Reklama

.

.

pondělí 30. května 2016

Kyjev bude mít ulice válečných zločinců


bandera v nazi uniformě
29.5.2016  Vaše věc
Předseda ukrajinského Ústavu národní paměti Volodymyr Vjatrovyč napsal na Facebooku, že přejmenování kyjevských ulic jménem ukrajinských nacionalistů je „významným vítězstvím“. Své ulice by se tak měli dočkat i zločinci jako je Stepan Bandera a Roman Šuchevyč.
„Blahopřeji Kyjevanům k významnému vítězství! Skončila veřejná diskuse o významných přejmenováních. V hlavním městě nezávislé Ukrajiny se objeví ulice pojmenované na počest těch, díky nimž se nezávislost stala skutečností,“ napsal Vjatrovyč. Zpráva kyjevské správy uvádí, že jménem Bandery bude přejmenována Moskevská třída a podle Šuchevyče bude pojmenována Vatutinova třída.

Připomeňme, že S. Bandera již před válkou nesl zodpovědnost za teroristické činy, mimo jiné v roce 1934 za vražedný atentát na ministra vnitra Polska Bronislawa Pierackého. Odsouzen byl k trestu mrti, ten mu byl zmírněn na doživotí, později byl propuštěn. Po válce žil Bandera pod jménem Stephen Popiel v Mnichově, kde byl také v říjnu 1959 zabit sovětským agentem. Je jistě zajímavé, že neobdržel vstupní vízum do USA. Podle tehdejšího amerického velvyslance v Německu vzhledem k teroristické minulosti. Zabit byl v roce 1959 v Mnichově.

Předválečnou teroristickou minulost má i Roman Šuchevyč. V roce 1926 společně s jiným ukrajinským nacionalistou ve svých devatenácti letech zavraždil Stanisława Sobińského, vrchního školního inspektora ve Lvově. Šuchevyč byl spoluvelitelem praporu Nachtigal, který byl vytvořen německým Abwehrem. Jeho lidé se v roce 1941 ve Lvově podíleli na vyvraždění asi 4,5 tisíce místních Židů, přičemž svědectví hovoří o jejich bestiálním chování. Později působil v hodnosti kapitána ve zvláštní policejní jednotce, která byla nasazována proti partyzánům. Dopustila se ovšem zločinů i proti civilnímu obyvatelstvu na Volyni nebo území Běloruska.

Šuchevyč se zastřelil v roce 1950 poblíž Lvova poté, co byl obklíčen bezpečnostními orgány. Bandera i Šuchevyč byli v minulosti prohlášeni za Hrdiny Ukrajiny tehdejším prezidentem Viktorem Juščenkem. Příslušné dekrety však soud později na základě iniciativy Viktora Janukovyče zrušil. V květnu roku 2015 podepsal Porošenko zákon poskytující organizacím OUN-UPA (Organizace ukrajinských nacionalistů-Ukrajinská povstalecká armáda) status „bojovníků za nezávislost" Ukrajiny.

Na snímku Stephan Bandera (uprostřed).

26 komentářů :

 1. Vzory Kchárla a Štetináče.

  OdpovědětVymazat
 2. Ty pitomci od Lahváče Veškrny by měli vyndat palici z ussacký prdele a začít myslet alespoň jednou buňkou jejich vychlastanýho bezmozku!!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Pokud třeba muslimové pojmenují ulice svých měst po Alláhovi a proroku Mohamedovi,můžete si myslet,že to není správné,ale mají právo na svůj vlastní názor. Až dospějí k pravému poznání,budou myslet a mluvit jako vy,směji se.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co to je za kydy pro popeláře?? To bysme taky měli čekat až se "k pravýmu poznání" dopracuje Adolf Hitler, né??
   Jenže takovým čekáním na "pravý poznání" i u slimáků by vedlo jen k tomu, že my budem pod drnem a oni "budou poznávat".
   Nutný je nakopat je do držky dokud je čas!!!

   Vymazat
  2. 10:34. Tak proč to neuděláte? Ale to je právě ten stav války,kterému se moudrý většinou snaží vyhnout a předejít. proto existují tzv lidská práva a jejich výklad si především Rusko přeje jiný a dokonce i tvrdí,že jiný je a v rozporu s pojímáním lidských práv,potažmo mezinárodního práva celým ostatním světem. Podle Vašeho "receptu" by tady bylo namístě napadnout válečně Rusko,protože čekat by nebylo správné a trvalo by to příliš dlouho. Základem vyřešení věci je ale vždy vývoj podporovaný a umožňovaný chápáním,kterému pomáhá a velmi,například diskuse,kterou díky tomuto serveru máme možnost vést k věci. Díky.

   Vymazat
  3. Pozor na to, pozoooor, 10:41-ičko! Tedy na tu na tzv. ideologii humanrightismus, stvořenou zednáři! Je to lživá ideologie, protože ve skutečnosti se každý člověk rodí jako nepopsaný list, nesoucí krapet talentu svých rodičů a krapet povahy svého národa či rasy. Ale to vše se dá zlomit a to směrem k Dobu i ke Zlu, záleží na pevnosti kořenů každého jedince na světě. Člověk nezískává žádná práva svým narozením automaticky, jak hlásají tito zločinci, ale všechna práva si musí teprve získávat postupem času a to nikoliv slovy, nýbrž při plnění svých povinností, které práva předcházejí. Člověk aby měl právo se tak titulovat, a nebyl jen tupým zvířetem jako Mauglí odkojený vlky v džungli a nemající krom fyziognomie nic společného s lidskou bytostí, musí se mnoho učit a neustále pracovat na svém polidštění. Poslouchat starší a moudré, brát si příklady z uznávaných členů své rodiny, obce a národa, aby se stal platným členem těchto pospolitostí a teprve skrze ně i lidstva jako celku! S rozvojem své osobnosti získává práva odpovídající jeho zásluhám: právo poučovat mladší, vyžadovat úctu všech členů společenství, mít právo velet či se podílet na moci a rozhodování spolu se stejně moudrými a zasloužilými členy rodiny, obce, národa.
   Když se zednáři, židovští odpadlíci pokoušeli prosadit v takovém pevném řádu světa, nemohli nikdy uspět. Proto zacílili veškeré své úsilí na zničení společnosti, její atomizaci a současně na degeneraci každého jednoho člena hostitelského národa. Proto začali hlásat ideologie konzumismu a pseudosvobody. Co ona říká? V principu toto: jediný svobodný je ten svět, ve kterém vítězí ti “schopnější” bez ohledu na zásluhy. Oni přichází s tím, že každý jedinec má práva hned po narození a tudíž se nemusí nic přejímat, nikoho ctít, nic udělat pro společnost, ale jen myslet sám na sebe a dát průchod i těm nejzvrhlejším deviacím, které jsou masovou popkulturou bulváru a konzumu otevřeně propagovány. Má pouze povinnost se naučit obecné technické vzdělanosti, aby se mohl stát kvalifikovaným otrokem ve výrobním procesu a pokud se nějakou náhodou dostane mezi vyvolené, tak aby se uměl pohybovat mezi podobnými šíbry, jaké i z něho tato zvrhlá a zdegenerovaná společnost udělá v průběhu procesu breainwashingu zvaného “vzdělávání”. Z toho pak plyne vše co se kolem děje za bezpráví a zlo, marné jsou pak vzdechy velkých mužů lidstva, že prý současná krize není finanční či ekonomická, ale mravní. I oni totiž měrou nemalou se na oné likvidaci této morálky podíleli a stále podílí, tudíž jejich nářky jsou zcela farizejské. Havlismus je pak nejvyšší forma tohoto farizejství. Jeho smysl je jediný: prázdnými floskulemi relativizovat v myslích lidí poznanou Pravdu, která se mu příčí a absolutizovat vsugerovanou Lež, která mu slouží.

   Vymazat
  4. 11:10. Vy už přece víte,že s Vámi nesouhlasím a to tak ,že odzákladu. Nechte mi,prosím,mou-naši svobodu,danou nám všem už narozením,kdy jsme se ještě neprojevili vědomě natolik,abychom ji snad i mohli narušit nebo nedejbože dokonce ztratit. Tvrdíte nelogické věci a nevím,kde jste je vzal,protože tomu,co říkáte,se asi i každý brání,minimálně tak,že podvědomě. Cítím velké ohrožení mé-naší svobody Vašimi slovy. Nesnažte se mně-nám vsugerovat nějaké okovy,které nám nasadí nějací Vaši "starší". To,že nás nějaká žena vyplivne,to má snad znamenat náš vděk a dokonce i ke společnosti? Sorry,nikdo se je o to neprosil,především ne ty děti. Tak je nechte "žít" a nedělejte si na ně neoprávněný vlastnický nárok,ony vám vrátí to,co jste do nich investovali,pokud to tak budou cítit,protože jste jim při tom mohli i ubližovat a nedivil bych se.

   Vymazat
  5. ...a promluvil Velebný pán v 11:34
   Myšpulín.

   Vymazat
  6. 11:46. To si vymyslel Nick Honolulu,aby mne naštval a snaží se o to trvale,hlupák. Asi si neuvědomuje,že to má dost zásadní význam a ubližuje a mate. Měl by se zamyslet,zda to není čistá lež,která odporuje pravidlům plodné diskuse.

   Vymazat
  7. 11:50 Skočils mi na Špek Velebníčku !
   honolulu je Mišpulín ( s měkkým l )
   UFOoun

   Vymazat
  8. 12:57. Honolulu nepoužívá háčky a čárky.

   Vymazat
  9. A to jsi ty - ten pánbyčkář, u vím, sorry:) Jj. máš pravdu už jsme to probírali. Ty věříš na Duši, se kterou se člověk narodí a která je nesmrtelná a jednou předstoupí před Pána, že? Jenže to je defétismus naočkovaný uměle naší rase, mající jediný cíl - zmást nás a zničit! Kým to víš - je výše zmíněno. Důvody též víš. Koukni na zdravé společnosti - jakou byla např. Sparta, kde starší měli právo rozhodnout, jestli dítě bude přínosem pro stát a tedy i rasu hned po jeho narození! To pak mohlo 300 hrdinů čelit asijské invazi 100 tisícový armádě! Tací muži měli na to grunt! KDnes systém nám vnucený nechává na živu kdejakýho trotla škodlivýho či minimálně neprospívajícího celku a podle toho to taky vypadá. Čmoudi nás převálcujou a na kecy o "právech jedince od jeho narození" se Tě ani jiných magorů zblblých nákazou humanrajtismu a xenofilie ptát nebudou. Protože jak napsal jeden bystrý myslitel, "dějiny mohou mít pouze národy brutální vůle!"

   Vymazat
 4. Ukrajina je jedna velká tragikomedie. Chazarská vláda oslavuje vrahy Židů a Poláků, jejichž potomci naletěli na ten chazarský Majdan a kterým až konečně dojde, že byli jenom užiteční idioti zase spustí pogromy, tak jako už tolikrát v historii. Ta země se snad z toho bordelu už nikdy nevzpamatuje.

  OdpovědětVymazat
 5. No ona to "země" snad pořádně ani nikdy nebyla tak čemu se divíte. To je echt "země" asi jako Kosovo...

  OdpovědětVymazat
 6. A dalo se od fašistů na Ukrajině očekávat něco jiného? Dagmar

  OdpovědětVymazat
 7. Také mi přijde, že v Srbsku po vzoru Bandery rehabilitovaný Dragoljub "Draža" Mihajlović musel vědět o válečných zločinech členů svého generálního štábu, když během 2. světové války táhli za jeden provaz postupně s italskými fašisty (od r. 1941), německými nacisty a nakonec prováděli společné akce s ustašovci a wehrmachtem pod společným velením SS Одило_ГлобочникA. Aby to bylo srozumitelné i pro režiséry, kteří jsou zvyklí vidět svět v obrazech, stačí se podívat na vlajku četnického klerofašistického hnutí (umrlčí lebka se zkříženými hnáty)a znak Dobrovolnické antikomunistické milice, které se podílely na likvidaci jugoslávského povstání. Nápadně připomíná symboliku SS.

  https://sr.wikipedia.org/wiki/Динарска_дивизија
  https://sr.wikipedia.org/wiki/Добровољачка_антикомунистичка_милиција
  https://sr.wikipedia.org/wiki/Југословенска_војска_у_отаџбини
  https://sr.wikipedia.org/wiki/Книнска_операција_1944.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vrcholným hřebem bylo, když čtenářům Nové republiky dobře známý Vojislav Šešelj odletěl do USA, pod příslibem očištění posvátné srbské půdy od Židů, komunistů a ne-Srbů, převzít titul četnického vojvody z rukou kolaboranta a válečného zločince Momčilo Dujiće.
   https://sr.wikipedia.org/wiki/Момчило_Ђујић

   Vymazat
  2. Takže ona ta snaha přepisovat dějiny se netýká pouze Ukrajiny, ale i dnešního Srbska, Chorvatska a České republiky (církevní zlodějina a omluvy henleinovcům). http://blisty.cz/art/77424.html
   http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_zprava/vatikan-otevrel-cestu-ke-svatoreceni-kontroverzniho-kardinala-stepinace--1314842

   Vymazat
  3. Mě se libili. Já je měl rád! Kdysi se spolužákem jsme se nudili, nebyli prašule na putyku, tak jsme zajeli do kina Sofie (už dávno a dávno zrušený, i budouva zbouraná) na film Pád Itálie od Lordana Zafranovič. No to byla mrda! A nelepší scénka z celýho filmu je, jak srbští četnici potkaj kočár řízenej Rusem - černosotněncem. Spolu s ním je na voze i Čerkes a maďarskej horthyovec. Tak přisednou a hend si padnou do noty. A na cestě přiberou malýho kluka - mísntího pasáka koz a syna partyzána. Krapet ho vyzpovídaj, jestli ovládá "otčenáš" a pak mu četnik podřízne krk a hodí ho na cestu se vzkazem, ať pozdravuje partyzány. A ruský kozák - černosotněnec kontruje: "Ja ljubljúúúú kamunýýýýsty! No mjoooortvyje!" A všichni se jak na povel začnou bouřlivě smát. Pak jsme si na to ve škole často hráli:))))

   Vymazat
 8. Ještě nedávno se tyto informace pokoušel zdejší cenzor utajit a mazáním příspěvků přepsat historii. Ve stylu, když nejsem schopen vyvrátit argumenty protivníka a bez ztráty cti popřít historické události, tak je vymažu z paměti národa. Asi kvůli tomu, že Nová republika je čtenáři mylně vnímána jako levicová iniciativa, zatímco její místopředseda a agresivní sekta přátel Srbů tíhne ke klerofašistickému hnutí četniků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Popros někoho od Lahváče o příspěvek na mozek!!!!!

   Vymazat
  2. Přitlač, sbírám vulgarity Dvořákovo Pretoriánské gardy, aby veřejnost věděla jaké je to Žít Novou republiku.

   Vymazat
 9. Češi to znají také.Stalinova,Leninova a spol zločinci,že i Hitler byl anděl,jenže tady je rudocha web,takže si můžete prdět do noty a mazat co se nehodí

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 19:34 No to je ale blábol
   V.J.Horák

   Vymazat
  2. Ne, má pravdu! Pan Alexej Širopajev to potvrzuje -https://www.protiprudu.org/vazenie-naroda-usvit-rusi-operacia-barbarossa-cast-7/

   Vymazat
 10. A už přejmenovali Majdan na Hitlerplatz?

  OdpovědětVymazat