Reklama

.

.

pondělí 16. května 2016

Jihlavský seminář Nové republiky 7. května 2016 - vystoupení Radima Valenčíka

16.5.2016  Jihlavský seminář Nové republiky

Na semináři Nové republiky "Jihlava 2016" vystoupil vysokoškolský pedagog Radim Valenčík s vizí budoucnosti, která bude muset reagovat na důsledky 4.průmyslové revoluce, která podle odhadů vyprodukuje až 40% nezaměstnaných. Seznámil přítomné s projektem ekonomického růstu na základu produktivních služeb.


17 komentářů :

 1. Jediny, kdo z vas zaujal je Martin Keller.
  Neumite mluvit a mnoha vety reknete malo.

  Na budoucnost nemate reseni, napady ci theorie.
  Nema to jiskru a inspiraci.

  Vase prace ohledne NR je vyborna a cenna pro mapovani verejneho mineni, ale jste osobnosti mdle a nevyrazne,
  takze nebudete TRIBUNY lidu !

  Nezanechte stopu v dejinach, ale je zde nadeje, ze podle vas budou pojmenovany prasky na spani.

  Jste VOUSATI, jako mexicka parta banditu na ustupu a
  je tezke vas rozeznat jednoho od druheho.

  Vzletny a pravdomluvny honolulu vam predkalda vase zrcadlo -zanedbane mexicke revolucni skupiny.
  MEXICAN MUSIC JESUSITA EN CHIHUAHUA , BANDITOS MARIACHI PATRY REVOLUCION na youtube
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka


   Tohle sem musím dát, i když to je trochu mimo téma.
   Ten blb Votápků na DVTV pravil, že 500 stránkovou Vlkovu stížnost psal "Kreml".))))
   A podle něho je tedy minimálně 80 procent nespokojených diváků ČT agenty Kremlu.

   Ten se fakt nedá...
   To bude mít Vlk radost, ten si ho podá.)))   http://video.aktualne.cz/dvtv/resenim-krizi-jsou-spojene-staty-evropske-hnednuti-evropy-je/r~4dc638781a1b11e683920025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-2

   Vymazat
  2. Honolulu, vy jste příznivec jednoduchých hesel, kterým porozumí i ten poslední analfabet, že?! A ten, koho chválíte, je pan Koller, ne Keller. Kellerovi byste asi moc nerozuměl, je to sociolog, profesor, glosátor a eurposlanec. Ten bude pro vás příliš mdlý a "nezanechá stopu..", že?! :-(

   Vymazat
  3. Conchita! Buenos dias Nick!

   Calvera

   Vymazat
 2. Toto vystoupení doc. Valenčíka bylo (podle mého názoru) jedním z nejhodnotnějších, jakkoliv ani on nám toho k budoucnosti a možnostem příznivých (společensko-ekonomických) změn v ní mnoho neřekl (zatím?).
  Jasně, není to totiž vůbec jednoduché ...
  Doc. Valenčík mj. vzpomněl i Richtovu knížku "Civilizace na rozcestí", která byla před lety věnována vědecko-technické revoluci a jejím společensko-ekonomickým důsledkům pro (soc.) společnost. Byla to výborná analýza. Snad ještě i dnes použitelná jako metodologické vodítko pro analytiky, vizionáře a národohospodáře. Je dobře, že byla vzpomenuta! ...
  Jen pro zajímavost, ta studie byla vypracována Akademií věd a práce na ní podporována ÚV KSČ. Kterýsi (předlednový) sjezd KSČ ji zahrnul mezi své oficiální dokumenty. Nechci ani hádat, čím se dnes v tomto ohledu Akademie věd zabývá. Ostatně, vědu řídí vládní Bělobrádek, co jej narychlo vyškolili v USA, než si usedl ve vládě ...
  Škoda, že naše intelektuální elity nenacházejí dost vůle něco obdobného vypracovat a analyzovat dopady 4. revoluce (a globalizace) na společnost. A zejména!, doporučit cesty (metody), jak z dnešního bahna na pevnější zem. Takový úmysl pojala prof. Hábová (dnes již asi důchodkyně, jakkoliv i čilá). Nevím ale, zda-li shromážila dost kvalifikovaných lidí, aby se takového úkolu mohla důstojně zhostit. Její inicialiva by rozhodně neměla zapadnout!!!!
  ---
  A přivítal bych, kdyby doc. Valenčík poskytl onen odkaz na své knižní publikace i nám čtenářům. Ve svém vystoupení to totiž přislíbil jen účastníkům semináře ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Které "intelektuální elity" máte na mysli,snad né ty Šiklové,Zlatušky,prof.Putnu a ostatní pod vedením sudetského krajánka herrn.Hermanna ?
   To už bych víc vsázel na toho poněkud potrhlého performera Kohouta,co si občas vytřepe obsah svého šourku do svěcené vody v polských kostelech k obohacení místních věřících tím nejlepším ze sebe.
   Jen doufám,že si každá vzorná polská katolička po návštěvě takového kostela řádně umyje ruce,než si jde "udělat dobře" za pomoci robertka,jinak by mohlo dojít k dalšímu,tentokrát nechtěnému "neposkvrněnému početí" a vnést ještě více zmatku do katolické věrouky,než v těchto dnech vnáší sám papež....
   To už spíš bych vsadil na toho poněkud potrhlýho performera Kohouta,co si vytřepává obsah svého šourku do svěcené vody v polských kostelích s cílem obohatit tak polské katolíky.

   Vymazat
  2. Pan docent Valenčík své úvahy uveřejňuje nejčastěji na svém blogu: http://radimvalencik.pise.cz/

   Vymazat
  3. Anonymnímu (09:51):
   Fuj!, jak vás to jen mohlo napadnout!
   Šiklové, zlatušky, aj. putny jsem vskutku na mysli neměl ...
   Anonymnímu (10:10):
   Mockrát vám děkuji za nápovědu :-)

   Vymazat
  4. 9:51 Nezapomínejte, prosím, také na katolíky z USA ! Z Floridy !
   :-)))

   Vymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No proto, Brotsteine! Už jsem se lek, že chceš zase blábolit něco o zlých židech.

   Vymazat
  2. to 10:07 ; brótnštejn sice koment odstranil, no založil
   si tady dole vlastní blogísek …

   Vymazat
 4. Z chudého "obyčejného" člověka se stal vůdcem, který dokázal přebrat učení Lenina a Marxe, vybrat z něj pouze to co dávalo smysl, mohlo být uvedeno do praxe, a bylo skutečně ku prospěchu lidu!  Zavrhl marxisticko-leninské nesmysly o hromadné celosvětové revoluci, o zrušení manželství a rodin, o rozpuštění států, zániku národů a jejich přetavení v jeden „proletářský“ pronárod. Ponechal pouze myšlenku národního hospodářství sloužícího ku prospěchu státu a všeho lidu a vizi sociální rovnosti a solidarity. Jeho cílem byla stoupající efektivita práce, spravedlivá odměna pracujícím a postupné snižování cen produktů lidské práce až do doby, kdy se peníze stanou zcela nadbytečné a budou se moci úplně zrušit.

   

   

  Dokázal ze země, kterou převzal po feudálech a Leninovi v zuboženém stavu (SSSR byla v rámci HDP v roce 1922 cca na 120 místě) udělat vojenskou a ekonomickou velmoc (jak řekl Winston Churchill – „Stalin dostal chudou zaostalou zemi s dřevěným pluhem a zanechal po sobě velmoc s atomovou bombou“). V roce 1953 byl Sovětský svaz přinejmenším rovnocenným vojenským protivníkem USA a druhou nejsilnější ekonomikou světa (to vše přesto, že zemi hrozným způsobem zdecimovala a zbrzdila druhá světová válka).

   

  To vše Stalin dokázal tím, že vyhlásil socialismus v jedné zemi, bez násilného vývozu revoluce jinam, zrušil Leninův NEP (nová ekonomická politika), který měl zaprodat zemi zahraničnímu, převážně židovskému kapitálu ze zámoří a bez skrupulí zlikvidoval ty, kteří chtěli v této zrádné politice nadále pokračovat (revizionisty a trockisty). Díky těmto krokům začala po počátečních potížích celá země vzkvétat a lidem v SSSR se žilo každým dnem lépe a lépe.

   

  Jeho politika však byla noční můrou světového kapitálu a západních bankéřů, kteří nechtěli za žádnou cenu ztratit svůj vliv a svou moc ve prospěch pracujících! Z tohoto důvodu začala stoupat tichá západní podpora Hitlera a jeho nacistů a po jejich vymknutí se kontrole a následné porážce začal západ financovat zrádce v jednotlivých komunistických stranách celého tzv. východního bloku, který dokázal Stalin po vítězství Rudé armády nad nacisty v Evropě a Asii vybudovat, a který se až do jeho smrti neustále rozšiřoval a sílil.

   

  Po Stalinově skonu (vraždě) nastoupil na jeho místo renegát Chruščov, který za „mrzký západní groš“ pošpinil památku tohoto velkého vůdce v očích velké části komunistů a místo socialismu nastolil v celém východním bloku režim státního kapitalismu (již se nezlevňovalo, aby se nakonec došlo až ke zrušení peněz, nýbrž se vše pomalu a neustále zdražovalo).

   

  Tak se stalo, že dílo J. V. Stalina bylo nakonec zcela zničeno a svět se vrátil do kapitalistického sociálního barbarství a područí bankéřů, neomarxistů a nadnárodních korporací, jenž se v současnosti snaží uvrhnout svět do propasti, ze které ho Stalin kdysi s velkým úsilím vytáhl!

   

  Ladislav Kašuka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto s Vámi souhlasím .Chtěl bych jen dodat, že na totální devastaci a rozpadu SSSR a zemí Varšavské smlouvy měl pak rozhodující podíl Gorbačov.Jestli to byl jeho záměr nebo k tomu došlo v důsledku jeho naivity, toť otázka. Vzledem k jeho nesporné inteligenci si myslím,že to byl asi záměr.
   No a opilec Jelcin, ten už to dorazil a udělal z Ruska rozvojovou zemi,kterou nebral nikdo vážně.

   Vymazat
  2. Ano je to tak,dobré knihy k danému tématu: V.Uškujnik-Kagan a jeho bek a V.Suvorov-Všechno bylo jinak.

   Vymazat
 5. V tomto odkazu pokračuje gosudar V.V.Putin proto je tolik nenáviděn světovým kahalem.

  OdpovědětVymazat
 6. Martin von Brünn
  Snížení zaměstnanosti je sranda proti tomu, že se za 50 let populace v Africe ZDVOJNÁSOBILA!!! Dosahuje už miliardy lidí i přes sucho a hladomor, nakažlivé smrtelné nemoci, války a šíření islámu směrem k jihu.

  OdpovědětVymazat