Reklama

pondělí 16. května 2016

Krymští Tataři za války sloužili u Wehrmachtu a SS, vystěhování z Krymu nebyl žádný trest, nýbrž akt Stalinova milosrdenství!

Ladislav Kašuka
16.5.2016   zasláno redakci NR
Krymští Tataři nahlas „pláčou“ a stěžují si, jakým způsobem se k nim Stalin a „zlí Rusové“ zachovali po válce a jak bylo nelidské je vystěhovat z Krymu do Tatarstánu. Tak trošku „zapomínají“ uvádět důvody, proč k tomu vlastně došlo!
Ona totiž většina Krymských Tatarů za války bojovala pod vlajkou s hákovým křížem společně s Wehrmachtem, nebo dokonce v brigádách SS! Krymští Tataři tedy stříleli do sovětských vojáků bránících Krym a Sevastopol! Když později Rudá armáda osvobodila Krym, Krymští Tataři šli společně s nacisty do států střední Evropy a Blízkého Východu, kde dále zabíjeli nepřátele Hitlerovi nacistické třetí říše!

Když se pak Krymští Tataři vrátili po válce domů, Stalin raději vydal rozkaz k jejich deportaci z Krymu, kde k nim většina lidí cítila téměř stejnou nenávist jako k Němcům! Nebylo by se totiž čemu divit, kdyby došlo k hromadným pogromům. Místní lidé, totiž měli v čerstvé paměti, za koho Krymští Tataři bojovali a koho zabíjeli!

Jejich deportace do Tatarstánu, tedy vlastně zachránila většině z nich život a nebyla ničím jiným, než aktem Stalinova milosrdenství, který je mohl za jejich vlastizradu klidně nechat všechny popravit, nebo prostě jen zavřít oči a nechat na obyvatelích Krymu „vykonání spravedlnosti“!

Krymští Tataři, kteří za války bojovali v divizích SS, jako byla Waffen-Brigade der SS (Tatar nr.1), případně Tataren-Gebirgs jäger-Regiment der SS a později v SS-Waffengruppe Krim a dalších jednotkách SS a Wehrmachtu a jejich rodinní příslušníci, tak dostali od Stalina šanci na nový život v jiném státě Sovětského svazu, než v tom, kde spáchali svou hroznou zradu!

Tato fakta jsou samozřejmě v současnosti před světovou veřejností zatajována a pohádka o zlém Stalinovi a hodných Krymských Tatarech je hojně využívána v informační, nebo spíše dezinformační válce, kterou v současnosti vede USA a Evropská unie proti Ruské federaci!

Ladislav Kašuka.

21 komentářů :

 1. Ladislave, opět trefen hřebík na hlavičku. Fakta jsou dnes vydávána za proruskou propagandu ale s tím nic nenaděláme, protože to tak je. Fakta a pravda jsou prostě proruskou propagandou. Lži a bludy jsou neúspěšným bojem proti ruské propagandě. Dík, L.P.

  OdpovědětSmazat
 2. To samé,jen v bledě modrém se vztahuje i na Čečence....prostě "kontinuita dějin a historických událostí",tu je potřeba znát a pak se není čemu divit.

  OdpovědětSmazat
 3. Pane Kašuka,
  rad vás někdy poznám osobne. S článkem naprosto souhlasím. U ostatních článku, souhlasím jak kdy a jak v čem. Pracoval jsem jako zdravotník-maser pro vojáky i policii. Nemají to také lehke... Existuje přátelství v ruznosti. Vy nutíte rozumnější lidi přemýšlet, což také stojí za vděk. (pavel.jachym@atlas.cz) Srdečne Vás zdravím. Jáchym

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Kašuka, ještě doplním, že silove složky státu by třeba v 90.letech začali konat v případech podněcování k fašismu daleko více, ale ted...,když se svět úplně zbláznil...dochází k podpoře nacku třeba na Ukrajině a nikdo s tim neděla nic, vůbec nic. Není k tomu politicka vůle. . A také jsou to složky dost závisle na rozkazech a politickém klimatu. I protektorátní policie za II.svetove války často zmirňovala dopady rozhodnuti německých úřadů. Me to připadá jako roky před rokem 1948. Něco takového...

   Smazat
 4. no protektorátní policie mnohdy konala nad rámec svých služebních povinností jen aby se zalíbili novému panstvu ( viz zastřelení generála Sergeje Luži v r. 1944 na čm vysočině) podobně jako krymští tataři.

  OdpovědětSmazat
 5. Ano, taková jsou fakta. Stalin zachránil také carskou rodinu a zemědělce na Ukrajině. Ani Katyň není dílem Stalina, nýbrž dílem CIA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlupáku, kdybys hledal, tak bys našel že Katyň padá na vrub SS a jejich ukrajinských spolubojovníků... jak každý vzdělaný člověk ví.

   Smazat
  2. Á, děkujeme za příspěvek 20:34 - vítězi soutěže Největší idiot.

   Smazat
  3. 20:34 - Britská ruka byla v politických událostech Evropy a Ruska vždy velmi vlivná. Za vraždou odpůrce války Rasputina byla v pozadí britská ruka. Ruský car byl bratrancem britského krále, který mu odmítl poskytnout asyl. Tím Brit nepřímo umožnil carovu smrt. Četl jsem kdysi, že cara dal zavraždit bolševický komisař Sverdlov,(který jen tak pro zajímavost, byl žid, jako většina komisařů). Nikoliv Stalin.
   Stalin nechal popravit ukrajinské funkcionáře, kteří se "podepsali" na ukrajinském hladomoru. Hladomor byl ovšem celosvazový. Dokonce i na Ukrajině plské a v Moldávii, tehdy rumunské. Pouze Ukrajinci to prohlašují za záměrný ruský útok na jejich vyšší ukrajinskou rasu. Nevím, jak to bylo v Katyni, Rusko se za to omluvilo, já to vnímám jako krevní mstu za tisíce rudoarmějců, umořených v polských koncentrácích po revoluci (čímž to nechci zlehčovat).
   PB

   Smazat
  4. 20:34
   Výborně Pepku, je vidět, že už máš v tý bolševický kebuli úplně nasráno.

   Smazat
  5. "..já to vnímám jako krevní mstu za tisíce rudoarmějců, umořených v polských koncentrácích po revoluci.." To je i můj názor a myslím si, že i dějinná pravda. Ono je třeba posuzovat vše v kontextu doby. To měli sověti evakuovat Poláky a nechat vlastní lidi a továrny Němcům na pospas? Nebo je propustit? Víte kolik Poláků bojovalo proti "Rusku" i s Hitlerem?
   V.Ž.

   Smazat
 6. To tam samozřejme bylo také. A kolaborace bylo také dost, ale nelze to vidět tak jednoduše. Skutecne část policie za Protektorátu se snažila mírnit různorode rozkazy co mela od nadřízeného. Samozřejme byla i řada takových, co se chtějí zavděčit v každé době - jako dneska.

  OdpovědětSmazat
 7. To tam samozřejme bylo také. A kolaborace bylo také dost, ale nelze to vidět tak jednoduše. Skutecne část policie za Protektorátu se snažila mírnit různorode rozkazy co mela od nadřízeného. Samozřejme byla i řada takových, co se chtějí zavděčit v každé době - jako dneska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě doplním, že se třeba i stalo, že někdo za Protektorátu uprchl z pracovního tábora, kde by za trest. Přišel za nim český cetnik a doslova ho prosil, aby se vrátil, jinak gestapo odvlece jeho rodinu (toho policisty) do koncentračního tábora. A zajímalo by me, jak by se ti, co s mnou nesouhlasi, v te době chovali. Po bitvě je každý generál! Je potřeba to posuzovat celkove, z ruznych úhlů pohledu. Ale z článkem pana Kašuky plně souhlasím.

   Smazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 9. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Turkic,_Caucasian,_Cossack,_and_Crimean_collaborationism_with_the_Axis_powers

  OdpovědětSmazat
 10. Dva příspěvky k témuž tématu na "svobodnenoviny.eu":
  1) Václav:
  Tataři, kteří žili na Krymu byli pronárod, který se živil loupežemi, přepadáním lidí z Kyjevské Rusi a odváděním do Tureckého zajetí, kde je na trhu prodávali jako dobytek. Tito Krymští Tataři nebyli nikdy zvyklí dělat, byli to pouze zločinci , nájezdníci a národ, který nikdy nesplnil, co slíbil. O tom se přesvědčila carevna Kateřina Veliká, která potom, co porazila na Krymu vojska Krymských Tatarů dala na slova Krymsko-Tatarského vládce a podepsala s ním příměří, které on obratem porušil a spolčil se ve válce proti ní, s Turky. Za II. Světové války byli Krymští Tataři úhlavní nepřátelé SSSR a Rudé armády. Pouze Stalinovo nařízení o vystěhování Krymských Tatarů z Krymu do Tatarstánu před koncem války zajistilo, že tento pronárod nebyl Ruskými lidmi zcela vyhuben.
  2) Forever
  Ano, odsun krymských Tatarů z Krymu byl poměrně ještě mírný trest. Stalin a Rusové je klidně mohli nechat za vlastizradu postřílet! Obdobně jsme měli to do činění se sudetskými Němci my Češi – také jsme je mohli nechat klidně za vlastizradu postřílet – odsun byl poměrně mírný trest pro sudetské Němce.
  A pokud jde o ty represe vůči krymským Tatarům ve 20. a 30. letech, tak za ty nenesl odpovědnost Stalin, ani ruský národ, ale Židé! Dnes se zamlčuje fakt, že skutečnou moc v SSSR do konce třicátých let neměl Stalin, ale Židé!!!!!!!
  A stejně tak i do konce třicátých let represe nebyli organizovány Stalinem, ale ve skutečnosti Židy, co tvořili dlouhou dobu do stalinských čistek kolem 75% sovětských komisařů! A více než 80% bolševického aparátu do doby, než Stalin zlikvidoval vliv Židů v SSSR (minimálně na mnoha vysokých místech), tvořili Židé! O NKVD ovládané Židy nemluvě.
  Stalin naopak zlikvidoval vliv Židů v SSSR a zachránil ruský národ a ostatní neruské národy před totální fyzickou a kulturní likvidací organizovanou mezinárodním židovstvem prostřednictvím židovského bolševického vedení v SSSR!
  O těchto věcech se vůbec dnes nemluví!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. spise se nesmi o nich mluvit, ale jeste se porad pise, staci vygooglovat Kagan a jeho bek.

   Smazat
 11. Otázka pro přemýšlivé. Co se s stalo s Japonci v USA po útoku na Pearl Harbour? Nápověda... Koncentračním táborům se také může říkat detenční....

  OdpovědětSmazat
 12. 9: 20
  Je-li tomu tak? To potom vše mění. Morave

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.