Reklama

.

.

pátek 20. května 2016

P.C. Roberts: Může se Svět ještě probudit?


20. 5. 2016     PaulCraigRoberts
Je to sebestřednost Washingtonu, jeho obluzení sebou samým a jeho nekonečná arogance, jež vytvořily „ruskou hrozbu“. Rusko se totiž Západu jako hrozba nepředstavuje. Přesto mu však Washington hrozí válečnickým nástupem USA a NATO v Černém moři, raketovými základnami na ruských hranicích a plány na zbudování mohutných pěchotních i tankových sil v baltských zemích a v Polsku, a dále i zapojením někdejších ruských provincií, jako jsou Gruzínsko a Ukrajina, do amerického obranného paktu proti Rusku.


Když Washington, jeho generálové a jeho evropští vazalové vyhlašují Rusko za hrozbu, míní tím, že Rusko má svoji nezávislou zahraniční politiku a jedná ve svém vlastním zájmu spíše než v zájmu Washingtonu. Rusko je hrozbou, protože prokázalo schopnost zarazit zamýšlenou invazi Washingtonu do Sýrie a jeho vybombardování Iránu. Kromě toho překazilo Rusko jeden z cílů washingtonského převratu na Ukrajině tím, že mírovou a demokratickou cestou zapojilo Krym, coby sídlo své černomořské námořní základny a ruskou provincii po několik staletí, zpět do svazku Ruska.

Možná jste se divili, jak je možné, že tak malé země, jako jsou Irák, Libye, Sýrie, Jemen a Venezuela, se mohly stát hrozbou pro americkou supermocnost. Je to samozřejmě absurdum non plus ultra. Cožpak američtí prezidenti, představitelé Pentagonu, poradci národní bezpečnosti a předsedové spojených náčelníků štábů považují vojensky tak málo významné země za hrozbu pro USA či země NATO?

Nikoliv, nepovažují. Ty země byly prohlášeny za hrozbu proto, že mají – anebo předtím, než byly smeteny – měly nezávislou zahraniční a ekonomickou politiku. Jejich politika nezávislosti znamená, že nepřijímají – anebo nepřijímaly – americkou hegemonii. A byly tedy napadeny proto, aby byly pod tuto hegemonii přivedeny. Podle washingtonského názoru se se svou nezávislou politikou ocitly mimo americký deštník, a proto se staly hrozbou.

Venezuela se podle vyjádření prezidenta Obamy stala „neobyčejnou a výjimečnou hrozbou národní bezpečnosti a zahraniční politiky USA, čímž vyprovokovala americký národní výjimečný stav k odvrácení této hrozby“ poté, co položila zájmy venezuelského lidu nad zájmy amerických korporací.

Rusko se stalo hrozbou, když ruská vláda prokázala schopnost zablokovat Washingtonem zamýšlené útoky na Sýrii a Irán, a když washingtonský převrat na Ukrajině nedospěl k svému hlavnímu cíli, jímž mělo být předání ruské námořní základny v Černém moři do rukou Washingtonu.

Samozřejmě, Venezuela nemůže představovat vojenskou hrozbu pro USA, takže nemůže být ani „ neobyčejnou a výjimečnou hrozbou národní bezpečnosti USA“. Venezuela je „hrozbou“, protože venezuelská vláda se nepodřídila washingtonským rozkazům.

Je mimo jakoukoli pochybnost, že Rusko v žádném případě není hrozbou pro Polsko, Evropu nebo Spojené státy. Je stejně nepochybné, že Rusko nenapadlo Ukrajinu. Jak to víme? Kdyby se totiž tak stalo, Ukrajiny by už nebylo. Byla by zase ruskou provincií, kterou – s výjimkou posledních dvaceti let – byla po staletí, v každém případě pak mnohem déle, než trvá existence Spojených států. A jen tak na okraj: Ukrajina patří k Rusku mnohem víc, než patří Havaj či vykořeněné a přemožené státy amerického jihu k USA.

Přesto všechno tyto fantastické protiruské lži, šířené z nejvyšších míst americké vlády, z NATO, z koupených a USA placených západních médií, od bruselských lokajů NATO i od koupené a USA placené EU, se neustále opakují jako zjevená pravda boží.

Sýrie stále existuje, a to jedině proto, že Rusko vystoupilo na její obranu. To je jediná příčina, proč ještě žije, a je to současně i jeden z hlavních důvodů, pro který chce Washington odklidit Rusko z cesty.

Uvědomují si Rusko a Čína nesmírné nebezpečí, ve kterém se dnes ocitají? Kdyby si je skutečně uvědomovaly, dovolila by např. ruská vláda, aby jedna třetina ruských médií byla v cizích rukou? A rozumí Rusko dostatečně tomu, že cizí ruce jsou de fakto ruce CIA? Proč ruská vláda umožňuje svou vlastní destabilizaci působením CIA skrze cizím kapitálem vlastněná média?

Ještě bezstarostněji se chová Čína. Působí zde totiž 7000 Amerikou placených nevládních neziskových organizací (NGOs). Teprve minulý měsíc se čínská vláda konečně pohnula, když omezila činnost agentů, zjevně pracujících k destabilizaci Číny. Členové těchto zrádných organizací však nebyli zatčeni a byli jen dáni pod policejní dozor. Což fungovat nebude, jelikož Washington disponuje neomezenýmimožnostmi, jak čínskou policii korumpovat.

Že Rusko a Čína dovolí Washingtonu, aby působil v jejích médiích i na jejích univerzitách, v jejích finančních systémech a v „dobro konajících nevládních neziskových organizacích“, jež prosakují do každého aspektu jejích společnosti, prokazuje, že obě vlády nemají přílišný zájem na přežití svých zemí coby nezávislých států. Jsou totiž až příliš vyděšeny tím, že by je západní presstitutky označily za „autoritáře“.

Jen tak za sebe proto předpovídám, že jak Rusko tak i Čína budou brzy vystaveny nevítanému rozhodnutí: Buď přijmout americkou hegemonii, nebo jít do války.

Vybral a přeložil Lubomír Man

13 komentářů :

 1. Poslední odstavec článku je zcela jasný!Bude válka a po ní KONEC!Konec lidské civilizace na planetě Země!A zmizí vše,včetně té současné Říše Zla,nikdy více již nebudou USA!A Rusko a Čínu může zachránit jen zničující preventivní jaderný úder zasazený celé Říši Zla!

  zločas

  OdpovědětVymazat
 2. Nejhorší doba od dob lovců mamutů.Ještě prvobytně pospolná společnost se chovala normálně, ale jakmile se někteří začali vytahovat nad ostatní a považovat se za nadlidi, jde všechno do hajzlu.

  OdpovědětVymazat
 3. Aspon Zem ostane potkanom a neskor mozno aj nejakym zvieratkam. Som znechuteny ludmi, resp.niektorymi jej "zastupcami".

  OdpovědětVymazat
 4. USA chce jadernou válku ale né doma a proto bude první na řadě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To si pište že je první na řadě. Putin není Stalin, který uvěřil že na ně Hitler nezaútočí. Putin ví, že je západ chce odjakživa kvůli území, surovinám a potenciálním levným ruským otrokům, ovládnout. A ta Stalinova chyba se už nebude opakovat. Když přičteme ruskou výzbroj, zbraňové systémy a hlavně ruské vlastenectví, tak žádný protivník nemá šanci. Rusové nikdy žádnou válku nezačali, ale všechny vyhráli a při té příležitosti si ukousli kus nepřátelského území. Zaprvé jako nárazníkové pásmo pro dalšího agresora a taky aby dostal za vyučenou. Jinak to nebude ani nyní a kdo si chce znovu šlápnout na stejné hrábě, ať si prosím poslouží. Samozřejmě pokud dojde na atomovou válku, tak to bude prohra pro celé lidstvo. Jenže je tu pud sebezáchovy. A ti miliardáři nechtějí o majeteček a život přijít.

   Vymazat
  2. V tom by som si nebol tak isty. Ak su to psychopaticke osobnosti, tie maju znizeny pud sebazachovy. Treba prihliadnut aj k moznosti, ze su posadnuti zlymi duchmi. Vnimam to ako boj dobra a temnoty.

   Vymazat
  3. Ti američtí psychopaté mají udělané nory až 300m. pod zemí, kde je možné přežít až 25r. Otázkou je co pak. Jak je známo, u nás nechal Bakala na křivoklátsku tajně vybudovat zahraničními dělníky za dvě miliardy obdobnou noru a nedavno jsem četl že něco chystá i Babiš. Jiří Plzen

   Vymazat
 5. My, lidé, jsme blbí a žádnou budoucnost si nezasloužíme.
  Od II. světové USA žádnou válku nevyhrály.
  Jen zničily území, ne kterých se bojovalo, dodnes je část Vietnamu zaminovaná a rodí se mrzáčci po použití plynu orange.
  V Iránu a Iráku použili radioaktivní "špinavé bomby".....
  Teď hoří Kanada kvuli nenažranosti těžařů.
  Jsem zvědava, jestli stát Kanada povede s těžaři arbitráže, aby je připravila o poslední uškudlený dolar a managery nechala shnít ve vězení.
  Z jené strany se ekologové předvádějí se "snižováním skleníkových plynů", z druhé se bojiště válečné i ekonomické stává neobyvatelnou zónou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Armáda USA dosáhla významného vítězství na Grenadě. To je karibský ostrůvek zhruba 2500-krát menší než USA s asi 300-krát menší populací. Armáda musela hrdinně překonat mj. i ostré nejen krumpáče, ale i lopaty kubánských dělníků stavějících letiště, které mělo pomoci i rozvoji cestovního ruchu.
   Byla to další brilantní operace po úžasném helikoptérovém leteckém mostu, kterým vojáci USA završili v Saigonu, konkrétně na střeše velvyslanectví USA, svoje skvělé působení ve Vietnamu. USA tak nepochybně vede tabulku nejdražších válečných úspěchů, když na jedno sportovní vítězství (nechtěl jsem napsat hubené) vynaloží několik desítek bilionů dolarů. Zbrojnímu průmyslu USA ale nejde o konečný výsledek, jemu stačí k ziskovosti i prohraná či nerozhodná válka. Jsou to prostě sportovci tělem i kapsou - není důležité zvítězit, ale zaplatit.
   KR

   Vymazat
 6. Konečně někdo tu zasranou žiďáckou Ameriku srovná se zemí! Rusové rozhodně nejsou naivní a Číňané jakbysmet - jsou připraveni!

  OdpovědětVymazat
 7. Že vás to baví každý den psát ty stejné žvásty. A pořád a pořád. Ať je zima nebo léto, někteří lidi se od počítače nehnou, píšou žvásty, a společnost Seznam.cz která to všechno produkuje, vydělává miliardy na reklamě. Články, které píšou například Novinky, jsou už naprosté sračky, bulvár non plus ultra, jen aby se lidi nasrali, psali, a jim tečou na účty miliardy. To o tom letadle budou rozžvejkávat na kousky, každý den článek z jiného úhlu, desítky stejných článků o letadle, pod každým pět set diskuzí. Články o politice a tragických nehodách smíchané s články o orgazmu a sexu, naprosté nechutnosti, a to blbé lidské stádo ke všemu žvatlá a píše. Každýmu vadí, že si spousta lidí bezpracně cpe kapsy, ale tady vytváří miliardové příjmy pro obyčejná mediální všiska.Víte, co lidí už asi Seznam zaměstnává, co svých spratků a příbuzných, kteří si cpou kapsy desetitisícema? Z lidské blbosti. Na tom staví celá ta zbohatlická chátra, a ještě mají lidi dojem, že nějak ovlivňujou politiku - to svět neviděl.

  OdpovědětVymazat
 8. Svět to neviděl a prase to nežralo.

  OdpovědětVymazat
 9. MEDIÁLNÍ VŠISKA !

  Laj!ka

  OdpovědětVymazat