Reklama

středa 11. května 2016

Ještě jednou konec II. světové války

napsali Last Crusaider a Cid 
11.5.2016  Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Vlkův úvod:

Bylo by bývalo správné a logické, abyste tyhle dva články, které jsem spojil do jednoho, četli v pondělí nebo nejpozději včera. Jenže já se k nim dostal až v pondělí večer,když už jsem měl úterý pevně založené. Takže až dnes. Cítím potřebu je vydat jako jeden. Protože oba popisují touž věc. O které jsem ostatně psal tak trochu v pondělí v článku o bizarním víkendu. Míním tu část, kde jsem jako totální bizar označil naprostý nezájem veřejnosti o historii starou 71 let…

Jenže ono je to horší. Já sice v tom svém sloupku napsal, že zjevně žijeme dobu, kdy platí, že tehdejší mrtví nejsou zdaleka rovnocenně mrtví. Jenže to byla docela hrubá zkratka Hrubá, zkreslujíc a nevděčná. Jak připomenou ve svých krátkých textech oba dnešní autoři. Ale zejména Cid. Na svém konkrétním prožitku s malou dcerkou….
...

Nepohodlní mrtví

napsal Last Crusaider

Před 71 let skončila nejděsivější válka v historii. Stála desítky milionů mrtvých, mimo jiné i životy 360 000 Čechoslováků. A téměř nikdo si je dnes nepřipomene. A je to ještě mnohem horší. Mnoho lidí dnes dělá nejen jako by byli jen nepohodlní, ale jako kdyby ani neexistovali. A to stále ještě není to nejhorší. Pokud byste se podívali minulý týden do novin /iDnes/, nalezli byste tam zajímavý článek o Kurtu Knispelovi, německém tankovém esu z druhé světové války pocházejícím ze Sudet a článek o „našich“ ve Wehrmachtu. Žádný Ludvík Svoboda a jeho vojáci, žádní piloti z Anglie, žádné pouštní krysy plukovníka Klapálka. Místo nich tu jsou „naši“, kteří stojí českému informačnímu proudu za zmínku s koncem války, nyní ve Wehrmachtu a Kurt Knispel je zkrátka tankovým esem. Takže i mediálním v Čechách v roce 2016.

Německo uvrhlo svět díky své touze po větším životním prostoru okořeněného jejich Drang nach Osten do války, která neměla do té doby obdoby. Mrtvých Čechoslováků bylo zdánlivě málo, přibližně jen 360 000, ovšem to bylo 2,4% veškeré tehdejší populace – většinou civilistů. A my, místo abychom si připomněli jejich zbytečnou smrt, budeme psát o těch, kteří tu smrt způsobili, přímo se na ní podíleli, či ji zkrátka svou zradou „jen“ umožnili.

Snaha o zamlčování historických faktů, o jejich překrucování a přepisování a naopak zatím ještě velmi opatrné, ale přesto již zřejmé vyzdvihování těch, kteří se na tom všem svinstvu podíleli, začíná být stále více a více zřejmá. V některých případech již ani zřejmější nemůže být. Mnichovská zrada jako by dnes neexistovala, ba právě naopak se dnes přímo podporují fašistické tendence nejen na Ukrajině, ale i např. v pobaltských zemích a vlastně prakticky kdekoli, kde je to třeba.

O sovětských vojácích, kteří osvobodili většinu území naší vlasti a kterých zde zahynulo něco mezi 130 – 150 tisíci, se dnes již nemluví vůbec. A nejen to. Dokonce se již začínáme setkávat s odsuzováním snah o jejich připomínání. Zato se pořádají epochální oslavy těch, kteří do bojů na našem území prakticky nezasáhli a jejichž ztráty na našem území se dají počítat na desítky. A mezi tím, hezky v pozadí, nás ti samí, kteří nás zradili v září roku 1938, zrazují opět, ať již v podobě TTIP, nebo v podobě násilného vnucení změny v demografickém rozložení obyvatelstva v podobě importu deseti a statisíců pochybných existencí a džihádistů ze zemí, které nemají s naším kulturním středoevropským prostorem pranic společného. A to již vůbec nemluvím o tom, že existuje šance, že se nás budou snažit použít jako kanonenfutter proti potomkům těch, jejichž památku si v těchto dnech připomínáme.

Oficiálně druhá světová válka skončila 8. května. U nás 9. května umírali lidé na barikádách. A 11. května bylo zabito ještě několik desítek českých partyzánů a vojáků Rudé armády v bitvě u Slivice u obce Milín na Příbramsku.

Pro mě všichni tito mrtví nejsou nepohodlní jako pro všechny soudobé přepisovače dějin, zrádce, kolaboranty a zrůdy. Pro mě jsou mou krví. Jsou těmi, kteří zemřeli, abych já mohl žít. Na jejich smrt a na jejich oběti nezapomenu. Nikdy. A nejen to. Pro mě dnes, stejně jako pro ně tehdy platí, že „fašisté neprojdou“.

Last Crusaider téma pojednal v rovině obecné. Je čas si dát něco z reálu. O tom, co znamená položit kytičku k památníku mrtvých z té války. Těch nepohodlných mrtvých…

Jen krátce.

napsal Cid

V neděli 8.května jsem došel s malou pětiletou dcerou v Bohnicích/Čimicích rozsvítit svíčku a dát šeřík k pomníku vojáků Rudé armády. Měl jsem osobně dobrý pocit už kvůli dceři (aby věděla proč a jak se odehrála naše historie), ale kolem projíždějící lidi, rodiny na kolech, v autech,… tak trošku koukali …. co tam vlastně děláme, proč, jestli jsme normální atd. Lidi se v dnešní době asi stydí dát veřejně květiny,svíčku k pomníku Rudé armády nebo padlým vojákům? Nevím? Divná doba. Více méně politici a Česká televize snižuje hodnotu našeho osvobození a podíl Rudé armády.

Ve škole starší dcera vůbec nevěděla o osvobození naší země Rudou armádou, o bojích na Dukle, u Ostravy nebo v Praze atd. Dík za osvobození se má vzdát všem jak Rudé armádě, USA nebo Anglii. Nezamlčovat a nepředělávat historii. Proč to jako národ nedokážeme? Proč vždy děkovat jen jedné straně? Bohužel, polistopadové vlády s naší veřejnoprávní TV dělají řízeně opak. Nebo mlčí. Podle mě, pravdu, historii nepředělají!

Nepodařilo se to ani nacistům, ani komunistům a nepodaří se to ani těmto knížecím sluníčkářům, kteří ovládají různá informační média a úřady všeho druhu od Sametové revoluce!Nečekal jsem, že jednou budou lidi dávat skoro potají dík Rudé armádě, jako se dříve dával dík potají za komančů US Army!

Politická garnitura to v tomto dotáhla stejně daleko jako komunisti s tím utajováním,překrucováním,špiněním jedné či druhé strany! Ukazuje to na malost a ubohost politiků (možná, že i národa,který rychle zapomíná?). Smutné nedokázat říci veřejně v dnešní době 'Díky'!

Nic víc, nic méně, … Jen díky!

Bez Rudé armády a jejich obětí na našem území Československa by náš národ zmizel z povrchu zemského časem dle plánů Německa a jeho Konečného řešení s Českým národem! Konečné řešení české otázky (německy: Endlösung der tschechischen Frage) je nacionálněsocialistický pojem pro germanizaci českomoravského prostoru. Tohle vše už většina mladých nezná a nikdo je to ani řádně úmyslně neučí ve školách!

Dnes je sice každý mladý člověk online na Facebooku, Twitteru, Talku, Skypu, ISQ, ale …………. řeší se tam kreativní, free, cool, in zbytečnosti, kterýma mladé lidi tento současný vytvořený systém řízeně zahlcuje a mění k obrazu svému! ……. prostě tě přeformátujeme, předěláme, geneticky překřížíme s imigranty, unifikujeme dle našich budoucích potřeb,…... prostě zapomeň odkud jsi, kdo jsi, kdo byl tvůj předek, tvá historie, tvá rodina, tvoji předci,tvá kultura, historie, …. žij jen současností, kterou ti budeme řídit(běž běhat na maraton, běž na festival,nahraj si tuhle a tuhle aplikaci do mobilu,kup tohle a tohle,protože to je podle reklamy IN a Cool, neptej se, hlavně se neptej a nepátrej, atd.) a virtuální spotřební svět budoucností je tvůj atd. Bohužel, nic pěkného nás určitě nečeká do budoucna tímto tempem a přístupem, ………


40 komentářů :

 1. Rusaci nam svobodu nevratili.
  Ale jejich padli vojaci zasluhuji uctu. Nebyt Stalina, mohla jich zahynout nanejvys tak desetinm.
  Co tak drzet alespon v tehle dobe hubu, Putlerovi komunisicti prisluhovaci

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. při vaší inteligenci byste měl mít schopnost rozlišovat komunisty a Rusy. Ano, Rusové nás osvobodili a komunisté nám svobodu vzali, stejně jako ji vzali Rusům už v roce 1917. Kdybyste měl aspoň základní vzdělání, věděl byste to. A pokud jde o ty "Rusáky", taky používáte pojmenování"Židáci" ? taky se seznamte s historií Putinovy rodiny, jaká je historie té vaší, že se opovažujete označovat ho za Putlera ?

   Smazat
  2. To je všechno hezký,ale ruku na srdce kdo z Vás byl u nějakého pomníku-hřbitova.Já byl 9.5 na Olšanských hřbitovech a bylo tam dost lidí včetně Ruských turistů těch bylo dost.Ono místo toho kňučení u počítače stačí zvednout prdel mezi 5-9květnem a jít položit kytičku,šeřík či zapálit svíčku,ten režim když uvidí po celé republice památníky zavalené květinami a rozsvícené tisíci svíčkami tak příští rok to nebude moct ignorovat,ale to se nestane,vy budete raději nadávat u počítače jak s tady neslaví výročí války.Výočí války se neslavilo protože jste nikam nešli.Nejlevnější svíčka a kytka lze pořídit za 30 korun.To je jednno pivo v hospodě kam máte čas chodit celý rok.Nebo jedna desetina rtěnky z drogerie-parfumerie kde jste každý den.

   Smazat
  3. Ty máš zrovna co říkat,ty zdegenerovanej omyle přírody!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  4. UBOŽÁKU JE MI TĚ LÍTO

   Smazat
  5. Rusové nám svobodu nevrátili, protože jsme ji nikdy neměli, oni nám ji přinesli. Jistě byrokratickou strukturu strany obsadili hajzlové a celá koncepce marxismu byla určena k zotročení. Jenže Stalin, který trik prohlédl, otrokáře přechytračil (snažil se zničit monopol strany a předat více pravomoci sovětům jednotlivých republik, ale to již nestihl). Ano marxismus je zcela špatný neboť to je další náboženství k otročení davu (všimněte si, že kolem papeže se vyskytuje poslední dobou symbol srpu a kladiva). To ovšem nic nemění na tom, že nám Stalin zajistil 50.let blahobytu, dobré vzdělání pro všechny, zdravotnictví pro celý národ, nikdo nemusel spát pod mostem, nikdo neměl hlad a neprobíhala v socialistickém bloku žádná genocida. A měli jsme svůj soběstačný stát s vlastní kulturou. Systém i když taky špatný přeci jenom dost bránil zločinným elitám krást naplno, tak čekali až lidé zapomenou jak je "kapitalista" dřel z kůže. V západním bloku se museli taky snažit, aby na lidi něco zbylo, aby se nevzbouřili. Nyní můžete sledovat jak životní úroveň obyvatelů západu začíná rapidně klesat a 1% růst. Klidně sem nasáčkují nevzdělané imigranty bez jakékoliv morálky a etiky (když zavřeme okna Alláh to nevidí, to je jejich mentalita). Středověké postupy týrání nepohodlných za dveřmi (kamenování, veřejné popravy, řezání krků, bičování ...). Všechno se sype, protože zločinci nedokáží zařídit rozkvět pouze všechny okrást a kdo se ozve toho pozabíjet, což samozřejmě nemůže dlouhodobě fungovat. Mladý člověk má jiné starosti a to co dělat s reprodukčními instinkty, hlavně se bavit, když mu slíbíte 50.nahých panen tak udělá cokoli. Lidem pod 40.let by se nemělo ve společnosti dávám žádné důležité postavení, pokud ta společnost usiluje rozkvět a stabilitu. Rozhodně nezralé mladí by nemělo do ničeho kecat, volení právo až od 45 a dokončené základní vzdělání a IQ > 90.

   Smazat
  6. Uklikl jsem se volební právo bych dal od 35 (ne 45). Máme více znalostí a také delší věk a zraní probíhá v dnešní společnosti mnohem déle, samotné instinkty (být tady a teď) na to nestačí.

   Smazat
  7. Na porážce fašistickÿ režimů a osvobození v Evropě měla největší zàsluhu Rudá armàda s vojsky Východni koalice a zaslouží si naší úctu.Porážka fašismu jako takového byla dílem Spojeneců ve druhé světové vàlce!Tož màte pravdu,samotní Rusové nám svobodu nevrátili,ale jejich padli vojáci si zaslouží náš uctu !

   Smazat
  8. Kretenismus v nejvyšším stadiu.

   Smazat
  9. Příští rok položím květiny a zapálím svíčku u Ruského památníku v Hrabini . Učte děti kdo nás osvobodil . Učitelka z Brna tvrdí že Amíci . Musíme to připomínat i když to nikoho nezajímá . Mladí mají z pc a mobilů v hlavě kostku .

   Smazat
 2. Den vítězství. Oslavujeme a s úctou vzpomínáme spojenecké vítěze 2.světové války, kteří nás osvobodili od zrůdného fašismu, jež má na svědomí nejstrašnější válku v lidských dějinách. Přes 60milionů lidí zahynulo v důsledku této zvrácené ideologie a nesmyslné genocidy. Největší podíl na vítězství patří Sovětskému svazu a Rudé armádě. Když hitlerovská soldateska napadla v létě 1941 SSSR tzv.Blitzkriegem, Göbbelsova propaganda jásala, že do konce roku bude vítězství na straně fašistického Německa. Jak hluboce se mýlila, válka skončila až o 4 roky později, na jaře 1945 totální porážkou Německa. Dnešní manipulování historie minulého století a zlehčování skutečností nesmírné obětavosti a hrdinství Sovětského lidu je výsměchem všem padlým,umučeným a zavražděným. Je urážkou všech, kteří stáli na straně proti hitlerovské klice. Je nepochopitelné akceptovat nové pozměněné formy výkladů válečných a poválečných dějin tak, jak se dnes na Západě běžně děje. Po rozpadu SSSR, rozpuštění Vojenského paktu Varšavské smlouvy a ukončení RVHP, hospodářské spolupráce socialistických zemí se obnovilo staronové Rusko, jež přijalo demokratický systém, jako všechny bývalé země socialistického bloku. Avšak stále rostoucí nenávist Západu k Rusku, nesmyslná a lživá propaganda, izolace a odmítání s Ruskem spolupracovat je nesmírnou ostudou a hanbou tzv.demokratického západu,který již dávno pozbyl reálný statut demokracie. Ani nešťastné rozhodnutí Sověty v r.1968 a obsazení Československa nedává nikomu právo šířit neúctu a lži o hrdinech Rudé armády, kteří leží v zemi ve velké části Evropy, kde padli při obětavém boji za osvobození od fašistického pekla. Tito hrdinové zůstanou hrdiny a osvoboditely v srdcích slušných a normálních lidí navždy...!

  OdpovědětSmazat
 3. Já myslím, nebo jsem spíš přesvědčený, že to současná garnitura dotáhla mnohem dál, než komunisté. Ano, komunisté vyzdvihovali pouze Rudou armádu a snižovali hodnotu padlých na západě. Ale podpora nacismu byla postavena mimo zákon skutečně. Nikoli jenom formálně. Každý, kdo propagoval přímo, ale i nepřímo v podobě různých dvojsmyslných symbolech fašismus a neofašismus, měl vážné problémy s tehdejšími zákony. To, co se dnes dá zabalit do svobody slova, bere občas dech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, komunisticka hovna ktera dnes urazi Ameriku zasluhuji prinejmensim vezeni.

   Smazat
  2. pro 6:35
   Ameriku nikdo neuráží, vše co je o ní negativní,je totiž pravda!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. Rusové sami se svému osvobození bohužel vyhnuli, byl tu jen izolovaný pokus hrstky vlastenců, který ale Projekt smetl, bohužel - https://www.protiprudu.org/vazenie-naroda-usvit-rusi-operacia-barbarossa-cast-7/

   Smazat
 4. Je zajímavé, že v samotném Německu, resp. Rakousku, jsem se s otevřenou propagací nacismu prakticky nesetkal. Pravda, tam se neslaví 8. nebo 9. květen. Slovy jednoho Rakušana, My jsme prohráli. Ale o válce tam nechtějí ani mluvit. Připadá mi, že se i současná generace stydí za generaci svých dědů, kteří tato jatka dopustila. Se zdviženými pravicemi a symboly divizí SS se setkávám všude, jen ne v kolébce nacismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. taky mi kdysi jedna Němka říkala, "my jsme prohráli". Když to domyslíte, tak ten výrok je hrozivý, ona se identifikuje s nacistickým Německem. Kdysi měla DDR ofic. doktrinu, že válka skončila "osvobozoním od nacismu" a ted je to ofic. doktrinou i SRN i když to neznamená, že se SRN zříká odpovědnosti za zločiny německého státu za WWII.

   Smazat
 5. Včera jsem se vrátil z exkurze v Terezíně. A už ani tam se nehovoří o Rudé armádě. Průvodkyně poznamenala, že tam byli přemisťováni vězni ze západu, když Američani byli v Německu, tak jsem se jí zeptal, kde byli v té době Rusové a zda tam také přibyli vězni z východu. Odpovědí mi bylo trapně dlouhé mlčení a poté: "Víte, Rusové to měli jinak. Ty to prostě všechno jenom kosí. To jim zůstalo dodnes. Stejně jako Putin". (Podotýkám, že jde o snad doslovnou citaci). Podle mě to celkem vystihuje stav a úroveň jak vědění, tak chtění většiny společnosti v Česku.

  OdpovědětSmazat
 6. V zemi, kde hlavním tématem je docela dávná minulost, není něco v pořádku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 830 to napsal G. Kasparov ve své nejnovější knížce.

   Smazat
  2. Kdo zapomene svoji minulost bude si ji muset zopakovat. Je to tak do očí bijící fakt, že je s podivem, že bystrá mysl šachisty to přehlédla. To ukazuje na to, že je to pátá kolona.

   Existuje pomník zabitích dětí při banderovské genocidě Poláků. Je i fotka, která se stala předlohou, hrozny mrtvých dětí přivázaných ostnatým drátem ke stromu. Pod sochou je nápis: "Bože jestli někdy zapomenu, tak zapomeň Bože na mně."

   Smazat
  3. nezlobte se , ale všeho s mírou. Nevím jak u vás, ale já už tu ruskou válečnou propagandu nemůžu ani vidět. Kdyby to komouši nepřepálili před 1989 s tou propagandou (neustálé besídky, povinné školní návštěvy kina, prapory, projevy), tak možná se na to budu dívat už jinak. ALe hlava to už v takovém rozsahu nepobere.
   Ale chápu, že pro místní ruské obyvatelstvo 2.světová válka je velmi významná - proč to ale musíme přebírat tady u nás tak bezzubě ? Na české občany to už prostě neplatí - uctíme si přiměřeně památku, a hotovo. Vyžadování nějakého nadšení je tady u nás na špatné půdě.
   A Kasparov má pravdu - Rusko zůstalo v myšlenkách 70 let pozadu. Kdyby se totiž měli čím pochlubit - ale nemyslím nové tanky nebo rakety, to tady na stole máme snad denodenně - ale nějaký jiný úspěch v civilním hospodářství, tak by se nemuseli stále obracet dozadu.

   Smazat
  4. Co to plácá 8:53. Nikdo nikoho nenutí do nějakého nadšení. Mimoto, kdo nebyl komunista nemusel na besídky a do kina chodit. Za celou dobu základní školy jsem byl pouze na filmu o Říjnové revoluci a to jsme se ještě těšili protože to bylo v době vyučování no a pak se chodilo na první máj,ale brzo jsem zjistil, že tam nemusím a nic se nestane.

   Otázka zní je uchování pravdivého popisu historie životně důležité? Druhá strana oslavuje fašisty a Vám to nevadí, v Oděse upáleni a zabití civilisté a to nemluvím "humanitárním bombardování".

   Už je to tady historie se začíná opakovat a je nejvyšší čas si ji připomenout.

   O komunisty nejde, co sem pořád taháte ty už jsou minulost a nikoho nezajímají. Jde zločinné elity, kteří vedou války proti vlastnímu obyvatelstvu.

   Smazat
  5. Pro 8:30 - vy velmi dobře víte, že přehlídky, vzpomínky na oběti a vítězství a pochod Nesmrtelného pluku, jako duchovní sounáležitost s předky, to vše je obráceno sakra k současnosti. Kdo bude chtít zopakovat to, o co se pokusil Hitler, bude zničen! To je docela jasný vzkaz. Jen hlupák to nevidí a ještě větší o své slepotě píše. Marek

   Smazat
  6. pro 0906 a 0924: je potřebné se uklidnit, nežijeme v sevřeném komunistickém všude objímajícím prostředí. Mnoho věcí se dělá jen naoko: i ten pochod nesmrtelného pluku je velké divadlo: https://pbs.twimg.com/media/CEqprtSUIAAx45n.jpg
   A zločinci typu STalin, Híitler atd nebudou mít šanci nikde tam, kde je demokratická svobodná společnost. To je základní recept - a ne stále dokola se ohlížet dozadu, kde mimochodem je řada sporných momentů, pokud by Stalin nebyl takový bezcitný, možná počet obětí války by byl násobně menší atd ... stejně i na druhé straně - možná nebylo potřebné shodit atomové bomby, ale nikdo to dnes už neposiudí správně.
   Je potřeba se poučit a hlavně dívat dopředu. Chlubit se novým tankem je podle mne stupidní. Platí to možná na Vasila Vladimiroviče někde v Moskvě na náměstí, ale my jsme snad už trochu dál , ne .. ?

   Smazat
  7. Pro A z 10:09h (a jiné):
   Který napsal:.." je potřebné se uklidnit, nežijeme v sevřeném komunistickém všude objímajícím prostředí..." a ..." A zločinci typu STalin, Híitler atd nebudou mít šanci nikde tam, kde je demokratická svobodná společnost..." (- ty překlepy nejsou mé!).
   A pro podobné příspěvky výše (ve smyslu "už s tím neotravujte, nás se to netýká, je třeba se dívat dopředu..."), které na mne působí jako zjevný "něčí záměr", asi je třeba znova říct, o co v článku i v diskuzi jde.
   Zapomenout na vlastní minulost (svého národa, své komunity, či přímo své rodiny) znamená nevědět co se děje teď. Nevědět co mne (nás) čeká v blízké ( i vzdálenější ) budoucnosti. Nevědět jak s námi manipulují!
   Být vděčný jinému národu za pomoc, kterou nám poskytl, je přirozený stav lidské mysli.
   (Němci opravdu chystali vyhlazení Českého národa a kdyby Sovětský svaz na východní frontě nezlomil německé armádě vaz, tak by si Američané s Hitlerem rozdělili zbytek světa bez války mezi sebe! Viz americké investice během války v Německu.)
   Míchat dohromady Stalina a fašistu Hitlera ukazuje na velkou mezeru ve vzdělání. (Zvlášť ve světle nových faktů o Stalinovi!)
   Stále zde "nadávat" lidem do "komunistů", je asi to samé jako nadávat jim do "křesťanů".
   Protože oboje jsou utopické víry založené na principu, že "všichni jsme si rovni", stejně tak jako současný "multikulturalismus", či víra, že nás k světlým zítřkům dovede "americký liberální kapitalismus", pod praporem "strýčka Skrblíka", který dle potřeby "ohne jiným národům ruce.."!
   Takže nejhorší dnes je, se uklidnit, a nechat se v klidu vést na porážku!
   Co znamená " sevřené, komunistické, všeobjímající prostředí..." a kde prosím je ta "demokratická, svobodná společnost..." oboje by mne opravdu velmi zajímalo
   (Protože už i ve Švýcarsku to přestává platit za současné uplatňované nadvlády "strýčka Sama - Skrblíka"!).
   Jinak současné nové Rusko, kromě vesmírného, či vojenského programu, už převálcovává Ameriku a EU ve vývozu obilí (navíc ekologického - viz zákaz GMO potravin v Rusku), jehož ekonomický přínos začíná převyšovat přínos jejich vývozu zbraní, a nyní též Putin nabízí zdarma půdu pro budoucí farmáře na dálném východě. To jen taková perlička.
   Pavel p

   Smazat
  8. Pro 13:10 moje poklona velmi dobře napsáno.

   Smazat
  9. Anonymní11. května 2016 8:53
   Tak ty jsi jasnej. ČT Vymydlený mozek.
   Za chvíli už nebudeš ani vědět jak se jmenuješ.

   Smazat
 7. Anonymní 8:30
  Jsou lidi,že nechodí ani na hrob svých rodičů,natož vzpomenou prarodiče.Druhá světová válka,není tak dávná minulost,když ještě žije některý pamětník.Následky druhé světové války,pociťujeme stále.Já ze vzpomínkou na naše hrdiny u Sokolova nemám problém,tátův bratránek přímo působil ve Svobodovém praporu.Úcta k Sovětským hrdinům,obětem,je samozřejmostí.

  OdpovědětSmazat
 8. Vlka opravdu nemusím, ale za to, že publikoval tyto články, má u mne velké plus. Rozšiřování pravdivých skutečností není nikdy dost. Šiřte dál kdo můžete.
  Alespoň tak pasivně přispějete k osvětě a možná i ozdravení této nemocné společnosti.

  OdpovědětSmazat
 9. Velmi kvalitní, pravdivý článek.Je z toho člověku smutno jací šmejdi jsou dnes u moci,řídí a vlastní sdělovací prostředky a vymývají mozky mladé generaci ve školách .A to nejen v české republice.Za to ,co se dnes v naší zemi a v Evropě děje rozhodně ti , kteří položili životy na západní i východní frontě nebojovali.

  OdpovědětSmazat
 10. Každá válka je strašná, ale každá jednou začne a jednou skončí. Válčící mocnosti a po vítězné válce, jsou to vítězné mocnosti, kteří si rozeberou jednotlivé osvobozené státy a tam si praktikují svůj vliv. V Jaltě v r.1944 bylo rozhodnuto, kdo z vítězných mocností osvobodí který stát, které se stane územím jejich vlivu. II. Světová válka skončila v r.1945 vítězstvím armád USA, SSSR, Anglie a Svobodných Francouzů, porážkou Německých fašistů. Vítězné mocnosti si rozdělili jednotlivé země Evropy a Světa podle sfér svých zájmů. A jsme u jádra věci: Berlín, hlavní město Hitlerovského Německa bylo rozděleno na okupační zóny a to : USA, SSSR a Anglie. USA a Anglie přenechali část svých zón Svobodným Francouzům. Angličané a Francouzi svoje zóny brzy opustili a přenechali je USA. Veškeré jednotky, do posledního vojáka SSSR opustili svojí Východní zónu, včetně Východního Berlína v r. 1991. Proč vojska SSSR, která porazila fašisty, obsadila část Německa a část Berlína a do roku 1991 část této země, včetně část Berlína okupovala, ukončila okupaci a z Německa odešla, proč toto neprovedla i armáda USA. Po odchodu armád SSSR, Anglie a Francie, je armáda USA armádou, která okupuje samostatný a svrchovaný stát Evropy. Stejná otázka je i v případě Japonska, které jíž 71 let okupuje armáda USA přesto, že je Japonsko samostatný a svrchovaný stát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 13:47
   Výborně napsané,souhlasím.
   Jak ale vidíme,spíš USA okupaci Německa,se ještě více snaží přitvrdit,to samé Japonsko.Japonsko se potácí nad propastí krachu,úplně zaostávají ve všem a to delší dobu,USA jim občas povolí oprátku,aby se nadechli.Také vidíme,jak Německo vzrostlo od poroby východních států,tak se USA snaží kleknou i na Německo a myslím,že to Německo také zrujnuje.

   Smazat
 11. Velmi dobrý článek....Hlupáci,kteří si evidentně nevzali poučení z minulosti a mnichovské zrady,zadělávají s místními ignoranty na neštěstí nejen sobě,ale i všem ostatním...Nic dobrého ve své blízké budoucnosti nečekejte a přijde to,jako každý humus ze Západu....

  OdpovědětSmazat
 12. To tankové fašistické eso vysí na tabuli v muzeu Zlatý Hor . Smrt fašizmu ! Spasiba Rasija .

  OdpovědětSmazat
 13. Nebylo dobré, že před rokem 1989 nebyla možnost cestovat a mít možnost porovnávat to co jsme měli my u nás a to co bylo v reálné skutečnosti na západ od našich hranic. Možná by odešlo hodně lidí, ale hodně se také vrátilo, tak jak to bylo o roce 1968, kdy mnoho lidí emigrovalo a na nátlak rodin byla vyhlášena amnestie, aby ti co se chtějí vrátit měli tu možnost, protože zjistili, že západní demokracie není to co se hlásá na Hlasu Ameriky a Svobodné Evropě. To také přispělo k puči 17. listopadu 1989, kdy mnoho lidí pod rozjetou propagandou západu včetně práce Amerického velvyslanectví sehrálo perfektně naaranžované divadlo s holýma rukama studentek a mrtvým Šmídem na národní třídě. Pak začala masáž a po 26 letech se ukázalo, že nynější režim, který se podílel jako spojenec NATO na válečných zločinech v Jugoslavii a také všude tam kam vstoupila noha vojáka České armády, protože je jasné, že noha cizího vojáka na území cizího státu je vždy okupace pokud o to tento stát sám nepožádá a to se nestalo. dnes tedy jsem ve fázi, kdy se začíná všude říkat, že nás osvobodili jenom Američani, Američani představují vrchol všeho dobra na světě a vše Americké je automaticky to nejlepší a běda tomu, kdo by o tom byť jenom pochyboval, ten bude označen za Putinovce. Lidé kteří jako Hašek otevřeně uctili památku padlých z Rudé armády jsou v televizi otevřeně napadání co si to vůbec dovolil a všichni oslovení Českou televizi musí do televizi Haška veřejně odsoudit. Pamatujete si na to jak to probíhalo před rokem 1989, bylo to velice podobné, dokonce to nebylo v přímém přenosu jak je tomu teď. Dokonce na pokyn Amerického velvyslanectví se již neříká že nás osvobodila Rudá armáda, ale jenom Ukrajinci, Arménci, Rumuni, Azerbajčanci, ale ne Rusové. To samé se dá ale říct o Američanech, kteří tedy nás také neosvobodili ale osvobodili nás Floriďané, Texasané, a občané všech dalších států. Oni také mají za pomníkem prezidenta Linkolna, každý stát svůj pomník padlých.

  OdpovědětSmazat
 14. Co obnášela tak zvaná "TOTALITA" ?, Všichni měli práci. • Zákony byly jednoduché, jasné a přísné, platily pro všechny. • Kdo pracoval, dostával pravidelně 2x do měsíce mzdu nebo plat. • Pojištění bylo skutečně pojištěním, smlouvy jednoduché, srozumitelné i laikovi. • Levné a všem dostupné úvěry. • Získání bytu s nízkým nájemným (v mnoha případech i získání podnikového bytu). • Všechny srážky šly automaticky ze mzdy nebo platu a byly vypočteny vždy tak, aby člověku zbylo na důstojné vyžití. • Skutečně bezplatná lékařská péče, značně preferovaná prevence a očkování. • Výdej léků a léčiv jen za symbolickou částku 1,- Kč. • Podpora mladých rodin, matek na mateřské, jakož i péče o zdravotně postižené,seniory a těžce nemocné. Nebyla taková zvěrstva jako dnes,kdy hodně lidí, a dokonce i dětí, umírá jen proto, že rodiče neměli na jejich léčbu, případně nepatřili k těm šťastným, kterým se včas podařilo peníze sehnat za pomocí ponižujících zdlouhavých sbírek mezi lidmi. • Bezplatné preventivní prohlídky a očkování dětí, mnohdy prováděné lékaři přímo ve školních zařízeních. • Rozsáhlá sociální síť se skutečnou pomocí, kde neexistovalo, že by někdo zůstal na ulici, bez domova, bez pomoci. • Byla přísně trestána šmelina a lichva, kupčení a spekulace. Tyto činy se vyskytovaly velmi vzácně, především ve velkých městech. • Bezplatné školství od jeslí, přes mateřské školky až po VŠ. Obrovská podpora učňovského školství, kdy již v průběhu učiliště učni získávali praxi a zkušenosti přímo v podnicích, do kterých pak po skončení učiliště a získání výučního listu nastupovali. • Lepší kulturní využití volného času, jak dětí, tak i dospělých. • Téměř neexistovaly drogy a narkomani a zcela žádné herny. • Učitelé ve školách, ale i mimo školy, měli přirozenou autoritu,respekt a úctu,měli větší možnosti v postihování přestupků žáků a rodiče s nimi skutečně spolupracovali. • Policisté (tehdy příslušníci veřejné bezpečnosti) byli respektováni,měli větší autoritu a velmi vysokou objasněnost trestných činů. • Soudy všech stupňů byly daleko pružnější a řešily každý případ kompletně,tj. pachatel byl odsouzen zcela automaticky k náhradě škody a ta mu byla ihned a samozřejmě srážena z platu kdekoliv, kam nastoupil do zaměstnání, dokud vše nezaplatil. • Velmi nízká kriminalita způsobená tím, že pachatel věděl dopředu, že bude dopaden a škodu bude muset splácet. Tehdejší věznice (-nápravné ústavy) nebyly jako dnes, kdy mnoho rodin nebydlí v takovém luxusu jako současní vězni v nich dnes. • Nízká kriminalita byla způsobená také tím, že v záznamech pachatelů jejich trestné činy byly uvedeny stále, a ačkoliv nebyly počítače a internet,přece jen o každém zločinci a jeho skutcích věděli všichni zainteresování ,a tudíž nebylo úniku do anonymity. • Existovaly funkční odbory, podnikové rekreace, dětské rekreační prázdninové tábory, zájezdy… • Mládež byla maximálně zapojována do mimoškolních aktivit. • Velmi nízké zatížení lidí státní byrokracií, většinu pracovních věcí řešila mzdová účtárna. • Relativně větší soukromí a svoboda (možná někdo namítne, že to není pravda, ale je třeba si , že díky dnešnímu zneužívání techniky např. mobilní telefony, kamerové systémy, internet, kreditní karty, účty v bankách,velké množství duplicitně vedených registrů, se kterými pracuje velké množství lidí, a děravým zákonům na ochranu osobních údajů, je sledovaní soukromí tehdy proti současnému sledování zanedbatelné). NEVÝHODY • Nebyly denně banány, mandarinky, pomeranče… • Dováželo se jen to, na co byly finance, tj. za peníze, které se utržily za vyvezené zboží. • Omezené cestování do zahraničí mimo tzv. NSZ, které bylo regulováno převážně z důvodu nedostatku zahraničních měn, kdy bylo preferováno dovážení zboží,které jsme neuměli vyrobit. • Strach z STB, z této složky bezpečnosti měli strach hlavně ti, kteří chtěli a nebo již škodili zájmu všech. Kdo pracoval a nekradl, ten většinou s nimi neměl problém.


  OdpovědětSmazat
 15. Zase si tady někdo stěžuje na komunisty, že neoslavovali osvobození od okupace také Američany. Jak to ti komunisté měli spravedlivě podělit, když 100 padlých Rusů, eventuálně také Rumunů, připadalo na jednoho padlého Američana? V západních Čechách se bojové operace téměř nekonaly a Američané se angažovali jako zachránci před spravedlností prchajících Němců (tedy vojáků a bezpečnostních složek, jako bylo gestapo. Ve škole mi příchod Američanů do Plzně rozhodně z příkazu komunistů netajili. Od Američanů nebylo zrovna korektní vybombardování škodovky. Své si užily také civilní objekty. Až teď jsem se dozvěděl, že zahynula celá třída i s učitelkou. V krytu v hotelu Continental mělo zahynout po pádu bomby 200 lidí.

  Velmi by mne zajímalo, zda o našem způsobu oslav vědí také američtí veteráni. Na jejich místě bych se propadl hanbou.

  OdpovědětSmazat
 16. K 18:30 A dodejme ještě Totalita nám zanechala nezadlužený stát a pokud mě paměť nemýlí /tím ale nejsem si absolutně jist, protože mluvím o něčem o čem nemám představu/ zanechala nám přes 3000 tun zlata ve statní pokladně /nejsem si jist, jestli toto je pravda, protože mně samému se tomu nechce věřit/. Kdežto nyní máme stát zadlužený tak, že dluh na každého je 200 tisic amerických dolarů /?/ - toto nevím, nevím jestli to uvádím dobře ale zcela bezpečně vím, že jsem viděl v nějaké internetové zprávě napsáno, že ve statní pokladně je 60 tun zlata.
  Jinak jsem chtěl poděkovat za příspěvky 8:29, 13:10 a 13:47 a také 18:30, se kterými plně sohlasím.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.