Reklama

.

.

středa 25. května 2016

Nakonec z nás udělají zločince? Nehoráznost! Jak říká klasik české literatury ve Švejkovi, "jsou jen dvě možnosti".

Vojtěch Filip
25.5. 2016   První zprávy
Buď ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) zřejmě nedostatečně, či dokonce vůbec nepromyslel svoji účast na sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu jako oficiální zástupce české vlády, podotýkám jako první člen české vlády v historii, nebo je vlastizrádce. Navíc nevím, jak je možné, že ministr české vlády jedná přímo s občanským sdružením cizího státu. To už opravdu tak hluboko klesl a nectí naši identitu a už vůbec ne suverenitu?!

Určitě se ale rozhodl přepsat historii 2. světové války a z Němců udělat oběti nás Čechů! Co na to miliony mrtvých, včetně více než 350 tisíc Čechů a Slováků, které mělo na svědomí nacistické Německo a jeho spojenci? Navíc přece musí znát obrovský podíl Němců v českém pohraničí, kteří skutečně rozbíjeli náš stát. Více než diplomaticky to mohu nazvat nekulturním zacházením s tak citlivou a stále velmi živou historií. Zeptal se někdy D. Herman vyhnaných Čechů z pohraničí v roce 1938, nebo ho alespoň napadlo, že řada jejich potomků se ani nemohla domáhat vrácení svých vlastnických práv? A vůbec, když jedná s občanským sdružením cizího státu, proč nejdříve nejedná s občanskými sdruženími a spolky doma?

V této souvislosti nemohu jinak, než si povzdechnout nad naivitou, nebo ještě něčím horším u premiéra Sobotky. Jakého to chce hledat spojence, snad ne v těch, kteří usilují o odebrání majetku českých občanů, a nejen českého státu. Němci sdružující se v tomto občanském spolku se přece netají tím, že nehodlají respektovat naše zákony a pravidelně žádali a dále žádají o zrušení Benešových dekretů, abych byl přesný, o zrušení zákonů a ústavních zákonů ČSR, které jsou součástí právního řádu ČR. Navíc požadují zahájení přímých vyjednávání s českou vládou, mimo jiné o odškodnění za majetek zabavený při odsunu Němců po druhé světové válce. Na oběti z řad Čechoslováků, kteří přišli o život během války, jakoby se ale zapomínalo, alespoň ze strany Sudetoněmeckého landsmanšaftu. Škoda mluvit! To už je snad přílišná drzost, aby občanské sdružení cizího státu požadovalo přímé jednání s vládou jiného suverénního státu, od čeho mají svou vládu ve Spolkové republice?

A na závěr mi dovolte připomenutí několika citátů a faktů, aby bylo jasné, proč jsem tak rozčílený. Citát prvý, který řekl Bernd Posselt po hlasování o rozšíření EU o Českou republiku v Evropském parlamentu a kde odůvodňoval, že všech 10 poslanců CSU bylo proti žádosti ČR: „.....jsme proti nelidským rasistickým Benešovým dekretům, a proto jsme řekli NE, dokud tyto dekrety nebudou odstraněny.“

Dále není pravdivé tvrzení předsedy vlády Sobotky o tom, že snad landsmanšaft vypustil ze stanov majetkové požadavky. Již v červnu 2015 mnichovský správní soud to označil za neplatné usnesení a dále tedy platí ustanovení čl. 16 programu, který se jmenuje "Pohled do budoucna" a zní, cituji: „O osudu sudetských Němců a jejich území může být rozhodováno jen s jejich výslovným souhlasem.“ Připomínám, že jde podle čl. 4 téhož dokumentu o 3 338 obcí a území, které nám byly odňaty tzv. Mnichovskou dohodou, která je podle českého zákonodárství nulitní od samého počátku. Tam se jednalo o nás bez nás. A to snad už zažít nechceme.

Nic dobrého z této nově vzniklé spolupráce mezi sudetskými Němci a českou vládou nevznikne, žel, ani nemůže. Jen se obávám, aby za pár let nebyli obětmi jen sudetští Němci a my Češi, přesněji Čechoslováci, byli považováni za tyrany a zločince.
 Jiří Kouda, První zprávy

17 komentářů :

 1. Nechápu náš princip voleb. Proč u nás nesestaví vládu první tři strany s nejvíce hlasy. Vždyť by to bylo celkem logické, pak by se nemohlo stát, že budou vládnout lidovci, kteří měli třikrát méně hlasů, než ksčm. Nabývám dojmu, že veškeré volby jsou k hovnu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, lidovci se dostali do vlády vlastně podvodem!!! Vlastně to začíná být v EU norma - viz Skotsko, Rakousko....

   Vymazat
 2. Až Německo zaplatí všechny škody, které zde napáchaly za války, tak bych jim jejich nároky splnil a to proto, aby zde byl klid.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenomže oni žádné nároky nemají. Kdysi byla jakási dohoda, že si je odškodní Německo samo v rámci reparací. Je to jako s církvemi, napřed se dohodne, že za nevydaný majetek dostanou odškodné v penězích a pak se stejně soudí a chtějí ten nevydaný a zaplacený majetek vydat. A my jako trotlové jenom cálujeme.

   Vymazat
 3. Nebudu volit žádnou partaj, která byla za posledních 25 let ve vládě (všechny patrně slouží stejným loutkovodičům; výjimku má Úsvit). A nebudu volit ani žádný nově vyrobený hnutí na odvádění pozornosti nespokojených voličů (jako byly veverky, knížata nebo posledně oligarchové). Dám hlas nějaký malý straně s konzistentním programem, která existuje alespoň pár let, takový straně, která je nálepkovaná korporátními a pseudoveřejnoprávními masmédii. V tom horším případě se do sněmovny dostane tak 10 subjektů a úřednickou vládu bude jmenovat prezident (to by nebyla katastrofa). Jsem pro rekonstrukci (ne demontáž) státu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto souhlasím můj názor.

   Vymazat
 4. http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/soud-odmitl-zmenu-stanov-landsmansaftu_370903.html

  OdpovědětVymazat
 5. Výborný komentář V.Filipa, není ani co dodat.

  OdpovědětVymazat
 6. Daniel Herman byl činný v sudetoněmeckém hnutí již v minulosti. Nyní je ale exponentem prosudetského českého katolického kléru a jeho nástroje lidovců přímo ve vládě. Ve skutečnosti zneužil svého nynějšího vysokého postavení k otevřené podpoře sudeťáků. Jejich zločiny při rozbití Československa a vyhánění českých občanů z českého pohraničí a páté kolony nacismu u nás skoro srovnal s ojedinělými ekcesy jednotlivců proti Němcům po válce po jejich 6letém teroru. Souznil se štváčem Posseltem pro odsouzení tzv.kolektivní viny při odsunu a tím se postavil i proti rozhodnutí vítězných velmocí o odsunu Němeců z více zemí do Německa.Posselt až dodnes odsun považuje za genocidu, už zase se v těchto dnech rozcapoval v Brně.Budeme si kolaborantského Hermana pamatovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta celá lidová strana je taková "flexibilní". Dříve v národní frontě, dneska v koalici. A Herman? Pro mě je to špína, odpad a nic víc. Právě tak "flexibilní".

   Vymazat
 7. Také nepovažuji sudeťáky za milé (či dokonce milované? - liebe) krajany. V r.1938 naši rodinu jejich ordneři terorizovali v Jablonci n./N, až nás odtud pod pohrůžkou násilí vyhnali. Pak freneticky všichni vítali německou armádu při obsazování českého pohraničí a řvali "Heim ins Reich", až se stali říšskými občany. Za války byli horlivější nacisté než někteří říšští Němci a germanizovali české oblasti, které v mnichovské hodě také zabrali do Sudet. Nejsou to moji krajané, tím méně milí, D.Hermane, mluv jen za sebe. Sudetský Čech.

  OdpovědětVymazat
 8. To jsem zvědavej, kdy posmrtně vyznamenají toho milého krajana K. H. Franka a odsoudí bestialitu Čechů a E. Beneše, co mu zamítl žádost o milost.

  OdpovědětVymazat
 9. Pane Filipe, lze-li někoho označit za "naivního" jste to Vy osobně. Víra, že "dožijete" se svými příznivci jako političtí rentiéři pokojného stáří, může být pro Vás všechny až "smrtelná". Ironií historie je, že se Vy a Vám podobní, označujete za komunisty ... Komunisté, bojující proti nacistům v 2.světové válce se "musí v hrobě obracet".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takových provokatérů je na levicových webech více než dost. Jeden z nich vylil svou žluč právě v tomto příspěvku. Proboha, co od těch komunistů vůbec chce? Nejspíše, aby už konečně zmizeli a zrádci měli volnou ruku. Naoko vypadají kritici komunistů seriózně. Vevnitř mezi sebou jsou otevření. Nejlépe se od nich distancovat.

   Vymazat
  2. Anonymní 25. května 2016 20:04 - zalez ty pogermánšťenej troubo

   Vymazat
 10. neexistují žádné "oprávněné nárokysudetských či jiných němců".
  Jednou pro vždy si to zapamatujte!! všichni Vy co to chcete.Jejich zpochybňování má úroveň zpochybňování např. výsledku 2DV. či holokaustu. (a s trestně právní rovinou.) To že bezzubá "demokracie" která zde ani není, to vše přehlíží spěje k budoucímu opětovnému problému. Je třeba zjednat pořádek i s Hermannem a podobnými. To bohužel ani komunisté dnes asi nehodlají učinit, ač to chvíli vypadalo, že jsou jedni z mála, kteří by mohli, díky historické souvislosti. Ale nemohou neb jsou svázání sametovou mašlí havloidní zrady na tomto národě. - Kde je vlna nepokojů a protestů, češi? vemou vám nakonec i židli pod zadkem, ten barák nakonec už stejně není ani kouskem váš.

  OdpovědětVymazat
 11. 2DV = 2.SV. (světová válka) - překlep, pardon

  OdpovědětVymazat