dolarů státních dluhu USA rovněž patří Saúdské Arábii… Při celkovém megadluhu kolem 20 bilionů USD nemají za velkou louží zrovna na růžích ustláno…


V podstatě šlo "jenom" o fakt, že američtí senátoři schválili zákon proti sponzorování terorismu, čímž státy zapojené do útoků na území USA přijdou o imunity chránící je bez soudními žalobami. A potrefená husa zakejhala. Obama navíc údajně učiní v průběhu 60 dnů od května 2016 rozhodnutí o zveřejnění utajené části dokumentů týkajících se vyšetřování teroristických činů z 11. září v New Yorku.

Jde o 28 stránek z materiálů vyšetřování, které mohou poukazovat na podíl Saúdské Arábie na atentátu. Není to jen zastírací manévr Kongresu USA se snahou ještě víc zamlžit vše, co předcházelo 11. září 2001 a kdo nese za tuto tragédii největší podíl viny?
Zacarias Moussaoui, který si v USA odpykává za podíl na útocích z 11. září 2001 doživotní trest vězení, vypovídal u federálního soudu na Manhattanu před právními zástupci rodin obětí, jež obviňují Saúdskou Arábii z poskytování materiální podpory Al-Káidě. Jeden z potencionálních strůjců teroristických útoků na New York a Washington z 11. září 2001 totiž loni prohlásil, že organizaci Al-Káida, která měla atentáty na svědomí, podporovala saúdská královská rodina.


Někdo jen hodil po prezidentu Bushovi botou...

Proto nebo spíš přesto poslanci amerického Senátu schválili zákon, který umožňuje pozůstalým po obětech teroristických útoků z roku 2001 a přeživším zažalovat o náhradu škody vládu Saúdské Arábie. Při útocích na New York a Washington zemřely téměř tři tisíce lidí. Saúdské úřady jakýkoli podíl na teroristickém útoku popírají. Bílý dům bude zřejmě zákon vetovat. Vlk se nažere a koza zůstane celá... Přece nikdo nebude kazit skvělou globální partii černého dragouna v duchu kovbojského hesla: "Já na bráchu, brácha na mě, aneb Tancuj, tancuj. vykrůcaj, len mi byznys něztrůcaj..." Bude uplatnění spravedlnosti vůči sponzorům terorismu (Justice Against Sponsors of Terrorism Act, JASTA) jen pouze další černou dírou amerického protiteroristického boje...?
S atašé české mise při OSN ing. Šurmanem... Snímek Břetislav Olšer

Letos, kdy uplyne patnáct let od útoků na USA, je nutné si připomenout, proč nemůže být Saúdská Arábie popohnána k soudu a proč to přesto odpovídá spravedlnosti poamericku. Jak je to po americku? V New Yorku jsem si nenechal ujít s požehnáním našeho velvyslance při OSN JUDr. Vladimíra Galušky prohlídku sálu Valného shromáždění, neodolal jsem si snobsky vyzkoušet jednu z polstrovaných židlí v místnosti, v níž zasedá Rada bezpečnosti OSN.
Rada bezpečnosti OSN má přestávku na oběd... Snímek Břetislav Olšer

V předsálí s replikou Picassova obrazu Guernika. OSN je světový moloch number one, který by měl řídit světový pořádek, bez ohledu na přání hlavního sponzora. Dnes už vím, že je to mylná vize. Zažil jsem už desítky úmyslných kopanců Rady bezpečnosti i Valného shromáždění. OSN zavírala oči před invazemi USA do Grenady, na Havaj či do Iráku z nebo Libye, mlčela nad absolutně nesmyslnými válkami ve Vietnamu či nad „humanitárním bombardováním“ Bělehradu… Připomněl jsem si. který zloděj volá, chyťte zloděje a genesi nejen rodu Bushů a bin Ládinů, v neposlední řadě i Clintonů. Proč chce Kongres USA odškodnění po Saúdské Arábii, když za vším je třeba hledat miláčka Saudů G. W. Bushe mladšího, neúspěšného petrolejáře. http://blisty.cz/art/15604.html

Byl studentem kategorie „C“, dosáhl skóre 77 procent (bez „A“ hodnocení a s jedním hodnocením „D“ z astronomie), s průměrným ročním hodnocením 2,35 ze 4,00. Působil jako roztleskávač (cheerleader) u univerzitního týmu. Jeho vojenská kariéra se zastavila u šarže prvního důstojníka. Ve Vietnamu náš hrdina nikdy nebojoval. Dnes je jen hořce vzpomínaným bývalým 43. prezidentem Spojených států amerických. Zaskvěl se i svými neopakovatelnými výroky: "Naši nepřátelé jsou vynalézaví a schopní, a to jsme také. Nikdy nepřestanou vymýšlet nové způsoby, jak způsobit škody naší zemi a našemu lidu, a my taky ne."

Jako již hlava státu USA pravil v únoru 2002 na konferenci American Enterprise Institutu: "Dodnes tvořili dějiny jiní. Ode dneška je budeme tvořit my". Válka v Iráku začala o rok později, kde pro změnu prohlásil: "Přinesli jsme iráckému lidu svobodu a demokracii..." Kdo by si nevzpomněl, jak američtí generálové s ukazovátky v rukách ukazovali družicové záběry na “stoprocentní” továrny na výrobu chemických zbraní, dokonce na pohybující se speciální nákladní vozy, v jejichž nákladních prostorech měly být “zaručeně” mobilní výrobny ničivých prostředků. Pak válka s Irákem začala, skončila a po zbraních hromadného ničení ani vidu, ani slechu. A jak vypadá Irák dnes svědčí vraždící vizitka jménem IS-DAEŠ...

Vše mělo svoji děsivou posloupnost; Obama při rozhodování o tom, zda nový protisaúdsko-arabský zákon podepsat či nepodepsat, jistě z paměti nevymazal svůj proslov z 11. září 2011, kdy dal v podstatě svůj vnitřní souhlas se stavbou mešity vedle neuralgického bodu piety piet, jímž je místo, kde stávala dvojčata Obchodního centra... „Američané nebyli a nikdy nebudou ve válce s Islámem. Nebylo to náboženství, které na nás tento zářijový den zaútočilo. Byla to Al-Káida, bohužel skupina těch, kteří náboženství zneužívají,“ uvedl Obama v den, v němž si Američané připomínali na tři tisíce obětí atenttáů na USA. Ví si vždy ve své rétorice rady; teroristé dle něj 11. září útočili na americké ideály a nejlepší zbraní, kterou Amerika ve válce proti terorismu má, je tyto ctnosti hájit a žít podle nich.
Opakování je matka moudrosti, je nutné dávat opakovaně události do souvislostí; Obamova slova jsou jak přes kopírák totožné se slovy jeho předchůdce G. W. Bushe ml.: “Islám představuje mír, zatímco teroristé ztělesňují zlo války. Když přemýšlíme či mluvíme o islámu, myslíme na pocit bezpečí, který tato víra přináší miliardě lidí na celém světě. Miliardy lidí v něm nacházejí pocit bezpečí, útěchu a mír, a to činí z příslušníků jakékoliv rasy bratry a sestry. Mezi americkými občany žijí miliony muslimů a ti jsou pro naši zemi nepředstavitelně velkým přínosem hodnot…” Vyděrači…
A co "přínosného se v oblasti hodnot dělo", když Kennedyho letiště v New Yorku opouštěla 13. září 2001 bin Ládinova rodina v počtu 26 osob, kdy už byla zničena Twin Towers Obchodního centra. Ve svém soukromém letadle a za pozorné asistence příslušníků tajných služeb CIA odletěli všichni v pohodě, formálně vyslechnuti FBI, do Saúdské Arábie, odkud vyla většina atentátníků. Přestože jiné vzdušné soukromé i veřejné dopravní prostředky bez výjimky měly až do odvolání zákaz jakéhokoli startu či přistání, natož pak letu nad Spojenými státy. Válka je požehnaný byznys, hlavně v režii klanu Bushů.
Životní běh George W. s příznačnou ironií shrnul Michael Moore ve svém dnes už kultovním dokumentu Fahrenheit 9/11. G. W. Bush. ml. někdy v době, kdy byl jeho otec šéfem CIA, rozjel v Texasu svůj první podnik - ropnou společnost Arbusto, které se úspěšně dařilo vrtat do země samé suché díry. Odkud na to bral George W. Bush peníze? Investoval do něj finanční poradce rodiny bin Ládinů v Texasu a jeho dávný přítel James Bart. Otázka zněla, proč by měli Saúdové, kteří vlastní většinu ropy světa, investovat do malé podivné firmičky na druhém konci světa? Protože ta firmička měla jednu velkou přednost: v její správní radě seděl George W. Bush, syn prezidenta USA," podotýká dokument.
Podle deníku Boston Globe v záznamech Národní letecké gardy je rok a půl dlouhé „bílé místo“ (mezi lety 1972 a 1973), ve kterém není o Georgi W. Bushovi žádná zmínka, Nikdy ani nebojoval ve Vietnamu... Foto Reuters...

"Být synem prezidenta má své výhody," přiznává George W. Bush v dokumentárním filmu. Po 11. září 2001 Spojené státy zvýšily investice do zbrojařského průmyslu a bin Ládinové - spolu s Bushovými - z toho měli zisk. Jejich petrolejářská firma Carlyle, respektive její zbrojní divize United Defense, byla jedenáctým největším dodavatelem americké armády a vyráběla mimo jiné obrněné transportéry Bradley. Válka v Iráku, kterou George W. Bush zahájil v roce 2003, její profit jen navýšila. "Vědět, že se rodina Bushů stýkala s bin Ládinovými, zatímco Usáma bin Ládin byl hledaným teroristou dávno před 11. zářím, je velmi znepokojivé," konstatuje dokumentární film... Americký prezident George Bush a sedm dalších vysokých činitelů jeho administrativy učinili v prvních dvou letech po útocích z 11. září 2001 celkem 935 lživých prohlášení o Iráku... http://myslichvost.blogspot.cz/2012/04/rodina-bushu-jejich-bohata-historie.html
Ovšem, nejen Saúdové a rodina Bushů by měla být zodpovědná za smrt tisíců lidí 11. září 2001 a být postavena před soud; je zde také Bill Clinton, který neprozíravě ututlal první velký teroristický čin islamistů na newyorské Obchodní centrum. Opravdu Clintonové tak milovali svůj New York, že ho nechali napospas teroristům? Ráno 26. února 1993 žlutá dodávka Ford vjela na Manhattan. Řídil ji Mohammed Salameh, ilegální imigrant s vadou zraku – viděl natolik špatně, že musel skládat zkoušku na řidičský průkaz v New Jersey čtyřikrát. (Ilegální imigrant může získat v USA řidičský průkaz, protože u zkoušek nepotřebuje žádný doklad. Tato svoboda usnadňuje život těm, kdo do USA přicházejí pracovat bez náležitých dokladů – bohužel i teroristům...)
Automobil byl naložen sedmi sty kilogramy dusičnanu amonného, třemi nádržemi vodíku, čtyřmi válci nitroglycerinu a dalšími náležitostmi, včetně zápalných šňůr, a doprovázel ho únikový vůz, který řídil Mahmud Abouhalima. Krátce po poledni teroristé zaparkovali dodávku asi 30 metrů pod povrchem země v garáži severní věže WTC – toto místo si pečlivě vybrali poblíž jižní zdi, protože měli v úmyslu využít geometrii mrakodrapu pro svůj cíl. Bomba, která 26. února 1993 explodovala ve 12 hodin 17 minut 37 sekund, zabila šest lidí a více než tisíc jich zranila. Celou akci financovala teroristická skupina Al-Káida.


Kdo tuto hrozbu terorismu podcenil a proč? Byl to tehdy nový prezident Bill Clinton, který si připravoval důležitý projev a měl v úmyslu ohlásit detaily svého ambiciózního programu oživení americké ekonomiky. Zpráva o útoku na WTC ho od tohoto plánu nepříjemně vyrušila. Nejprve dokonce nechtěl ani slyšet, že jde o bombový útok, byť to moc dobře věděl..

27 komentářů :

 1. USA je jeden velký podvod,jeden velký podvodník.Stát založený Zednáři.Stát bohatých židů,neštítících vraždit své vlastní lidi,jak tomu bylo naposled ve druhé svět.válce.Podvod za podvodem šířícího se světem.Zlo na Zemi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, na základě podvržených kont a falšovaných dokumentů tajných služeb USA, bylo komouši popraveno dost poctivých komunistů. Bezcharakternost takhle výsostně podlých činů jest pro USA typická. Amorálních zastánců centrály zla je žel mnoho. Proto je u nás situace taková jaká je.

   Vymazat
  2. Přesně tak! Jenže to si přiblblik z 0:29 co nás tu straší pitomoučkým účelovým článečkem z hebrrej-iHeute nepřečte! Hajzlik jeden:) - http://www.brejle.net/svet-kolem-me/zlociny-komunismu-a-cia/

   Vymazat
 2. Tak podle Olšera prej Čína vlastní US dluhopisy za 3 biliony dolarů. Hmm, a teď to porovnejme s fakty:

  http://ticdata.treasury.gov/Publish/mfh.txt

  Takže ve skutečnosti je to jen cca 1.2 bilionu a Olšer se tak "spletl" jen 2.5x
  Má cenu taková hovna číst dál když hned v úvodu je toto?

  A k tématu. Saudi si nemůžou nijak vyskakovat. Bez US podpory, bez US zbraní by je Irán a spol zanedlouho sežral. A kam jinam by chtěli investovat těch 3/4 bilionu dolarů je také záhadou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro 23. května 2016 0:22

   To ses teď ukázal, jak jsi "moudrý"! Je přece nepodstatné zda "dlužíš" 3 kč, nebo jen korunu dvacet. Podstatné je, ŽE DLUŽÍŠ!!
   Děláš ze sebe chytrolína, a přitom jsi obyčejný hňup.
   To se ti povedlo, nasral jsi sám sobě do krku, jen tak dál!

   Vymazat
  2. 6:07

   Jasně ty vymaštěný šulíne. Škoda že nejsem tvým zaměstnavatelem. Dal bych ti místo obvyklých 30.000 Kč jen 12.000 a řekl bych ti že je nepodstatné, že jsi dostal jen 40%. Podstatné je že jsi přece dostal nějakou výplatu :-D

   A pak se někdo diví, že je u nás tolik exekucí když jsou lidé tak vymaštěníjako ty.

   Vymazat
  3. Hele ty zkrachovala firmo na gumy,sklapni a táhni na I DĚS,tam tě vohon von Debilberg určitě ocení!!!!!

   Vymazat
 3. Ano,přesně tak.Oni podporovali jak Stalina,tak Hitlera jen pro vlastní zisk a bohatství.Vždyť Talmud,Thora je jen o násilí,o příkazech a zákazech.Skrytě vyvolávali války,aby zbohatli ještě více.Jejich Jehova je vlastně démon-satan.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však! Proto Jan Neruda napsal o nich tato slova: "A jako cize stojí v našem společenském životě, s ledovým klidem vedle našeho umění, takž co cizinci stojí v historii evropské. Jen ji pozorovali, aby se ranám uhnuli, a kdo z nich měl vliv, užíval ho jen pro sebe. Jim nevadí aby tajně nepodporovali stranu druhou, když v tom je prospěch. U nás se míchají mocí také do politiky, pracují pro "svobodu" a skutečně se jim také podařilo, že "svoboda průmyslová", "obchodu", "svoboda tisku" stala se monopolem jich a těch kterým pomáhají ..." - sedí to jak prdel na hrnec!

   Vymazat
 4. USA V KONCÍCH - ŠOKUJÍCÍ FAKTA
  USA jsou největší říše zla, zločinecký váleční štváč a mezinárodní terorista v dějinách lidstva. USA vláda je nejzločinnější institucí, která kdy na Zemi byla.
  Zavřete dveře! Zima a mráz přicházejí z Bílé chatrče ve Washingtonu! USA po zásluze končí na smetišti dějin a ve věčném zapomnění. Ani vzteklý pes po nich neštěkne!
  200 let terorismu USA:
  www.napalete.sk/sokujuce-fakty-o-usa-naozaj-su-pre-nas-vzorom
  www.olser.cz/9947/200-let
  agresia USA:
  www.panobcan.sk/agresia-usa-zlociny-a-vyvrazdovanie-narodov-zoznam-z-ktoreho-vam-moze-byt-aj-spatne
  dalajláma:
  www.instory.cz/2105-sokujici-odhaleni-na-vyplatnici-cia-byl-dlouha-leta-clovek-u-ktereho-byste-to-nikdy-necekali.html
  IS popravuje - reže hlavy (video):
  http://videos.videopress.com/2bvZPwin/syrian-soldiers-beheaded_hd.mp4
  Merkelová - dcera Hitlera:
  www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7177-konspiracni-teorie-se-siri-internetem-nemecka-kanclerka-angela-merkelova-je-udajne-dcera-hitlera
  seriál o 11. září:
  www.casopis-sifra.cz/clanky/serial-11-zari
  stop imigraci (video):
  www.facebook.com/stopimigraci/videos/916121041810668
  •Státní dluh USA překročil 19 biliónů dolarů. Tato úroveň byla dosažena koncem ledna 2016. Částka činí zhruba 103% HDP. Z celkové sumy připadá 13,7 biliónů dolarů přímo na veřejný dluh, který mají firmy a jednotlivci. Dalších 5,3 biliónu tvoří vnitrostátní zadluženost vlády u Federálního rezervního systému. Během prezidentství Obamy se dluh státu téměř zdvojnásobil, když se zvýšil o 8 biliónů dolarů za 7 let.
  •V USA je bez práce 41% populace v aktívním věku.
  •40% Amíků má ušetřeno maximálně 500 dolarů (12.300 Kč).
  •28% Amíků nemá žádné úspory.
  •V celých USA je skoro 10 milionů domácností, které nevlastní ani jeden účet v bance.
  •22,5% Amíků je negramotných.
  •Bezdomovectví rodin vzrostlo o 23%.
  •Počet Amíků žijících v chudobě během 4 let vzrostl o 6 milionů.
  •Střední příjem domácností už 4 roky za sebou klesá - snížil se o výše $4000 (98.480 Kč).
  •62% Amíků ze střední třídy uvádí, že snížili výdaje na domácnost.
  •85% příslušníků střední třídy tvrdí, že je těžší udržet si standard, než tomu bylo před 10 lety.
  •V USA žije čas od času 77% občanů od výplaty k výplatě.
  •Jeden ze 4 amíckých pracujících nosí domů výplatu, která odpovídá kritériím pro chudobu nebo je ještě nižší.
  •V současnosti lze za „dobrou práci“ označit méně než 25% všech prac. míst v USA a toto číslo klesá.
  •20,2 milionů Amíků vynakládá více než 1/2 svého příjmu na bydlení. To znamená 46% nárůst od r. 2001.
  •Mnoha Amíkům během 12 let se zvýšil účet za vodu 3x.
  •Cena elektřiny v USA roste 5 let rychleji než celková míra inflace.
  •V r. 1999 mělo 64,1% Amíků zdrav. pojištění placené zaměstnavatelem. To se teď vztahuje jen na 55,1%.
  •Pojistné na zdrav. pojištění rostlo v letech 2011-2012 rychleji než celková míra inflace.
  •Podle výzkumu plánuje 10% amíckých zaměstnavatelů ukončit financování zdrav. pojištění svých zaměstnanců.
  •Celková částka všech hypoték v USA je 5x vyšší než před 20 lety.
  •Celková částka všech spotřebitelských úvěrů vzrostla od r. 1971 o 1700%.
  •Celková hodnota všech studentských půjček v USA přesáhla hranici 1 bilionu dolarů (24,62 bilionů Kč).
  •Přibližně třetina všech Amíků neplatí včas své účty.
  •Více než 100 milionů Amíků využívá minimálně jeden sociální program provozovaný federální vládou.
  •25 milionů dospělých Amíků bydlí doma u rodičů.
  •Během recese přišlo amícké hospodářství o více než 220.000 malých podniků.
  •V r. 2010 byl počet nově vzniklých prac. míst v nových podnicích ve srovnání s r. 2000 méně než poloviční.
  •Přibližně 57% dětí v USA žije v domácnostech, které jsou považovány za „nízkopříjmové“ nebo „chudobné“.
  •V USA žije kolem 100 milionů občanů, kteří jsou považováni za „chudé“ nebo „blížící se chudobě“.
  •14% Amíků je na potravinových dávkách, protože mnozí pracující Amíci mají příjem nižší než tisíc dolarů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ať už to je tak nebo jinak. Humanitární bombardování se zmrzačenými dětmi vypovídá všechno. Není nutné cokoli k tomu dodávat i když ten přehled taky hodně vypovídá.

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 11. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 12. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Běž s těma tapetama do prdele, ty pičusi.

   Vymazat
  2. Zadejte odkaz a ušetříte si drahocenný čas....

   Vymazat
 13. Světloslav Přímí.
  Pokud jsem to sledoval já,tak v tom vůbec nevidím prsty KGB.Aby tyto osoby měly krytí byly agenty,jak STB i KGB,ale také agenti CIA.Jasně se to ukázalo po sametové.Zapomněl jste na PZO,jako velké hnízdo kde se rodili podnikatelé nové éry.

  OdpovědětVymazat
 14. Běžte s těma elaborátama někam a nezaplevelujte to tady. Je toho plno na internetu a každý soudný člověk ví, že to tady rozkradla bolševicko-sionisticko-estébácká mafie, díky Havlovi.

  OdpovědětVymazat
 15. 0:22 jsi velké lejno

  OdpovědětVymazat
 16. Výstižná charakteristika té letité politiky USA!
  ---
  Snad jen drobnost: OSN nemohla zavírat oči před invazí USA na Havaj. Ne, že by USA tu zemi po násilné invazi neanektovaly, ale stalo se to dlouho před vznikem OSN.
  Autor snad měl na mysli Filipíny. Nebo některou z desítek jiných (malých) zemí, které již USA stihly napadnout.

  OdpovědětVymazat
 17. ať jde do pekel ten nablejskaný americký prd i s havlem a jemu podobní...už toho bylo dost !!!

  OdpovědětVymazat