Reklama

.

.

pátek 27. května 2016

Kyjev je opět zkompromitován: experti OSN obvinili SBU ze zatajování mučení


27. 5. 2016 zdroj
Delegace podvýboru OSN pro zabránění mučení pozastavila svou návštěvu na Ukrajině, protože Kyjev porušuje své povinnosti. 25. května to oznámil vedoucí delegace Malcolm Evans, jehož cituje tiskové středisko OSN, uvádí dopisovatel IA Regnum.

Podle Evanse delegaci nebyl umožněn vstup na místa, kde podle jejího podezření mohou pracovníci Bezpečnostní služby Ukrajiny nezákonně držet lidi.

"Toto odepření přístupu je porušením závazků Ukrajiny jako členského státu Opčního protokolu k Úmluvě proti mučení. Z tohoto důvodu jsme nemohli navštívit některá z míst, v souvislosti s nimiž jsme slyšeli četná a závažná obvinění ze zadržování osob a možného mučení nebo brutálního zacházení," uvedl vedoucí skupiny.

Delegace uvedla, že návštěvu, která byla zahájena 19. května a měla být ukončena 26. května, bylo rozhodnuto přerušit, jelikož "byla zkompromitována do takové míry, že nemůže pokračovat". Je zdůrazněno, že experti se chystali zhodnotit podmínky držení vězňů v ukrajinských věznicích a vyšetřovacích vazbách, a také záruky jejich ochrany proti mučení a surovému zacházení, a prezentovat získané údaje ve zprávě. Experti OSN prohlásili, že Ukrajina musí plnit své závazky podle Opčního protokolu, který ratifikovala v roce 2006. Vyjádřili naději na konstruktivní dialog s ukrajinskou vládou o obnovení návštěvy v blízké budoucnosti.

Ukrajinská vláda a SBU prohlášení expertů OSN dosud komentovaly.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

21 komentářů :

 1. A co kdo může od těch banderovskejch vypatlanejch fašistických zrůd čekat?!!!!!

  OdpovědětVymazat
 2. ukronacistická svoloč v čele s odporným babochlapem Savčenkem - bezpohlavním to tvorem...

  OdpovědětVymazat
 3. To jsou zase žvásty! Kdy to skončí? Celej svět ví, jak hovadsky v Oděse upálili zaživa tolik lidí, a nikdo se toho neujal, aby se to vyšetřilo a potrestali se viníci. A tady se kdosi dožaduje vstupu do míst, kde by "mohlo docházet k mučení?" Kdy skončí všechny ty mediální šaškárny? Kyjev je zkompromitován a zdiskreditován už dávno, z mosta do prosta odstoupil a odbouchl se Jaceňuk - a zase nic, zase ticho po pěšině. Mediální žvásty musí vykrmovat reklamu, reklama živí media, špinavé peníze se v reklamách vyperou, a těžký prachy se točí... a točí ... a točí. O nic víc nešlo a nejde. A o nějaký lidi? Už vůbec ne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:44 naprostý souhlas!!

   Vymazat
  2. no museli sa dozvedieť niečo hrozné, keď aj pritakávači z OSN si dovolili niečo povedať voči USA chránencovi ukRuine

   Vymazat
  3. Je někdo schopnej m tu na té mapě ukázat, kde má ležet ta údajná "Ukrajina"? - https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/cb/Evropayskye_gubernii_Rossii_1910.png

   Vymazat
 4. No, skončí to brzo. Savice chce bejt prezidentem, jak to dostane, tak tu máme válku s Ruskem. Rusko dělá co může, aby se válce vyhnulo, ale naše jelity jedou už nějakej ten jár tvrdě válečnou propagandu - jinak se Západ svých dluhů než válkou nemůže zbavit, tak vyhlídky nic moc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsme nejspíš totálně vypatlaná generace, která k životu potřebuje převraty a války. V tom se doslova rochníme. Vy to s tou krávou myslíte opravdu vážně? Vy si taky dáte nabulíkovat cokoliv. Mediální šmejdi cosi napíšou, a lidi tomu věřej. Jako tý šílený zvěsti, že v KLDR nechali ministra roztrhat psy - za ten sprostý žvást se nikdo občanům ani neomluvil. A proč taky? Mají občany za dutoleby, a to také jsme. Potřebujou nafučený články, aby rozpoutaly diskuzi, což je živí. Počet diskuzí.Jen se podívejte, jak jsou diskuzní příspěvky často debilní, sprosté, urážlivé, a klidně by šlo neotevírat diskuzní fórum a hotovo. Lidi by si jen články přečetli a konec. Proč to žádný server neudělá? Proč přehlížejí i neskutečně sprosté a oplzlé nadávky prezidentovi? To tady nikdy nesmělo být! Kde je nějaký respekt? Kdo se může divit narůstajícímu extrémizmu, vraždám a podvodům, když media umožňují nadávat veřejně hlavě státu? Ani nadávky dalším členům vlády by se neměly umožnit - jak můžou potom vyžadovat od lidí nějakou kázeň? A co ti mladí - když vidí, jak staří důchodci sprostě nadávají - kde mají vzít příklad ke slušnému chování? Vždyť aby se styděli za starou avantgardu sprosťáků a tupců.Tak ještě jednou - proč jsou diskuze povoleny? Proč - protože by ty články nikdo nečetl. A jsme u toho - lidi by nezajímalo vůbec, co se děje, lidi jen potřebujou nadávat, sprostě urážet, psát svoje sračky a ptákoviny - to potřebujou! Ne zprávy. A proč se diskuze nezruší? Protože je všechny servery potřebujou kvůli penězům z reklam, proto také píšou svoje články s nasrávacími tematy a nasrávacím způsobem. Svačenková a prezident? Vždyť je to k smíchu. Jen hloupý bulvární článek - nic víc. Takových článků, co který šašek kde prohlásil, by mohla být fůra. Třeba - co denně prohlašuje ve vězení Breivik - taky by to bylo zajímavý -ne?

   Vymazat
  2. Savčenková chce být prezidentem, to řekla ona sama. Tak proč by to nějaký pisálek měl tajit.
   Já bych si to vlastně přál, aby se prezidentem stala. Aby ti naši evropští idioti viděli, s kým lezou do postele. Oni to samozřejmě vědí, to se jen tak tváří nevinně, ale velmi bych se byvil, kdybych mohl vidět, jak se musejí s tou vulgární štětkou bavit a hledat kulantní formu ke komunikaci.
   PB

   Vymazat
  3. Přání zůstane v oblasti myšlenky, protože Savčenková nemusí přežít svoji volební kampaň. Zlikvidují jí bratři z Azova sami. Akorát se to svede na Putina, aby se zase rozčeřila hladina protiruské propagandy. Viz Němcov.
   Sims.

   Vymazat
  4. Co se Savčenkové týká; a zvláště toho boje za její osvobození, nenapadá mě v této věci nic přiléhavějšího než jakýsi kratičký komentář z Ruska: "Bojte se svých přání, mohla by se vyplnit!"

   Vymazat
  5. Savčenková..Porošenko.. Jacehňup..Plynová Julinka... Turčynov.. Kolomojskyj - vari vidíte medzi nimi nejaký rozdiel? Všetko je to rovnaká primitívna sadistická ukričaná zakomplexovaná zberba. Akurát ešte Nadenka nemá pravdepodobne nič nakradnuté, ale to stihne, nejakú trafiku jej dajú.

   Vymazat
 5. Tyhle fašistické majdanisty ani snad více zkompromitovat nejde.

  OdpovědětVymazat
 6. Víte, on je dnes trochu problém, čemu věřit a čemu ne. Díkybohu jsou ti naši propagandisté dokonalým produktem západní kvality vzdělávání a tak je ta jejich propaganda úplně blbá a kontrapropaganda ještě horší. S tou Savicí - netvrdím, že prezidentkou bude, ale měla prohlásit, že když si to lid bude přát, tak to vezme. Ukrajina je projekt, který překonává Orwella, tam je možné všechno. Nějaká anglická guma napsala knihu o tom, jak Rusko napadne v roce 2017 pobaltské státy a bude válka. Byl to nějaký funkcionář z NATO, tady je prostě pod vedením takovýhle nevolených vypatlaných gumblbů vše možné. Že se najdou Ukři, kteří by Savici chtěli za prezidentku a že jich bude dost, o tom nepochybuji, o tom, že by to vzala, o tom také nepochybuji. O tom, že prostí slušní Ukrajinci do toho nebudou moci mluvit také nepochybuji. V Nato nevolení kreténi, v EU rozhodují nevolení kreténi a Merkelová - tady prostě nemůže v klidu zůstat ani zarytý optimista a jen opravdu řádný Šorošťák může tvrdit, že žijeme v demokracii. Hanba nám a pár facek od našich potomků. Budou-li nějací.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikdo nemůže chtít tu profláknutou krávu za prezidentku, má strašnou pověst, a ve vězení se chovala jako kráva. Jo - kdyby se byla chovala jinak, a nežvanila ty sračky co žvanila, když jí ještě ani ve snu nenapadlo že jí Putin vymění za ty dva lidi, kteří mají pro něj mnohem větší cenu než jedna blbá kráva zavřená ve vězení.... Měla se chovat důstojně, jako ta blbka disidentka z Taj-wanu nebo odkud, taky jí pořád ukazovali jak trpí a jak udatně bojuje proti zlořádům a bla bla blaf. No - a dotáhla to z ovce až do parlamentu. Ale ta blbá důra Savčenková? Dyť je to pologramotný, asi to umí jen řídit letadlo, střílet, nebo házet bomby, ale nějaká kvalifikace vyšší než z pomocné školy? A s mediální žumpou já nemám problémy. Nevěřím ničemu. Jedny články si platí a financuje jedna lumpenčást zbohatlíků a politiků, a druhé - protičlánky - si platí zas jiná smečka zbohatlíků a politiků, všechno to krmí reklama a všechno dohromady je to špína. Takových článků -jaké budete chtít - napíšu během hodiny deset s jedním prstem v zadku. Stačí říci tema, za kolik a proti komu to má být, a píšu. Nejen ČR - ale polovina světa - ta vyspělá - je politický, společenský a mediální hampejz. Zlaté poměry někde na ostrovech nebo v nevyspělé části světa. Klidní lidé, nevystrašení, žádné násilí, žádní uřvaní blbci v kuklách... život s přírodou, hudba, zpěv, tanec.... my můžeme jen čumět, že jsme si nechali takhle zasrat život kvůli smradlavým prachům a majetkům.

   Vymazat
  2. Dobrá škola. https://cs.wikipedia.org/wiki/Sov%C4%9Btsk%C3%A9_v%C3%A1le%C4%8Dn%C3%A9_zlo%C4%8Diny

   Vymazat
  3. 19:14 - On to není zas až takový nesmysl, to napadení Pobaltí ze strany Ruska. Když tam NATO bude pořád navyšovat stavy vojsk, a Rusko pořád vyrovnávat, tak dřív či později musí nastat okamžik, kdy Rusko už dál zvyšovat nebude moci, protože tolik obyvatel jako NATO prostě nemá. Pak ale bude muset zaútočit, protože válka bude nevyhnutelná. No a ty síly rychlého nasazení v Pobaltí bude muset rozmetat taky.
   Přeju dobrou noc.
   PB

   Vymazat
 7. Se divím, že ukrajinští fašouni ty experty OSN nepobili a neprohlásili, že to byl Putin, což by česká média okamžitě nadšeně papouškovala.

  OdpovědětVymazat
 8. Tohle zřejmě nebude pravda, protože by jinak demokratické státy EU protestovaly, včetně Bohuše Sobotky a nepodporovaly by ukrajinský demokratický režim. Přeci nám nechcete namluvit, že EU vedou sluhové fašistů a snaží se dluhy a lhaním zdecimovat evropské státy, protože to by Evropu vedli skuteční rasisté. Vztříc světlým zítřkům, jistotám, prosperitě a dluhům, co se nemusejí splácet za růst HDP a demokracii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podívejte se na komentáře vedoucích představitelů EU k propuštění Savčenkové a připravte si před sebe kybl pro jistotu, já jsem se málem poblil.

   Vymazat
 9. Ze všeho nejstrašnější na tom je to, že působení této mise podvýboru organizace OSN má zakrýt to, co se na Ukrajině děje. Pokud čtete pozorně, zjistíte, že podvýbor měl navštívit a monitorovat vězně v oficiálních ukrajinských vězeních a vazebních prostorech. Jaksi nedopovězeno zůstává, že bataliony národní gardy, jejich počínání v oblastech ATO si jaksi nikdo nevšímá, takže potom dochází k tomu, že činnost takových "strojů na mučení" jako byl batalion Šachtjorsk nebo Tornado přetrvává celé měsíce, či roky.

  OdpovědětVymazat