Reklama

úterý 10. května 2016

Karty rozdány. Stejně jako ve 20. století

Květa Pohlhammer Lauterbachová 
10.5.2016 E-republika

Banky nejsou pod žádnou demokratickou kontrolou a ovlivňují naše životy, aniž by si toho většina lidí byla vědoma. Pro ECB pod Draghim to platí dvojnásob.Každá epocha má své hrdiny a antihrdiny. Celá evropská galérka byla přítomna na předávání ceny Karla Velikého papeži Františkovi za jeho údajné zásluhy za sjednocení Evropy. Měl odvahu nám sdělit, že přijmout snad všechny migranty všech vyznání z celého světa je naší křesťanskou povinností.

Byla bych asi naivní, kdybych očekávala, že papež už konečně vyhlásí klatbu na úrok a lichvu, jak by se slušelo a patřilo, anebo že se Vatikán zbaví akcií Boeingu a demonstrativně hodí rukavici té zkorumpované bruselské bandě, která žije z našich daní a peněz lobbistů. Předávání ceny Karla Velikého v Římě - nikoliv v Cáchách - za zřejmě povinné 100 % účasti námi nevolených eurobyrokratů vzbuzuje řadu otázek.


Hra o osud Evropy: Montagu Norman a Mario Draghi

V publiku v Římě nechyběl pochopitelně ani Mario Draghi. Skutečný vládce dnešní Evropy, protože je prezident Evropské centrální banky. Banky, která není pod žádnou demokratickou kontrolou a která ovlivňuje naše životy, aniž by si toho většina lidí byla vědoma.

Vraťme se k článku Smrt na splátky. Jak guvernér Norman vedl Evropu na cestu zániku v letech 1924-1933. Osobnost Montagu Normana, guvernéra Bank of England jsem představila v ukázce z překladu knihy Quido Preparaty. Tento významný muž vládl financím v období nástupu nacismu. Byl funkci guvernéra Bank of England až do konce II. světové války. To leccos vypovídá o jeho charakteru, stejně jako lze leccos vyčíst i z tváře Maria Draghiho. Oba bankéři představují osobnosti typu jestřába. Mrazivý pohled očí, jež se zapíchnou do oběti, která při jeho pohledu zkamení a nezmůže se na odpor.Kariéra Draghiho: klasický bankster

Evropa byla od poloviny dvacátých let minulého století v rukou britského centrálního bankéře Montagu Normana. O 70 let později je v rukou dalšího centrálního bankéře. O rozdílu mezi nimi byl článek Je třeba kontrolovat centrální banky, než nás přivedou do hrobu. Norman měl velký vliv na guvernéra amerického Fedu v minulém století a dokázal pro zájmy britské říše využít dokonce i Američany. Draghi je dnes naopak naprosto podřízen anglo-americkým zájmům. Výsledek je v obou případech stejný. Evropa sténá pod bičem bankéřů úplně stejně, ne-li hůř, jako ve dvacátých a třicátých létech minulého století.

Mario Draghi, věrný služebník od Goldmanovců, má s okrádáním států bohaté zkušenosti. Ještě než se dostal na mezinárodní výsluní, podílel se jako generální ředitel italského ministerstva financí na gigantické krádeži. V letech 1991–2001 zorganizoval s byrokraty Carlem Ciampim, Romanem Prodim a Giulianem Amatem akci převodu úspor lidí do akciové bubliny italské devizové burzy. Těmto technokratům se říkalo „Britannia Boys“ podle schůzky na jachtě královny Alžběty v roce 1992.


Realizovali převod peněz z těch vysmívaných „spořitelních knížek“ do riskantních investic. Když IT akciová bublina splaskla, přišli střadatelé a investoři v Itálii o 216 miliard eur. Bohužel jsem o nějaké peníze přišla i já, když jsem se nechala přesvědčit mým tehdejším partnerem, abych si šetřila něco v investičním fondu jako přilepšení na důchod. Na začátku 90. let byli na Západě s okrádáním lidí zkrátka kus před námi. Naštěstí jsem procitla včas a vystoupila relativně včas s minimálními ztrátami. Od té doby mám nové hobby. Hlubší zájem o fungování finančních trhů. Politika neschopných může být nekonečná, ale trhy nakonec nekonečnou trpělivost nemají.


Od Druhé války ke Třetí?

Nelze do nekonečna lhát. Nepoučíme-li se z dějin, jsme ztraceni. Ve Výmarské republice nerozhodovali Němci, ale anglo–americké elitní kluby. O změně směřování Německa a tzv. dvacátá léta, která by bylo možné také srovnávat se zlatými léty po rozpadu východního sovětského bloku, bylo potřeba najít i správného člověka na pozici centrálního bankéře pro Evropu. Před 70 lety nebyla náhoda, že byl vybrán do pozice Bank of England Montagu Norman, a že z jeho období vznikla Druhá světová válka. Stejně tak nebylo náhodou, že stále větší moc postupně získával Mario Draghi. A s ním se začala vytvářet aliance nedisciplinovaného Jihu proti disciplinovanému Severu, reprezentovaného především Německem.

Draghi oslabuje kurz eura, aby podpořil dolar. Protože je však v USA použití negativní úrokové sazby tabu, narazil Fed na zeď a vyčerpal všechny nástroje měnové politiky. Tolik ohlašovaná konjunktura se nekoná. Konec Velké deprese přišel až s nástupem II. světové války. Dnešní neokoni a bankéři vidí řešení ve vyvolání III. světové války, do které zatahují především zoufalé Německo a satelity z bývalé východní Evropy.

Koncern Alianz vyzývá aktuálně ECB k ukončení stávajících intervencí namířených proti úsporám obyvatel. Mario Draghi však cynicky přesvědčuje obyvatele, aby investovali do akcií (nejlépe Goldman Sachs), místo do termínovaných vkladů či vkladních knížek. Připomeňme, že zisky Goldman Sachs poklesly v I. kvartále o 54 %. To je ovšem nebetyčný výsměch slušným lidem, neboť objem obchodů se surovinami devizami poklesl o 47 %. Není to ovšem nic překvapivého vzhledem k údajům o prudkém pádu námořní dopravy již loni, jak ukazoval Baltic Dry Index. Viz náš článek Propad lodní dopravy potvrzuje hospodářskou krizi.

Opět sílí tlaky na odpuštění dluhů Řecku na úkor Německa. Studie ukazují, že „záchrana“ Řecka stála evropské daňové poplatníky hodně peněz, ale podle odborné studie pouze 5 % šlo přímo do rozpočtu Řecka. A v červenci má Řecko opět splácet věřitelům peníze, které nemá a MMF hrozí Německu, že pokud na sebe Německo nevezme odpuštění dluhů, MMF vystoupí z financování Řecka.


Závěr

Historii nelze zkoumat odděleně od vývoje jednotlivých ekonomik a finančního sektoru. Historici musí rozumět fungování světa financí a musí být ochotni přijímat pravdu, aniž by se nechali oblbovat od expertů, vyznávajících nesvatou alianci ekonomických teorií, kterými jsou neoliberální, liberální keynesiánství a marxismus. Pak není šance se posunout ve vývoji lidstva dál.
Zdroje:
 
Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu E-republika přispět, klikněte zde. Děkujeme!

Související články:

7 komentářů :

 1. Ano,paní Lauterbachová
  jako vždy skvěle napsáno-
  však jediná chybička se vloudila-
  ethnikum !
  ethnikum neuvedeno,které v této komedii hraje prim ...
  toto jsou pouze trabanti vyšších satanských konstelací !
  haha!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty eskymáky si všichni už domyslí,tady se dodržuje korektnost...

   Smazat
  2. Vždy je třeba sledovat, ve všem, tok peněz! Jako vždy dojdeme k úvaze A 23:39. Kdy najdeme systém a odvahu vyřadit ze hry Eskymáky?

   Smazat
  3. Eskymák je chráněný druh, takže nikdy! Uloví a vyřadí je tím ze hry až naši nástupci, lepší a vzdornější obyvatelé Evropy (teda pardon - Eurábie!) - https://www.youtube.com/watch?v=h2haTOfiy2o

   Smazat
 2. Dle mého názoru by ve společnosti se mělo dát omnoho více peněz do oblasti výzkumu psychologie, psychiatrie - představte si kdyby se vzala na tento účel jen část peněz věnovaná na zbrojení - pouze USSA více než 600 miliard dolarů ročně - toto jsou pro jedince nepředstavitelné částky peněz. Proč? Pro lidstvo je ztěžejní odpovědět na mechanizmy fungování společnosti, které nesídlí nikde jinde než v hlavě jednotlivých lidí. Již konečně by měla padnout odpověď na otázku, proč elity jsou vesměs tvořeny pokrytci a psychopatickými jedinci a to od začátku lidstva. Proč jsou na světě špatní lidé? Jak má vypadat výchova ve společnosti, aby špatní jedinci byli eliminovaní - ve svých projevech. Kapitalistický systém je založen vesměs na tom, že zlí lidé jsou tolerování a většina lidi žije s odpovědí na tento problém - já s tím nic neudělám. Pokud na tyto otázky nenajdou lidi odpověď bude se život lidí obracet stále v začarovaném kruhu. Nedávno v jiném článku stejné autorky byla zmínka o tom, že banky, které generovaly Hitlera /jaký paradox - lidé si platili vlastní smrt v případě např. amerických vojáků v době druhé světové války - a bankeři na této smrti bohatli/ vesele pokračují ve své činnosti - dokonce pod stejnými jmény a hlásají dokonce velké zlepšováky - něco jako ein Reich, ein Volk, ein Fuhrer - Evelin Rotschildova, která má zlepšovak pro fungování NWO na způsob Herr Hitlera. Její děda /?/ financoval celou dobu Adolfa Hitlera - tuto lidskou zrůdu, jehož psychická podstata, si myslím zůstává stále temná. Pokud vím tak po největším objevu v dějinách psychologie-psychiatrie - Freudova členění lidské psyché na id, ego s superego, došlo se k přesvědčení, že 80 procent lidského jednání pramení z id - to jest té nejtemnější stránky lidské psyché. Když 100 let po Freudově objevu platí toto zjištění - udaj o 80 procentech - tak člověk nemá opravdu být na co hrdý.

  OdpovědětSmazat
 3. Kdysi tanky, dneska banky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omyl. Nejdřív banky, potom tanky...

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.