Reklama

.

.

středa 18. května 2016

Jihlavský seminář Nové republiky 7. května 2016 - vystoupení prof. Oskara Krejčího

18.5.2016  Jihlavský seminář Nové republiky

Na Jihlavském semináři Nové republiky vystoupil prof. Oskar Krejčí:


Z obsahu ve zkratce: 

  .....  - obecný požadavek po změně. Co si neumíme na změně představit? Neumíme předvídat - 1/ klimatické změnu … 2/ chování finančních trhů. Hrozí možné dramatické kvalitativní změny – Ekologie – oteplování a vše, co tento jev přináší - cykly v přírodě – 1500 let – střídání klimatu, - mnoho geopolitických otazníků – prognóza nejistá. Finanční trhy – odborníci vědí, co se děje, ale liší se až diametrálně ve svých závěrech - vysoké státní dluhy, společenský dluh USA – 65 bilionů USD, Deutsche Bank má v derivátech 20ti násobek hrubého domácího produktu Německa!  Cítíme, že se blížíme ke zlomu. Banky pracují s nulovým úrokem. Budeme platit za to, že si u banky můžeme uložit peníze! I Velké státy hledají úniková řešení – hledání komodit, do kterých schováme hodnoty zvané finance – utíká se ke zlatu. Vytváří se nový finanční systém, jiný než Bretton-Wood. Alternativní systém vzniká z nejistoty, pramenící z (ne)fungování světového finančního systému. Bankrot Řecka – banka nesmí zkrachovat, vytváří se umělá představa, že banky fungují dál. Digitální svět virtuální ekonomiky. Dluhy dále rostou přes všechna „úsporná opatření“. Klimatický a finanční zlom vytvoří geopolitický zlom. Rozklad zdravotnictví, školství se stává samozřejmým. …. Zůstávají hodnoty, morálka – humanistické hodnoty – musíme hájit poctivou práci a spravedlivou odměnu za ni a hájit mír.

22 komentářů :

 1. Krejci..... neni to ten komunista a estebak, ktery delal poradce komunistickemu premierovi?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, i ty můžeš dělat poradce, ale jen nejblížší hajzlbábě.

   Vymazat
  2. A nebyla tvoje máma kurva a uliční důvěrnice StB....A FOTR LAHVÁČ Veškrna,KTEREJ TAKY DONÁŠEL NA KOHO SE DALO?!!!!!!

   Vymazat
  3. 5:16 - nevím, jestli to je ten komunista a estebak, který dělal poradce komunistickému premiérovi (asi Adamcovi). Jestli, tak mu neradil špatně. Smůla ovšem je, že by takový člověk měl pravdu. Pak budu nucen omluvit se komunistům. Těm, kteří jimi byli a zůstali. No a ty se vztekej. Nacházíš se mimo mísu.

   Vymazat
  4. Komunista byl, estébák ne. Byl jedním z nejrozumnějších lidí okolo vlády a škoda, že takoví jako on nevládnou. TnT

   Vymazat
 2. Pane profesore to neni pekne oslovovat Americany, kteri Vas poslouchaji na Internete : "Soudruzi a soudruzky" !

  Privazal jsem se k zidli, abych nespadl pod stul a mohl vas posloucha dale a OPONOVAT VAM, ve jmenu akademicke diskuze.

  OTEPLOVANI a ochlazovani se deje preriodicky 350 millionu let. Process je tak pomaly, ze to nema prakticky vyznam. Ziji 3m nad hladinou more a nedela mi to starost.
  Oteplovani trva 50 000 let a ochlazovani 10 000 let.

  NEZAMESTNANOST Evropanu a Americanu byla zapricinena Globalizaci a nezodpovednym rozmnozovanim - nezodpovednych zivocichu.

  SOCIALNI SPRAVEDLNOST ? My ji chceme pouze pro nase lidi, (belochy Americany/Evropany), ti druzi jsou pritezi, Nejsou produktivni a my na ne doplacime, coz je proti svatemu prikazani naseho byvaleho statnika B.J. Vorstera.

  Takze potrebujeme SOCIALNI ODDELENOST - od tech, kteri bez nas nemohou zit a pritom nas nenavidi. (Zavzpominejte na JAR !)

  SPUSOB UVAZOVANI , tam je klic ke zlepseni cele situace.

  ISLAM vam nevadi ? Bodejt jo - kdyz o nem nic nevite. Nikdy jste nezil v Africe.
  (Za tuto vetu vam pisi petku a poznamku do studentske knizky.)

  INFORMACNI CHAOS ? Ale kdepak ! To je informacni
  bohatost !
  Ta se musi procedit, nasi superiorni inteligenci a logickou dedukci.

  Co delat ? Zmenit mysleni, nebot na svete jsou ruzne kmeny a narody, ktere nemaji s nami nic spolecneho. Spasa je v kmenove kompaknosti.

  Krize 2007-8 byla zapricinena myslenkou socialni utopie, ktera byla prosazovana nasilym.
  nick honolulu - keen observer.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel pana profesora musím považovat za nejslabší článek jinak velice poučného semináře.
   Jeho naprosto mylná představa o úloze jistých elit USA a jejich cílech v Evropě a blízkém okolí potvrzuje,že žije v jakémsi jiném,paralelním ryze teoretickém světě,závislém na značně zdeformovaných informacích a vadném vnímání reality....
   Tím,že rozptyluje podíl na USA na úmyslném vytváření krize v Evropě a potažmo ve světě,si "sere na paty,neb je úplně mimo mísu..."
   Měl by si pečlivě proštudovat referát Kollera-je tam na rozdíl od jeho "teoretizování" stručně,na základech faktů do sebe zapadajících,naprosto přesně analyzuje oč jde a co to v nejbližší době přinese.

   Vymazat
  2. Prof. Krejší v úvodu jasně řekl, že nebude opakovat to, co již řekli předřečníci a že se zlobí, že na něj už nic nezbylo. Takže bych se s kritikou trochu mírnil.

   Vymazat
  3. Samozřejmě,že mu toho moc ke komentování nenechali a nebylo je vzhledem k tomu,co řekli,potřeba opravovat,nebo doplňovat,ale tvrdit,že chaos v Evropě a okolí je důsledkem lemplovství degenerovaných evropských a NATOdních politiků je nesmysl....To bylo napadení Středního Východu z hlediska evr.politiků,ale z hlediska USA to byl záměr i s těmi nám veskrze negativními důsledky,který měl Evropu do jistého,dlouhodobého plánu zatáhnout.Měl poslouchat toho grázla Friedmana a dívat se víc okolo a nedělal by z nich jen prohnilé nesvéprávné pitomce....Tady nejde o jakési "nestíhání vytloukat klín klínem,krizi krizí,ale o úmysl chaos nastolovat,namísto řádu,který jaksi nevyhovuje.Krejčí je o krok pozadu a,čím dál víc se opožďuje.Bohužel.
   Jinak,ještě jednou díky za zprostředkování semináře Vám a p.Davidovi...

   Vymazat
  4. Anonymní18. května 2016 12:14
   „Krejčí je o krok pozadu a,čím dál víc se opožďuje.“
   Hezky řečeno, milosrdněji už to říci nelze. P.K.

   Vymazat
  5. 6:28 Světa znalý primitive nazývající sám sebe Homolulanem. Oslovení soudruh bývalo nejdůvěrnějším oslovením mezi pionýry pronikajícími na západ-viz London. Takže čest práci.

   Vymazat
 3. Pan profesor to vystihl velmi přesně. O to víc potřebujeme přímou demokracii a omezení moci oligarchů v médiích, abychom mohli rychle a včas reagovat na všechny problémy, které se na nás řítí. Jaroslav F.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prdlajs,tentokrát je šejdrem a pořádně.Toho nejdůležitějšího "úmyslu" si nevšiml a omlouvá to tzv."krizí elit",což dokazuje tragické nepochopení problému.Nebo,nejspíš hasí žízeň po informacích z otrávené studny.

   Vymazat
 4. Divne, ze se ten blb nezminil o prave probihajicim kolapsu socialismu ve Venezuele.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tím blbem myslíš sebe?

   Vymazat
  2. Na kolaps ve Venezuele mají místní rudohnědí idioti v zásobě svou odrhovačku kterou spustí v jakékoli situaci:

   "Za to mohou intriky USA!!!"

   Svět je pak pro tyto primitivní pitomečky mnohem jednodušší, myslí si, že ho chápou.

   Vymazat
  3. Lejnosrk pražský lejnolahvárny a vymatlaný hovado v jedno zas pindá?!!!!Táhni na nočník,ty potrate opičí kurvy!!!!!

   Vymazat
  4. Ve Venezuele se dostali k moci lidé levicového zaměření, kteří neměli vůbec žádné zkušenosti s řízením státu a ekonomiky. Dokud byla cena ropy vysoko, dotovali své sociální programy z tohoto zdroje, ale nebyli schopni skloubit soukromý sektor se státním a nastartovat vlastní výrobu mnoha komodit. Nepotřebovali to, protože si všechno mohli dovolit nakoupit v zahraničí. Teď byli odstaveni od vlády. Ale protože nebyla porušena demokracie jako například v Chile za Pinocheta, ta se k moci opět vrátí, budou zkušenější a poučenější. Jižní Amerika je celá doleva, ať se to trollíkům líbí nebo ne, bohužel má za svůj vzor Kubu a ta dlouho jela podle sovětského kasárenského modelu, což je dobrý model pro válku, ale ne pro mír a prosperitu. Květa

   Vymazat
  5. Pro 7:50
   Hlupáku. Pokud se nedaří dosáhnout sociální spravedlnosti, není to tím, že úsilí je nesmyslné, ale tím, že současný systém to mnoha prostředky, i násilím, znemožňuje. Rozumí se, že za podpory pitomcůjako jsi Ty. Mno, žij si v té žumpě bezohlednosti, hrabivosti a zcela zbytečné štvanice, chudoby a existenčních ohrožení většiny lidské populace.

   Vymazat
 5. No - a já se na tomto místě svěřím - protože jinde to najednou nejde - s tím, co se na tomto diskuzním fóru ještě nestalo, že totiž napíšeš příspěvek, při odeslání jsi protažen přiblblými obrázky a pak příspěvek stejně publikován není. Takhle jsem ze sebe udělal před chvílí blbce u jednoho dvouvětného příspěvku celkem třikrát, protože jsem myslel, že někde dělám chybu. Nedělám - jsou to nejspíš podvraťácké metody, z řady používaných podvraťáckých metod,kromě angažovaných diskuzních provokatérů apod. Právě o tom jsem se zmínil, a hned na to už pod jiným článkem bylo odeslání příspěvku blokováno. Mám za to, že určité vytipované počítače monitorují už od jejich přihlášení na web - co bude následovat dál? Bude mít můj počítač najednou poruchu? Nedostanu se ani do e-mailu za trest, že jsem si dovolil mít názor? Server Novinky si toto zprostředkovává přes Seznam.cz - uvedou počítač do poruchy, šikanují, sledují následně i soukromnou korespondenci na e-mailech, zkrátka na vytipovaném počítači už si neškrtneš, musíš si koupit nový. Nebo jen z veřejných míst, třeba z knihovny, tam nemůžou. Bravo - systém je jasný.

  OdpovědětVymazat
 6. Panečku, to je tady zatrollíno!! Hned je vidět, že pan Krejčí trefil do černého a má pravdu.
  J. Hruška

  OdpovědětVymazat
 7. 11:59: to dělají Plejáďaní !
  Zkuste psát ve verších, nebo podmázněte to:nicka,
  Honolula, šéfa New Age Raketeers...

  ps: a nebo mě
  MM

  OdpovědětVymazat