Reklama

úterý 10. května 2016

Jihlavský seminář Nové republiky 2016 - úvodní vystoupení Ivana Davida

10.9.2016  Jihlavský seminář 7. května 2016

Uvádíme první z vystoupení účastníků Jihlavského semináře 2016, který byl věnován řešení současné krize a perspektivám budoucnosti. Jako první vystoupil MUDr. Ivan David, předseda občanského sdružení Nová republika - hlavní organizátor semináře:


25 komentářů :

 1. Doufám a asi nejsem sám,že zde vyvěsíte i ostatní příspěvky, přednesené účastníky....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:02
   Odpověď na svoji připomínku naleznete v článku : http://www.novarepublika.cz/2016/05/jihlavsky-seminar-2016-budoucnost-je.html#comment-form

   Smazat
 2. V minutě 9.42 se pan David zmínil o tom, že nějaká zástupkyně Člověka v plísni žádá sexuální služby pro masochisty. Tak si říkám, že on celý tenhle režim je službou pro masochisty...
  Ale vážně. To, co bylo řečeno o zdravotnictví, platí jako program pro celou společnost. Zodpovědnost při jednání a odpovědnost (i trestní) za výsledky. Pro všechny, všude a ve všem. Jen nevím, jak by se to dalo prodat coby program. On bývá velký rozdíl mezi tím, co demokracii zachovává a tím, co se demokratům líbí.
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
 3. Také doufám, že zde již brzy vyvěsíte i ostatní přízpěvky.
  Jinak si myslím, že je to tak, že budoucnost tu není a nebude a nemůže být, když jsme si nechali rozkrást průmysl, zlikvidovat fabriky a závody, kde se vyráběly potřebné výrobky, které nyní musíme dovážet a dovážíme třeba i z té Číny (a pravděpodobně na dluh...), která nás tímto pádem převálcovala. Kdyby jsme to chtěli změnit, museli bychom opět budovat, budovat všichni jako národ, budovat kolektivně, jako se budovalo po válce a zadoby socialismu. Ale jak to udělat jak přesvědčit národ, když je ten je rozdělen a záměrně rozdělen, zdecimován. Jedni jsou zcela chudí a nevědí jek ještě dlouho vydrží než se dostatou na ulici k popelnici, a mnozí již tam jsou. Jiní jsou bohatí, žijí z vykořisťování těch chudých a pak je tady ještě velmi velká skupina dobře až výborně palacených úředníků a nic jimného než udržet se na svém teplém místečku je nezajímá. Je to velká asociální skupina, která si nevidí dál na špičku svého nosu a stát si ji vydržuje a půjčuje si na jejich králoské platy peníze a tím se nás všechny zadlužuje.Ještě chcou tito všichni definitivu. Když jdu po městě, dívám se a vidím kolem sebe jen samé obchody a úřady, kanceláře různého druhu. Nějaké závody, fabriky, které tu dříve byly už tu nejsou a to málo co zbylo zaměstvnává nemalé procento lidí (dělníků), kteří něco málo vyrábí. Ale je toho tak málo, že to národ nemůže uživit a ty staticíce úředníků už vůbec ne, ale právě oni se mají nejlépe. Nedávno jsem byl v obchodním domě, kde vedle mne probíhal rozhovor jednoho takového úředníka, který svému známému tvrdil, že si chodí do práce odpočinout a smál se. Dělník, který chodí na tři směny a výplata ho téměř nemůže uživit, když slyší takového parazita, musí se mu udělat zle... A pak když omarodí a stane se pro podnik nepoužitelným, je vyhozen a nikdo mu nic nedá. Tak taková společnost plánovat nic nemůže a nic nesmůže... v takové společnosti budoucnosti není a do budoucna ani pro ty královky placené úředníky, kteří to pro svou zaslepenost neví, nemůžo pochopit a nechtějí pochopit... postě jim tento parazitující systém na malé slupině pracujících dělníků vyhovuje a pravděpodobně si myslí, že dluh na jejich výplatu se může donekonečna zvyšovt... Ne ne, tak to nechodí a dopadne to velice špatně. Ale oni si mohou říct, že narozdíl od těch vykořisťovaných dělníků, dnešních otroků se měli po celou tuto dobu královky a mnozí z nich si chodili do práce odpočinout. Raději by mysleli na své děti a jejich budoucnost... oni jedině tak, že si představují, že také budou sedět, tak jako i oni, celý život na těch úřadech, kde mnohdy ani nevědí co tam dělají, jakou mají činnost... prostě si tam půjdou odpočinout..

  OdpovědětSmazat
 4. Myslím si, že důležitější, než co chceme, je co nechceme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co nechceme?

   Smazat
  2. Já konkrétně jsem tady nechtěl kapitalismus. Pro jeho zavedení jsem se neangažoval. Volil jsem stranu, která kapitalismus nechtěla.
   Ve vši úctě pan doktor David byl ve straně, která kapitalismus zavedla se vším všudy, tj. nezaměstnanými, exekutory, aroganci vládců a majitelů, rozkradením a zadlužením státu a dalšími vymoženostmi. Jeho bývalka se nemůže vymlouvat, že oni nic a že vinni jsou ti druzí. Když už pořádají konferenci, měli by začít analyzovat, proč takto hanebně jeho bývalka selhala. Na rozdíl od komunistů je tady spousta důvodů se lidem za falešné naděje omluvit.

   Smazat
  3. David byl v soc.dem. proto, že nechtěl být jako levicově smýšlející člověk u komunistů (ti mají másla na hlavě až až, už jen tím, jak v 50. a 80. letech zdiskreditovali levici svým terorem a zločiny) a protože jiná nabídku u nás nebyla. Soc.dem se dala na stranu velkokapitálu a zahraničních válečníků, bruselského fašismu, tak David ze sod.dem. vystoupil. Je to problém pochopit?

   Smazat
  4. No právě, ranní diskutére (4:13). Vy byste rád, aby lidé pochopili a zase uvěřili. Inteligentní člověk musel během pár měsíců pochopit, o co jde. Jenom se utěšujete, že komunisté mají máslo na hlavě. Sami se neobohatili, pomohli všem, kteří byli utlačováni. Ti, kteří ztratili, se nestali bezdomovci a nezemřeli v lidsky hanebných podmínkách. Komunisty stále lidi volí. To jsou ti, kteří pochopili, co Davidova bývala je. Smíření není možné. Doktor David, jako angažovaný levicově smýšlející amater, by měl varovat, aby lidé falešným slibům nenaletěli.

   Smazat
 5. Pane dr. Davide, narod musi byt KOMPAKTNI, a potom nemoci jako je nezamestnanost, predrazene zdravotnictvi, education system, atd. pujdou napravit.

  V pripade, ze v narode budou existovat genove a kulturne rozdilne etnicke skupiny, tak nebude fungovat NIC ! Kazda etnicita ma svoje vernostni priority na ukor etnicity druhe.

  V JAR existovalo 17 hlavnich kmenu a zeme byla znicena.
  Masova NEKONTROLOVANA INVAZE zapricini i konec Evropy a Ceska v pripade, ze se nezmeni orientace zeme.

  Presto vidim budoucnost OPTIMISTICKY, kvuli tomu co se deje v tyto dny v Americe.
  Myslim si , ze to prijde i do Evropy, coz je pouze otazka casu. O vsem rozhodne listopad 2016. Celkove se mi Vas projev libil, presto, ze jste taktne nekterych ozehavych veci nedotkl.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takovouhle hovadinu může napsat jen rasistická pí.a nebo kompaktní blbec. No jo - vyhululu.

   Smazat
 6. Pane dr. Davide, dnesni dny jsou velmi napjate a je to videt na mnoha mistech v Americe.

  Predkladam typicky pripad politicke nasilnosti, ktera drive neexistovala. (Pripadu je vice.)

  Vysoky armadni dustojnik, ktery kandiduje na byrokrata za Demokraty, byl do bezvedomi ZMLACEN nezamestnanym hornikem, ktery preferuje Donalda Trumpa. (West Virginia).

  Tento nejposlednesi pripad je zarazejici tim, ze se ti chlapi znali od detskych let a tim, ze dustojnik je v nemocnici v zalostnem stavu. Policie vysetruje CIM, jakou pomuckou byl dustojnik zmlacen. Hornik rekl, ze ma zelezne pesti a nepotrebuje pomucky. (Policajti ho zavreli.)

  T.j. zrcadlo doby !
  Dustojnik byl napaden proto, ze omylem pridelal na naraznik auta Republikana nalepku propagujici Demokraty. (Takova blbost a 8 kosti zlomenych.)
  honolulu

  P.S. A ted me nejaky prispevkar obvini z toho, ze
  jsem -BAJKAR- a me ta informace z WV lezi na stole. Je z officionalniho tisku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nicku, pro info- vortex není u Čumberka, ale u Svitav. Je to u takovýho statku... Byl jsem tam jednou dávno na čundru.

   Já mám na nárazníku Bílýho gentlemana !
   MM

   Smazat
 7. Stručné, jasné, výstižné, okořeněné špetkou vtipu. Díky za to!
  Zdraví
  JiB

  OdpovědětSmazat
 8. Zde zase nekdo nezna dejepis ! ! (17:35) !

  MARIA ANNA SCHICKELGRUBER (1795-1847 ) byla Hitlerova babicka, ktera pracovala jako domestik u obchodnika FRANKENBERGRA (ktery se hlasil k Zidum) v Grazu.

  V rodine byli 2 muzi ! Stary Frankenberger, ktery byl tak stary, ze mu "nepsalo pero" a mlademu "pero" jeste nedorostlo.

  V roce 1837 (7.cerven) se Anne narodil syn Alois, Hitleruv fotr (1837-1903), ktery mel Hitlera s KLAROU, ktera byla jeho vzdalenejsi pribuzna.

  Panove, zde je neco daleko vaznejsiho, nez byl-li Frankenberger Aloisuv fotr.

  MARIA ANNA SCHICKELGRUBER byla z vesnice DOLLERSHEIM, kousek od Slavonic, kam pravidelne a dlouho jezdila na sexaulni skotaceni s Moravakem jako poleno. (Hidlar, nebo Hidracek se jmenoval.)

  Takze Naciste (K.H. FRANK) nejenze obratili vzuru nohama cely Graz ve Styrsku, ale i pohranici u Slavonic. Zde je silne podezreni, ze Hitler mel moravskou krev.

  V pripade, ze zazrakem mlademu Frnkenbergrovi "psalo pero" tak mel Hitlet 25 % krve zidovske a Alois jeho fotr 50 % !

  Kdyz to vsak neni po matce, tak se to u Zidu nepocita.

  U Moravaku se pocita vsechno ! V pripade, ze Hidracek byl fotrem Aloise, tak je jasne, ze Hitler by z 25 % Moravak.

  Kde je hrob Marie Anny Schicelgruber zatim nikdo nevi.
  Duvod je v tom, ze v roce 1942 Hitler, dal celou vesnici okud Anna byla, srovnar se zemi.

  Az najdeme hrob Anny, tak nase OCCULTISTKY nam reknou vsechno a ja vam to NAPISI, kdyz mi nebudete nadavat, ze si honim trko.

  honolulu - informator.

  OdpovědětSmazat
 9. Zase ty preklepy ! Moje myslenky jsou rychle. Moje ruce pomale.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 10. Panove o Hitlerovi bylo napsano 100 knih, protoze ve valce zemrelo mnoho nevinnych lidi na vsech stranach konfliktu.
  97 tech knih je bezcennych, autori opisuji jeden od druheho.
  Pro nektere zahady v jeho zivote se jeho cesta na teto planete, stale zkouma. Doporucuji pruzkum dejin kazdemu.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu!Nicku!!!
   konečně pár zpráviček od Tebe!
   zasílám májovou zdravici !
   jsem od konce příštího týdne opět na delší dobu
   v Abruzii...
   zaplať pánbůh klid....
   budu tam pracovat..píšu román -
   (už mám 4 knihy s mnoha sty
   strànkami A 7 ..)
   samozřejmě to budu takè sama ilustrovat anebo
   do textu začlením všechny moje obrazy ...
   uvidím...
   podám pak zprávu z cesty:-)
   jituš zdraví přes oceány ,
   (ale i přes rybníky)

   Smazat
 11. POUZE pro prazskou umelkyni zijici ve Vidni !

  Myslel jsem na Vas pani Prazska vlastovko ! Marne se snazim kryt jednu barvu druhou. Nosim v hlave mapy a neumim je nakreslit v barvach. Kazda barva urcita vysska, abych nemusel kreslit contours (vrstevnice), coz je snadne ale zdlouhave.

  Neco podobneho jako jsou WEATHER maps (mapy pocasi) v Americe. Neumim to namalovat. Vzdy mi to splyne dohromady.

  Jako dort, ktery ma ruzne vrstvy, kazda je jina a jsou oddelene.

  Mame se dobre pani. Vy pisete romany a ja premyslim o rece v Africe a mnoho lidi nevi, jak se zorientovat a uplatnit v zivote.

  Vyridte Italum, ze nejsou zadni chlapi, kdyz jim leze Islam do ulice a oni s tim nic nedelaji..
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 12. Naší budoucnost určuje Merkelová a komise EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naši budoucnost si z velké části určujeme sami, co si necháme líbit a čemu se postavíme.

   Smazat
 13. (15:14) MM v pripade, ze dokazes vycitit VORTEX, tak jsi medium - zvany tez prijimaci ANTENA a ceka Te zivot plny dobrodruzstvi.
  SVITAVY ? Tam jsem take nikdy nebyl.
  Tam je nekde Moravska Trebova a Boskovice - asi.
  Cimbrove a Teutonci proti Keltum se tam porvali 105 B.C.

  Jednou to tam projedu a zapnu intuitivni radar.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 14. Pane Davide, neřeknu nic nového,co by jste nevěděl. Politická iniciativa Nová republika je silně nacionálně socialistický (nacistický) proud v české sociálně demokratické straně. Vy sám musíte vidět s výhledem na budoucnost určitou naději.Spolu s ultrapravicí jste součástí destabilizačních vlivů.
  Nová evropská populistická pravice je na vzestupu. Dveře jí otevřela poslední světová ekonomická krize a neschopnost evropské levice vyplnit uvolněný politický prostor a adekvátně reagovat na rozklad sociálního státu. Opravdovou vodou na její mlýn ale představuje tzv. uprchlická krize. V jejím rámci se pravici úspěšně daří získávat příznivce napříč třídami a ve jménu obrany společných „tradic“ cílit na konkrétní nepřátele.

  OdpovědětSmazat
 15. Silne nesouhlasim s prispevkem 19:29 !
  Nove Republika je demokraticka tribuna, ktera ma nejvetsi pocet prispevkaru ze sirokeho politickeho spektra.

  Jeji uspech je zaviden bridili, tak je nelepkovana.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 16. S úctou a pokorou bych vás přeci jen doktore rád požádal.
  Nepochybuji o vašem potenciálu pohybovat se tady v té biomase..
  prosím pěkně doktůrku vyvolejte národní odpor proti manipulování Slovanské epopeje.

  Jistě jste si vědom kolik málo nám zůstalo původního a i to je systematicky ničeno..
  viz. dvě staročeské horské chaty a jeden husitský kostel lehli popelem a o fungování ministerstva kultury
  pod vedením prokletého katolíka nemluvě.

  Uděláte tím velikou službu budoucí generaci. Děkuji jan petr*

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.