Reklama

pátek 13. května 2016

Jsem pro „znárodnění“ ČT a zákonem upravenou „vyváženost“

Adam Mikulášek
13.5. 2016   Rukojmí
ČT jako médium veřejné služby opakovaně selhává, na čemž je vidět, že tento model je třeba revidovat, a také omezit moc multikulti pseudoelit nad ČT.
Koncesionářské poplatky je třeba zrušit, ČT financovat ze státního rozpočtu, to dá rozum, stejně o výši koncesionářských poplatků rozhodují opět politici, stejně jako by rozhodovali o financování ČT ze státního rozpočtu, radu ČT jmenují politici, takže striktně odmítám argument, že by případné změny tímto směrem posílily závislost ČT na politických stranách.

Kdyby měla být ČT skutečně nezávislá, musel by se od základu změnit způsob jmenování členů rady ČT, a také by se musela legislativně upravit pravidla, jak má ČT diváky informovat, musela by se tam zakotvit vyváženost, nestrannost redaktorů a moderátorů politických diskuzí - padni, komu padni, stejně tak ohledně zpravodajství, ale také výslovně zakázat politickou propagandu např. v pořadech pro děti, viz Planeta Yó.

Ovšem skrytá daň ve formě koncesionářských poplatků žádnou nezávislost ČT neovlivní, to by musely být dobrovolné, aby bylo každému umožněno se rozhodnout, že ČT nebude ani platit ani sledovat, jako je tomu např. u kabelové televize, tam má každý možnost výběru, jaký balíček programů a v jakém rozsahu si koupí. Jenže koncesionářské poplatky musí platit i lidé, kteří ČT sledovat nechtějí, proto se jedná o daň, kdo tvrdí, že tyto poplatky zajišťují ČT nezávislost na politicích, ten nehorázně lže. ČT totiž není tlačena ke službě veřejnosti hrozbou, že když bude lidem lhát, lidé „zruší koncesi“ a přestanou ji finančně podporovat. Financování ČT ze státního rozpočtu by šlo jistě zákonem pojistit tak, aby ČT nebyla závislejší na politicích více než dnes, ono všechno jde, když se chce, domnívám se, že se z „koncesionářských“ poplatků bez koncesí dělá něco jako „zlaté tele“

Dovoluji si ocitovat následující odstavec o původním smyslu koncesionářských poplatků, jejichž význam je dnes úplně někde jinde, podotýkám že v té době neexistovaly soukromé rozhlasové stanice, které jsou dnes poplatky za ČT a ČRo tak trochu „diskriminovány“:

Na území Československé republiky byly poplatky za nejdříve rozhlasové a poté také za televizní vysílání vybírány od roku 1924 a o něco později začali sloužit k úhradě nákladů na vysílání veřejné služby. Na začátku tehdy samozřejmě pouze rozhlasového vysílání bylo potřeba, aby vlastník rozhlasového přijímače získal od státu povolení (koncesi) na to že může přijímač vlastnit a používat. Za toto povolení se muselo platit a odtud vzniká onen pojem koncesionářské poplatky. Po té co začala část těchto poplatků plynout samotnému provozovateli vysílání, začíná se měnit charakter tohoto poplatku a začíná se přibližovat spíše tomu, jak ho známe dnes.

http://is.muni.cz/th/210766/pravf_b/Bakalarska_prace_konces._poplatky_25.6..doc

Navíc se ne jednou a ne jen v případě ČT ukázalo, že „nezávislost“ na politicích ještě zdaleka nezaručuje, že daná instituce bude řádně sloužit občanům. Typickým příkladem je třeba Česká národní banka nebo některé české soudy. Vždycky budou v ČT rozhodovat „jen“ lidé a žádný člověk není úplně neutrální, proto není cestou to, aby radní ČT jmenovali zástupci tzv. „občanské společnosti“, tuto „občanskou společnost“ si totiž ukradla tzv. „pražská kavárna“, „jelity“, nebo jak to nazvat..., takže v tom případě by ČT byla ještě „sluníčkovější“ a „europodlézavější“, než je nyní.

Jak jsem již naznačil výše, je třeba schválit zákon o médiích veřejné služby, který by určil jasná a srozumitelná pravidla a zásady, jako je stejný prostor pro všechny diskutující, přísná názorová neutralita zpravodajců, redaktorů a moderátorů, ať už mají vnitřně jakýkoli osobní názor na daný problém, přísný zákaz politické propagandy, přísný zákaz „zamontovávání“ politiky do dětských pořadů, vyváženost pokud jde o zahraniční filmy a seriály, tj. nikoli 90 procent z EU+USA, ale neopomíjet ani např. země BRICS a další, včetně filmů arabských, protože víc pravdy o cizích kulturách se dozvíme z toho, co tamějším občanům jejich televize předkládají, tj. když budeme mít hrubou představu, co asi sledují třeba Egypťani, Maročani, Malajci nebo Pákistánci, než propagandou a la „Sněhurka s pletí bílou jako mléko“. I tak to bude zkreslené, ale alespoň se nebude „lakovat narůžovo“ to, co tamějším lidem přijde normální, a tedy se to dostane i do filmů…, jako třeba diskriminace žen, minimum žen ve filmech, tabuizace mnoha společenských témat, náboženské projevy v běžném životě, atd., atd. To nám multikulti propaganda ve stylu Planety Yó nebo švédských komiksů o „chudáčcých“ kosovských či marockých „Syřanech“ a „ošklivých maďarských policajtech“ neřekne. Neřekne nám to ani zmanipulované zpravodajství, které se bojí otevřeně mluvit o tom, že pohádka o pobodaném muslimovi ve Vršovicích dvěma skiny je vylhaná, ani Cestohrátky, kde se mluví o „tajemných Šeherezádách v nikábech“ – nikáb zahaluje celý obličej, podobně jako burka.

Nutno též zdůraznit, že takový zákon o veřejnoprávních médiích by musel nezbytně obsahovat i přísné sankce pro ty, kteří budou porušovat zásady vyváženosti a objektivity, rozhodně nestačí pouhé pokárání či omluva, ale přinejmenším citelná srážka ze mzdy, při opakovaném porušování těchto pravidel nekompromisní „vyhazov“ na hodinu, jinak se demagogických lží, zamlčování „nepohodlných informací“ a multikulturního vymývání mozků v České televizi nezbavíme.

Jsem pro znárodnění ČT, jsem pro to, aby se vyměnili neprofesionální redaktoři, kteří neumí či nechtějí potlačit svoje osobní postoje a chovat se nestranně, jsem pro zásadní reformu médií veřejné služby tak, aby skutečně sloužila veřejnosti, nikoli určitému politicko-intelektuálskému názorovému proudu, jako to předvedl např. pan Dolanský nebo pan Wollner, a jako to předvádějí ti, kteří odmítají do ČT zvát politicky nepohodlné lidi jako Jan Petránek, Petr Robejšek či Petr Žantovský.

24 komentářů :

 1. jsem pro
  české
  občanství
  národnost
  měnu
  zbraň
  jsem pro
  revizion
  ismus

  OdpovědětSmazat
 2. Sebrat peníze neziskovkám ,dát je ČST a ČRO a obě organisace zakódovat a kdo chce tak si zaplatí jejich příjem a může tyto relikvie sledovat a poslouchat...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V zákoně by také mělo být jasně uvewdeno, že redaktoči a přispěvatelé budou ze všech alespoň parlamentních stran. Ergo zpravodajsrtví bude tvořit jak koalice, tak i opozice.

   Smazat
 3. Tak kontroly nad Ceskou televizi se vam zachtelo, komunisticka hovada?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní13. května 2016 17:14
   Tak kontroly nad Ceskou televizi se vam zachtelo, komunisticka hovada?
   Na tobě je znát tvá inteligence primitiva. To potom to hovado budeš asi jen ty.

   Smazat
  2. Vyhazovat poctive novinare za jejich nazory z prace jak v Rusku nebo za komunistu, to by bylo zradlo, co vlastizradci?

   Smazat
  3. Doufám , že vyhodí toho kovaného komunistu včele čst...

   Smazat
  4. Troll - typ: primitiv (článek ignoruje a rovnou z voleje uráží)

   Smazat
  5. Pro 18:23 - ve vaší větě je hned jeden velký protimluv: !...vyhazovat za názor novináře..." - mluvíme-li o zpravodajství, pak se po novináři požaduje aby informoval a neotravoval lidi svým názorem. na ten většinou nikdo není zvědavý. Názory čekáme od fundovaných politologů (ne od propagandistů typu Romancov, Fištejn, Rupnik, Šír a ten hlupák z Brna, jméno jsem zapomněl). Jestliže novinář špatně pracuje, např. nedodržuje Chartu ČT, a ve Zpravodajství stejně jako v dokumentu a publicistice těch špatných je většina, tam musí odejít a nahradit je má někdo, kdo řemeslo umí a dodržuje etiku. Vím, že se lidi ve Zpravodajství svého koryta nevzdají a že dál budou škodit společnosti. Tím hůř pro ně, až se bude účtovat. A ono se účtovat bude! Květa

   Smazat
  6. Ty vypatlaná palice pochvanýho Blekoty,jsi mega kokot,tak nedávej svou blbost najevo!!!!!!!

   Smazat
  7. 19:24 mluvíme li,požadujeme,čekáme,až se bude účtovat.Hmm,milostpani u nàs kdyby dělal sám pán Bůh zpravodajství nebo jakoukoliv veřejnou službu bude u některých jedinců za blba.Vždy se najdou lidé,co by to vše dělali jinak tj.po česku!Celý ten humbuk je jen kvůli penězům,nic víc a nejvíc řvou ti neúspěšní.Jinak,dnes není člověk odkázán jen jeden program či TV,má možnost si vybrat dokonce i zahranični stanice.Jo a kdyby náhodou vaši společnost toto bylo málo vzpomeňte,televizor má vypinač!!

   Smazat
  8. Co tu kvokáš za demagogie? Platím koncesi a chci mít za to kvalitní službu. Nedostávám ji. Chci tedy změnu a ne vypnout televizi a o své peníze stále přicházet. To je snad jasné i volovi. Jen tobě, 20:55, asi ne.

   Smazat
  9. 21:12 jsem mladší ročníky a nepamatuji r.24,ale pamatují už r.'55,kdy byla zavedena koncese tzv.daň z luxusu.Nynější systém poplatků je platný od r.1964 a je jedno zda se díváte či něco dostanete.Poslanci ODS,svého času,sepsali zákon na zrušni poplatků avšak neprošel i když by TV ušetřila za výběr miliony!Jo pane,taky bych chtěl a je mě to jasné,ale používám vypínač,než ti parlamentní,jak píšete,To nezmění.:-)

   Smazat
 4. Z někým si nás asi pleteš
  nejsme žádná stará veteš.
  Vždyť čest a rozum v tobě není
  jinak nebál by ses znárodnění.

  A na závěr ti radu dám
  až zavře se ten lživej krám.
  Pros Čechy o odpuštění
  nic víc na tom není, není.

  OdpovědětSmazat
 5. Prase se dá od koryta vyhnat pouze klackem. Na ně domluvy, prosby ,žádosti... neplatí!

  OdpovědětSmazat
 6. Ne kontroly, ale biče se mě chce. A nejen na ČT, ale především na uber žumpu ČRo+.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jaké biče?
   Jenom šibenice!
   nechám tě chcípat 25 roků a ty mě dáš za to dvacet pět ran bičem???
   nejsi vůl???

   Smazat
 7. To je jak u blbých na dvorku. Jak chce někdo uzákonit vyváženost? Pokud bych vynechal skutečnost, že v poslední době jde o názor na povel, ještě je ve hře skutečná názorová pestrost. Nejde prostě nařídit, co si kdo má myslet. Ani redaktorům v televizi. Jejich úkolem je sdělit, stalo se to a to, tam a tam, tehdy a tehdy. Bez vlastních dojmů a pocitů. Ale i redaktoři jsou jenom lidé. A žádný zákon tohle nedokáže zařídit. Jedině jeden, daný přírodou. A tím je pud sebezáchovy. Pokud bude jejich existence záviset na sledovanosti, dá se předpokládat výsledek. Za lži a manipulace jim nikdo platit nebude. Pokud se pouze změní způsob financování, nic se nezmění. Čt bude dál dostávat stejný balík, pouze jinou cestou. Dokonce ani plátci se nezmění. Všichni daňoví poplatníci, ať už se jim televize líbí, nebo ne. Pouze se změní způsob platby. Vidím jediný způsob nápravy. Televizi tvrdě osekat. Vynechat dramatickou i jinou tvorbu. Zachovat pouze zpravodajství a to zpoplatnit stejně, jako jsou zpoplatněny komerční kanály. Chceš si poslechnout českou televizi? Zaplať si poplatek, jako u Discovery. Pokud budou redaktoři dál lhát, nikdo je poslouchat nebude a oni dopadnou, jak si zaslouží. Znárodnění nic nevyřeší. Každá strana, která bude momentálně u lizu, bude mít snahu ohýbat veřejné mínění prostřednictvím média, které momentálně ovládá tokem peněz.

  OdpovědětSmazat
 8. NIC ZNÁRODŇOVAT NEBUDEM

  ČESKÁ TELEVIZE PATŘÍ ČECHŮM!!!
  ta vobřezaná smečka ze Strakovky a Sněmovní a přilehlých maštalí nám ji ukradla v osmdesátém devátém.

  Byli tam za naše prachy pět a dvacet let!!!
  Nejsme svině, jako oni!!
  Když do třiceti dnů vrátí všechny koncesionářské poplatky za pět a dvacet roků na účet ČNB, můžou jít.
  Pokud bude chybět jedna jediná koruna, stáhneme je za živa z kůže ajijich prchanti budou robotovat v kamenolomech, dokud škodu nenahradí.
  demokracie musí bejt, kurňa

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co jsi to včera chlastal, že jsi žvanil takové hovadiny?

   Smazat
 9. Nežvaňte tady, hrdinové, a utíkejte dnes ve 14:00 na Václavák!!! Velká demonstrace!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už jsem z té PRAHY .... je to hnízdo hadí
   pořád se říká že Praha v provedla sametovou revoluci velké h... bez podpory celé republiky
   a demonstrací na ostatních náměstích by byla v p... Bez Prahy náš stát může fungovat, ale Praha by bez dojení státu byla v p.... !

   Smazat
 10. Jsem pro znárodnění rozkradeného majetku, nerostných surovin, neplatnost církevních resituci atd.
  Znárodnění ČT ČR nic neřeší. Řešení je "defenestrace" vedení zpravodajství. Za vedení je plně zodpovědný ředitel organizace - vyhodit a nedat žádný padák natož zlatý.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.