Reklama

neděle 1. května 2016

Měnová válka Západu proti Rusku a devizová kontrola

Valentin Katasonov
1.5.2016  Zvědavec

Článek předsedy Rady RF pro vyšetřování Aleksandera Bastrykina „Čas vytvořit účinnou bariéru vůči informační válce“, uveřejněný 18. dubna v publikaci „Kommersant-Vlasť“, je svým obsahem mnohem širší, než téma uvedené v titulku. Jde o hybridní válku Západu proti Rusku. Tato válka, poznamenává autor, „je vedena v různých oblastech – politické, ekonomické, informační a také právní“, přičemž „v poslední době přešla v kvalitativně novou fázi otevřeného nepřátelství.


Základními prvky ekonomického působení na v hybridní válce napadený stát, uvádí se v článku, se staly „obchodní a finanční sankce, dumpingové války na trhu uhlovodíků a také měnové války“.

Operace na sražení hodnoty rublu byla naplánována pány peněz

Ohledně síly destruktivního účinku je třeba měnové války dát na tomto seznamu na první místo. Výrazem „měnová válka“ se rozumí v tomto případě souhrn opatření k prudkému oslabení devizového kurzu národní měny v zájmu měnových spekulantů a s cílem obecné ekonomické destabilizace země.

Pro Rusko jsou měnové války nebezpečnější, než tradiční ekonomické sankce. To je dobře patrné na příkladu sražení rublu v prosinci 2014. Operaci sražení kurzu ruského rublu provedli finanční spekulanti (jak zahraniční, tak ruské společnosti a banky), ale byli to jen pouzí vykonavatelé, fungující pod vlivem tržních instinktů. Operace na oslabení rublu byla naplánována těmi, které lze nazvat pány peněz. Těmi jsou hlavní akcionáři amerických Federálních rezerv, ovládající Bílý dům ve Washingtonu, a americké ministerstvo financí, a banky Wall Street a londýnské City, a další klíčoví účastníci světového devizového trhu.

Jako konkrétní vykonavatelé působí v takovýchto případech obvykle spekulanti typu George Sorose, kteří používají nejen vlastní peníze, ale především peníze poskytnuté masou drobných spekulantů. Technologie a algoritmy útoků na měny jiných zemí jsou zpracovány v modelech. Stačí si vzpomenout, že v r. 1992 Soros dokázal srazit britskou libru – měnu, která měla v 19. a na počátku 20. století statut světové měny. Stačí si vybavit krizi v zemích jihovýchodní Asie, kdy během několika dnů zkolabovaly měny několika států tohoto regionu.

Krotitelé z Fedu a cvičení křečci

Úspěch měnových válek není možný bez informačních útoků. Média, ovládaná pány peněz, profesionálně šíří paniku na devizovém, finančním a dalších trzích, nebo, naopak, vytváří informační „bubliny“ a pěstují nepodložená očekávání účastníků trhu. Mezi médii a některými státními institucemi vznikl stálý vztah, napomáhající manipulovat finanční trhy. Mám na mysli statistické služby, „vytvářející“ údaje, které páni peněz potřebují. V USA je to především Úřad ekonomických analýz ministerstva obchodu.

Touto tvůrčí činností se zabývají i mezinárodní finanční organizace. Jejich specializace spočívá v tom, že uveřejňují prognózy, které se nevyplňují. Mimochodem během nedávného setkání „finanční dvacítky“, MMF a Světové banky ruský ministr financí A. Siluanov diplomaticky upozornil Mezinárodní měnový fond na nízkou kvalitu jeho prognóz a doporučil používat jiné modely prognózování.

Čísla a prognózy různých „nezávislých expertů“ jsou šířeny světovými médii. Dále do hry vstupují světové ratingové agentury („velká trojka“), které řídí trhy pomocí ratingů udělovaných jednotlivým zemím. Jedny země vyzdvihují (například Ukrajinu), jiné sráží (například Rusko).

V případě nutnosti mohou páni peněz použít i těžké dělostřelectvo. Například vedení amerického Fedu, které rozhoduje o výši úrokových sazeb. Nicméně často není sazby třeba měnit. Šéfovi Fedu, jako dobrému krotiteli, stačí poznamenat, že sazby „mohou být změněny“, a vnímaví účastníci finančního trhu reagují, jako vycvičení křečci. To je strategické usměrňováni směru vývoje pány peněz. Bez toho účinnost měnových a finančních válek prudce klesá. Jak správně poznamenává ve svém článku A. Bastrykin, v rámci informačně-ideologické války proti Rusku je hlavní prioritou změna vnímání „objektu“, a na tento úkol se každoročně vyčleňují miliardy dolarů.

A tím nejtěžším kalibrem Západu na frontě finanční války je emise měny a úvěry. „Za manipulování s obrovskou masou dolarů USA ničí měny rozvojových států.“ Zde je třeba jen dodat, že cílem mohou být i měny ekonomicky vyspělých zemí (jako zmíněná libra).

Ekonomické sankce Západu vůči Rusku mají zvýšit účinnost měnové války. V článku A. Bastrykina je pozornost obracena na odlišný přístup Západu k zákazům získávání peněz ruskými firmami na světových trzích. Dlouhodobé a střednědobé úvěry Rusku poskytovat nelze, ale krátkodobé ano: „Ruským organizacím byly uzavřeny kanály vnějšího dlouhodobého financování, které tvořilo základ investic do rozvoje reálných (výrobních) sektorů ekonomiky. Je pozoruhodné, že omezení u získávání peněžních zdrojů se nedotklo krátkodobého financování, které je v současné době aktivně využíváno ke spekulačnímu tlaku na naši měnu.“

V důsledku činnosti „krotitelů“ a „cvičených křečků“ z Ruska byla v r. 2014 z Ruska vyvedena rekordní výše kapitálu, kdy čistý odliv činil 151,5 miliard dolarů. Neproporcionálně velká část zmíněné částky připadla na prosinec 2014, na dobu vzniku devizové krize. „Důsledkem těchto opatření byla silná devalvace rublu, propad reálných příjmů obyvatel, pokles průmyslové výroby, krize v ekonomice. Vznikl schodek rozpočtu a v důsledku toho došlo k seškrtání výdajové části, a také ke zvýšení daňové zátěže, s cílem navýšit příjmy,“ píše A. Bastrykin.

Přeshraniční pohyb kapitálu – pod kontrolu státu

Důležité je pochopit, že nelze zabránit útokům v hybridní válce proti Rusku pomocí roztříštěných opatření, ta nemají patřičný účinek. Zde je nutný souhrn opatření. Co se týká finančního bloku opatření, soustřeďují se návrhy šéfa RV RF na následující: „Mimo obrany před ideologickou složkou informační války vedené proti Rusku je nutné aktivovat činnost v oblasti boje s finanční složkou této aktivity, včetně zpřísnění kontroly u přeshraničního pohybu kapitálu. Jak ukázaly zkušenosti, u cílů finančního terorismu se často používá virtuální kryptoměna, která nemá centralizovaného emitenta, jedno centrum kontroly transakcí a je charakteristická anonymitou plateb. Mimo toho, v důsledku velkého rozšíření, mohou tyto měny vytlačit z trhu zákonné peníze, což ohrožuje finanční stabilitu státu. S ohledem na to se navrhuje zavést trestní odpovědnost za nezákonné vydávání a oběh kryptoměn, a také dalších finančních náhražek.“

V oblasti finančních opatření bych chtěl obzvláště vypíchnout kontrolu přeshraničního pohybu kapitálu. Hlavním úkolem zavedení kontroly přeshraničních kapitálových operací je zamezovat měnovým válkám Západu. Tato kontrola musí být jak u přílivu, tak u odlivu. U přílivu musí existovat filtry, které by vyloučily spekulační kapitál, evidentně přicházející do Ruska proto, aby zde drancoval, a pouštět jen kapitál, který je ochoten pracovat v reálném sektoru ekonomiky. U odlivu bude úkolem devizové kontroly to, aby se nepustilo to, co se finanční drancovatelé pokusili zabrat a vyvézt ze země. Takováto kontrola řeší dva propojené úkoly. Zaprvé neumožňuje vykrádání země. Zadruhé zamezuje propadu národní měny.

Období naprosté měnové liberalizace ve světě skončilo v době finanční krize 2007-2009. Mnoho zemí během krize a po ní, navzdory ideologickým podmínkám MMF, zavedlo omezení u přeshraničního pohybu kapitálu, aby ochránily svoji ekonomiku. Nakonec i samotný MMF, obávaje se druhé vlny světové finanční krize, byl nucen přiznat (v r. 2012), že v případě nutnosti mohou země použít takový nástroj, jako devizová omezení. To je velmi významná úprava politiky MMF. Vždyť po téměř čtvrt století byla naprostá měnová liberalizace úhelným kamenem „washingtonského konsensu“, onoho symbolu víry ekonomického liberalismu.

Rusko již dávno mělo zavést omezení u přeshraničního pohybu kapitálu, která, i když v omezené formě, fungovala v zemi do poloviny prvního desetiletí 21. století. A tento krok je třeba udělat co nejdříve – druhá vlna finanční krize může zasáhnout světovou ekonomiku každým okamžikem. Rusko musí nutně postavit devizovou zeď. Všechny členské země BRICS mají dnes ta či ona omezení u kapitálových operací. Výjimkou v této skupině zemí zůstává jen Ruská federace. Je třeba doufat, že doporučení ředitele Rady RF pro vyšetřování budou vyslyšena. Rusko musí mít obranu proti měnové agresi Západu.


Валютная война Запада против России и валютный контроль vyšel 19. dubna 2016 na Fondsk.ru. Překlad v ceně 599 Kč Zvědavec.

61 komentářů :

 1. Varování myldemon je TROLL.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zásah! Jóóó, chytil jsem TROLLA. Sice není moc chytrý, ale zásah si počítám.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Ten je tak hloupý, pořád do stejné pasti padá, alespoň je pro zábavu, když jinak užitečný není

   Vymazat
  4. A mondemil taky! Máš ho pod postelí!:)))

   Vymazat
 2. Jako vždy.Rusko má finanční problém,tak se to svede na hybridní válku,jak okatá lež a už nikdo nevidí,že Putin vede rusko do záhuby.Zbrojení,válka v Sýrii a neschopnost dialogu se západem je smrtelná kombinace finanční gramotnosti Kremlu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:15 Co byste dělal vy,kdyby vám někdo kradl v baráku...Aha,vy byste vedl přátelský dialog.Jste přijat...

   Vymazat
  2. pro 18:15 takže tu velkou neporazitelnou velmoc Rusko někdo okrádá ?? aha , tak to mi trochu kazí radostný a optimistický pohled na východ ...

   Vymazat
  3. Váte, tohle trollí věštění z křišťálopvé koule je na nic. Embargo Rusko posiluje, přitom se odvrací od Evropy a své pohledy směřuje na Čínu. My nenávratně ztrácíme velký trh. Navždy!!! Díky blbcům, jako jsou naši politici a tací rozumbradové, jako ten povedenec, co tu píše 17:15 a v 18:42. Pavel P.

   Vymazat
 3. Anonymní 17:15
  Nic jste nepochopil.
  Podrazy na celý socialistický tábor se vedly od skončení druhé světové války.Navíc doprovázeno,všemožnými sankcemi na jakékoliv zboží.Teď když je oslabené Rusko,tak si dovolují ještě víc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A pozor za podpory Ruských "elit" (nyní je to pátá kolona), ale nemohli hned otočit a rozprodat vše západu. Začalo to po smrti Stalina, který plánoval zrušit vedoucí úlohu strany, protože úspěchy a moc strany byli neodolatelným lákadlem pro všechny lumpy a byla jimi prolezlá skrz na skrz. Nemohli hned otočit, ale přeci jenom museli předstírat, že pracují pro lid a komunistická a socialistická doktrína jim bránila hrabat a krást naplno a také vzniklo mnoho kvalitních poctivých kádrů a tak bylo nutno čekat, než tyto kádry vymřou a jakmile to situace dovolila Gorbačov SSSR prodal. Každá akce ale vyvolá reakci a zbídačování obyvatel umožnilo vzestup Putina druhého Stalina (mimochodem Stalin je druhý člověk po synu tesaře, který se snažil o skutečné království nebe na zemi - šestihodinová pracovní doba, tři vysoké školy pro každého).

   Vymazat
  2. pro 18:12 Celý slavný socialistický tábor se naprosto zdiskreditoval, komunisti lezli do všeho a rozhodovali špatně. Hospodářsky byl tento systém neudržitelný a přesně tak i dopadl - a to i bez podrazů ze Západu.
   To je celá pravda - a jinak ten pode mnou v 18:29 má naprostou pravdu. Rusko je v pytli a hledá viníky, jistě - jako vždy to musí být někdo jiný (dosaď si : USA, Západ ..)

   Vymazat
  3. Za prvé socialistický blok vyhrál.

   Za druhé socialismus není pro lidi výhodný je to projekt skryté parazitickém vrstvy, proto ho taky mohli v klidu odepsat a socialismus se sám odevzdal západu (nejdříve skrytě, přenecháním vítěství v kosmu a pak postupně otevřeně - Gorbačov).

   Ale ne vše šlo podle jejich plánu Lenin a Stalin nasměrovali projekt jinam v zájmu lidí.

   Nyní za správnou věc bojuje Putin. Za uspořádání světa spoluprací svébytných národu podle mezinárodního práva a zlikvidování dvojího metru západu.

   Vymazat
  4. Ne Rusko , ale celý západ je (!), to jestli ještě někomu nedošlo, tak ho lituji. Neskutečné tisknutí obrovského množství peněz, jak FEDEM v USA tak ECB v Evropě svědčí jenom o tom, že západní liberalismus je zasažen silnou rakovinou, která postupuje a pomalu zachvacuje celý rozkládající se západní organismus. Západní liberalismus nemůže existovat bez drancování ostatních států. Ze začátku to byl Africký kontinent, pak celá latinská Amerika a taky se podařilo obsadit a zkolonizovat celou východní Evropu. Poslední akce byla Ukrajina ve které nyní zvýšil západ cenu plynu dvojnásobně, když si uvědomíme, že důchody jsou na Ukrajině 30 dolarů a lidé ve státní správě mají tak kolem 70 EURO měsíčně. Do toho přišla imigrační krize vyvolaná barevnými revolucemi od Iráku po Libii na které mají obrovské zisky jenom zbrojařské firmy z USA. Vážení takže, být na Vašem místě, tak si vůbec nevšímám Rusko, protože Rusko, jako již několikrát v historii, nějaké sankce, nebo hybridní války, překoná hravě, ale západ tu svojí rakovinu nikoliv. A úplně na závěr, o Rusko bych se vůbec nestaral, starejte se o miliony uprchlíků které USA dnes a denně po desítkách tisíc dopravuje do Evropy s cílem Evropu úplně zlikvidovat. O to by jste se měli starat.

   Vymazat
  5. 20:13 Rusko sice sankce překoná, ale za jakých obětí ? Namísto aby už konečně začali zvyšovat životní úroveň svých obyvatel, tak opět spadli do recese !

   Vymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Těžkosti jsou na celém světě a to od počátku věků, tohle je poněkud zavádějí. Kde je potom Německo, o USA nemluvě, tak trochu mimo stupnici sprostých slov.

   Kořen současných problémů je v bankstrech, o kterých mluvil již H.Ford, že systém je nastaven, tak že hloupý bankéř mnohem snadněji přijde k penězům než chytrý průmyslník a, že bankster nemůže řídit ekonomiku a průmysl. Bankster vytuneluje co může a pak všechno spadne a nastane válka, lidé jsou zbídačení a banskter si ulije prachy do zlata, provede měnovou reformu a může otročit lidstvo dál. Mimo téma je proč takový otrocký systém existuje a umožňuje méně inteligentním vést společnost, ale to vyžaduje nějakou inteligenci a metodiku se zacházení s informacemi a zasvěcení do fungování společnosti. Zde jenom, řeknu, že trollové jako ten, na nějž reaguji jsou skrytou parazitickou vrstvou placeni, aby nám rozeštvali a neměli jsme čas tuto parazitickou vrstvu odhalit.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  4. Myldo,"mrkáte" na Youtub podle počtu shlídnutí nebo tématu a proč Rihannu? Předpokládám, že je to žena a já se domníval, že máte zájem jen o chlapce!

   Vymazat
  5. Ty čehúnský zaschlý pični maze, nechej se raději opětovně přetrtkat svým věčně ožralým fotrem, páč se mu to posledně evidentně nepovedlo....tolik sraček z tvého rypáku lze vidět pohromadě pouze na hajzlech Hlavního nádraží v Praze, kde "dělá" tvoje matka hajzlbábu ve chvílích, kdy nekroužkuje v Perlovce turisty z Raichu....

   Vymazat
  6. Velice nepřehledná "debata", či spíš snůška hnoje. Co taky čekat od rudých makovic:)

   Vymazat
 5. 18:12 I podrazy na kapitalistický tábor dělalo SSSR či Rusko také.Oslabená amerika po nedávné krizi se rychle oklepala,jenže Rusko má vždy své extrabuřty.Ekonomika Ruska je v troskách,protože komodity jako je ropa,plyn nejsou momentálně tahounem ruského zdroje deviz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trolle jsi mimo mísu a o současné situaci víš asi tolik jako o vyšší matematice.

   Vymazat
  2. 18:49 napiš a dej argument.Jedna věta je dost málo.Víc nedokážeš.Jen štěkáš jak pes za plotem.Haf

   Vymazat
  3. S TROLLY a TERORISTY se nediskutuje!

   Vymazat
  4. Slituji se nad Tebou TROLLE, třeba nejsi placený troll jenom jsi trochu přihlouplý nebo líný hledat informace.

   To Rusko tlačí záměrně na cenu ropy a plynu dolů (jsou o tom články, kde jsou vidět jejich rekordy v tržbě), aby tlačilo na břidlicový plyn, přes který plánuje USA vytunelovat Evropu. Jsou i další kroky - nákup zlata a postupný odpis dolaru. Jsou to velmi složité procesy a rozhodně to není Rusko versus Amerika, kam se to snaží převést všichni Trollové. Je to dobří lidé versus špatní. Když vyhrají špatní bude válka, protože špatní nedokážou dobře řídit společnost a dojde ke katastrofě i když dosáhnou dílčího vítězství začnou se prát mezi sebou a i když mají dost nebude jim to stačit. Jsou zárukou katastrofy.

   Přidej se k dobrým a snaž se objevit pravdu a jak řešit problémy společnosti a jak spolupracovat. Přidej se k dobrým a budeš zde vítán.

   Tvoje Trollovina je v tom, že říkáš, že Rusko má své Extrabuřty, když tam západ od nepaměti provádí vyvražďování obyvatelstva. Kolik zemřelo Rusů v druhé světové, kolik v importované revoluci ze západu a v první světové. Jak tam řádil Napoleon. Jak tam bylo bohužel s podoporou vlastních ruských knížat násilím vnuceno křesťanství a zničená védická kultura. Západ neustále agresivně se snaží zničit Rusko (naposled Oděsa - desítky upálených jedna předtím znásilněna, jedna těhotná před smrti křičela a banderovci se smáli půjčte mi ji taky si užiji a Donbas 9000 mrtvých).

   Jsem zvědavý na Tvoji odpověď

   Vymazat
  5. 19:36 meleš blbosti.Napoleon nevnucoval křesťnství rusům to už tam bylo hezky dlouho.Je pravda,západ udělal chybu,že importoval do ruska arcivraha Lenina.Banderovci jsou nacionalisti,kteří se brání ruské agresi od dob Stalina.Chceš říct,že WWII vyprovokoval západ(USA),jenže to byl Adolf kámoš Pepíka.Jejich vzájemé paktování je známé.Ješté v rusku řádil Čingichán toho jsi zapoměl,to byl taky imperialita

   Vymazat
  6. Rusko se zničí samo - to k tomu fakt nikoho nepotřebuje.

   Vymazat
  7. TAdy si trollové ase notují v dávno propagandisitckých ohraných odrhovačkách. Rusko je s námi (!) v hybridní válce, kterou zákonitě vyhraje. To, že ruské obyvatelstvo strádá - na to je zvyklé. Ve válce si Rusové vždy dokázali utáhnout opasky. Mobilizují svůj vnitřní potenciál, jejich výrobky v případě, že jdou na export, cenově podskakují ty "západní". S USA se každoročně obchodní výměna zvyšuje. Rusové mobilizují své zemědělství, zelinářství, potravinářský průmysl. Díky té hlouposti, že jsme se přidali poslušně v embargu a sankcím, jsme pro mnohé našekomodity ztratily navždy ruské trhy! Ruští lidé si ve veřejné diskusi vynutí zásadní změny, např. ve stavbě a údržbě komunikací atd.atd. Přitom stupeň dosažené demokracie není ohrožen žádnými mocenskými zásahy. Přečtěte si, co všechno a kdo všechno např. na ruském internetu vystupuje. Ruské (Putinovo) vedení vyhrává tím, že skoro nic nezatajuje, komunikuje s lidmi otevřeně, v přímých přenosech a statistiky ukazují, že velký část národů Ruské federace své vedení podporuje!!! Trollíci se mohou zbláznit z té lidové podpory Putina a z toho, že Rusko na kolenou není! :-D) Pavel P.

   Vymazat
  8. "Ruští lidé si ve veřejné diskusi vynutí zásadní změny...":)))))))))))))))) Vtip dne!

   Vymazat
  9. Blbečku 9:27 - podívej se na jejich televize a na internetové blogy. A necintej su nesmyslné poznámky.

   Vymazat
  10. Jo tak, ty za "ruského člověka" považuješ pana Rotenberga. To jsem netušil, to se pak moc omlouvám!:) Jen se obávám že jeho "diskuse" s kremelským mopslíke asi moc veřejná nebude:)))

   Vymazat
  11. Amerika se pouze trochu otřepala, ale nic se zatím nelepší jsou to pouze řeči. To co bude následovat a nebude to trvat dlouho bude pro Ameriku fatální. Všechno se vším je provázané včetně intervence/devalvace/ čnb. Musíme jim tj. dolaru i euru jít na ruku. Brzo i běžní obcané pochopí proč se tak děje.

   Vymazat
 6. Dolarové impérium má obrovskou kliku, že drží pod krkem všechny ruské oligarchy, kteří mají na západě všechny svoje vklady (a je jedno, jestli jsou v tzv. daňových rájích nebo ve Švajzu). I Berezovský žil jenom do té doby, dokud poslouchal a měl něco na kontech. Jakmile se chtěl vrátit, byl ukončen.

  OdpovědětVymazat
 7. 19:18 Stejný jak za totáče.Hned střílet a ke zdi ale,když odbachou nějakýho bolševika tak je oheň na střeše

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nic nechápeš, s teroristy se nevyjednává, protože by povzbudilo další a všichni mladí samci, kteří se nestali lidmi by to začali zkoušet, když by viděli, že to funguje.

   S trolly se nediskutuje proto, že jejich cílem není si říci a vyjasnit co se děje, ale jejich cílem je pouze rozbít diskuzi.

   A když udělá bolševik zlý čin musí být potrestán stejně jako jiný.

   Právě trollové jako ty to ženou neustále do extrému někdo proti někomu, podsouvají že je někdo na naší straně, každý normální člověk je na straně dobra.

   Je to dobro versus zlo. A dobro se musí hledat a k tom slouží diskuze. Chápeš?

   A uvědomuješ si, že jsi na straně zla a že za to dříve nebo později zaplatíš podle přísloví: Čin čertu dobře, peklem se Ti odmění.

   Vymazat
 8. Prosím, nediskutujte s tím ubožákem Pepou Vyskočem, alias iPhone, IMB, Oracle. Furt mele tu svoji, ale od podstaty věci, která je obsahem článků. Je to zakomplexovaný maňásek, který se musí živit trollováním. Jednoduše LOSER.

  OdpovědětVymazat
 9. vlast tě (19:28) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětVymazat
 10. Docela by mě zajímalo, jestli neměl být ukončen dopravní nehodou i bankéř Tošovský, který se zasloužil o prodej zlevněného českého zlata do těch správnejch ruk. Bankéři s celými rodinami kapají poslední měsíce jeden za druhým. Je asi třeba zamést stopy.

  OdpovědětVymazat
 11. Nejsem ekonom a navíc ekonomii vůbec nerozumím. Jen jedna úvaha - Rusko za Stalina v době když zemřel Lenin, což je asi rok 1924 /?/ 50-100 let za Západní Evropou. Za necelých 20 let imperiální mocnost silnější než nejsilnější stát Západní Evropy - Německo /žádný kolos na hliněných nohou, jak si myslel Adolf/. Nemůže se Rusko zařídit stejně jako za Stalina? Přece celou tu dobu Západ chtěl Sověty zlikvidovat a druhá světová válka vznikla právě z důvodů toho chtění /že Adolf naštval kapitalisty tím, že začal od nich, je jiná věc/. Odpovím si sám i přestože má odpověď je hypotetická, protože věci nerozumím. Asi to nejde, protože nynější Rusko není sovětské, ale kapitalistické - asi to nejde kvůli finanční provázanosti kapitalistů celého světa. Národní banka Ruska patří Rotschildovi. Proč ji Rusko neznárodní?
  Jinak jsem chtěl říci na adresu trolů - vaše připomínky lidé stejně nevnimají - všimnou si jich jako vandalských počinů a řeknou si - nuž, to jsou ti, kterých je radno se vystříhat, to jsou ti, kteří to nikde nedotáhnou.
  Výše někdo píše o boji zla a dobra. Jedna taková anekdota z Bible. Šalamoun řešící problém novorozeněte, které si narokují dvě matky, řekne, jelikož mu schází důkaz o tom, kdo je skutečnou matkou, dejte sem dítě a protnete je vejpůl a každou polovinu dejte oběma ženám. Falešná matka se s tímto rozhodnutím spokojí, skutečná prohlásí ať dají dítě matce falešné. Šalamon pak řekne - této ženě dejte její dítě. Šalamoun udělal správné rozhodnutí, protože myslel srdcem. Já si myslím, že lidé myslící srdcem jsou levicového zaměření. K ním trollové nepatří.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusko postavily na nohy kromě Německa především Spojené státy, jinak by s nima byl konec nejpozději v roce 1942 - http://www.valka.cz/14418-Vyvoj-americkeho-hospodarstvi-behem-druhe-svetove-valky

   Vymazat
  2. 8:O6 - Víte ta Vaše odpoved vypadá tak jak by USA zachránily Rusko. Jednalo se o půjčku stejně jako v případě Velké Britanie - lend-and-lease. Půjčka byla Sověty a Rusy splacena myslím teprve v roce 2001, přestože byla větší než půjčka britská. Britové ji splatili teprve v roce 2006. Vážený Pane, když se podává informace dělá se to nezávadějícím způsobem, čili se rovněž uvede - USSA na té půjčce vydělaly pěkný balík peněz - to si myslím. Protože kapitalista bezúrokově nepůjčuje, rozhodně to nebyla ze strany USA žádná oběť. Na tomto místě bych dodal ještě: americké banky financovaly obě bojující strany - Sověty i Hitlera - a Hitlera dokonce ještě měsic před Overlordem. Teprve měsíc před Overlordem bylo toto financování /myslím tím financování Hitlera/ zakazano kongresem. Hitlera financoval Rotschild. A ještě jedno: Vážený Pane, odkud si myslíte, že vzešel Hitler se svým mocným státem - nuže z peněz, které získal v západních bankách, ponejvíce v USA. Čtete prosím také jiné prameny, ne výběrově takové, jaké chcete. Toto je mimo jiné pravda o tom zřízení ve které tak věříte, to jest o kapitalismu a o zemi ve které se tak shlížite - o USSA.

   Vymazat
 12. Anonymní 21:44
  Podepisuji.
  Putinovi se dařilo postavit Rusko na nohy,co není v hodné pro politici USA střihu.Vždyť by se mohl celý kapitalistický svět upnout na Putina,tak to ne,ať padnou všichni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nohy? To jsou hodně vratký dřevěný nožičky:))

   Vymazat
  2. Zase mektáš, blbečku 8:00. Zase nemáš žádný argument, nic nevíš, neuneseš diskusi ale jedy sem hodit musíš za každou cenu. Jednou budeš za existenci samostatného neskloněného putinovského Ruska ještě vděčný.

   Vymazat
 13. To se nijak nevylučuje (souhlasím s uvedeným výčtem faktů o kšeftu na prvním místě). V sérii článků na webu Válka.cz je popsáno vše, jak si během války ruští inženýři volně chodili po USA aby sbírali informace o technologiích potřebných k vítězství ve válce (ano, bylo to i v zájmu USA!) a toho zneužili k budování poválečné špionážní šítě tamtéž. Ale vrací se i do 30. let, kdy se ukazuje, že vše co umožnilo brát Rusko na jakoukoliv váhu bylo většinou dílem amerických techniků a inženýrů - od Dněprostroje až po Magnitogorsk. Určitým způsobem tu FDR oplatil Rusku dluh z dob občanské války, kdy naopak hrozba ruské flotily zabránila anglo-francouzské intervenci ve prospěch Konfederace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zneužili, zneužili, na špionáž --- hahaha ---raději se podívej na naše špióny na Donbasu, jak zneužili značku OBSE a pod touto značkou se chtěli ilegálně vloudit mezi opolčence a vyzvídat pro ukrajinské fašisty. To ti nevadí. Proč nepíšeš o tom. To je zneužívání jak prase!!! Jarda F.

   Vymazat
  2. Špioni, špioni ... To záleží na tom, jestli jim k působení tam ukrajinská vláda vydala povolení nebo ne. Teroristi nejsou chránění proti špionáži, protože nemůžou ani nikoho legálně vyhostit.

   Vymazat
  3. Blbe 9:58, když se někdo - důstojník Armády ČR - vydává za pozorovatele OBSE a pak se ukáže, že o žádnou misi OBSE nešlo, že to je podvod a zneužití mezinárodní instituce, tak to považuješ za normální a přípustné? Považuješ za normální "ukrajinskou vládu", která masakruje své vlastní obyvatelstvo jen proto, že chce federální uspořádání státu a víc pravomocí pro sebe v oblastech, kde žije? Je normální upalovat lidi jen pro jiný politický názor či proto, že užívají jiný jazyk? Ty jsi typický duševně chorý Havlův sirotek, blb bez samostatného uvažování a vyvinuté morálky! Zkrátka psychopat.

   Vymazat
 14. Tak ta vláda do vole byla problematická, ale která revoluční vláda není? Oni přeci jasně vyzvali ke klidu a odzbrojení všech band, i těch na Majdanu a taky je nakonec zčásti násilím odzbrojili. Totéž by proběhlo i na východě, kdyby se do toho nesral Rus. Však co se dělo zlého v Kramatorsku a Slavjansku po osvobození? Já viděl dokumenty, jak strýcové s kolama před budouvou slavjanské radnice či na lavičkách na náměstí později diskutovali s vojáky ATO a nikdo jim hlavu neutrh ani je nepopravil za to že mluví rusky (stejně jako většina ukrajinských vojáků!), jak vykládali Putinovi strašáci zelení, kdž ty místa obsazovali. Tak nelžete už!

  OdpovědětVymazat
 15. Už i balkánská řeznice pochopila, že Amerika nepřežije bez ruskejch surovin, že nepřežije zejména bez Sibiře a jejího nerostného bohatství. Koupená Aljaška je už vydrancovaná, je třeba se trochu posunout a vyžrat další území. Nelze dovolit, aby Rusko plýtvalo (zatím) svými surovinami na (zatím) vlastní jaderné zbraně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:05 já vám závidím ten váš černobílý pohled na svět !! se stejnou logikou bychom mohli říci, že Rusové nepřežijí bez USA a Západu, protože nemají vyspělé technologie a bez nich se v nedá už ani ta ropa těžit !
   Já jenom se stále podivuji, proč tak bohatá zem má úroveň výkonu svého hospodářství na úrovni Itálie ! Proč vedení Ruska má už tolik let priority, které nevedou k obohacení obyvatelstva a ke zvyšování životní úrovně ! Kdyby to tak bylo, tak už i v oficiálních ekonomických statistikách by se to dávno muselo objevit . A furt nic !

   Vymazat
  2. V kapitalistickém systému se nejlépe daří zemím, které se chovají bezohledně a sobecky. Smůla Ruska je v tom, že kapitalismus buduje poměrně krátkou dobu a že žilo mnoho desítek let v režimu vyrovnávání životní úrovně ve svazových republikách SSSR a že na jeho surovinovou základnu bylo desítky let přisáto příliš mnoho pijavic, které přežívaly díky ruské pomoci v rámci tzv. internacionální pomoci a bratrské spolupráce (tento termín byl používán standardně pro neplacení dodávek). Mimochodem, taková polosocialistická enkláva s názvem Bělorusko přežívá v režimu "bratrské pomoci" i v dnešní době. Jak to dopadá po přiškrcení penězovodů lze názorně ilustrovat třeba na Pobaltí, které jde rychle pod kytičky (ekonomicky i snižováním populace) a kde se to zrychlilo zejména po zavedení sankcí. To jsou země bez jakékoliv surovinové stability, kde se dnes hlasuje nohama. O takových chudších, jižních, dříve svazových republikách jistě netřeba ztrácet slova, ty se snad znovu vrátí do své feudální minulosti.

   Vymazat
  3. 12:54 když už něco píšete o hospodářském růstu nebo poklesu (zde např. u Pobaltí), tak se aspoň někde podívej. Je to naopak - Pobaltí zaznamenává nejvyšší hospodářský růst ze všech zemí EU a rozhodně je na to hospodářsky líp, než před 1990.

   Vymazat
  4. Vole, to snad každý je na tom lépe, než v roce 1990. Snad jen tvoje dutá hlava je na tom stejně jako před lety. Ten hospodářský růst, to jsou čísílka na nic. Podívej se, kolik mladých lidí z těch tvých vzorných pobaltských zemí emigrovalo za prací do ciziny! Proč asi? Vysvětli, ekonome Blahobyte! :-D)

   Vymazat
  5. Ekonomičtí burani se tetelí blahem, když mohou oblbovat ovčany, jak roste HDP jednotlivých "vyspělých" států. Pro tyto burany snad stačí, že rostou burzovní indexy. Zapomínají ovšem na fakt, že jediné co dnes roste, je pouze zadlužení a je úplně jedno, jestli je řeč o EU nebo o USA. Jaksi nepomáhá ani manipulace se statistikami a započítávání všeho možného, třeba včetně prostituce nebo šedé a černé ekonomiky. Dnes vyhraje a přežije ten stát, kdo se nejvíce zadluží a sám pak ohlásí bankrot nejdříve ze všech.

   Vymazat
 16. Anonymní 14:09
  Pokud víme o hospodářském růstu Pobaltí,tak na dluh.I těch naších 7mld.můžeme odepsat.Jak to,že je USA víc zadlužená než Rusko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:33 pokud máte dobrou práci a jste vzdělaný tak kvalitně, že o ni nemáte strach, tak si klidně vezmete přiměřenou půjčku a koupíte si pěkný byt. A splácíte splátky + úroky, není na tom nic divného - a nemusíte bydlet s rodiči.
   Druhý případ - jste podnikatel a máte dobrý nápad, který nese příjem a zisk. Vezmete si půjčku a koupíte výrobní prostředek, aby podnikání lépe šlapalo.
   V obou případech se jedná o zadlužení, pokud je přiměřené a směrované do budoucnosti, tak je to snad v pořádku.
   A úplně stejně se zadlužují státy. Kdyby Rusko mělo lepší rating a mohlo si půjčit za levně, tak se zadluží taky (navíc je to nyní problematické i kvůli sankcím). Už tomu rozumíte ? Zadlužení nemusí být vždy jen špatné a většinou je tahounem dopředu.

   Vymazat
  2. 18:46 - Ty těm svým kecům věříš? To musíš učit na ekonomické, jinak se tvá hloupost vysvětlit nedá! Když si chce podnikatel půjčit na byznys v bance, tak musí vypsat všechny podrobnosti svého podnikání, včetně jak a s kým, ceny, partnery, odběratele, dodavatele atd. A když má banka velkého klienta (i v zahraničí), kterého váš bysnysplán může ohrozit, tak vás škrtnou a to, co jste jim napsali a předali použijí proti vaší firmě!. To samé Leasingové firmy. Uvědomte si, že žádná u nás operující banka není česká!!! - A co proměnlivé úročení? Co hodnocení států podle ratingu? Kdo si vymýšlí, že tyto státy si zasluhují nízký úrok a tyhle vysoký? Až po uši zadlužené USA mají podle nich parádní rating? To přece mluví za vše. Tak si ty své nablbé agitace a poučování nechte!!!

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.