Reklama

.

.

úterý 31. května 2016

Lavrov: Rusko neopustí obyvatele Donbasu!

31.5. 2016   První zprávy 
Rusko neponechává jihovýchod Ukrajiny, a silně ho podporuje, prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. „Za prvé, neponecháváme jihovýchod Ukrajiny bez pomoci, nezapomínáme na velmi aktivní podporu, a to nejen politicky: je to humanitární pomoc, jakož i řešení současných ekonomických problémů, regionálních problémů života (obyvatel), včetně problémů, které se zavázala řešit Británie a Francie a Německo (vyzvaly k urovnat problému bankovních operací a nebyly schopny to udělat) .. a my jsme řešili tyto problémy a budeme to dělat,“ řekl Lavrov v rozhovoru na internetové stránce kp.ru.
Lavrov: Západní sankce nedonutí Rusko se ohnout!

Ministr zahraničí rovněž prohlásil, že snaha ukrajinské vlády na umístění mezinárodních policejních sil na Donbasu není obsahem minských dohod a že orgány oblasti na to nepřistoupí: „To neodpovídá dohodě z Minsk. Na to Donbas nikdy nepřistoupí, a s Donbasem je nutné, v souladu s minskými dohodami, koordinovat všechny kroky k řešení, a to bez výjimky,“ zdůraznil Lavrov.

V současnosti ruské statistiky podle agentury RIA Novosti uvádějí, že kvůli krvavému konfliktu přišlo od dubna roku 2014 o život 9 187 lidí a 21 085 jich bylo zraněno. Dále se 1 750 000 lidí stalo vnitřními běženci na Ukrajině, a jeden milion uprchlíků je na území Ruska.

Během konfliktu bylo jen v Doněcku zničeno nebo poškozeno 10.346 budov, z toho 5.720 obytných domů, 67 nemocnic a zdravotnických zařízení, 411 škol a mateřských školek a 50 vyšších školských zařízení. V sousedním Luhansku bylo zničeno nebo poškozeno 18.300 obytných domů a 519 domů sociálních a školských institucí.
Jiří Kouda, První zprávy

41 komentářů :

 1. A to asi dobře, že? A kde je pepek? Že by zaspal?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. na pepka dosly prachy z neziskovek, setrej na neco vetsiho

   Vymazat
 2. Tohle jasná snaha,ochránit Rusky mluvící menšinu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufejme. Ono nejde jen o rusky mluvící menšinu jako takovou, ale o právo. A to by sna mohlo zvítězit, ne?

   Vymazat
  2. Tož se ukázalo, že místní Pepek Vyskoč je lobotomovaný předseda plzeňské TOP09 Klerofašisté a nadstandarní (Starostové a nezávislí), jakýsi Ondřej Ženíšek. Sympatizanté a členové strany islámského a pravicového klerofašismu TOP09 Klerofašisté a nadstandardní (Starostové a nezávislí) jsou retardovaní, nic vysloveného nepochází z jejich hlavy, vše co papouškují vymýšlí gay-tank pornoherec Janda spolu s Schapirem. Kolaboranté Škardo a Ženíšku, nic si z toho nedělejte, stejně jako jste americkými análními alpinisty a knížecími pohuňky, tak je nacistický předvoj majdanský Karel Schwarzenberg loutkou Bilderbergu.
   Viz. jejich lživá floskule "když USA poslaly do cizí země armádu, nikdy tam nezůstala natrvalo a nikdy netvrdily, že to (území) patří jim." http://www.novarepublika.cz/2016/05/predseda-plzenske-top09-mluvi-o.html
   Děkuji Aeronetu za tento vynikající článek, který v plné nahotě obnažil chování Mabus Obamaus nacistické 4. Říše civilisty vraždící organizace EU/NATO.

   Vymazat
  3. Na Ukrajině je vidět prohnilost a nechopnost či spíše patolízalství OSN vuci USA . Na Ukrajině měly bejt dávno volby v krizových oblastech včetně Zakarpatska a byl by klid. Ukrajina je umělý slepenec. Kozáci, Poláci, Moldavané, Madaři, Čechové (Volyň) Rusi. Ale to se jaksi světovládnejm choutkám mocipánů nehodí. Tak se bude vraždit a zabíjet ve jménu jakési světové ideologie i dále. Nic novýho.

   Vymazat
 3. Pepek je jako prd v elektrice. Nikdo nevi kdo to je. NAVRHUJI ho identifikovat.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já nevím jak ještě lépe identifikovat totální hovádko, které to dělá částečně pro peníze (možná jen za slib budoucí politcké karéry) anebo jen z hlouposti a chuti se hádata urážet druhé. Může to být kdokoliv, soused, který si uvolňuje své nemocné ego atd. Ale o to asi nejde. On se prozradí časem sám. Stačí jej trošku navzetkat a dostat do správné nálady.

   Vymazat
  2. Asi sa treba zmierit s tym,ze niektori ludia nepochopia,alebo si nedokazu zistit,ako sa veci maju.Presne,ako ten chlap pri rozhovore s priatelom o rodine.Moja najstarsia dcera ma kadernicky salon,a ma 3 zamestnancov.Dari sa jej.Druha dcera ma cukraren,s 2 zamestnancami.Tiez sa jej dari.Tretia dcera je v Berline.Robi prostitutku.Neviem sice,co je to za praca,ale asi jej idu obchody ohromne,lebo jej moja zena chodi 2x do tyzdna vypomahat......K teme.Svajcari posielaju humanitnu pomoc obyvatelstvu do Donbasu.vela o tom nepisu,dufajme,ze sa dostane pomoc na spravnu adresu.M

   Vymazat
 4. Pan Lavrov má můj obdiv, už od dob SSSR mají Rusové na pozici ministra zahraničí silné a vzdělané osobnosti. Jednalo se o záměr civilisty vraždící organizace EU/NATO pod americkým velením, ostřelováním zastrašit civilní obyvatelstvo, proto většina cílů a v takovém počtu jsou sídliště, dětské školky, školy a civilní obyvatelstvo. Ostatně americká loutka Porošenko se k válečnému zločinu doznal na kameru při návštěvě Ukrajinou okupovaných území Novoruska, kdy uprchlíkům řekl, že v tom Ukropové budou pokračovat dokud místní nevyženou své obránce. Takto se chovají nacisté. Ukro-američtí nacisté.

  OdpovědětVymazat
 5. Rusaci proste ukradli sousedni zemi prumyslovou oblast. A cesti nacisti a komunisti jim tleskaji.
  Jste hovada soudruzi. Jste vlastizradna hovada.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. anonym 1909 Jakou oblast vzdyt tam ziji minimalne tisic let Ty neber soudruhy do huby ty hovado

   Vymazat
  2. Plky, hranice ukrajinského národního státu jsou Sič a Kozácký hetmanát, v novodobé historii pak Ukrajinská lidová republika. Sporné území ZULR (od Polska) a Podkarpatskou Rus (z ČSR) mají pouze díky Stalinovi. Vše ostatní jsou odjakživa ruské gubernie, po pádu carského impéria Doněcko-krivorožská a Oděská sovětská republika. Krym je, byl a vždy bude ruský. Jste 19:09 pětkař, nedouk a záškolák.

   Vymazat
  3. To je ale úvaha hodná génia. Jak, my soudruzi, můžeme být vlastizrádná hovada, když to nemá s naší vlastí nic společného? Nebo jste tak hloupý? Zkuste si cvičit mozek, pokud jej máte. Prý to pomáhá. Ale azse tak moc asi ne. Jak se říká, myšlenka marně hledala mozek. Hezký večer soudruhu...

   Vymazat
  4. On je to takový nevděk, kdy především kleronáckové - na Ukrajině banderovci a během existence Slovenského štábu ľuďáci šíří nacionalistickou lež, jak se jim ubližovalo. Přitom nebýt českých učitelů na Slovensku a Rusů na Ukrajině, tak by žádnou spisovnou řeč neměli a asimilovali či jako národ vůbec nevznikli. Když si prohlédnete odkaz, tak zjistíte, proč většina lidí na Ukrajině používá ruštinu, neb jsou to pro úřady a školní výchovou nuceně předělaní Rusové. https://cs.wikipedia.org/wiki/Ukrajinizace

   Vymazat
  5. 19:09 Když už toho tolik víš, měl by jsi se bát, že si tě zjistíme. Ty nás neznáš, ale až nás poznáš donutíme tě k pláči.

   Vymazat
 6. Ukro-američtí nacisté. Marné hledám ve slovníku co to je.Jenom kreten může napsat,že US vojáci jsou fašisti.US armáda osvobodila půl světa ve WWII,jenže to se na NR nehodí psát,že.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemocnice, porodnice, dětské školky, školy a sídliště ostřelují pouze ukro-američtí nacisté. Čemu nerozumíš na heslu Smrt fašismu, svobodu lidu!

   Vymazat
  2. Koho ty tvoji ksindlové z ussa osvobodili?????Je zajímavý,že tak kam strčili negerský držky tam je lidi nenávidí dodnes,Neználku z pangejtu!!!

   Vymazat
  3. Ukrajinci vždy bojovali za nezávislost vyhlazováním ostatních národů (Židů, Poláků, Rusů, Čechů, Rumunů, Maďarů a Rusínů, atd.) už od dob Chmelnického, za Petljury, Bandery až po Turčinova a Porošenka.

   Vymazat
  4. Je to s vámi horší a horší. Nacista není to samé co fašista. Pokud jde o mne, tak je mi jedno, jak je nazvu. A mám strach aby náhodou také nechtěli osvobodit také nás. To bychom nemuseli přežít ani jako otroci, ale to asi budte znát dobře, co to je otročit na cizí pány, že?

   Vymazat
  5. Nebejt operace Bagration,tak jsou ty ussacky kreténi zakopaný v Ardenách,mozkomore!!!!!

   Vymazat
  6. Vohňupe operace Bagration by těžko byla bez pomoci USA(najdi na webu pomoc USA SSSR ve WWII,jídlo,zbraně,nákladní auta a pod.)Že USA měli s Japoncema karneval,tak to jsi ve škole asi marodil,Cukrouši,co?

   Vymazat
  7. Pomáhali jim jedině při obklíčení Stalingradu a to ještě mizerně ty Onanovo řiťopichu!

   Vymazat
  8. Pro idiota 21:07 - Sověti všechen ten materiál k o u p i l i a museli zaplatit mastný úvěr!!! Tak o jaké pomoci mluvíš? Pro Ameriku byla 2. sv.válka především kšeft, to jen pražská lumpenkavárna z toho dělá jakési zásluhy.

   Vymazat
 7. 19:25 BLBE najdi si jak Stalin čachroval s Ukrajinou a kolik lidí bylo přesídleno,jenže to nehledej na NR,mamrde tupej

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prdlačky, hranice ukrajinského národního státu jsou Sič a Kozácký hetmanát, v novodobé historii pak Ukrajinská lidová republika. Sporné území ZULR (od Polska) a Podkarpatskou Rus (z ČSR) mají pouze díky Stalinovi. Vše ostatní jsou odjakživa ruské gubernie, po pádu carského impéria Doněcko-krivorožská a Oděská sovětská republika. Krym je, byl a vždy bude ruský. Jste 19:09 pětkař, nedouk a záškolák.

   Vymazat
  2. Jinak by se slušelo říct, že v době Záporožské Siče a Kozáckého hetmanátu nikdo nehovoří o Ukrajincích (jako národ ještě neexistovali), ale o ruských bohatýrech, což znamená jediné, že kozáci psali a hovořili rusky a ukrajinština mohla být nanejvýše nějaké místní nářečí. Naproti tomu Новороссия je historické území carského Ruska, takže Novorusko může odvozovat svou státnost už od dob Kateřiny II. Veliké, která založila města jako Sevastopol, Cherson a Oděsa. Nebýt nucené ukrajinizace, tak by demografická skladba obyvatelstva byla také jiná a stejně tam (JZ) pořád 80% obyvatel hovoří rusky.

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Nové_Rusko_(historické_území)
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Ruské_impérium
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Ukrajinizace

   Vymazat
  3. Jako my sudeťáky. Stalin ze stejných důvodů.

   Vymazat
  4. Tataři kolaborovali s Hitlerem, stejhně jako Čečenci. Tak museli jít. Co je na tom divného. I všichni vlastizrádní trollové a televizní redaktoři jednoho dne budou muset jít. To je pravá tvář Spravedlnosti.

   Vymazat
 8. Česko by mělo žádat všechno ůzemí,o které přišlo od dob Karla IV a nebo aspoň od roku 1918.Podle logiky na NRstupid by Slovencko mělo patřit Maďarům a sudety Němcům,když nebude navrácení,tak anexe a válčit.Holenku,Rusko se toho nebojí a 9tisíc zmařených životů,tak to není až zas tolik.Mírotvorci třestese

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvoje narození bylo maxi stupido omylo historickej!

   Vymazat
  2. Ty bejt blbej, viď? Citace se Švejka.

   Vymazat
  3. Nevím sice, kdy přesně agentura 20:46ce při výmývání mozku odstranila kognitivní funkce, ale podle toho co Pepek Vyskoč popisuje by zřejmě přivítal další tisíciletou říši s vyhlazením nejenom Čechů, ale i nejpočetnějších Slovanů (Rusů). V roce 1929 Němci slavili tisícileté výročí genocidy Slovanů, uloupení slovanské půdy a likvidace slovanského osídlení, které sahalo od Baltu až k Jaderskému moři. Pobaltí, Polabí, střední tok Dunaje, Bavorsko, Rakousko to vše kdysi obývali Slované. Nemáme nárok už ani na to lidové hlasování o zachování státní suverenity (proti církevní zlodějině a invazi muslimské armády).

   Vymazat
  4. Podle toho, jak neovládá češtinu usuzuji, že Pepa Vyskoč není Čech, ale vygumovaná ukrajinská palice. Což mu ovšem pranic nebrání, aby zamečel a vyskočil.

   Vymazat
  5. Taky jsem se pozastavil nad jeho gramatikou toho inteligenta 20:46, to fakt zaměstnává Chovanec na protiruskou propagandu takový materiál? To byl zřejmě při jeho početí pořádný mejdan, že by "MDŽ" a všichni na šrot? Jeho otec, největší straník a topič si vytáhnul pověstnou sirku a toto se narodilo, dement.

   Vymazat
 9. Taky jste sledoval Haló, haló? Ó jaký stupído omýlo....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo,správnej a pravdivej seriál o dnešních spojencích z NATO a EU:-))))

   Vymazat
  2. Ano, heil mussolini...8-)
   Tedy pro případné cenzory a udavače, to je ze seriálu Haló, haló a je to jen vtipná slovní hříčka, tedy její citace. Nejsem nahnědlý...

   Vymazat
 10. Až náa Bakala vypěrdolí , tak pujdeme stavět nový Donbas . Pokud bude nutné budeme zaň bojovat proti fašistum . No pasaran ! Marcel

  OdpovědětVymazat