Reklama

.

.

středa 4. května 2016

Kirgizie je opět připravena k revoluci: mistrovský kousek ministerstva zahraničí USA. Bravo, mizerové

Anton Děrjabin
4. 5. 2016     zdroj
Před 100 lety v Kirgizii vypuklo surové protiruské povstání. A historie se chystá se opakovat. Nepřeháním: varován znamená být vyzbrojen. Země pronikavého Čingize Ajtmatova, nebesky průzračného Issyk-Kulu, úžasných hor a svěžího vzduchu, z něhož dostává člověk závrať - Kirgizie, miluji tě a pamatuji si tě právě takovou - vzpamatuj se!


V roce 1993 byla mezi USA a Kirgizií podepsána dohoda o "zjednodušení poskytování pomoci a podpory Biškeku." Americká vláda se zavázala k podpoře Kirgizie v jejím úsilí o prohloubení demokracie, v organizování účinnějšího systému veřejné správy a tak dále.

Podle této dohody byly všechny dodávky, poskytované podpůrnými programy USA, v Kirgizii osvobozeny od daní a cel. Kromě toho byly strany zavázány, aby si navzájem poskytovaly vyčerpávající informace o všech aspektech spolupráce.

Ale 21. července minulého roku oznámil předseda vlády Kirgizie Temir Sarijev vypovězení dohody. Důvodem přerušení bylo udělení ceny ministerstva zahraničí USA "Ochránce lidských práv" pro rok 2015 Azimžanu Askarovi. (V Kirgizii byl odsouzen Nejvyšším soudem republiky k doživotnímu vězení na základě obvinění z podněcování k etnické nenávisti a vraždy policisty během střetů na jihu země v roce 2010). Sarijev byl také nejdůslednějším a nejaktivnějším zastáncem vstupu Kirgizie do celní unie - i když byl ministrem hospodářství republiky, i když se stal premiérem. Tak si Sarijev podepsal, jak se později ukázalo, politický trest smrti.

A rozjelo se to.

Krok 1.: Pravidelné návštěvy úředníků ministerstva zahraničí USA v Biškeku.

Krok 2.: Kirgizské "Rádio svoboda" už od začátku roku vřeští o obnovení spolupráce mezi Washingtonem a Biškekem a odkazuje se na "spolehlivé zdroje".

Krok 3.: V zemi byla na jaře tohoto roku neskutečně šířena kniha s názvem "Urkun", což je sbírka publicistiky a historických esejí skupiny autorů v čele c Beknazarovem, který dostal v republice přezdívku "buldozer revoluce". Kniha je většinou v kyrgyzském jazyce, ale cituje dokumenty v ruském jazyce a obsahuje v ruštině Provolání k vůdcům suverénních států - prezidentům zemí Střední Asie, Kazachstánu a Ruské federace. Všechny "studie", a dokonce i Provolání, jsou prostoupeny jednoznačným odsouzením ruské autokracie, brutality ruské administrativy a ruských přesídlenců. V důsledku toho vzniká jednoznačné hodnocení povstání v roce 1916 jako genocidy Ruska proti kyrgyzskému národu. Na každé stránce jsou hrůzy masakrů represivních oddílů nad bezbrannými Kyrgyzy, se všemi podrobnostmi a cynickými charakteristikami. Dokonce i u lidí s pevnými nervy vzplane po přečtení těchto "dokumentů" ušlechtilý hněv a nenávist k příslušníkům represivních oddílů a uchvatitelům.

Krok 4.: Likvidace Sarijeva jako premiéra a politika. Kvůli tomu nechali padnout národní měnu, som, níže dna. Rozpumpovali zostření situace na hranici s Uzbekistánem: byl rozšířen falsifikát - "rozhodnutí vlády" o přiznání Uzbekistánu sporného území Unkur-Too. Parlamentní komise také

odhalila řadu "nesrovnalostí" ve výběrovém řízení pro výstavbu silnice Balykči - Korumdu.

Nu a finále, opona padá, herci se klaní: v dubnu letošního roku odstoupil uštvaný patriot Temir Sarijev.

 Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

15 komentářů :

 1. Museli to očekávat! V Rusku si už hezky dlouho nedělají o politice USA iluze.
  A úspěchy ruských sil v Sýrii se ve Washingtonu neodpouštějí.
  A tak přišla odveta. A za ní budou další. Protože kobyla v posledním tažení nejvíc kope. Tak i ta US herka ...

  OdpovědětVymazat
 2. Je potřeba prodávat zbraně, je třeba vydělávat ! Kdo na tom asi vydělá ?

  OdpovědětVymazat
 3. To je tak když si pustíte USA do země. To co se dělo okolo US základny Manas mělo byt výstrahou. Dohledejte si na YouTube, "speciální korespondent" - báze ,3 díly, dokument o všem včetně špionáže. /rusky/ kdo neviděl ať zhlédne a pochopí všechno. Pokud to dohledem dám link.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Basa 1. https://youtu.be/cOtK0LAJYqU
   Basa 2. https://youtu.be/muFgbuaaqr4
   Basa 3. https://youtu.be/6-2p_R4Ic5U

   Vymazat
 4. svoboda se prebýja do celého světa a pod vedením usa a charismatického prezidenta Spojených států američtích Baraka Husejnem Obamy a ochrankine a strážkine Evropské Unie bude demokracie a civilizace vzkvétat podle idejí západních hodnot která se datuje do naší prehystorie a vzniku naší kolébku Evropské civilizace Spojených států americkich: -) :-) :-) Dokažte prosím, že nejste robot

  OdpovědětVymazat
 5. Velmi zajímavý krátký dokument odhalující pro mnohé šokující pravdu o tom, jak CIA rozvrací všechny nepohodlné režimy jeden po druhém, jak likvidují prezidenty, vlády atd. :

  https://youtu.be/EQpm9_-NBQk

  OdpovědětVymazat
 6. Problém je v tom, že výše uvedený dokument vidělo zatím pouhých 7000 lidí...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdežto Peťana Rychlýho v převleku za Nedvěda 10x tolik!:)

   Vymazat
 7. Není to náhodou ta země, kam dopravili diplomatickou poštou x tun tajného neznámého materiálu?
  Se divím, že ještě USA nemají základny v Mongolsku.Užívejme si všeho hezkého, dokud to ještě jde. Krásu pampelišek, zvuky lesa, vítr ševelící ve větvích. Až se to spustí nebude moc příležitostí, jak vnímat to hezké. Budeme mít co dělat abychom přežili.

  OdpovědětVymazat
 8. Pořád si US siocons nedají pokoj, pořád jim Rusko nedá spát a pořád mu jdou po krku a obkličují ho ze všech stran. Předevčírem Ukrajina, včera Moldávie, dneska Kirgízie, zítra....? Přijde moment, kdy se Rus, zatlačený do kouta, začne bránit. A pak ta válka vypukne. Jen aby rusáci stihli vymazat to říši zla z povrchu zemského. Samozřejmě se s tím svezeme všichni, ale tak to je.

  OdpovědětVymazat
 9. https://www.youtube.com/watch?v=c sledujte ,main Kampf, zbraně, CIA, atd. Slíbený odkaz.

  OdpovědětVymazat
 10. No, nejdůležitější je, že USA se cítí Kirgizií opravdu ohroženy a tak tam musí jít dělat pořádek. Jak typické, doktore Watsone.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
 11. Nic nového pod sluncem. Když rusové budou táhnout za jeden provaz a nezapomenou na své dějiny, budou neporazitelní. USA má obrovské ekonomické, sociální a etnické problémy. USA existují jenom díky, že tyto problémy neustále řeší na úkor ostatního světa, který nutí financovat USAjako svého četníka, který za jejich peníze mlátí je po hlavě. Jak řekl Fidel, žádný národ nelze porazit pokud tak neučiní sám.

  OdpovědětVymazat
 12. Proti Rusku bojují evropští, nověji američtí globalisté od nepaměti, pouze dnes už se ani nesnaží svůj jasný záměr tajit a používá v argumentaci tak neuvěřitelné nesmysly, nepravdy a podlosti, že je to až vyvolává pocit hnusu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, tak to je. Napsal's to dobře! Díky.

   Vymazat