Reklama

sobota 7. května 2016

Od setkání s ruskými motorkáři je Hašek můj člověk

Lubomír Man
7. 5. 2016
Stává se, že někdy potřebujete být svědkem činu, ne slov, abyste poznali, kdo si zaslouží vaší důvěru a za kým byste tedy měli stát. Jedním z takových činů, který mi tuhle otázku zodpověděl pokud jde o můj problém, koho z vedení současné sociální demokracie – a jestli vůbec ještě někoho – mohu brát za politika své chuti a gusta, bylo setkání jihomoravského hejtmana Haška s ruskými motorkáři, zvanými Noční vlci, kteří k nám přijeli poklonit se hrobům a památníkům svých padlých krajanů z poslední války. 
Bylo těch padlých přes půl milionu, přesně 551 432, ohromující číslo, které se vzpírá možnosti představit si ty zástupy mrtvých, směstnaných na nějaké zvlášť k tomu účelu ve vaší fantazii vytvořené krajině. A už pro to množství, když pro nic jiného, by člověk čekal, že možnost setkat se s potomky těch na naší půdě padlých využije nejen jediný náš hejtman, ale i desítky dalších našich politiků, že mezi nimi budou i zástupci vlády, protože lidský cit jim řekne, že jsou k tomu povinováni za to, že dík oněm mrtvým nebyl náš národ nucen projít onou strašlivou poutí od koncentračního otroctví až ke koncentráčnické smrti, už pro nás nacisty vykolíkované, ale nic takového se nestalo. Cit v těch politicích zůstal němý, a pokud některému z nich i cosi slyšitelného zašeptal, umlčil jej strach. Z toho, jak by ho za jeho spoluúčast na pietě s ruskými motorkáři zhulákali naši zběsile protiruští politikové, a jak by je za ni na kusy strhala naše poameričtělá média.

Jediný Hašek – a za to si jej nesmírně vážím – měl odvahu udělat to, co měli udělat i jiní a co by udělal každý rozumem i citem obdařený člověk, kdybychom žili ve skutečně svobodné zemi, a ne v zemi, kde začíná být až fašisticky nesvobodně. Vždyť sledujme, abychom si ona poslední slova potvrdili, co se dělo s Haškem po jeho účasti na pietním aktu s ruskými motorkáři v Brně, a co se s ním děje dodnes. Už snad druhý den, co se nechal vyfografovat společně s Rusy na brněnském hřbitově, si jej ke zpovědi pozvali do ČT, kde si jej vzal do práce redaktor Dolanský. A jako by neměl ani zlomeček tušení o tom, že nebýt těch zlotřilých Rusů, pro které nemá nic než zlobu a pohrdání, by on dnes sám nežil, začal Haška za účast na pietním aktu s Rusy tvrdě peskovat. A docela jako bychom byli členy americké unie a nikoliv samostatným státem – jak to Hašek ihned s vtipem komentoval - vytasil na hříšníka jakýsi americký sankční seznam osob a organizací, se kterými je – a zase podle amerického názoru – nevhodné se setkávat. Samozřejmě včetně ruských motorkářů, v onom seznamu též uvedených. A to za ten svůj přečin, že tak zatvrzele připomínají památku svých ruských padlých, která by dle amerických „neokons“nejen neměla být připomínána, ale měla by být minimálně na dva sáhy zašlapána do země. Protože budoucí dějepis má jako vítěze nad nacizmem oslavovat jen výjimečný, vyvolený a nepostradatelný národ americký, stejně jako už byla stejnými „neokons“ za nejvýznamnější událost poslední války vyhlášena nikoliv bitva u Stalingradu, svedená na rozmezí let 1942/43, kdy byl německý wehrmacht ještě při chuti, ale invaze v Normandii z léta 1944, kdy se už vysílen porážkami na východní frontě jen plazil.

A teď si představte ten téměř zločin, když český politik Hašek, který by vzhledem k účasti ČR v NATO měl držet linii a veškeré zásluhy Rusů jen zlehčovat, se s nimi nechá vyblejsknout na hřbitově.

Honba na Haška samozřejmě pokračovala a pokračuje. Kriticky se k jeho setkání s Nočními vlky vyjádřili nejen téměř všichni politici z opozičního politického tábora, ale i jeho spolustraníci Hamáček a Marxová, takticky umírněnou kritikou přispěl i předseda strany Sobotka, ale to nejnelítostnější si brněnský hejtman schytává od našich presstitutek tištěných i vysílaných. Co nejposměšněji o něm píši internetové Novinky CZ, celou sadu fotografií z brněnského hřbitova, uváděných téměř jako důkazy pro trestní stíhání, zveřejňují Hospodářské noviny, a známého činovníka think-tanku Evropské hodnoty Jakuba Jandu žádají o (negativní) posudek k Haškovu činu hned tři instituce, a to Český rozhlas, Blesk a Echo 24. A tak se jako supi na kořist slétají na Michala Haška všichni, kteří mu mravně nesahají ani po kotníky, a jejich poselství, který nám svými útoky na něj vyjadřují, se dá číst zhruba takto: Jak se teď vede Haškovi, povede se i vám, kdyby vás někdy napadlo jeho nehodného příkladu následovat.

A jednomu se k tomu chce dodat: Ať žije a dál vzkvétá naše posametová demokracie!

38 komentářů :

 1. Lidé neuvěřitelně nadávají na to, co se kolem ruských motorkářů děje a co je dobře, mluví tak i lidé, kteří se o politiku tzv. "nezajímají". Již chápou, kdo chce válku.

  OdpovědětVymazat
 2. Neberete to tak tragicky. M.Hašek měl "štěstí", že se nestal premiérem, protože kauza Altner by mu zlomila vaz stejně, jako ji zlomí Sobotkovi. Ale hlavně se blíží krajské volby a je třeba obhájit post hejtmana a dalších 29 funkcí... Paradoxně svým činem soc. dem. pomůže protože na rozdíl od Sobotky něco pro svůj kraj přece jen dělá. Takže by mu měli spíš líbat ruce, že před volbami zpomalí pokles preferencí...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hašek má sto placených funkcí,nějakou tu milenku prostě Sociální demokrat,kdo ho bude volit za jeho předvolební kalkul,loni to neudělal!!!tak je idiot a nevidí co Sociální demokracie tady dělá.

   Vymazat
  2. Pane Mane bohužel jdete do senility,Hašek je lhář a tunelář.

   Vymazat
  3. 22:46 To že kauza Altner zlomí Sobotkovi vaz je asi jen Vaše zbožné přání na které zapomeňte . Aby se uskutečnilo to bychom museli žít v normálním státě . A tím Český Kocourkov rozhodně není !

   Vymazat
  4. Haška nemusím, ale to co udělal, je docela statečné. Naprosto se to vymyká ostatním českým politikům. Bezpáteřným a přizpůsobivým Zaorálkům a Dienstbierům a zbabělým poslencům a členům české vlády. Je třeba dávat ve zlých časech najevo kdo jsme a komu můžeme děkovat za svou existenci. Za sebe mohu jen vyslovit omluvu Vlkům za extempore v Praze, ale doufám, že s výjimkou setkání s několika desítkami ostudných českých dementů a pohrobků ukrajinských Banderovců byli u nás přivítání s úctou. Politováníhodné je i to, že v A.CZ se o Praze psalo, že konečně někdo Vlky "důstojně přivítal". Doufám, že příští rok Vlci přijedou zase a ve větším počtu. Je třeba lidem připomínat historii. Zapomínáme. TnT

   Vymazat
  5. PAne Pražáku, sdělte nám laskavě, jak jste na to přišel, že Hašek je "lhář a tunelář"? Chtělo by to podpořit fakty, jinak je to jen podlý plivanec. A to píši, aniž bych byl Haškův fanda.

   Vymazat
 3. Jo a hlavne si hlidejte ten pomnik rudoarmejce v Pardubicich, aby vam ho nezbourali :-D

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a jeste tohle pobavilo - pry Haskovi mravne nesahaji po kotniky :-) Politikovi, ktery na celostatni urovni skoncil pote, co jedenackrat po sobe lhal moderatorce i celymu narodu. Veru mravni titan :-D

   Vymazat
  2. Jako jediný dodržel politickou dohodu pane pravdomluvný...

   Vymazat
  3. vite, mne doma ucili, ze lhat se nema. O politickejch dohodach uz nic nerikali. Hasek mohl vzdycky rict 'no comment'.

   Vymazat
  4. Ale český jazyk tě ussackej pučmidráte nenaučili!!!!!

   Vymazat
 5. Je to borec . Ostatní jsou poserové .

  OdpovědětVymazat
 6. Hašek je v přímém přenosu usvědčený sedmilhář a jak se soudruh Man přiznává je to jeho krevní skupina. Jak se říká - "vrána k vrávě sedá". 551432 Rusů nikdy na území ČR nepadlo. Jedná o údaj celkového počtu padlých a zraněných sovětů na území zahrnující české země a Slovenký štát (a nejspíš i posléze anektované zakarpatí).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. HAše naní lhář, zato ty jsi úplný pitomec. Proti 108 padlým Američanů je jedno jestli u nás (na území dnešní ČR) padlo 500 nebo 300 tisíc sovětů. Je to stále číslo o 4 řády vyšší! Co na tomto faktu změníš? Jen ubožák z pražské lumpenkavárny může mít takové hloupé poznámky, jako ty. Styď se ty "usvědčený"!

   Vymazat
  2. Ona to vlastně nebyla válka, ale skoro taková dovolená.

   Vymazat
  3. pro 1:22 k tomu vašemu příspěvku se dá napsat jenom jedno jediné: Vy jste ale blb!!! Kterou školu jste studoval, kolik je vám roků a kdo vám vymyl mozek z hlavy???

   Vymazat
  4. Nevím proč by ztráty měly být nějaká ctnost. Rudé zde asi nepotěším, ale ztráty Rudé armády mě dojímají asi tak jako ztráty Wehrmachtu.

   Vymazat
  5. Ty 15:19 jsi dobrý kripl - dávat rovnítko mezi genocidního uchvatitele a okupanta a osvoboditele. Ty jsi fakt amorální hovno!

   Vymazat
  6. Drž pysk pokrytče. Stalinovým cílem bylo celou východní Evropu obsazenou Rudou armádou rusifikovat. Nanucení totalitního režimu byl jen první krok. A kdo se proti tomu bránil byl zlikvidován. Komunista = nacista a Sovět nebyl o nic lepší než Němec v té době.

   Vymazat
  7. 8. května 2016 4:24
   stydět by ses měl ty, protože ani neumíš správně používat řády. Můžete si tu Rudou armádu strčit třeba za šos. Pro mě jsou podstatné výsledky a ne ztráty. Ty ale nejspíš jako životní looser počítáš jen ztráty. V tom případě lze tvou zoufalost pochopit.

   Vymazat
  8. Pro 0:35 - z dějepisu víš hovno, ale v demagogii máš za jedna. Kdo ti vyplách tu tvoji blbou kebuli? Stalin byl Gruzín, proč by chtěl Evropu rusifikovat, tu mudrlante? Komunista se pere ze prostý lidi, nacista se pere za velkokapitál. Trochu rozdíl, ne?!

   Vymazat
 7. Pri osvobozovani americany padlo sto americkych vojaku a tisice ceskych civilistu padlo pri jejich zbytecnem bombardovani. Tisice znicenych domu. Oni nas neosvobozovali, oni proti nam utocili!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, podle hesla mrtvý Čech = dobrý Čech, a to bud´me ještě rádi, že s námi tenkrát nenaložili jako když vyvraždili My Lai https://cs.wikipedia.org/wiki/Masakr_v_My_Lai
   a to právě v roce 1968, když zde se snažili někteří politici (jako Dubček) nás zatáhnout do tohoho natovského područí

   Vymazat
 8. Řada autorů komentářů(Mann,Mrázek,Hrabica)kterým web Nová republika dává prostor zde publikovat své názory není schopna už svým věkem(80+)v současném společenském a politickém dění se správně orientovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni se v současném politickém dění orientují docela dobře. Ale jak se orientuješ ty. mudrlante? Raději nám tu napiš, v čem se ti pánové mýlí. Tedy, jestli to svedeš. Pavel P.

   Vymazat
  2. Tak co sem lezeš, nádivo? Stěžuj si Štětinovi!

   Vymazat
 9. Hašek pro mě rozhodně není obrazem mravnosti, spíše technokratem moci, která stále nemá v jeho případě rozměrů, které by si přál. Tím nemyslím, že je špatné poklonit se s Nočními vlky památce padlých osvoboditelů, tím chci jen říci, že mu nevěřím účast kvůli pietě za padlé, ale tuším za tím prosté lovení politických bodů. Podle mě prostě začal lovit ve vodách, kde evidentně narůstají sympatie velké části české populace a v daném systému jde kalkulovat právě s obrazem určitého hrdinství..... Jak říkám, vůbec mu to nevěřím, ač se stydím za české zaslepené protiruské štváče....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vazeni, tak Hasek , i když udělal to, co udělal / noční vlci /, tak muj člověk to není ! Neverim mu !
   Hanka

   Vymazat
  2. Radan Brus 16.44 myslím , že je nás , kromě nás dvou, mnohem, mnohem vic a to je dobře ;-)
   Hanka

   Vymazat
 10. Radan Brus,vidím to podobně jako Vy.
  Chtěl bych pouze doplnit i na reakci Pavla P. v diskuzi,že je potřeba mezi aktivisty rozlišovat kdo a proč, proti Nočním vlkům protestuje.
  Je fakt,že web Nová republika své příznivce(čtenáře) převážně nachází mezi ultranacionalisty a národovci.
  Antifašisté z řad aktivistů nemají s politiky a jejími příznivci např. kolem Jaromír Štětiny nic společného.
  Naprosto sdílím jejich prohlášení:
  Nenechme motorkáře překrucovat dějiny
  Dnešní jízdu skupiny Nočních vlků zakončenou na Olšanském hřbitově považujeme za zneužití odkazu vojáků, kteří položili život za naší svobodu, k současným nacionalistickým záměrům. Jak československý odpor, tak samotný boj našich legionářů a sovětských vojáků, neměl své kořeny v panslovanství nebo ruském imperialismu, tím méně pak v homofobních názorech současného vůdce Nočních vlků Zaldostanova.

  Byl především odmítnutím teorie o nadřazenosti jedné rasy nad jinými a odmítnutím toho, co z této šílené myšlenky, která vyvrcholila vražděním nebývalých rozměrů, vyplývalo. To, že byl fašismus vystřídán jiným obludným režimem, nesnižuje statečnost a náš vděk lidem, kteří nasazovali své životy, aby naši společnost osvobodili. Mnoho z nich po válce skončilo v gulazích, ať již kvůli svým názorům, nebo kvůli stihomamu masového vraha, který vládnul nad každým životem (nejen) tehdejších Rusů.

  Nacionalismus zabraňuje dialogu mezi národy a kulturami a plodí právě takové zlo, proti němuž zde chtějí pod ruskými a „novoruskými“ vlajkami nacionalisté na motocyklech varovat.
  Fakt, že Alexander Zaldostanov tohoto zločince označuje za svého „idola“, je plivnutím do tváře všem potomkům těch, kteří zmizeli v Souostroví Gulag, jak o něm z odstupem času psal Alexandr Solženicyn. Nacionalismus zabraňuje dialogu mezi národy a kulturami a plodí právě takové zlo, proti němuž zde chtějí – pod ruskými a „novoruskými“ vlajkami a pod záštitou jiného autoritářského vládce věznícího své odpůrce – nacionalisté na motocyklech varovat.

  My, čeští antifašisté, tento pokřivený a účelový výklad dějin odmítáme. Myslíme na naše vězněné bratry v Rusku a na ty, které ruští národovci zavraždili, stejně jako na sovětské vojáky, kteří při dobývání Československa položili svůj život – jako na lidské bytosti, které si nepřipomínáme kvůli národnosti, nýbrž kvůli jejich odvaze. A tento odkaz nenecháme několik motorkářů překroutit. No pasarán!


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. MY anitifašisté, kteří se nedokážeme ani podepsat prohlašujeme před celým národem, že Noční Vlci překrucují dějiny? Že nacionalismus je špatný a že Putin vraždí a zavírá své politické odpůrce. ---- To jsi chtěl napsat? ----- Takl tahle svoje tvrzení dolož fakty!!! Čím překrucují dějiny? Že uctívají památku padlých? No to ses asi zbláznil. Antifašimus, ke kterému se tak hlásíš, to byl pro většinu Čechů, ale i Poláků, Francouzů, Belgičanů, Norů, Holanďanů, Srbů, a dalších národů především nacionalismus. Ten si prosím pěkně nepleť se šovinismem. Nacionalismus, vlastrentectví, to je základ fungujícího prosperujícího státu, propserující společnosti. Nacionalismus je dialog - to nejsou příkazy rudého Kremlu či z dnešní Bruseli. A teď nám prosím vyjmenuj nějaké odpůrce, které Putin nechal zabít či zavřít, protože ohrožovali jeho kariéru, jeho vládu. Rádi bychom se poučili, nebo aspoň zasmáli. Jaroslav F

   Vymazat
  2. .....jsme opět mezi velmocenskými mlýnskými koly. Nicméně mě více zlobí USA celosvětová hegemonie, která nemá v dějinách lidstva obdoby. Rozesít zbraně po celé planetě a v takovém množství, to bere dech, pánové a dámy!

   Vymazat
  3. ti antifašiste,proč pišeš jako anonim ono se unas pronasledujou antifašiste?nestid se, podepiš se

   Vymazat
 11. Pan Hašek může být v klidu. Za tento čin má, bez jakýchkoliv průzkumů, podporu větší části naší společnosti. To jen pár nevyléčitelných trpí takovým nějakým postnávštěvním syndromem. Sotva se za návštěvou ,,zabouchnou dveře", okamžitě se rozjíždí hon na její hostitele, přátele atd.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale on v klidu je a je si vědom, že nasbíral plusové body a částečně vykompenzoval onen skok na provokační špek, tu boudu Sobotky, Chovance uzavřenou ve spolupráci s moderátorkou. Paradoxně mu pomohl Lukáš Blb.

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.