Reklama

.

.

úterý 3. května 2016

Obama prohlásil, že ostatní země musí hrát podle pravidel Ameriky


3. 5. 2016     zdroj a původní zdroj
Americký prezident Barack Obama ve svém článku v The Washington Post zdůraznil důležitost prosazení mezinárodních obchodních dohod, které zajišťují jeho zemi příznivá pravidla pro přístup amerického zboží na zahraniční trhy. Podle něj stavění zdi pro sebeizolaci od světové ekonomiky znamená izolovat USA od "neuvěřitelných příležitostí", které poskytuje. "Místo toho musí psát pravidla Amerika;. Amerika musí udávat tón. Ostatní země musí hrát podle pravidel, které stanovuje Amerika a naši partneři, ne naopak," řekl Obama.


Ve svém článku prezident obhajuje výhody, které USA poskytuje v současné době formované Trans-Pacific Partnership (TTP). Podle něj by bylo zvýšení objemu obchodu v asijsko-tichomořském regionu, který je na cestě k tomu, aby se stal nejlidnatějším a nejlukrativnějším trhem na světě, přínosem pro americké podnikatele a americké zaměstnance, a poskytlo by USA náskok vůči takové konkurenci, jakou představuje Čína.

Obama poukázal na to, že Čína vyvíjí svou politiku s cílem uzavřít v tomto regionu obchodní dohodu. Za tímto účelem se minulý týden zástupci čínského vedení a dalších 15 zemí setkali v Austrálii, aby o smlouvě diskutovali. Tato perspektiva podle prezidenta USA ohrožuje americká pracovní místa a možnost odbytu amerického zboží.

Podle Obamy Čínou prosazované Všestranné ekonomické regionální partnerství (angl. Regional Comprehensive Economic Partnership, RCEP) nebude bránit nekalé hospodářské soutěži, která by prospěla vládami dotovaným státním podnikům.

RCEP také nebude chránit svobodný a otevřený internet, nebude respektovat práva na duševní vlastnictví takovým způsobem, aby američtí tvůrci, umělci, filmaři a podnikatelé dostali to, co jim náleží, je přesvědčen šéf Bílého domu.

"Naštěstí má Amerika svůj vlastní plán, který zodpovídá za každý z těchto cílů," řekl Obama a měl na mysli TTP. Tato dohoda, konstatoval, upevňuje americkou ekonomiku, staví americké pracující na první místo, odstraňuje překážky prodeje v zahraničí zboží, vyrobeného v USA.

Tato dohoda umožní zvýšit vývoz a zajistit vysoké mzdy v USA zaměstnaných pracovníků, zdůraznil prezident. Dodal také, že to posílí národní bezpečnost Ameriky. V souvislosti s tím se Obama domnívá, že je důležité přesvědčit Kongres, aby neprodleně TTP podpořil.

Trans-Pacific Partnership dokazuje, že právě USA píší "pravidla silničního provozu" pro obchod v 21. století, upozornil Obama. "Svět se změnil. Pravidla se mění s ním. Spojené státy, ne takové země jako je Čína, je musí psát", prohlásil prezident.

 Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

40 komentářů :

 1. Ještě opomenul dodat, že SS musí mít i armádu, která těm, kdo nebudou poslouchat, "zkroutí ruce za zády."

  J.B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vlastne presne ako Hitler - zaujímavé, ako majú totožné názory na svet

   Vymazat
  2. 12:49 takhle to ale neřekl, viz záznam rozhovoru s Randsdorfem a Veselovským . Nechce se mi to hledat, ale skutečnost byla přesně naopak. Obama tehdy řekl, že USA NESMÍ vypadat, jakoby kroutila ruce těm co nechtějí poslouchat. Bohužel nějaký původní špatný a nepřesný překlad někdo zvěřejnil a tento hoax žil už vlastním životem.

   Vymazat
  3. Hezký pokus, ale marný. My toho tvého černouška s velkýma ušima prokoukli už dávno. I kdyby neřekl co řekl, je to stejně vrchní představitel imperiální mocnosti, která jebe svět a mezinárodní právo, kde se jí to hodí. Už aby je všechny čert vzal i s tou jejich Umerikou.

   Vymazat
  4. No a přijde jinej čert a život půjde dál. Nebo myslíš, že tenhle zvrácenej svět ještě někdy bude o něčem jiném? Možná někde jinej je, třeba někde u ostrovanů v ostrovní říši, kteří neplatí za bydlení a spotřebu energií vydřiduchům, jedí co si vypěstují a uloví, a každý večer zpívají a tancujou. Klid, pohoda. Negramotnost je ušetří mediálních sraček - žádná reklama, žádná závist, žádná nenávist. Nemají soudy ani policajty, státní úředníky, papíry, razítka a pokuty. My si něco takového vůbec nedovedeme představit. Chtěli jsme pokrok, svobodu, demokracii - teď toho všeho máme vrchovatě, až se tím dusíme.

   Vymazat
  5. Je vidět 14:06 že jsi strašně najivní a marně se snažíš tohoto ušáka ospravedlnit. Ale těch arogantních rozhovorů pro usraelské media už řekl hodně on sám i další us-blbové a hoaxy z toho dělají takoví jelimánci jako ty, snaží se překroutit pravdu. Ještě bys mohl napsat, že je to konspirační teorie. Že jsi zaměstanenec aktualne.cz nebo vaší čt-propagandy a nejsi náhodou i ty sám hoax? Vždyť ty videozáznamy jdou dohledat na netu, pokud je už na "příkaz" nesmázlo Youtube. Jediný kdo ten výraz nepochopil jsi ty a tobě podobní.

   Vymazat
  6. 14:06 ale rekl to presne tak, slysel jsem to na vlastni usi v anglictine. Dokonce to pretrasali v australske televizi.

   Vymazat
 2. připomínají vám Obamova slova jako brebentění duchem slabého ? Inu, dnes se černá krychle těžko prodává jako křišťálová koule, ale spousta zmatených, zato však sebejistě pronesených slov může napomoct.
  Koloděj

  OdpovědětVymazat
 3. Slaboduchej Onana není ani pánem svých uší a bude chtít něco pidnat?!Kdyby to nebylo smutný,tak je ta barevná opice jen k pláči!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A k tomu TTIP DIKTÁT USA EVROPĚ.ŽERTE PĚKNĚ MOP,OZÁŘENÉ,PLNÉ HORMONŮ A JEDOVATÝCH LÁTEK.VY SI NIC NEZASLOUŽÍTE OTROCI.

   Vymazat
 4. No ale to už se prohlašuje pořád. Často. Třeba to v angličtině má jiný význam - třeba to je takový obvyklý teoretický slang politiků, který nemá prakticky žádný význam -a media napříč mediálním spektrem o tom moc dobře ví. Dokud kolem všech dramatických, drastických a šílených článků budou poskakovat reklamy s podprsenkama, s přípravkama na kvalitní erekci, na hubnutí, a stovkama jiných roztomilostí,a dokud na nás zase z jinejch serverů budou vypadávat ňadra a rozkroky, slunit se kravky v bikinách, a budou se hemžit vycpanejma kozama, zadkama a přešitejma ksichtama krasavic, abysme my - lůza - viděli, jak se dá krásně žít - do tý doby jde o hovno. Jen o články, rozleptaný na jednotlivý odstavce, a když chceš deset článků a tomtéž, musíš jednu zprávu rozleptat na deset odstavců a ke každému pak shora a zdola přimalovat nějaké zdánlivě jiné bláboly - a máš deset článků. A k tomu stovky diskuzí. O ty už se postarají sami pisatelé těch skvostů, když pod přezdívkami se hned taky řadí do diskuzí, a píšou schválně nasrávací příspěvky - lidi pak diskutujou jako blbí, nasírají se a píšou, vzrůstá "čtenost" a peníze z reklam se jen sypou. A o to jde. O peníze. Ne o válku, kterou bychom měli na dostřel. To by ti mediální sráči byli někde zalezlí jako první, a pištěli by strachy. Nepsalo by se nic - dokud se píše, vyskakují ňadra a diskutuje se, nejde o nic. Tím je poháněna řada publicistických serverů -Novinky.cz určitě. Lidi neprokouknou nic, čtení a diskuze mají jako závislost na hracím automatu. Zmačkeš knoflíček, a vyskakujou na tebe sluníčka a berušky -no a na počítači články a diskuze. První tě zbaví peněz, protože se staneš na beruškách závislým. Druhé tě zbaví dobré nálady, vědomí a svědomí - taky závislost. Obojí pak slouží ke zničení společnosti, které si sama draze zaplatí.

  OdpovědětVymazat
 5. Co si to ten ušatec a celá Amerika o sobě myslí, že bude diktovat celému světu, že všichni budou tancovat jak oni pískají??!! Musím se omluvit komunistům, že jsem jim nikdy nemohl "přijít na jméno" a že jsem se aktivně podílel, jako ten užitečný idiot, na tzv.hadrákové revoluci!! Kdybych jen tušil, co nám to přinese, tak bych Havla z balkónu Melantrichu hnal sviňským krokem!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já, zavilý nepřítel komunistů jsem to učinil již dávno.Z velké části to bylo způsobeno příchodem zrzavé zkurveniny na hrad.

   Vymazat
  2. Každý slušný pes má doklad o rodokmenu. Nám tady do všeho vykecává hovado, které ani neví kde a kdy se vyskytlo.

   Vymazat
  3. Koho tím máš na mysli 13.25? Kdo je tvojí zrzavou zkurveninou - to se koukáš při psaní příspěvků do zrcadla? A proč se tady vytahuješ se svým postojem ke komunistům - napiš to někam do životopisu, udělají z tebe hned vrcholovýho manažera, a nebudeš muset dřepět ve smradlavým brlohu na sociálních dávkách a třískat do kláves. Je to jenom na tobě - tady ti to nadávání a spílání nepomůže, pokus se svoji nenávist zpeněžit - hele jak ji dobře zpeněžují ti, co se tím nadrápali k státním trafikám, pozicím a korytům. Nadávání na komunisty se dnes dobře platí. Marníš tady čas. A až bude tvoje schíza ještě nesnesitelnější, budeš nad svým ksichtem v zrcadle zvracet a vidět se třeba jako kalous ušatý, zavolej si záchranku. Doufám, že nemáš u sebe zbraň - to by byla tragedie pro diskuzní fórum, přijít o takový verbální skvosty.

   Vymazat
  4. Jelimáne 14:01 vždyť dotyčný má pravdu, to že jsi nepochopil o koho se jedná, je všem kromě tebe úplně jasné. Pro méně chápavého jako jsi ty je to tvůj kavárenský idol, pravdoláskař a humanitární bombarďák. Stále nic?

   Vymazat
  5. 14:01
   Co to plácáš za krávoviny. Četl jsem to dvakrát, ale že by ty tvoje výblitky měly smysl.......To ti dalo asi práce sesmolit nic neříkájící blábol a urazit diskutujícího. On napsal ve dvou větách jasně, co chtěl ostatním sdělit. Já myslím, že ti sáhl na tvého zrzavého idola a to tě vytočilo tak, že píšeš jak Lojza.

   Vymazat
  6. Ahoj vy sráčí 14.46 a 15.46 - představte si, že pořád ještě nevím, o čem tady pindáte? Víte že pořád ještě nevím, kdo má být ta zrzavá zkurvenina na hradě? Víte že pořád ještě nevím, jaký hrad se tím má na mysli? Ona ta zrzavá zkurvenina nemá žádné jméno, aby ten nadšenec mohl citovat přesně, co se jeho jinotajem myslí? Ale že tady je už značné množství diskutérů ze serveru Novinky je více než jisté, proto taky fórum NR začíná stát za hovno, jako stojí za hovno diskuze novinek. Tolik sprostých opičáků se totiž nikde jinde nevyskytuje. Hlavně že vaše výblitky mají smysl - ale ovšem, vy víte úplně přesně, co ten příspěvek ve skutečnosti znamenal, vy víte přesně, co přispívající tím chtěl říci - vy víte totiž úplně všechno přesně.Novinkářská diskuzní svoloč nejen že všechno ví přesně - ona je ještě k tomu jasnovidná. Oni totiž úplně všechno ví dopředu,jak co bude. Kdyby se do mně pustil zrovna ten, koho se to týká, a objasnili bychom si problém, neřekl bych nic, tak se to totiž má dělat, ale že se najdou vždycky sprostí chachaři s inteligencí vysypanýho popelníku s potřebou se někoho ujmout, bojovat za něj a sprostě urážet někoho dalšího - to je pro diskuzní fórum novinek na každodenním pořádku a pro ně typické. Smečko pitomá.

   Vymazat
  7. 19:05- ne každý má dar slova, jako Vy, tak jen na vysvětlenou jak jsem pochopil anonyma 13:25. "Jako bývalý antikomunista se již(obrazně) komunistům omluvil po té co byl na Hradě zrzavá zkurvenina(V. Havel)". Trochu tolerance k "našincům" neuškodí. PS. Klaus ani Zeman nejsou, ani nebyli zrzaví.

   Vymazat
  8. 14:01 Gratuluji k brilantní sebekritice.

   Vymazat
 6. Ten odpornej člověk s obříma ušima se už zřejmě dočista zbáznil...hoďte na něj síť!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 7. z anglického originálu to takhle nebylo, jedná se o nepřesný překlad.

  OdpovědětVymazat
 8. Myslel jsem, že takhle pitomé diskuzní příspěvky (kromě mých) se mi podaří najít jen na serveru Novinky.cz. Tam se slejzá podobná, totálně hloupá chasa, (nejspíš staříci, nebo se pletu?) která píše svoje stále stejný bláboly ke všemu, co se tam napíše.Stačí pár vět, ale přece - i to se sčítá pro účely reklamní výtěžnosti z článků. To jsou vděční diskutující, ti vydělají těma bezduchýma a zhola zbytečnýma blbinama redakci hodně peněz za reklamu. Prezident Obama je už několik let stále stejný, fešák není, to je pravda, ale říká pořád to samé. Ničím se to - projev od projevu - neliší. Brzy to skončí a bude možná totéž říkat zas chvíli někdo jiný - budou o tom taky psát media. Můžou doufat, že budete k tomu také blábolit pořád to samé i vy diskutující? Kdo potřebuje reklamní přípravek na zvětšení penisu, vám bude zvlášť vděčný.

  OdpovědětVymazat
 9. Pro 14.01, špatně jste mne pochopil. Je to přesně naopak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to I beg Your pardon. Sorry.

   Vymazat
 10. Já tedy jsem pro americké řešení v š e c h problémů. Nejvíce se mi tam ovšem líbil ten vysoký plot, ještě lepší mají vysokou zeď v Israeli, ale NATO my asi nejsme zařízení. Zvlášť po vedením ženskou, která je zvyklá, že ho do ní každý z okolních politiků strká bez zábran.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No - nevim nevim. Sice nejsem politik, ale já bych zábrany měl. NATO bych musel být v bezvědomí.

   Vymazat
 11. Američan a Rus si nemají co vyčítat! Oba dva chtějí být největí mocností na světě.

  A přesto je mezi nimi velikánský rozdíl!!! Tím rozdílem je cesta, kterou má každý z nich zcela odlišnou. Američan je schopen a ochoten použít jakýkoliv nátlak, včetně použití síly, pro dosažení svých cílů. Rus je na rozdíl od Američana ochoten i "spolupracovat" s konkurentem, ovšem za podmínek, které jsou pro Rusa alespoň trochu výhodnější. Používá v drtivé většině ne nátlak ale DIPLOMACII.
  Jedna z těchto cest je pro svět velmi nebezpečná. Která to však je, to tuším již delší dobu. Jaký je váš pocit, to rozhodněte sami.

  S ohledem na posledních 27 let, kterým se vyvíjela "demokracie" dovedu odhadnout co si myslí většina z vás.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musíme mít solidaritu s vyjímečným americkým člověkem, který snad už dnes stojí výše než-li náckovští nadlidé. Oproti průměrnému Evropanovi má průměrný Američan několikanásobně větší spotřebu na hlavu (ve žrádle a energiích až 5x, ve spotřebě vody až 20x). O tom, že Evropan je zase ve spotřebě na hlavu násobkem průměrného Rusa nebo Číňana raději pomlčíme. Evropa se prostě musí podělit se svým potřebnějším a náročnějším bratříčkem. Solidaritu! Musíme si pomáhat! Musíme přece poslouchat! Musíme hrát podle jejich pravidel, o naše jsme už přišli!

   Vymazat
  2. kokot 14:30 jestli nechápeš co píšeš nepiš.

   Vymazat
 12. Jak může na jedné straně mluvit o stavění zdí, když na druhé straně podepsal TTP (pochopitelně bez Číny) a tlačí EU do podpisu TTIP (pochopitelně bez Ruska). Obě smlouvy přece představují izolacionizmus a ekonomické ploty v praxi. Takové žvásty mu snad může věřit snad jenom Američan, ještě k tomu demokrat a ještě k tomu ten, co půjde volit Hilary Clinton.

  OdpovědětVymazat
 13. Demokracie Made in USA. Teď jen jak ji správně pochopit vážení sluníčkáři. Prosazovat náš zájem ať to stojí co stojí?

  OdpovědětVymazat
 14. ... opica zjavne popapala nadmieru vtipnych bananov ...

  OdpovědětVymazat
 15. Vlastenec napsal:

  Atomová energie měla být k dobru lidstva,
  ale satan z ussa ji zneužil !!!

  To samé se ussa satan chystá provést s GMO !

  Dobré geny budou pro vyvolené židobankstery
  ..a ty „zlé geny“ může přidat do potravin pro EU !!!

  (protože ussa jde o dobro celé planety, což ukazuje svými demossratickými nájezdy ve světě )
  _______________
  ..a z toho PLYNE PONAUČENÍ :

  ***CO PŘICHÁZÍ OD ussa satana – JE VŽDY ČIRÉ ZLO !!!!!!! ***

  ..IKDYŽ JE ZABALENO V ROUCHU BERÁNČÍM !!!
  _______________

  ..proto nebrat uSSa SatanSké výmySly jako:
  EU, NATO, ISIL, TTIP, GMO, dolar, banky a kapitalizmuSS !!!

  SMRT HNUSNÝM FASISTŮM Z USSA !

  OdpovědětVymazat
 16. arogantní egocentrická pakáž!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nic proti tomu, ale zkuste se někdy tak zadívat na občanské diskuze k různým článkům na různých serverech, co u nás je za občanskou sprostou a trapnou pakáž a budete mít dojem, že blbější pakáž na celém světě nenajdete. Každej je tady bojovník jako dělo, a přesto jsme si nechali doslova rozkrást a rozfofrovat celou republiku, nasrat si na hlavu, ale ne od amíků a Obamy a bla bla, ale od našich zkurvených politiků, přešitých z červených na modré.Teď se topíme ve sračkách, a každý nadává jak prase na všechno možný. Takový blbce svět neviděl. Nechali si amíci rozkrást zem? Nebo jinej stát?

   Vymazat
 17. Takže veřejně doložil, že se před USA musí mít každý na pozoru. Jen to ještě musíme vysvětlit našim a evropským loutkám, že přes TTIP cesta ku štěstí Evropanů nevede.

  OdpovědětVymazat
 18. Představa pana prezidenta Obamy, že jsou to Spojené státy, které by měly stanovit „pravidla hry" v globální ekonomice, je jako pěst na oko demokratickým principům rozhodování. Je nejvyšší čas nastolit globální demokratickou správu světa. Viz např. : http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

  OdpovědětVymazat
 19. Tak už je to čím dál tím více jasnější : Imperátor USA se chová, jako Německo ve 30-tých letech minulého století,Obama,stejně jako Hitler vyhrožuje, že kdo nebude akceptovat všechny předkládané direktivní nátlakové podmínky ze strany USSA(resp.tehdy Německa),bude imperiálně nakonec přinucený násilím poslouchat samovyvolenou vrchnost,dnes např.vnucovaný otrokářský pakt TTIP.Takže přátelé,máme tady opět na scéně nový druh neokonského fašismu,který vyústí nakonec ve velký válečný konflikt.Barbaři z nebezpečných chazarsko-oligarchistických amerických struktur (Trilaterální komise,Bilderberg,Římský club,Rada pro mezinárodní vztahy)se prostě rozhodli,že svět ovládnou,zotročí a všichni je budou poslouchat,nebo je vojensky k tomu přinutí.Baba Merkel,ačkoliv jí do konce funkce už zvoní hrana,poslouchá,jako hodinky a plní všechna zrádná a zrůdná přání emrycké vrchnosti,aniž by využila sílu a vliv zatím ještě relativně suverenního Německa na mezinárodní politické scéně.Bohužel se ukazuje,jak šílená Merklice vytrvale a systematicky,(viz její neustálá snaha o islamizaci a propagování multikulti genderického islámského šílenství),ničí tradice,kulturu,i svébytnost evropských zemí.Je stále jasnější, že Hussein Obama je novým Hitlerem 21.století,a pokud si miliardáři v UKSA prosadí v 11/2016 H.Clintonovou, jako jeho následovnicí,bude politika té imperiální fašistické země ještě horší,nebot' právě Clintonová je silně ve vleku příkazů nebezpečných nadlidí-zrůd jako jsou Rotschildi,Rockewelleři,či Sorosové a další,kterým nejde o nic jiného,než ovládnout všechny suroviny na planetě Zemi a z lidí udělat jen stádo otroků, kteří mohou milostivě pracovat na rozvíjení jejich majetku a bohatství.Opravdu takový svět chceme?? Já tedy rozhodně ne, a všem pomateným proamerickým fanatikům a obdivovatelům z řad sluníčkářů,pražské kavárny,havloidním magorům vzkazuji jediné-táhněte do USSA a lízejte pokorně paty a jiné části těla všem oligarchistickým zrůdám, které touží po ovládnutí světa,ale my se zotročit nikdy nedáme, a je nás dost!!!Planeta Země není vlastnictvím neokonských fašistických miliardářů.Zlé časy nás sice čekají, ale nesmíme to nikdy vzdát!!Je to již boj o základní lidské potřeby-svobodné rozhodování,svobodný výběr toho, jak se svými životy naložíme. Bez potřeby, aby nám je určovala nějaká samozvaná fašistická vrchnost z nějakých imperiálních UKSA = United Killers States Of America.

  OdpovědětVymazat
 20. Nařizuji obdiv a lásku s bezvýhradnou poslušností k USA. Jinak bude zle. Elity - přátelé z řad lokajů USA v ČR, to přijímají a jsou vzorem - ale ještě musí k témuž přinutit i plebs, respektive lůzu. Po dobrém nebo po zlém vykořenit úctu, obdiv a náklonnost k Rusku, kterou stále ještě sdílí rostoucí většina občanů z lůzy, nenáležící ke kavárenské elitě. Této elitě, tímto vyslovuji pokárání, za neúspěšný boj s proruskou propagandou dle prvořadého hesla, americké lži musí zvítězit nad pravdou stejně, jako americké humanitární bombardování vítězí nad humanitou.

  OdpovědětVymazat