Reklama

neděle 8. května 2016

Спасибо за освобождение – NEZAPOMENEME!

Ladislav Kašuka
8.5. 2016   zasláno redakciNR
Jako každý rok si také letos v první polovině měsíce května připomínáme události z doby nyní již před 71 lety, kdy naší zemi osvobodila Rudá armáda a 1 československý armádní sbor generála Ludvíka Svobody.

Vzpomínáme na hrdinství a oběti sovětských a československých vojáků, kteří hrdinně, bok po boku přinášeli vítězství a svobodu téměř celému tehdejšímu Československu. Myslíme na to, kolik odvahy, krve a obětí to stálo, než sovětská Rudá armáda zvrátila vývoj války a zastavila a porazila do té doby ve zbytku Evropy pouze vítězící nacistická vojska!

Moc dobře víme, že zatímco západ odkládal otevření druhé fronty, Rudá armáda nejprve zadržovala nápor útočících nacistických vojsk a posléze začala vítěznou ofenzívu, která skončila dobytím Berlína, osvobozením Evropy a záchranou životů našich předků, kteří měli být nacisty nejprve zotročeni a posléze úplně vyhlazeni pro svůj slovanský původ!

Pamatujeme si, kdo porazil 90% nacistických sil a kdo pouze ten zbytek! Víme, kdo naše města osvobozoval s nasazením vlastních životů, a kdo je naopak zcela zbytečně bombardoval a ničil, maříce zcela zbytečně životy civilistů, kteří přežili nacisty a válku, ale přesto nakonec zemřeli díky ničivým výbuchům amerických bomb!

My NEZAPOMENEME, komu vděčíme za svou existenci drahé Rusko a předáme tuto pravdu také budoucím generacím!

DĚKUJEME ZA OSVOBOZENÍ!

6 komentářů :

 1. Výborně, naprostý souhlas. Nenechme různé zaprodance, lháře a podvodníky přepisovat dějiny...

  OdpovědětSmazat
 2. Díky,díky,díky!

  OdpovědětSmazat
 3. Děkujeme sovětské , dnes Ruské armádě za osvobození od fašismu . My Slované jsměli být otroci a vyhlazování . Nikdy nezapomeneme den pabědy maladci .

  OdpovědětSmazat
 4. Da - zdravstvujtě bratja!
  Od Moskvy do samych do okrajin, z južnych gor, do severnych morjej, čelověk prechodit kak chazjajin, něobjatnoj rodiny svojej. Vsjudu žizň, volno i široko, točno Volga polnaja těčjot, molodym vjezdě u vas daroga, starikam, vjezdě u vas počjot....

  Sposibo - vy pobědili i my nikogda nezabuděm!

  V zaščitu míra, vstavájte ljudi, rjady těsněj, strana k straně, i pusť nad mirom silněj orudij, priziv naš budět ně byť vojně!
  Bolšoje vam spacibo!

  OdpovědětSmazat
 5. V neděli jsem došel s malou dcerou v Bohnicích/Čimicích rozsvítit svíčku a dát šeřík k pomníku vojáků Rudé armády.Měl jsem osobně dobrý pocit, ale kolem projíždějící lidi,rodiny na kolech, v autech,...tak trošku koukali....co tam vlastně děláme, proč, jestli jsme normální atd.Lidi se v dnešní době asi stydí dát veřejně květiny,svíčku k pomníku Rudé armády nebo padlým vojákům?Nevím?Divná doba.Více méně politici a Česká Tv snižuje hodnotu našeho osvobození a podíl Rudé armády.Ve škole starší dcera vůbec nevěděla o osvobození naší země Rudou armádou,boje na Dukle,u Ostravy nebo v Praze atd.Dík za osvobození se má vzdát všem jak Rudé armádě,USA nebo Anglii.Nezamlčovat a nepředělávat historii.Proč to jako národ nedokážeme?Proč vždy děkovat jen jedné straně?Bohužel, polistopadové vlády s naší státní Tv Čt dělají řízeně opak.Nebo mlčí.Podle mě, pravdu,historii nepředělají!Nepodařilo se to ani nacistům, ani komunistům a nepodaří se to ani těmto knížecím sluníčkářům, kteří ovládají různá informační média a úřady všeho druhu od Sametové revoluce!Nečekal jsem, že jednou budou lidi dávat skoro potaji dík Rudé armádě, jako se dříve dával dík potají za komančů US Army!politická garnitura to v tomto dotáhla stejně daleko jako komunisti s tím utajováním,překrucováním,špiněním jedné či druhé strany!Ukazuje to na malost a ubohost politiků (možná, že i národa,který rychle zapomíná?).Smutné nedokázat říci veřejně v dnešní době,, Díky! Nic víc, nic méně,...Jen díky!Bez Rudé armády a jejich obětí na našem území ČEskoslovenska by náš národ zmizel z povrchu zemského časem dle plánů Německa a jeho Konečného řešení!Konečné řešení české otázky (německy: Endlösung der tschechischen Frage) je nacionálněsocialistický pojem pro germanizaci českomoravského prostoru.Tohle vše už většina mladých nezná a nikdo je to ani řádně neučí ve školách!Dnes je sice každý mladý člověk online na Facebooku,Twitteru,Talku,Skypu,ISQ, ale.............řeší se tam kreativní, free, cool, in bejkárny, kterýma mladé lidi tento současný vytvořený systém řízeně zahlcuje a mění k obrazu svému!.......prostě tě přeformátujeme,předěláme,geneticky překřížíme s imigrantama, unifikujeme dle našich potřeb,..... .prostě zapomeň odkud jsi, kdo jsi, kdo byl tvůj předek, tvá historie, tvá rodina, tvoji předci,tvá kultůra, historie,....žij jen současností, kterou ti budeme řídit(běž běhat na maraton,bež na festival,nahraj si tuhle a tuhle aplikaci do mobilu,kup tohle a tohle,protože to je podle reklamy IN a Cool,neptej se hlavně, atd.) a virtuální spotřební svět budoucností je tvůj atd.Bohužel, nic pěkného nás určitě nečeká do budoucna tímto tempem a přístupem,.........

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.