Reklama

.

.

pondělí 16. května 2016

Ministr ministrant by o historii neměl mluvit

Karel Sýs 16.5.2016

Oficiální vystoupení a už pouhá přítomnost ministra Hermana na sudetoněmeckých dnech v Norimberku je odporný čin. Herman s Posseltem si vzájemně notovali, že není možné vyznávat princip kolektivní viny, jako kdyby odsun Němců z Československa byl proveden podle této zásady. Antifašisté mohli v Československu zůstat a „pomýlení“ soukmenovci odešli šupem tam, kam je srdce táhlo, totiž domů do říše. Že to byla říše poražená, nebyla jejich zásluha, nýbrž vina. Přepadení Sovětského svazu a „kolektivního“ vraždění civilistů se houfně zúčastnili i sudeťáci. A pamětníci protektorátu rovněž řekli své: sudeťáci byli ještě zvrhlejší mučitelé a katani než tzv. říšští Němci, je-li to vůbec možné.

Kdyby se třeba menšinoví Němci v USA rozhodli odtrhnout od Spojených států, okamžitě by nastoupila národní garda a rozsekala by je na nudle. Chtě nechtě se musí řídit federálními zákony a padací kalhoty a dirndly smí nosit na folklorních slavnostech nebo v šláfcimrách.

A co bylo atomové bombardování civilního obyvatelstva Hirošimy a Nagasaki, nebo zničení Jugoslávie, Libye, či vpád do Iráku nebo Grenady jiného než uplatnění principu kolektivní viny? Pravda, dopustili se ho samozvaní páni světa. Ale to je před historií neomluví.

Jediné, co by snad sudeťáci a náš pan ministr, či spíše ministrant, mohli udělat, by bylo o minulosti nemluvit, jako se nemluví o provazu v domě oběšencově.


KAREL SÝS
básník, předseda Unie českých spisovatelů
16 komentářů :

 1. Slušně přikládají jinověrci, kosmopolité pod oheň. Brzy "bouchne" roznětka, možná i 3WW. Stále stejný scénář, Trump se funkce nestačí ujmout i kdyby vyhrál. "Uklidit své zrádce", demokraticky, bychom ale mohli, nemusíme nechávat vše tomu "nahoře".

  OdpovědětVymazat
 2. Sobotka se dopustil protinarodni agrese.

  OdpovědětVymazat
 3. Mgr. Bohuslave Sobotko!
  předsedo Vlády České republiky!
  nechrápej!
  probuď se!

  víš co znamená být prvním mužem ve "Strachovce"
  ..hájit zájmy občanů ČR, to je první úkol!
  a ne mlčet k takovému jednání člena Vlády ČR, který se plazí po kolenou k zrádcům, vrahům, kterým klaní ministr tvé vlády a oslovuje je " milí krajané", když zradili v letech 1938 až 1945 svůj stát!

  Prober se! Pouč se z chování soc. demokracie. Jednej!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten jednat nebude,nemůže je řízen z venčí ten musí podat demisi nebo být svržen.Je to zločinec který pracuje proti své zemi v žoldu cizí mocnosti.Podivejte na OKD a jiné kauzy.Je to vlastizrádný parazit kterého má v moci žid Kabala-Bakala a drží ho díky OKD sakramentsky za koule.

   Vymazat
  2. 22:08 trochu jste to popletl . Výzva nechrápej! probuď se měla směřovat ke Kchárlovi . Výzva pro Sobotku je : ODEJDI !!!

   Vymazat
  3. jiří brotstein16. května 2016 22:30
   Ktomu již nelze nic dodat. S O U H L A S Í M
   Václav

   Vymazat
  4. Sobotka výjezd Hermana schválil, takže je stejný darebák jako Herman,

   Vymazat
 4. doktor Pan Herman je svým jednáním a názory (i vzhledem) důstojný zástupcem římskokatolické církve a strany lidové. Jest to národovec a čestný muž myslící pouze na blaho svých spoluobčanů (jenom nevím kterých).

  OdpovědětVymazat
 5. Když dokázal Kalousek prosadit cirkevní restituce,tak se chce Sobotka také vytáhnout a prosadit restituce sudetského majetku,má na to dost poradců.

  OdpovědětVymazat
 6. Anonymní17. května 2016 8:24. Chybí tam také je hlavně zástupcem sionistických židů.

  OdpovědětVymazat
 7. Ministr Emanuel Moravec spáchal sebevraždu v roce 1945. O pár let později se nějakým omylem narodil ministr Herman. Začínám věřit na reinkarnaci. Něco na tom bude.

  OdpovědětVymazat
 8. Toto je bohužel nejvýstižěnjší pohled. Dneska jsem ministranta slyšel v ČRo PLUS, všechno podle něj bylo schváleno, dokonce prý i prezidentem, předsedou vlády, ministrem a předsedou KDÚ - ČSL.
  Reinkarnace je tedy skutečná. Čtěte Emanuela Moravce a čtěte ministranta - jak mluví o Němcích - shoda úplná. I osud bude stejný.

  OdpovědětVymazat
 9. Nejvýstižnější charakteristika. Ministrant kultury jako ministr národní osvěty. I osud bude stejný, dá se předpokládat, i on se opřel dneska v ČRo - prezidenta, předsedu vlády, prohlásil, jak celý národ kromě Filipa a Veleby za ním stojí. To ale říkal už Eman a stejně se zastřelil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takže Herman už má nabito?To je fajn bude o jednoho kolaboranta míň.A kdy že se to hodlá picnout? Včera bylo pozdě.Fakt se člověku chce zvracet,kdyz se podívá do PS,jeden grázl vedle druhého,tohle si opravdu zasloužíme?

   Vymazat
  2. Takže Herman už má nabito?To je fajn bude o jednoho kolaboranta míň.A kdy že se to hodlá picnout? Včera bylo pozdě.Fakt se člověku chce zvracet,kdyz se podívá do PS,jeden grázl vedle druhého,tohle si opravdu zasloužíme?

   Vymazat
 10. Prelát Herman (jednou kněz vždycky kněz)se dostal do vlády přes se sudeťáky kolaborující lidovce (viz Bělobrádek s květinami v sudetském domě v Mnichově, jako věrný syn kolaborující katolické církve (Vlk, Malý a další). Chvíli byl zticha, ale uprostřed volebního období už nemohl váhat - musel svým sudeťáckým pobratimům rázně vyslovit podporu a společně se štváčem Posseltem, který to má jako živonost, odsuzovat kolektivní vinu odsunu, v jejich terminologii vyhnání. Podle přísloví - když máš (ve vládě) takového přítele, tak už nepotřebuješ žádného nepřítele.

  OdpovědětVymazat