Reklama

.

.

úterý 17. května 2016

Lavrov: Západ začíná chápat, kde "je zakopaný pes"


Vladislav Vorobjov
17. 5. 2016    zdroj
Západní politici začínají v poslední době chápat, že na nedostatečném pokroku při jednání o realizaci Minských dohod nenese vinu Moskva, ale Kyjev. V pondělí to při vystoupení na setkání s učiteli a studenty v Minsku prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.


Jak informuje agentura RIA Novosti, Sergej Lavrov poznamenal: "Bohužel, zde ne vše záleží na nás. Ale v poslední době již západní kolegové chápou, kde je zakopaný pes a kdo je odpovědný za setrvávání ve slepé uličce."

Připomněl, že 12.února 2015 byly v Minsku zpracovány důležité dohody. Podle Lavrova tento dokument vyjádřil chápání Evropanů a Američanů o nutnosti zastavit vtloukání klínu nejen mezi Ukrajinu a její sousedy, ale také v rámci Ukrajiny.

"Teď nikdo nepopírá nutnost bezpodmínečného dodržování Minských dohod," dodal ministr.

Běloruský ministr zahraničních věcí Vladimír Make zase po jednání s Lavrovem poznamenal, že Moskva a Minsk se dohodly na společném zpracování odpovídajících opatření v souvislosti s rozmísťováním amerických protiraketových systémů v Evropě: "Společně budeme reagovat adekvátním způsobem." Dále upřesnil: "Pro nás je to velmi citlivé téma: západní partneři nyní hovoří o dalším rozmísťování vojenských kontingentů v řadě zemích, které jsou našimi sousedy ...Jsme tím znepokojeni, pokládáme to za potenciální výzvu pro stát."

Mimochodem, ruské ministerstvo zahraničí opakovaně zdůraznilo, že rozmístění systémů protiraketové obrany na zemi je v rozporu se Smlouvou o likvidaci raket středního a krátkého doletu. Ministr zahraničí RF Sergej Lavrov dříve prohlásil, že plány na rozmístění prostředků protiraketové obrany v Evropě "nejsou nijak souměřitelné s hrozbami, které byly původně Američany oznámeny jako důvody pro vytvoření evropské protiraketové obrany."

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

46 komentářů :

 1. ... vinu nenese Moskva ale Kyjev. No a co bychom od něho jiného čekali ? Kdyby se Rusové přestali vměšovat do Ukrajiny, stáhli své neoznačené vojáky i s technikou zpět z východní Ukrajiny a nějak vyřešili anexi Krymu, tak by bylo po problémech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby si někteří vymaštěnci dokázali přečíst něco jiného, než MfD a Lidovky, a dokázali shlédnout něco jiného, než prolhanou ČT, nemuseli by se tady ztrapňovat papouškováním výše uvedených "médií" o "anexi" Krymu. Jo, kdyby blbost mohla létat...

   Vymazat
  2. To máš vážně ze své hlavy? Zkus shlédnout seriál Olivera Stouna (americký režisér),
   nazvaný AMERICKÉ STOLETÍ. Třeba se ti v té meruně rozsvítí (tobě asi těžko, že).

   Vymazat
  3. pro 15:31 ale věřit a číst jenom konspirační blbosti to také není nic dobrého.
   Nepřipadá Ti divné, že nikdo na celém širokém světě , žádný jiný stát neuznal anexi Krymu ? Jenom Rusové - a to jsou přitom účastníky konfliktu - bojují s celým světem. Ano já vím, všichni ostatní jsou zmanipulovaní CIA, USA a já nevím ještě kým.

   Vymazat
  4. ... Ano vládnoucí 1% procento by na chvilku mělo po problémech a pak za další chvilku by měli po problémech všichni :)

   Je to Troll - Fakta a argumenty mu nic neříkají, ty jsou pro hlupáky a ne pro nadřazenou placenou hlásnou troubu jednoho správného názoru.

   Vymazat
  5. 15:45 Tvé poznámce o 1% vládnoucích nějak není rozumět, ale to je jedno. Bylo by příště asi správnější, kdyby jsi reagoval na příspěvek a nezabýval se nějakými urážkami. Psal jsem o tom, že nikdo neuznal anexi Krymu a Tobe + několika dalším (+ Rusko, které tuto anexi provedlo) to nepřipadá divné.

   Vymazat
  6. Pro 15:43 nejdůležitější je přání obyčejných obyvatel a Ti svoji vůli projevili v referendu. Nikdo neuznal anexy Krymu, protože žádná neproběhla. Anexe, znamená násilné připojení. Vzhledem k tomu, že nezahynul ani jediný člověk, tak to se asi nestalo. Myslíš asi, že ho neuznali nějakým svým prohlášením a tím legitimizovali, ale to je fraška, protože mezinárodní právo neexistuje, proto se něj odvolávat je nesmysl. Přežije ten, kdo si nezávislost uhájí. Nebo snad Islámský stát je uznaný?

   Mezinárodní právo začne fungovat až hegemonie USA bude prolomena, pak něco takového jako Islámský stát nebude možné, kdo by to financoval?

   Vymazat
  7. 15:51 - jsou dva pohledy na událost. Čemu dáváte přednost - neporušitelnosti hranic nebo právu národů na sebeurčení? V obou případech se Krym odtrhl od Ukrajiny po právu, legálně. a/ Došlo k tomu ve chvíli, kdy v Kyjevě vládla nelegální vláda dosazená pučem. Takže nebylo partnera na uznání odtržení. b/ Krym byl (a stále je) autonomní republikou - autonomní (!!!) znamená, že jeho parlament mohl rozhodovat o existenci a statusu nezávisle! Ale rozhodovalo se o stupeň výš, lidovým hlasováním, referendem. Referendum za vysoké účasti v drtivé většině rozhodlo o odtržení od Ukrajiny. Vox populí, vox deí. Vše tedy probíhalo legálně a podle mezinárodního práva. Po osamostatnění (vystoupení ze svazku s Ukrajinou) požádala Republika Krym o vstup do federálního svazku s Ruskem a dalšími republikami RF. Opět o tom hlasovaly oba parlamenty - krymský i ruský. Opět vše podle mezinárodního práva. Tak o co vám jde??? V porovnání např. s odtržením Kosovem: na Kosovu došlo k albánské agresi proti Srbsku, na Krymu k žádné agresi nedošlo, ruská posádka svou přítomností bez jediného výstřelu zajistila, že k agresi ze strany ukornácků nedošlo. Na Krymu nebyla prolita krev, v Kosovu tekly potoky. Na Kosovu nedošlo k žádnému hlasování, nebyl žádný plebiscit, žádné referendum, Kosovo nebylo autonomní republikou, po 74 dnech bombardování Srbska a Černé Hory si USA a NATO prosadily okupaci Kosova. Poté nechali samozvanou albánskou vládu vyhlásit "nezávislost". Tuto nezávislost sice uznalo hodně států, ale velké státy a mnohé státy EU a NATO Kosovo neuznaly (Kypr, Řecko, Slovensko, Španělsko, Rumunsko, Indie, Čína, Rusko atd. atd.) Proto není Kosovo ani členem OSn, ani dalších jeho organizací (UNESCO a pod.) Už je vám jasná situace okolo Krymu? Nebo budete trvat na propagandistický floskulích různých samozvaných 'odborníků' na Kreml a okolí? Jaroslav F.

   Vymazat
  8. 16:11
   a) proč stále používáte premisy o nějakém "puči" ? Po útěku Janukoviče vznikla nová politická garnitůra a myslím že dokonce jednomyslně byla potvrzena jejich parlamentem v Kievě !
   b) ruská intervence v každém případě oddělila Krym od Ukrajiny v rozporu s mezinárodním právem. Došlo tak k porušení zákazu vyhrožování nebo užití násilí v bilaterárních vztazích států podle článku 2 (4) Charty Spojených národů a k poškození suverenity a teritoriální integrity Ukrajiny. Kvůli užití násilí, jenž v rozporu s mezinárodním právem, je také umožněné odtržení Krymu od Ukrajiny a jeho následné přičlenění k Rusku považováno mezinárodně jako protiprávní.

   Kdyby se Rusové nevměšovali do vnitřních záležitostí Ukrajiny - nyní i na východě Ukrajiny jsou neoznačení ruští vojáci, sám Putin to nakonec přiznal, tak celá situace bude vypadat NAPROSTO jinak !! A dokonce si myslím, že by okolní svět pohlížel na události na Ukrajině možná jinýma očima. Ale Rusové to pokazili svým vojskem a vměšováním do záležitostí jiného státu.

   Vymazat
  9. 16:44
   Ty jsi dobře vypatlanej. Žvaníš, jak Sralbotka. Jsi primitiv.

   Vymazat
  10. Stále nechcete pochopit fakt, že Autonomní republika Krym si mohla a může rozhodovat o svém statusu bez toho, že by se musela někoho ptát. Vaše úvahy o mezinárodním právu kloužou v písku. Rusko na Krymu neintervenovalo, jeho vojáci nijak neovlivňovali výsledky hlasování. Všechny vaše odvolávky na Chartu OSN atd. jsou jen důsledek nepochopení situace. Na východě Ukrajiny působí soukromníci, nikoli řadoví vojáci a důstojníci. Ostatně operaci Bouře, při které z východního Chorvatska byly vyhnány statisíce Srbů a několi tisíc jich bylo popraveno, plánovali a ve velících funkcích i provedli američtí důstojníci v počtu 80 (!), kteří byli z US Army propuštěni na neplacenou dovolenou. Po skončení té genocidní 'mise' byli opět přijati na svá původní místa. Rozdíl mezi Američany a Rusy v těchto dvou případech - Krym a Chorvatasko je ale zřejmý - Rusové zabránili krveprolití, Američané ho v Chorvatsku naplánovali a provedle!!! Před tím za operace Bouře jste jistojistě mlčel a přitom v Chorvatsku došlo k masivnímu porušování lidských práv a práva na národní sebeurčení, ale na Ukrajině, která je zjevně pod těžkým vlivem nacistů, je vám to jedno, naopak to obhajujete. Co to jste za člověka? Pavel P.

   Vymazat
  11. 16:44
   Ty jsi dobře vypatlanej. Žvaníš, jak Sralbotka. Jsi primitiv.

   Vymazat
  12. Pro blbečky kteří si nevidí na špičku nosu - i kdyby nakrásně Rusko na rozkaz prezidenta Vladimíra Vladimiroviče Putina násilně anektovalo Krym, moc dobře udělalo - zejména pro svoji bezpečnost - dneska by tam ty fašističtí zaprodanci z Ukrajiny už měli v Sevastopolu Amíky a na Rusy by dělali dlouhý nos - takhle s tím pěkně Putin vymrdal. Zdravím pravičácké blbečky.

   Vymazat
  13. Anexiu Krymu vyriešili bravurne, lebo bol a je ich, vyriešia aj Ukrajinu a Bielorusko a potom sa otvorí cesta k Slavii, kedy konečne budú Slovania pod jednou strechou a vymania sa z diktátu západu.

   Vymazat
  14. pro 17. května 2016 15:43

   Tobě nepřipadá divné, jak vzniklo KOSOVO?
   Samozřejmě, že rozdíl v tom je, a velký!!!
   Na Krymu proběhlo referendum bez jakýchkoliv nepokojů nebo dokonce násilí, účast byla velmi vysoká a referendum dopadlo tak, jak dopadlo! Tím se vlastně zabránilo situaci, aby tam nevznikla "druhá Ukrajina" a hlavně: USA "ostrouhaly", protože již bylo domluvené s Ukrajinou, že se na Krymu vybuduje základna USA, která by odřízla RF od kaspického moře!

   Kosovo muselo být "humanitárně vybombardováno" aby mohlo být odtrženo! Dnes je Kosovo samostatné a USA tam mají největší vojenskou základnu v Evropě!

   A tak jak je USA u prdele nějaký mandát OSN, tak je Rusům u prdele, jestli to někdo nazve anexí, osvobozením nebo historickým nárokem.
   Počítá se výsledek, ne průběh hry! Velký bratr dostal od mužika takovou přes tlamu, že se z toho dodnes nevzpamatoval!

   A teď si třeba pukni zlostí.

   Vymazat
  15. Referenda na Krymu o osamostatnění proběhla minimálně dvě, možná i tři. Výsledek byl vždy stejný. První proběhlo krátce po vzniku samostatné Ukrajiny v 1. pol. 90. let.
   Janukovič přišel o funkci prezidenta způsobem, který ukrajinská ústava nezná, tj. neústavně. Prsty, či spíše celé ruce, v jeho odstavení měla EU, resp. vedoucí síly EU, pod jejímž dohledem byla podepsána dohoda o uklidnění situace na Ukrajině, ale EU nijak nebránila pošlapání této dohody Janukovičovými protivníky.
   Hlavouni EU mají na hlavě máslo a na rukách krev. Bude-li osud nakloněn a na světě převládnou síly míru a spravedlnosti, budou postaveni spolu se Sralbotkou, Zadolárkem, Šláfenberkem, Štětinou a různými pisálky před soud pro válečné zločiny. Nebude-li osud milostiv a dojde k válečné katastrofě, tak doufejme, že přeživší najdou případně přeživší šéfy EU, Sralbotky, Zadolárky, Šláfenberky, Štětiny a různé pisálky a postaví je před soud pro válečné zločiny. A doufejme, že tyto soudy nebudou tak laxní a velkorysé, jako ty norimberské a další po 2. světové válce a právě na základě toho, že jejich tresty nebyly dost varující, vynesou tresty účinější. A vůbec ne nějaké tresty smrti. Stačí jen splnit Madlenčino přání, aby bohatství Sibiře užívali nejen Rusové. Ovšem na rozdíl od titulní postavy Jednoho dne Ivana Denisoviče by těch dní nemělo být jen tři tisíce šestset padesátdva, ale co život dá.
   KR

   Vymazat
  16. Pro 15:13 vždy jsi tady za prvního vola. Vykašli už se na to a jdi do parku krmit holuby!!!
   V.J.Horák

   Vymazat
  17. Pes je zakopaný na tejto adrese: Anonymní 17 května 2016 15:13 :-). Je to demokrat tak ako sa patrí. Vždy pripravený ako komsomolec poprieť základný pilier demokratizmu ktorým je ľudové hlasovanie v referende, označované ako "anexia", podľa potreby ako sa to akurát hodí do politického ich krámu. Každopádne demokrati a ich pricmrndávači sa po Krymskom referende, aka "anexii Krymu", nádherne odkopali a tento husársky kúsok, ako ich Putin demaskoval, bol vskutku perfektný.Ďalšou vecou je "vmiešavanie Russka do vnútroUkrajinských záležitostí". Ak opomenieme fakt, že náš komsomolec považuje raz Ukrajinu a ukrajinčanov, potažmo celý Sovietsky zväz za Russko a "rusských okupantov", akými bol otec bratov Kličkovcov, za Russko a za Rusov, venujme sa teda jednoducho tomu vmiešavaniu. Fakt, rusi sa nemali "čo vmiešavať". To bola PSIA POVINNOSŤ EURÓPSKYCH DEMOKRATICKÝCH VLÁD, ZAISTIŤ BEZPEČNOSŤ NÁRODNOSTNÝCH MENŠÍN, najmä Rusov, PO UKRAJINSKOM EUROMAJDANE! Keďže ste páni demokrati totálne zlyhali(citujem Vašu protiSrbskú štvavú vojnovú rétoriku), že Rusi sa nemohli viac nečinne dívať na genocídu páchanú na národnostných menšinách na Ukrajine a museli jednoducho konať. Ďalšia vec(v súvislosti s Vašou štvavou PROPagandou pri spochybňovaní územnej celistvosti Juhoslávie), a to že Krymčanom chceli Ukrajinčania ukradnúť more:-). Ďalšia vec s ohľadom legitimity poprevratovej vlády. Putin sa jasne vyjadril, že na Ukrajine prebehol protiústavný puč. Vy ste obhajovali legitimitu poprevratovej vlády odôvodnením, že žiaden puč neprebehol "iba" revolúcia. NATO Putin prehlásil, že dobre, keď teda revolúcia, tak s novou vládou s novým Ukrajinským štátom, kde v dôsledku revolúcie bola prerušená právna kontinuita. To znamená, že s novou vládou s novou porevolučnou Ukrajinou NEMÁ RUSSKO UZAVRETÉ ŽIADNE PRÁVNE ZMLUVY. Tým je myslený BUDAPEŠTIANSKY PROTOKOL.Pokiaľ by si teda porevolučná pomajdanovská Ukrajina mala robiť ÚZEMNÉ NÁROKY na Krym, také isté nároky si môže uplatňovať aj Russko na územia ktoré stratilo po revolúciách a rôznych iných politických turbulenciách. Môj profil Ukrofil.

   Vymazat
  18. Nevyjadrujte sa k niečomu čomu nerozumiete, viac vzdelanosti vám určite chýba a faktov sa dá nájsť všade,ale váš názor je strašne pomýlený, no beriem ho ako názor prinajmenšom napísanom o hlade alebo smäde!!!

   Vymazat
  19. Ze strany RF to byl obranný akt. Kdyby si zpět nevzali Krym, tak by tam dnes byly Američané a budovali si námořní základnu v Černém moři. Že chtějí linii od Baltu po Černé moře, tím se přece Američané netají.

   Vymazat
 2. Jasně,aby zas mohli ty banderovský kurvy upalovat civilisty?!Zapomeň!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten tzv.zakopaný pes je v tzv.západu a jejich politice,především jde o zločineckou politiku režimu USA.Bez těchto zločinců by se neodehráli zločiny na Jugoslávii,Sýrie,Irák,Afganistán,Ukrajinu a mnoho dalších zemí ,které byli přepadeny režimem USA a jeho poskoky ze zemí NATO.Nyní se USA připravuje na přepad Ruska,které je doslova obklíčené americkými vojsky a zbraněmi.Tzv.naše vláda nás svými zradcovskými kroky do té války zatahuje také.Bohužel toto ošklivě všichni odskáčeme

   Vymazat
 3. Nedělejme si iluze. "Oni" moc dobře vědí, že musí lhát pokaždé když otevřou hubu. Je to jejich úkol a jistotu svého koryta mají jenom když nepřestanou lhát. Takže pokud by náhodou "začínali chápat", tak možná jedině proto aby získali prostor pro nějaké jiné lži. Když "začínají chápat" tak buďme ve střehu, protože chystají nějaký další megaprůser.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:31 pokud jste myslel Ruskou federaci a Putina, tak ano - ten několikrát v přímém přenosu zalhal. Nejprve o neoznačených vojácích na Krymu a potom pro změnu o neoznačených ruských vojácích na východě Ukrajiny.

   Vymazat
  2. Putin drží slovo opravdu pevně, sleduji ho již mnoho let, na rozdíl politiků západu, kteří dodrží jenom to, co se jim náhodou shoduje se soukromými zájmy.

   To co předvádí troll 15:48 je zmanipulovaný výklad. Žádné vojenské akce ze strany Ruské vlády ohledně občanské války zorganizované západem na Ukrajině neproběhli, jinak by jsme toho měli plný tisk a tak když je pravda příliš zřejmá, používají se k očerňování trollové a být trollem to je opravdu ubohý zdroj obživy.

   Vymazat
  3. 16:06 Putin nejprve zapíral přítomnost ruských vojáků na východní Ukrajině a potom to přiznal: http://echo24.cz/a/ibmjq/putinovo-priznani-o-donbasu-jsou-tam-lide-kteri-plni-ukoly
   To se nedá označit, že drží své slovo pevně.
   Totéž v bleděmodrém bylo na Krymu.

   Vymazat
  4. To jestli Putin drží nebo nedrží slovo, nemůžete posoudit z informací, které vám dávají 'experti' z Lidovek, Respektu či lžitelevize. Putin nikdy neřekl, že na Krymu nejsou ruští vojáci. Podle smlouvy tam byli, resp. zůstali, od roku 1991. Nemusel tam nikoho posílat. A to 'přiznání' co řekl ve filmu. No to bylo jen konstatování všem zřejmého faktu - ruská armáda na Krymu byla podle smlouvy legálně. To, že provedla ochrannou operaci a umožnila sovu přítomností klidné referendum, je přece její a Putinova zásluha. Ostatně, nevím jestli jste četl někdy např. A.P.Čechova nebo jiné ruské klasiky? Krym vždy byl a bude ruský. O tom mezi kulturními vzdělanými lidmi není sporu. Pavel P.

   Vymazat
  5. 17:07 Když pomlčíme o Krymu (nechci se zbytečně dohadovat o ukrajinských hranicích, které byly narušeny anexí Krymu), tak na východní Ukrajině Putin jasně přiznal po několikaměsíčním zapírání, že tam jsou "osoby, plnící vojenské úkoly". V cizím státě a bez jeho souhlasu. To je přece průser - proto se na Rusko navalila další vlna protestů, sankce a všeobecná blokace.
   A nebo si mám myslet, že překročení hranic suverenního státu cizími vojáky bez předchozího souhlasu je normální ?

   Vymazat
  6. Kamarádi z Blackwater/Akademi neplní vojenské úlohy? Samozřejmě plní, a to na základě smlouvy s armádou USA. Je to stejný či podobný model.
   Ohledně anexe je dobré si nalistovat wikipedii. Bylo by zajímavé najít nějaký odkaz na představitele RF, jak a komu hrozí kvůli Krymu silou, když Rusko ani nevyužilo maximum smlouvně dohodnutého počtu svých vojáků umístěných na Krymu a vědělo, že čtyři pětiny občanů Krymu budu v referendu opět hlasovat jako před lety pro odtržení od Ukrajiny.
   KR

   Vymazat
  7. Pro 17:58 Překročení hranic cizí armádou je
   v poslední době úplně normální"Úďo" (Jugoslavie, Granada, Libie, Irán, Afganistán a.t.d.), Ukaž snímek ruského vojska na Ukrajině. Nic takového není, protože to by toho byla naše ČT plná, od rána do večera!!!V.J.Horák

   Vymazat
  8. 18:31 nemusím hledat nějaké snímky ruských vojáků na Ukrajině !! Putin to sám přiznal, tím se navždy zařadil mezi agresory.

   Vymazat
  9. Dobrý pokus od 3:49. Ale Putin nikdy neřekl, že je ruská armáda a ruští vojáci ve službě na území Ukrajiny. Kdyby Maďaři zase s tankama vlítli na Slovensko, asi bychom také šli Slovákům dobrovolně na pomoc a kdo by byl vyučen a vycvičen ve vojenském řemesle, byl by vítán. Ostatně na Ukrajině bojují i bývalí čeští vojáci, protože tam jsou potřeba a rádi pomohou. Proč netlačíš na Sobotku a Zemana, aby to přiznali a nesli odpovědnost? Květa

   Vymazat
 4. Myslím, že řada čecháčků by si měla uvědomit, že Československo vzniklo na základě práva národů na sebeurčení. A najednou se to změnilo? I ti Krymčané,Kurdové,Srbové mají stejná práva.I já bych hlasoval pro právo Moravanů na vlastní stát.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1636 no to by byl pěkný bordel všude .. právo na sebeurčení můžete uplatnit jenom v případě, že ostatní to budou respektovat.

   Vymazat
  2. Add16:36
   Díky že nám ho dáváš, ale my ho nechceme, leda že byste začali nějak blbnout. Zatím si nemáme moc co vyčítat a hlavně už celé tisíciletí jsme spolu. To jenom ti,kteří chtějí jenom rozbíjet to tvrdí, v tomto případě aby likvidovali tradice.

   Vymazat
  3. Právo na sebeurčení národů má háček. Musí jít o národ, který ještě nemá vlastní stát. To byl případ Čechů a Slováků, to je případ Kurdů, Palestinců (i když u Arabů je to s národností trochu rozmlžené). Nebyl to případ Rusů na Krymu, Albánců v Kosovu apod.
   Jakmile ale přiznáme právo na vlastní stát, vznikne problém s jeho hranicemi. Podle čeho je vytýčit. Podle historických hranic, podle etnických hranic?
   Ať již ale má či nemá národ/národnostní skupina nárok na vlastní stát, určitě má právo na svůj svobodný rozvoj, na svoji řeč, tradice atd. To je povinností majority a jakmile to nezaručuje, tak má minorita právo na odpor. Je to vyvážené: "Chcete nás (menšinu) v hranicích svého (většinového) státu? Musíte nám dát svobodu pro náš národnostní rozvoj. Nechcete nám dát tutu svobodu? Tak musí dojít k posunu hranic." Jak se zachovala kyjevská ukrajinská paka? Jak se chovají turecká paka vůči Kurdům? Jak se chovají Řekové, Albánci a Bulhaři vůči Makedoncům?
   KR

   Vymazat
 5. 16:39
  Ano, jen když to ostatní budou respektovat, jako např. Kosovo, že? A když to nebudete respektovat, tak humanitárně zemi vybombardujeme.

  OdpovědětVymazat
 6. Lavrov ať jde do prdele

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On se tam chudák Lavrov nevejde. Zabíráš moc místa, americký čípku!

   Vymazat
 7. Pro 17.50. To je pravda. nikde se už nemluví ani neukazuje,že před tzv.anexí blokovalo us loďstvo přístavy Krymu. Kdyby se takto nerozhodlo, dnes by bylo nemálo us vojenských základen po celém Krymu. Usáci už nenechávají ani tzv.nárazníková pásma. Jsou to hovada včetně přítele Stropnického, který mluví o usa,že je to náš přítel a spasitel, jako kdyby byl on celým národem.Vlastizrádce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:50 to jste mne rozesmál !! USA loďstvo tam nikdy nebylo, dejte prosím link at víme, kde berete tyto kraviny. Naopak Rusové ukradli techniku Ukrajincům, zablokovali je v úžině tím, že tam potopili svoji jednu starou lod a tím blokovali vyplutí ukrajinské flotily ven.
   Máte to nějak pomotané !!

   Vymazat
  2. Co by těm banderivskejm kurám kradli ty vygumovaná ussacka palice????!!!!!Byli tam legálně podle smlouvy,banderovci by bez nic válčili jen prakem!!!!!Teď jim ovšem ušatec Onana poslal Backwaters ....osvoboditele a genitální výtvor pražský lejnolahvárny!!!!!!!

   Vymazat
  3. 3:47 - nikdo uSSmanům nedpáře, že chtěli ze školy č.5 v Sevastopolu udělat kasárna pro svou námořní pěchotu. Vypsali i veřejné výběrové řízení! Tak kdo chtěl Krym obsadit, co? Rusové americké anexi Krymu zabránili a demokratickým procesem s drtivou podporou obyvatel Krymu vrátili Krym tam, kam po staletí patří - do Ruska. Hotovo!

   Vymazat
  4. Anexe Krymu? Snad okupace,vole

   Vymazat
 8. Je naivní si myslet, že západ snad začíná chápat, kde "je zakopaný pes"...
  Tohle vše, je v režií západu... Včetně toho psa, kterého tam zakopali a kterého Rusko pracně vydolovalo, aby všem tu mršinu podstrkovalo v domnění, že tohle je ten problém, tak proč jej nikdo nechápe a ani nechce vidět...
  Problém je jinde.
  Zápletka se vždy jeví jinak, než jaké je v závěru rozuzlení. Do hlavy režiséra nikdo nevidí. A až se objeví titulky, je už pozdě...
  J.C.

  OdpovědětVymazat
 9. Pro toho debila co se tady vyjadřuje k připojení Krymu k Rusku. Krym měl status autonomní republiky a tak si obyvatelé odhlasovali s kým chtějí být. Zachránilo je to před válkou a USA okupací s jejich základničkou. Jestli máš problém s anexemi, tak se zajímej o anexi Havaje USA, o okupaci a koncantrák na Quantanámu na Kubě, o ukradené Kosovo o Okupaci Okinavy, o ukradení Nového Mexika, Texasu a Californie o anexi Marshalových ostrovů a mnoho dalšího. Za vše jasně hovoří fakt, že se Rusáci z Německa stáhli, zatímco ostatní okupační mocnosti o tom vůbec ani neuvažují. Co Takhle problém židovských osad a okupace Palestiny? Co anexe nebo spíše okupace Golán? Tak a máš nad čím hloubat a mudrovat.

  OdpovědětVymazat