Reklama

.

.

pátek 6. května 2016

Katolická církev se činí

- jip - 6.5.2016 Vaše věc
 

V současné době katolická církev, a zejména její řády, podniká rozsáhlou ofenzivu, která má dvě hlavní části.

Ta první probíhá u soudů, které především církevní řády zaplavily žalobami na instituce státu, se kterými se soudí o majetek, jehož se domáhají.


Nejznámější, zřejmě nejrozsáhlejší a nejnechutnější, je samozřejmě případ v Březiněvsi, kdy se jeden z řádů domáhá tak rozsáhlého majetku, že by jeho vydání prakticky ochromilo rozvoj pražské městské části Březiněves. Příslušný řád ani nijak nenaznačil, že by snad v případě předání majetku ze strany států na tento řád byl tento řád s městem Prahou a s úřadem Městské části Březiněves ochoten spolupracovat na rozvoji příslušného území.

Druhá část ofenzivy, kterou katolická církev provádí, je marketingová akce. Je pozoruhodné, jak hladce proniká bývalý arcibiskup pražský a stále ještě kardinál Vlk do českých médií, aby napadal všechny, kdo podle katolické církve stojí v cestě co největšímu profitu této církve.

Nejvyšší preláti katolické církve si své úlohy rozdělili na hodného a zlého. Tím hodným, usměvavým jako měsíček, je obvykle kardinál Duka (pokud ovšem ve svých vyjádřeních není přistižen při blábolech, kdy přirovnává potraty k hromadnému vraždění) a tím zlým je toho času bývalý primas český M. Vlk.

Jestliže vicepremiér Babiš jako ministr financí cítí povinnost upozornit na to, že podklady pro restituční náhrady byly propočteny z, mírně řečeno, hodně špatně spočítaných čísel, vysloužil si za to od kardinála Vlka nenávistný odsudek, kde se pan kardinál vyjádřil zhruba tak, že A. Babiš ideově vlastně pokračuje ve svém předlistopadovém členství v komunistické straně… Je to prostě půvabné kádrování za to, že si ministr financí dovolil přijít s myšlenkou zdanit církevní náhrady…

Jestliže v roce 1991 zvěčnělý kardinál a arcibiskup pražský František Tomášek, poté co parlament rozhodl o vydání desítek církevních objektů, prohlásil, že toto byl poslední restituční nárok, který církve vznesly, dnes samozřejmě církve mluví jinak…

Kardinál Vlk používá k argumentaci jakousi Kasalovu zprávu, což byl materiál, který vznikl na objednávku klerikální části lidové strany, jež chtěla vytvořit co nejlepší podmínky pro budoucí restituce majetku katolické církve. Je to tedy materiál značně tendenční, a je zcela v rozporu s tím, co v roce 1991 říkal kardinál Tomášek. To by měl někdejší lidovecký předák a věřící katolík Kasal vědět a měl by to také respektovat.

Katolická církev, a zejména církevní řády, nyní zatěžují soudní systém státu nebývalou měrou, a zvyšují tak náklady v oblasti soudnictví. Bylo by proto plně na místě, pokud by došlo ke zdanění církevních náhrad. Stát tyto vícenáklady musí z něčeho pokrýt.

Smutný postoj v tomto směru zaujala ČSSD, kde skrytý katolík B. Sobotka obratně manipuluje stranickými orgány tak, aby nebylo třeba plnit závazky, které strana udělala vůči voličům ve vztahu k církevním restitucím.

19 komentářů :

 1. Je třeba zbavit církve veškerého majetku a dát jim status jako zahrádkářům , včelařům a pod . !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, špatný zákon nahradit novým. Církvím nedat žádné peníze a katolíkům odebrat, co již před 250 lůet není stejně jejich, a to ze zákona!!! Pryč s katolickou zlodějinou. Duka a Vlk do tepláků. Jo a Holub, Štícha, gauner Graubner, Malý a celá ta zlodějská banda.

   Vymazat
  2. Sobotka je hlavou křesťanské platformy ČSSD. Krást pro církev je jeho morální povinností.

   Vymazat
  3. Otřepaná písnička, káží vodu a pijí víno.

   Ďábel se odívá do okázalosti, ale boha spíše najdete v prostých drobných lidských činech, pro nezkušené oko všedních.

   Pokud tomu porozumíte, tak již svým porozuměním začnete tahat kormidlo života směrem k dobru a rozkvětu.

   Vymazat
  4. Pilně se pak varujte falešných proroků, kteří přicházejí k vám v rouše ovčím, ale vnitř jsou vlci hltaví. Po ovocích jejich poznáte je. Zdaliž zbírají z trní hrozny, aneb z bodláčí fíky?

   Matouš 7. kapitola, verš 16, 17.

   Vymazat
 2. Francie před 110 lety (9. 12. 1905) provedla čistou odluku církve od státu. Ihned přestala platit duchovní jako státní zaměstnance a později, v březnu 1907, ještě rozhodla, že veškerý církevní majetek připadne státu nebo obcím (šlo hlavně o majetek římskokatolické církve). Francouzské církve od té doby žijí z darů, případně jiných příjmů. Důsledná odluka církve od státu je Francouzi považována za jeden z pilířů republiky.
  Proč nejde taková přímá odluka státu od církví u nás? Už před schválením toho ostudného zákona u nás jsem psala do vlády i do parlamentu ať církve oddělí od státu jako Francie. Odpovědí jsem se nedočkala... Naopak, pospíšili si a zákon, upevňující u nás moc církví, schválili. A tak se nám tu hlavně římskokatolická církev roztahuje a dokonce se soudí, aby urvala ještě větší kus majetku. Někteří její představitelé nás dokonce nabádají jak máme být tolerantní k tsunami islámu, který se valí do Evropy. Nadto si nás, ženy, dovolí téměř kárat, že nerodíme víc dětí! Sami přitom drží navenek celibát, což v praxi znamená nemít starost o rodinu, o děti, nemít žádnou odpovědnost, jen žvanit a žvanit!!!
  Ne, nemá cenu rozebírat k čemu jsou nám dnes církve a proč chtějí hromadit majetek. Ani to, že ne všichni kněží jsou takoví...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každý církevní řád musí mít 12 členů, jinak zaniká. A kolik takových řádů bylo u nás r. 1989?
   Naše katolická církev v případě hmotných statků zapomněla i na vlastní zákony.
   V EU se tiše a bez povšimnutí /u nás/ probírá zdanění církevního majetku.
   Věřících všude ubývá, ale církev to ignoruje, chce se vrátit majetkově někam před Josefínské reformy.
   Dodnes nechápu soudní spory o církevní restituce, když soudce nepožaduje po církvi doklad o kontinuitě.

   Vymazat
 3. :))
  papežův Milouš zeman nynější zástupce zvolený lidem Českým, se směle podílí .
  Tam kde má církev politický vliv, tam kvete zkáza*

  OdpovědětVymazat
 4. Podle platných zákonů ČR má církev stejný status jako včelaři, zahrádkáři a chovatelé drobného zvířectva. To, co si dnes katolická církev nárokuje jménem Ježíše Krista je do nebe volající. Ježiš Kristus se musí v hrobě obracet, když vidí kardinála Duku, který je širší než vyšší v oděvu, který on nikdy nenosil. Ježíš Kristus chodil nuzně oblečen, neměl žádný majetek a když nějaký obdržel, tak jej předal chudobným a potřebným. Nejsem si jist jestli právě tato církev je pokračovatelem učení Kristova o chudobě a lásce k bližnímu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Udělejte si nejprve jasno s "Ježíšem Kristem v hrobě" a pak možná budete schopen zpětně posoudit další body Vašeho pamfletu.

   Vymazat
 5. P O M O C ! Jsem KATOLIK a prispevkar (19:37) mi chce zebrat PENEZENKU.
  Nosim ruze k noham svate Mari Magdaleny a tato nejkrasneji zena v antice rikala, ze uz brzy posle na katolickou cirkev Tempare !

  Eminence kardinale Duko, cast cirkve podporuje Machometany, druha cast cirkve krade jako Pancho Vila v Sierre.. Budoucnost je vyposerovana a proto navrhuji dat se k New Age..
  DIE GLOCKEN von ROME (strti) na you tube.

  (Ale stejne je krasne byt Katolikem)
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 6. Franta Papežů prý údajně prohlásil korán za roveň Bibli a to není jisté, jestli tuto snůšku nenávistných výkřiků neklade dokonce nad ni. Skoro se zdá, že tento nikoliv služebník Boží, nýbrž služebník ďábla potvrzuje Nostradamovo proroctví, že bude posledním papežem. Co přijde po něm? Chrám svatého Petra bude přizdoben minarety? Osnovatelé NWO, ti Sorosi a Rockefellerové si mnou ruce už teď.

  OdpovědětVymazat
 7. ZÁKON
  ze dne

  Parlament se usnesl na tomto zákoně České republiky:

  § 1
  Zákon č. 428/2012 Sb. o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi se zrušuje.

  § 2
  Smlouvy uzavřené podle zákona č. 428/2012 Sb. k jeho provedení a smlouvy uzavřené podle jiných zákonů k provedení zákona č. 428/2012 Sb. se zrušují.


  Předseda vlády v. r.
  Předseda poslanecké sněmovny v. r.
  Prezident v. r.


  Důvodová zpráva:
  Zákon č. 428/2012 Sb. o církevních restitucích je nemorální, nemravný a nespravedlivý, neboť:
  1. byl přijat proti vůli většiny občanů České republiky;
  2. byl přijat bez konsenzu s opozicí;
  3. byl přijat s pomocí pravomocně odsouzeného občana, který po hlasování nastoupil výkon trestu a mandát poslance získal jen pro hlasování pro tento zákon;
  4. majetek a finanční náhrady mají získat i církve a náboženské společnosti, které před r. 1989 v Československu neexistovaly nebo nepůsobily;
  5. naprostá většina majetku požadovaného k navrácení podle zákona č. 428/2012 Sb. církvím nepatří, neboť jim byla odňata již reformami císaře Josefa II. v 18. století a následně po vzniku Československé republiky v r. 1918 a po obnovení ČSR v r. 1945; církve měly majetek pouze v užívání;
  6. k zákonu nebyl vydán prováděcí předpis a nebyl vydán konkrétní seznam majetku, kterého se vydání mělo týkat, s příslušným odůvodněním;
  7. smlouvy o vydávání majetku byly uzavřeny velmi nevýhodně pro stát;
  8. výplata jakýchkoliv finančních náhrad je v současné ekonomické situaci (500 000 nezaměstnaných, schodek státního rozpočtu 70 mld. Kč a vysoké zadlužení veřejných rozpočtů) pro stát naprosto neúnosná a nepřijatelná;
  9. v celé lidské historii nebyly spáchány krutější zločiny a zahubeno více lidí než ve jménu a pod vlajkou křesťanských církví;
  10. Ježíš Kristus projevoval křesťanskou lásku k bližnímu srdcem, nikoliv majetkem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobré až na pár drobností.
   Nemůžete hovořit o navrácení - když jim příslušný majetek nepatřil a měli ho jen v užívání, tak jim ho nemůžete vrátit. (Pokud by šlo o restituce (jako, že o ně nejde), tak by musely být vztaženy nejen k patřičnému rozsahu majetku, který by bylo nutno vrátit, ale musel by být navrácen i předchozí právní režim, do něhož by byl majetek vracen - a to se nestalo, protože místo užívání jej mají nyní v plnoprávném vlastnictví.)
   Argument o chybějícím výčtu je scestný. Kupř. při odsunu neantifašistických Němců po 2. světové válce dekret/zákon také neobsahoval jejich jména.
   Argument o odsouzeném poslanci je nerelevantní, je to jen mediální působivý výrok, který ale nemá žádnou oporu v Ústavě ČR, která nic o tom, že by poslanec ztratil mandát odsouzením, neobsahuje.
   Argument o momentální ekonomické situací státu jako zábraně hradit smluvené částky je nedůležitý. Mne jako poškozeného vůbec nezajímá, v jaké situaci je pachatel, to je jeho věc, jeho momentální bída ho nezbavuje povinnosti škodu nahradit.
   Třeba poukázat na to, že katolická církev byla státocírkví, desátky ap. byly fakticky daní, musely je odvádět i jinověrci a nevěřící a stát se angažoval v jejich vymáhání. Tudíž po příkladu státostrany a státosvazu mládeže je třeba majetek státocírkve navrátit lidu.
   KR

   Vymazat
 8. Promiňte , ale , svět se v prdel obrací !

  Hanka

  OdpovědětVymazat
 9. Vlk v rouše beránčím....
  Je třeba čenoprdelníky odkázat do patřičných mezí. Současná imigrantská krize jim nahání ovečky, tak ji podporují, ovšem neuvědomují si, že až zvítězí Alláh, nebude pro Krista místo. Ostatně s Kristem mají málo společného, jako za časů Jana Husa. Jen je pro ně dobrou záštitou dobrého a hlavně bezpracného bydla. Uctívání faráře Toufara je další bonbónek manipulace lidmi církví. Rozumný člověk nemůže věřit na nějaké zázraky, to je všechno propaganda. Církev byla vždycky pijavicí práce jiných a nástroj moci k ovládnutí davů. Původní desatero by bohatě stačilo jako morální základ evropské společnosti, žádných dalších glorifikací netřeba. Ano, člověk je nastaven, aby věřil, v cokoli, co souzní s jeho přáními a jeho náturou. Po sametu jsem ve svém okolí zaznamenala ofenzívu ODS-áků, kteří hlásali- a byli o tom skutečně přesvědčeni - svou nezlomnou víru v kapitalizmus, konkurenci apod. Teď jsou jejich hlásky už velmi slabé, protože mnozí z nich cítí, že výsledky bájného "tržního hospodářství" nejsou takové, jak mysleli. Někteří si to přiznali, jiní nikoliv - ti bohatší, kteří se zabezpečili do konce života. Ale ruku do ohně by už za svoji víru asi nedali. Každý z nás v životě v něco věřil, každý z nás byl zklamán. Když se zklamání dostaví u velkého množství lidí najednou, současný systém se začne otřásat v základech, a po čase bojů a většinou krveprolití se začne formovat systém jiný. Zda bude lepší, nezávisí na nikom jiném než na nás. Pavla

  OdpovědětVymazat
 10. Masaryk se obrací v hrobě, když vidí co si dnes církev a šlechta dovoluje. On s nimi dokázal vydrbat a dát jim do kožichu. Zato dnešní socani, zástupci to dělníků a rolníků?????? jim činí co jim na očích vidí. Doufám, že jim to jmenovaní náležitě spočítají ve volbách.

  OdpovědětVymazat
 11. PRAVDA O CIRKVI 
  https://sites.google.com/site/katolicizmus/no

  https://www.youtube.com/watch?v=DVFOBLtjSCg

  OdpovědětVymazat
 12. doktor Církev, zejména římskokatolická, je ze své podstaty nenasytná.....až vše dostanou, stejně odmítnou odluku církve od státu a budeme kněžoury živit dál.

  OdpovědětVymazat