Reklama

.

.

středa 18. května 2016

NI: Ruští vysádkáři převyšují Američany v palebné síle

18.5. 2016   První zprávy
Ruské letecké a výsadkové síly mohou vytvořit šest tankových rot vybavených modernizovanými bojovými tanky T-72B3, a zvýšit svoji palebnou sílu, napsal The National Interest.
Ruský BMD-4M
18.květen 2016 - 13:04
V příštích dvou letech se plánuje, že se těchto šest rot rozroste do velikosti praporu, dodává publikace.

Ruští výsadkáři jsou, na rozdíl od amerických, plně mechanizovaní a disponují pro přistání vhodnými bojovými vozidly a samohybným dělostřelectvem. Mezi hlavní zařízení patří výsadková bojová vozidla (BMD) a obrněné transportéry (APC). Poslední stroj v této sérii vážící 13,5 tuny BMD-4M má neuvěřitelnou palebnou sílu - 100 milimetrové dělo při nízkém tlaku prachového plynu, 30 milimetrový granátomet AGS-30, kulomety a protitankový raketový systém Konkurs.

Publicista Dave Majumdar poznamenává, že BMD je jedinečný stroj svého druhu, je schopen se okamžitě střetnout s nepřítelem po přistání, protože její posádka je již uvnitř. Ve Spojených státech, neexistuje žádný analogický protějšek.

The Diplomat: Západ podcenil ruskou vojenskou reformu!

S příchodem tanků obdrží mobilní mechanizované síly další útočné možnosti, ale tanky T-72 nemohou být vysazeny ze vzduchu, což má vliv na strategickou mobilitu sil, podotýká analytik. V tomto ohledu je obtížné říci, jaké místo T-72B3M zaujmou v bojových formacích výsadkářů.

„Je možné, že toto rozhodnutí bylo přijato proto, že výsadkáři jsou mnohem lépe profesionálně připraveni, než jiné druhy vojsk," míní expert.

Historie zná mnoho příkladů, kdy parašutisté využili obrněná vozidla, dodal Majumdar. Během druhé světové války, Luftwaffe nacistického Německa vytvořilo elitní tankové jednotky „Hermann Göring" se stejnou organizační a personální strukturou, jako u pozemní armády.

10 komentářů :

 1. No, to můžou. Šest tankových rot je dejme tomu cca 60-80 tanků (po 3 nebo 4 na četu). Tolik modernizovaných T-72 se v Rusku bez problému najde. A síla praporu to už stejně dávno je. Co tím chtěl americký básník říci ? Stejně, jak píšou, pro výsadkáře jsou zajímavější BVP. Nějaký balónek a „Hermann Göring" do toho ?

  V R

  OdpovědětVymazat
 2. no jistě, už jsem se lekl, že dnes žádná oslavná informace o Ruské armádě nebude !! Nezklamali jste mne, soudruzi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neco jsem pro tebe nasel,je to sice stary song ale k tobe se hodi:https://www.youtube.com/watch?v=7fDjb8ndFYE&index=49&list=RD_BaES34M8xE zamysli se.

   Vymazat
 3. nechal jsem si zvětšit penis o 7cm, kláda se mi už nevejde do trenek a přítelkyně je z toho zoufalá... nevím jak zpátky, pora´dte

  S.

  OdpovědětVymazat
 4. Zdá se mi to, nebo se tady na NR plete pátý přes devátý?? Jaká je informační hodnota tohoto článku??

  Jak píše VR v 15:22, tak cca 60 tanků není síla, která by dokázala ovlivnit strategickou rovnováhu i kdyby byly obsazeny bojovníky Specnaz nebo SEAL (s ploutvemi na nohou či bez).

  Jedny z nejlépe vycičenýchj vojáků - výsadkáře - posadit do tanků, které nelze přepravovat vzduchem znamená je nasadit v klasickém tankovém boji. V soudobé válce se počítá životnost tanku na minuty. Kdo se domnívá, že takovéto mrhání lidským potenciálem je dobrá volba a takováto řešení prosazuje patří jednoznačně před popravčí četu pro sabotáž a podvracení bojové připravenosti armády.
  Rudá armáda si to mrhání lidskými zdroji odskoušela za VVV, v jejíž předvečer měla pro hloubkové útočné operace vycvičeno 6 (šest) vzdušněvýsadkových ARMÁD. Ty byly po 22.6.41 nepoužitelné (nebe ovládla Luftwaffe) a tak je musela přeorganizovat a vojáky zařadit do klasických střeleckých divizí, kde povětšinou padli jako pěšáci. Nakonec o nelogičnosti a zoufalství v použití výsadkářů v sestavě klasického pozemního vojska se opět RA přesvědčila během nasazení Čsl pradesantní brigády v SNP.
  Nechci snižovat odbornou kvalifikaci publicisty Dave Majumdara, ale mám pocit, že vaří z vody a o problematice toho mnoho neví - viz k historii Fallschirm Panzer Division "Hermann Göring":
  http://www.fronta.cz/dotaz/divize-hermann-goring

  Připadá mi, že editoři nemají dostatek kvalitního materiálu a tak sem perou kdejakou kravinu, která má jen minimáloní informační hodnotu. Nebo o problematice armády mnoho neví (o tom svědčí i úvodní obrázek nezavedeného ruského tanku) a tak editují blbosti. Bohužel opakovaně a tím NR ztrácí na důvěryhodnosti. Škoda!!

  Mír s námi!
  Ferro

  OdpovědětVymazat
 5. Opravdu, síla strategického významu, prapor výsadkářů.

  OdpovědětVymazat
 6. Nakonec o nelogičnosti a zoufalství v použití výsadkářů v sestavě klasického pozemního vojska se opět RA přesvědčila během nasazení Čsl pradesantní brigády v SNP. - hlúposti píšeš bratku, to boli vojaci určení na boj v tyle nepriateľa, - od bežných pešiakov sa odlišovali len tým, že vedeli skákať s padákom, preto desant - hlavne mali za úlohu vypomôcť obkľúčeným vojskám - do útoku ich nenasadzovali, prišlo sa na to tak, že po výsadku tuším pri bitke pri meste Ržev nenašli po výsadku ani stopu - boli viditeľný zďaleka - a tak podobne ....

  OdpovědětVymazat