Reklama

neděle 8. května 2016

NATO vytvoří spojeneckou flotilu v Černém moři - Plány plné obrovských rizik


Dmitrij Sedov
8.5.2016   Zvědavec

Konečně se stalo jasným, co lze očekávat od summitu NATO, který se bude konat ve Varšavě 8-9. července. Když si to shrneme, je jasné, že tento pakt se posunuje na východ. Plánuje vytvořit černomořskou „spojeneckou flotilu“. Mělo by to být provedeno rychle – tyto síly by měly být vytvořeny v červenci.


S tímto nápadem přišel rumunský prezident Klaus Iohannis, který pravděpodobně chce vstoupit do historie. Tato „spojenecká flotila“ se má skládat z válečných lodí Německa, Itálie, Turecka a Spojených států. V současné době lodě NATO, které do Černého moře připlouvají, se v tomto moři pohybují pouze během cvičení. Lodě Rumunska, Bulharska, Ukrajiny a Gruzie se mohou k těmto silám připojit jako stálé síly.

Konvence z Montreux z r. 1936 upravuje transit válečných lodí. Tento dokument omezuje námořnictvům mimo oblast Černého moře proplutí tureckými úžinami a vstup do Černého moře na 21 dní u každé lodi, a celkový výtlak na 45,000 tun, kdy žádná z lodí nesmí být těžší než 15,000 tun.

Státy mimo Černé moře musí dát také Turecku 15 předem vědět, že vyšlou válečné lodě úžinami.

Mezinárodní právo není dnes zrovna příliš dodržováno, takže tento problém by mohl být vyřešen. Ale jaké poslání bude mít tato stálá síla NATO v Černém moři?

Je to jen pár let, co měly Washington a Brusel plány zřídit v Sevastopolu námořní základnu. Po mnoho staletí sloužilo toto město jako hráz na ochranu poloostrova. Poté, co byl Krym opětovně sjednocen s Ruskem, stal se Sevastopol opevněnou oblastí s integrovaným velitelstvím a řízením, rozvědkou a průzkumem, se systémy protivzdušné, protilodní a protiponorkové obrany.

Připojení Sevastopolu opětovně k Rusku bylo pro plánovače NATO velkým zklamáním. Nyní začínají bastlit odvetná opatření. „Spojenecká flotila“ je prvkem širších strategických plánů. Pár lodí nemůže vychýlit rovnováhu sil v Černém moři. Ani americké, ani rumunské lodě, ani ukrajinská fregata Hetman Sahajdačnyj doprovázená gumovými čluny, ani německé konvenční ponorky nepředstavují pro Sevastopol hrozbu. Ale to se může v budoucnu změnit. Konvence z Montreux může být změněna (nebo porušena), veřejné mínění lze ovlivnit a demokratické parlamenty mohou být přesvědčeny, aby schválily vytvoření opravdu silné námořní síly v Černém moři, s Oděsou jako jejím domovským přístavem. Tento přístav by mohl být modernizován, aby mohl přijímat velké lodě.

Pak situace vyeskaluje do studené války. Statut Ukrajiny vedené Petro Porošenkem se změní, pokud tento prezident stále zůstane u moci, a Hetman Sahajdačnyj bude stále nad vodou. Porošenko je šťastný. Netrpělivě čeká na červencový summit NATO. Tato akce může konečně skoncovat s jakýmikoliv zbytky „uvolňování napětí“, „resetu“ atd. a přivést svět zpět do dnů nekompromisního vzájemně zaručeného zničení.


NATO to Form Allied Fleet in the Black Sea: Plans Fraught with Great Risks vyšel 4. května 2016 na Strategic Culture Foundation. Překlad v ceně 178 Kč Zvědavec.

60 komentářů :

 1. Kdo seje vítr, sklidí bouři.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten Putin už to s tou agresivní rozpínavostí přehání.
   Prvoci se kvůli tomu slezou, aby mohli čelit.
   LOL

   Smazat
  2. Ubožák opičí kurvy,jsi skutečně maxi lokot!!!!!!Ta uliční důvěrnice tě měla hodit do kanálu,byl by z tebe bezva Plaváček!!!!!:-DDD

   Smazat
  3. Jen debil nacpe do malého prostoru nějaké větší loďstvo proti soupeři, který má dostatek raket, aby toto loďstvo zničil během několika hodin. Nové rakety typu Kalibr jsou schopny udeřit z velké vzdálenosti naprosto přesně. Pokud to NATO udělá, může být překvapeno... No a radost Porošenka? K smíchu. Ale nebezpečí pro světový mír to nesporně je. TnT

   Smazat
  4. Pokud dá NATO a USA peníze Porošenkovi na výstavbu námořnictva, jsou to vyhozené peníze. Ukrajina bude stejně jednou zase ruská...

   Smazat
  5. Homokládo 20:00, je vidět, že co se stalo v Oděse nevíš nic, fašoune. Přeji ti stejný osud.

   Smazat
 2. Nedají si pokoj a nedají. Připadá mi to podobné, jako před začátkem napadení SSSR Německem. Doufám, že v USA zvítězí Trump a že ho nezastřelí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trumpa bych si určitě neidealizoval. Prezidentům vládnou poradci a pokud jich bude většina zblblých vlastní propagandou, můžeme se dočkat spousty problémů. Ale v USA vyhraje spíše Clinton a to abychom začali shánět potraviny pro případ války... To je totiž úplná guma.

   Smazat
  2. Je nejvyšší čas, abY Rus s Čínou poslal flotilu podovbnejch lodí do Karibiku. Bylo by veselej. Mohl by to tzdůvodnit třeba ochranou demokracie Venezuely.....

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opakuješ se pořád do kola,vychlastaný bezmozku!!!!!!!

   Smazat
  2. Oděsa je ruské město. Tak to na nás nezkoušej, pablbe!

   Smazat
  3. 7:22
   Lojzo, přiznej si to otevřeně - je ti to zapotřebí. Jsi tu za vola, každý se ti směje Dvě hodiny se trápíš se s příspěvkem, který ti stejně dřív nebo později smažou. Já bych na to nervy neměl :o))))

   Smazat
  4. Hlavně že ty tvý nepodařený zploditelé Zrzavec a Vymatlanec nad hrobem toho pro Čechy udělali,ty genitální prvoku!!!!!!;-)))))

   Smazat
  5. Jen debilní rudí noci něco furt smolej, celej svůj smolnej život:)) My frajeři tapetujem, víme? Komoušskej blbe? Proto jste furt tak za opicema, s tím vaším debilním myšlením. A pak máte ty "nervy":)

   Smazat
  6. Třetihorní prvok bez mozku,ty si drž jen pinďoura,na tom nemáš co zkazit!!!!!:-DDDD

   Smazat
  7. Blbec množící se bujenim,co jinýho čekat od ussackyho hovada podporují ho barevnou vopici?!;-)

   Smazat
  8. Klaun je nadávka,pouze šašek měl mozek v hlavě,takže králové a císařové v Evropě (nikoliv v USSA) si jich vážili pro jejich moudrost,vzdělanost a uměním pobavit!!!!!To se o Clovnech říct opravdu nedá,lobotomickej experimente!!!!:-))))

   Smazat
  9. A ty voníš leda kreténismem,Onanovo kuřbuřte!!!!!!!

   Smazat
 4. Aha..., no... tos vypotil ale mouuudrooost...
  Zřejmě ti říkají bystrouš, ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako rasa sjme neztratili nic, pitomče. To jen ty jsi nikdy nenašel soudný rozum, a tak tu blafáš rasistické pindy. Květa

   Smazat
  2. No je to vůl! Jak se může moudrost potit, viď? Takovej blbec rasounskej, nebo jak to havlidi říkaj vlastencům?

   Smazat
  3. Jsi tak blbej nebo navedenej,ty kecale vyjadřující názor na židovskou otázku?!!!!!!

   Smazat
  4. Viď Květo? Takhle rasisticky tu napadá lišku Bystroupušku, blbec!:)

   Smazat
 5. Lidi proste nechteji, aby jim znovu vladl rusky dobytek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty lidi mají bejt příznivci TROP09,Kcharla Blekoty a zdechlého Lahváče Veškrny?????Už nenasávej pazgřivče!!!

   Smazat
  2. Myslíš tím lidi v Rusku, na Krymu, ty inteligente?

   Smazat
  3. Je to právě naopak elitám otrnulo a zase dostali zálusk na Rusko, ale dobýt ho mají i za cenu ty lidi, o kterých mluvíte. Rozhodně za zločinné elity bojovat nebudeme. Už všichni vědí, že války jsou útok elit proti vlastnímu obyvatelstvu.

   Smazat
  4. Add 9:19
   To je pro mě novinka - Duo knížepán a jeho hajnej jsou z ruska?
   Tak to je ten knížepánův tunel ještě famóznější.

   Smazat
  5. Add 13:22
   Většině lidí už je dnes jasné, že pro prorežimní agitátory, uplácené mrzkým grošem, žijí v ruské oblasti jenom "Putlerovi henleinčíci".
   A podle toho taky dnes už lidi obecně k prorežimním agitkám přistupují.
   "Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí" :-D

   Smazat
  6. Šapitomcovo dvojče se projevilo?????Ať ti Onana cvakne alespoň paví pidimozek do ty prazdný a vychlastaný palice!!!!!!:-)))))

   Smazat
  7. Jsi skutečně elitní kolo pražský lumpenlahvárny!!!!!!!Blekotáš ještě hůř,než podělanej Kcharl a sjetej Kraďous dohromady!!!!!!:-))))

   Smazat
 6. Kdyby se jim lodní šrouby chtěly zadřít a kormidla polámat!

  OdpovědětSmazat
 7. Bastiony udělají práci...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chibiny svoje spravia! Po moriach budú sa kolébati USS železné škrupiny, bývalé lietadlové lode! Oni to vedia a preto majú v skladoch obrovské zásoby pampersiek, na to ich vynašli!

   Smazat
 8. Nepřestanou a nepřestanou, dokud tu válku atomovou, za jejich svobodu pro celý svět mít nebudou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A rána sú tu tiché...Vojnoví pablbi, oni ani nevedia čo činia! Rambovia?

   Smazat
 9. Toto bylo v příspěvku k článku Boj o Oděsu bude pokračovat, kupodivu skládačka do se be začíná zapadat: „V červenci bude zasedat NATO (dále jen "mírové holubice"), kde se rozhodne o založení černomořské flotily NATO, aby se obešla omezení daná smlouvami o provozování Bosporu a krátkodobým pobytem cizích lodí na Černém moři. Tato flotila měla původně parkovat v Sevastopolu, ale mírovým holubicím udělalo čáru přes rozpočet samo obyvatelstvo Krymu svým referendem a následná anexe Krymu (Pozor, rozlišovat! V případě Kosova nebo třeba Izraele se při záboru nových teritorií nikdy nejedná o anexi, o tu se jedná pouze v případě Ruska). Oděsa má tu smůlu, že byla vybrána jako náhrada za ztracený Krym, protože někde ty skořápky mírových holubic musejí parkovat. Takže Oděsu a jeho ruskojazyčné obyvatelstvo čeká trvalý teror (včetně násilného poukrajinšťování) i v budoucnu. To, co se stalo 2. 5. 2014, to byla pouze první drobná výstraha Oděsanům za souhlasného ticha celého slavného západu. To Rusko se k mírovým holubicím neustále přibližuje a musí se s tím něco dělat. Slova o nějakém volném vstupu do Evropy pro ukrajinský obchod (viz předposlední odstavec článku), to je pouze vedlejší záležitost. Mimochodem, americká armáda působila na Krymu již za Janukovyče, protože probíhaly přípravné práce na využití dalších přístavů (Jevpatorie nebo Feodosie) pro mírové holubice. Ukrajina chtěla dojit prachy za pronájem přístavů od obou stran, od USA i od Ruska. Tento pokus nevyšel, protože se místní obyvatelstvo vzbouřilo a odmítlo Američanům poskytovat ten nejzákladnější servis a ti museli z Krymu odtáhnout. Takže to odnese miliónová Oděsa.“

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tu vaši Oděsu co jí místní prašivá rudá sebranka má plný tlamy, už měli srovnat se zemí dávno! Když Velká Káťa s Pepikem Druhým a Velkým Fricem smazali ten spolek nemravnejch holek zvanej Rzecz pospolita, tak se všechen chazarskej hnůj rozptýlil do okolí a nejvíc se jich usadilo právě zde! Carovým kozákům dalo pak pořádnou fušku ty Buntem štvaný a Rothschildem placený židobandy v roce 1905 rozšavlovat!

   Smazat
  2. Add 13:21
   velmi děkujeme za Váš úpřimný názor.
   Aspoň víme, s kým máme co do činění.
   Podle toho se zařídíme.

   Smazat
  3. Občas nás navštíví a "podiskutuje" opravdové fašistické prase, které si myslí, že internet je anonymní. No, to říkejte jen volovi, ten vám to uvěří. Toho rasistického sraba už máme identifikovaného podle čísla počítače. To bude překvápko!

   Smazat
  4. Matka kurva,fotr zdegenerovaný kretén a výsledkem je tenhle potrat po lobotomii,která byla stejně k ničemu......Chujmere debiloviči v akci!!!!!!!!!!Ale neboj,na tebe a podobnej genetickej patvar máme hodně kilometrů ostnatého drátu kolem krku:-))))))))

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Můj komentář z 16:52 byl určen všem havloidním zmetkům a příznivcům pochcanyho Kcharla,zrzavého chcípaka Havla,zlodějům typu Kraďouska a ussaackejm kretéům zbožňujícím Bramboráka Opici Ohambu!!!!!!!!

   Smazat
  7. Presne tak! My Slovania sa nedáme, toto je naša zem!

   Smazat
  8. S tebou se srát nebudu,Onanovo kuřbuřte,odpitvám tě osobne!!!!!!Chujmere debiloviči!!!!!!

   Smazat
 10. Pokud by Rusové vytvořili flotilu např. v Mexickém zálivu, potom bych je za to tvrdě odsoudil. To se ale neděje, naopak USA otevřeně a cíleně provokují, čímž ohrožují světový mír tím, že vytvářejí flotilu v Černém moři. Proto také tyto válečné manévry odsuzuji a mrzí mě, že jsme součástí těchto válečných provokatérů a štváčů.

  OdpovědětSmazat
 11. Ale prdlajs. Zjistěte si o běžných američanech co si myslí o celosvětovém dění. Vy si myslíte, že americká matka děkuje bohu za to, že zemřel její syn kdesi ve světě za blaho Ameriky? To je blbost, ti lidé jsou jako my, nebo kdokoliv jiný na Zemi. Oni už mají plné zuby nesmyslných válek rozsévaných po celé zeměkouly ve jménu " demokracie a pravdy a lásky." Co se chystá v USA to zatím nevíme přesně, ale nebude to nic hezkého. Já věřím tomu, že se jednoho dne spojí všichni slušní lidé na světě a pošlou ty nenažrané bankstery a tzv. světovládce tam, kam patří. Protože na naší Zemi se dá žít slušně kdekoliv, jenom chtít. Pavel.

  OdpovědětSmazat
 12. Rusové nespí a jsou ve střehu a jen s pobavením sledují jak se dementi snaží přibližovat k hranicím aniž by si blbečci uvědomovali jaká je čeká TSUNAMI ale tak to vždycky bývá kdo machruje tak dostane zaslouženou odměnu !!!!!

  OdpovědětSmazat
 13. Američané a jejich evropští vykonavatelé si stále naivně myslí, že válka bude maximálně v Evropě, jsem ale přesvědčen, že tentokrát z toho Amerika tak snadno nevyklouzne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je zřejmé, protože pokud to začne, tak Rusům nic jiného nezbyde, než celou srandu přenést i na území SS (Spoj.států), aby ti to tam pořádně pocítili. Už jenom proto aby jim narušili zdroje. Protože, i přes všechny vojenské kvality (technické i lidské), jsou Rusové znatelně slabší stranou a museli by už zase podřídit vítězství všechno. A zatímco bude ve většině Evropy a SS peklo na zemi, nejsem si bohužel vůbec jistý, že by to peklo postihlo i vlastníky a šéfy těch korporací, které by na takové srandě chtěly vydělat.
   V takovém případě Pán Bůh s námi.

   Smazat
 14. V Oděse žádná základna NATO nebude. v Constantii možná, ale pouze na papíře. Nikoli Turecko, ale RF má zcela jasný mandát na správu černomořské oblasti, tedy i na řízení zdejšího vojenského námořního provozu a infrastruktury. Nejde přitom pouze k konvenci z Montreaux, která je součástí mezinárodního námořního práva, ale zejména o fakt, že kromě zemí, jež Černé moře omývá, neexistuje žádné teritotiální právo na umístění námočních vojenských sil geograficky cizích zemí a uskupení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skoro to vypadá, jako by nás v 15:56 navštívil slovutný major Frank Marion Burns osobně. :-))

   Smazat
  2. Tak pepku, už jsi pitomě zamečel, tak teď ještě pitoměji vyskoč!! A kdyby někdo povídal, že Ohava z bílé chatrče je dobytek, tak nám to přijdeš říct a když budeš hodný, tak dostaneš šesták a šapitó tě pohladí po té tvé patologické kebuli jako kdysi bush vencu lahváče-veškrnu. To by tak hrálo, viď, přece "emejricken dejmokrejšn" si rozvracet nedáme?! A až se z tohoto snu probudíš, tak si dej hódně studenou sprchu a jdi se vycpat za almaru!!!!

   Smazat
  3. 16:30-on je to spíš,než ten hloupej major Burns,jen jedna taková dobře zaležená us-vlezdoprdelistická "Hrma Hulihanová"....

   Smazat
 15. Píšem, píšem, v pozadí mi beží film A rána sú tu tiché a spomínam o čo šlo našim rodičom, prarodičom, našim predkom!Svoje detné deti vychovať, a aby nikdy nezabudli, že to že ste, bolo tým, že kedysi váš život svojimi životmi oni zaplatili!

  OdpovědětSmazat
 16. 15:15 copak se západ pod vedením NATO, to pod vedením amerického prezidenta (feudalizmus v praxi) dodržuje nějakou smlouvu, kterou sám podepsal ? Dotaz: hádejte, jak dlouho platila smlouva kterou podepisoval třeba Janukovyč a slovutný německý ministr zahraničí Steinmaier!

  OdpovědětSmazat
 17. Chlapci, vonku je krásne, je máj, tak zdvihnite zadok, nájdite si nejaké dievča a choďte von.
  Prestaňte si tu nadávať ako idioti.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.