Reklama

.

.

sobota 21. května 2016

OSTKRAFT: nové cíle destabilizace - Bělorusko a Kazachstán


21. 5. 2016     zdroj
Experti analytického centra OSTKRAFT vypracovali informační a analytickou zprávu "Postsovětský prostor: vyčerpání protiruského modelu národní identity." Je v ní mimo jiné uvedeno, že "za posledních 10 let byly pozorovány snahy rozvrátit politickou nebo ekonomickou situaci prakticky ve všech zemích SNS. Nejvážnější z nich byly v Bělorusku, Kazachstánu, Arménii, Tádžikistánu, Kirgizii a na Ukrajině".


V období od roku 1990 do roku 2015 vzniklo na území bývalého SSSR 14 velkých ozbrojených konfliktů na etnickém základě. Některé z nich, jako například v Podněstří v roce 1992 nebo první čečenská válka v letech 1994-1996, měly charakter konfrontace "s Rusy". Ale celkově měly války podél ruských hranic převážně občanský charakter. Jejich typickým příkladem je občanská válka v letech 1992-1997 v Tádžikistánu, občanská válka v Gruzii v letech 1991-1993, události v Batkenské oblasti v Kirgizii a Uzbekistánu v roce 1999. Od roku 2006 jsou pozorovány zřejmé snahy Západu na odkonzervování všech zastaralých periferních konfliktů s jejich převedením do otevřené ozbrojené fáze. Jedná se i o ozbrojený konflikt s Gruzií v Jižní Osetii v srpnu 2008, i o Euromajdan na Ukrajině (2013-dosud), i pokus o zhoršení situace v Podněstří, i o vypuknutí bojů v Náhorním Karabachu, i o očividně vznikající proces sociální a politické destabilizace v Bělorusku a Kazachstánu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Valdimíra Grulichová 

11 komentářů :

 1. Zase konspirujete, blbečci? Jen konspirujte. Kdo konspiruje, nezlobí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blbečku,vyvracej jeden argument za druhým a budeme si tě vážit,Pepane!

   Vymazat
 2. To je ale kravina - ten článek. Nemáte už co jiného psát ??

  OdpovědětVymazat
 3. Co to melete,vy dva čuráci.Když jste blbí,jak tři dni starý psi,tak si čtěte Čtyřlístek,vy Mišpulíni !!!

  OdpovědětVymazat
 4. 009: to bude jeden čurák, vidíš zase stereo.
  Úplněk mě vzbudil a je ze mne
  VLKODLAK

  OdpovědětVymazat
 5. Zmetci z Jungmanky se můžete zbláznit z faktů co? Už vám to pomalu končí....

  OdpovědětVymazat
 6. To je ten ocas Pepa IBM Chytrák Oracle, Unix Vyskoč. Toho blbečka neberte vážně, to je smutný případ. LOSER.

  OdpovědětVymazat
 7. Jo,jo,nãrodně osvobozenecké hnuti,jak se tomu říkalo v minulem století silí.Konečně budou všichni vědět kde a jaké že jsou hranice Ruska.Posledni koloniãlni říši Rusku,žaláři nàrodů zvoni tak jak jiným říším umíráček.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. " ... Rusy jsou mocnost ustanovená na přírodních základech, ještě nedosti rozvinutých, ale schopných vyvinutí a rozkvětu nekonečného. A doléhají tělem svým až na Europu.“ František Palacký

   Vymazat
 8. Kazachstan im nevyšiel. Pozbierali pár organizátorov a bolo. Prišlo rádov pár sto ľudí!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:05 -přítel našeho prasedenta byl připraven.To jste opomenul dodat a taky to,že vše organizuje USA a všichni zadrženi jsou agenti CIA.A nebýt Sörösových knih,měl by Otec národa soudruh Nursultan zajištěno doživotní vladnuti.

   Vymazat