Reklama

.

.

středa 25. května 2016

P.C. Roberts: Přinese listopadová prezidentská volba v USA konec světa?


25. 5. 2016     PaulCraigRoberts
„Během celého uplynulého měsíce jsme sledovali, jak mohutněly síly USA a NATO podél ruských hranic – na souši, na moři i ve vzduchu. Takovéto nahromadění nepřátelské bojové síly zde nebylo k vidění od německé invaze do Sovětského svazu v r. 1941.“
Takto uzavřel svůj článek k současné situaci vedoucí americký expert na Rusko Stephen Cohen. Klade si otázku, zda Washington spí a je třeba jej probudit, anebo zda míra jeho šílenství došla už tak daleko, že chce válku.


Pepe Escobar, přední brazilský publicista k problému uvádí, že Randova korporace, nejvýznamnější americká společnost pracující ve službách CIA, nedávno vyhlásila, že „Rusko by dokázalo převálcovat síly NATO do 60 hodin – ne-li dříve.“ Na úrovni nukleárních bomb a raketových systémů má Rusko před americkým vojensko-bezpečnostním systémem, jenž v zájmu zvýšení cen zbraní na ně montuje i zcela zbytečné věci, náskok čtyř generací. Americké zbraňové systémy jsou ve srovnání s ruskými prostě až druhořadé.

Nejvyšší ruské vojenské vedení nicméně vyjadřuje své obavy. Týkají se vlažného postoje ruské vlády k nebezpečí americké agrese. Generálové obviňují tzv „ atlantizující integralisty“ z toho, že svým lhostejným postojem Putinovu vládu infikují. Má se za to, že tato skupina, sdružující se kolem premiéra Medvěděva, věří, že v zájmu své přijatelnosti pro Západ by mu Rusko mělo učinit nějaké ústupky. Nekompetentní ruská centrální banka a neoliberální ruští ekonomové, jakožto části uvedené skupiny, cílí k tomu být údem Západu, a to bez ohledu na to, jak tvrdě by to poznamenalo ruskou nezávislost.

Stephen Cohen a Alastair Crooke, někdejší významný britský špión, si snad jako jediní lidé na Západě všimli, že dominantní část ruské vlády, zdůrazňující národní suverenitu, už po nějaký čas tlačí na prezidenta Putina, aby se oněch lidí ve vládě, kteří by byli ochotni prodat ruskou nezávislost za uznání Západem, zbavil.

Tento názor vyjadřuji i já. Pro jakoukoli vládu je totiž nemožné stát pevně proti zahraniční hrozbě, sedí-li v této vládě nespolehliví lidé.

Jestliže Putin bude nakonec přinucen odstranit z vlády agenty Washingtonu - což konec konců bude muset udělat, aby tato vláda americké úklady přežila - nesmí je nechat z Ruska odejít. Jestliže se totiž tak stane, využije Washington tyto exulanty k vytvoření ruské vlády v exilu. A pokud se Putin zdráhá poslat je za zradu k soudu, dala by se věc vyřešit čímsi jako domácím vězením.

Alastair Crooke píše, že Washington vůbec špatně kalkuluje. Tím totiž, že tak zatvrzele prosazuje svou jednopolární světovou hegemonii, tlačí Putina do tábora nacionalistů, pro které stojí nezávislost mnohem výš, než stát se přijatelným pro Washington.

Nehledě na to, jak pozitivně se Escobar vyjadřuje k ruské vojenské převaze nad Západem, ocitá se i tak ruská nezávislost v sevření dvou hrozeb, jakési Skylly a Charydby moderní doby. Skyllou jsou američtí neokonzervativci, rozhodnuti zmocnit se vlády nad Ruskem, a Charydbou jsou ti lidé, uvnitř ruské vlády, kteří jsou ve své orientaci víc západní, než ruští.

Jestliže se Trump stane prezidentem, je snad i možné, že neokonzervativci přestanou být dominantní silou v americké zahraniční i vojenské politice. Měl by být tenhle obrat důvodem ke zjemnění tlaku na Putina, aby vyhnal „atlantizující integralisty“ z vlády?

Jestliže se ovšem stane prezidentkou Hillary, neokonzervativní puzení proti Rusku bude eskalovat, „atlantizující integralisté“ budou z vlády vyhnáni a Rusko se připraví na válečný stav.

Vzpomeňme, jak se nepřipravené Rusko vypořádalo s německým wehrmachtem, který byl v té době nejmocnější obzbrojenou mocí, jaká se kdy dala dohromady. A představme si, jakou lekci by Rusko připravené udělilo pomatené Hillary a nekompetentním neokonzervativcům.

Jak už jsem dříve napsal, vnutit Rusku válku by znamenalo smrt pro USA a Evropu, a vzhledem k ničivé síle nukleárních zbraní, nejpravděpodobněji i smrt všeho živého na Zemi.

Hlavními příčinami takovéhoto chmurného obrazu je arogance a stupidita amerických konzervativců i vazalský statut Evropy, který ji zbavil své vlastní rozumné zahraniční politiky. A namísto ní jen podává washingtonské agresi pomocnou ruku.

Znamená to, že bez ohledu na váš názor na Trumpa, váš hlas pro Hillary je hlasem pro konec tohoto Světa.

Vybral a přeložil Lubomír Man

36 komentářů :

 1. Mam z toho strach ! Moc bych si pral, aby Donald Trump byl presidentem. Vyhra-li volby Hillary, budou vladnout Neocons
  a bude situace daleko horsi nez je dnes.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejhorší je utíkat,Nicholasi.

   Vymazat
  2. Vládnout SS je dneska spíše za trest. Ta země je úplně vyžilá. Nemá to cenu a SS se rozpadnou, lhostejno kdo bude dělat pózera (prezidenta).

   Vymazat
  3. 21:36. Pokud se nějaký stát dopustí takových zločinů jako například tvrzení,že stanul lidskou nohou na Měsíci a například takového zločinu,že tají vesmírné civilizace a jejich přítomnost na Zemi aby mohl vládnout lidem bez rizika,že se přidá k tomu lepšímu,nic jiného si nezaslouží.

   Vymazat
  4. Hitlery, NWO a válka s Ruskem, pomocí užitečných evropských idiotů, potažmo jak umravnit Putina až na kolena.

   Vymazat
 2. Setkal jsem se s tím,že pokud se snažíte jednat správně a jste stateční,najde se někdo,kdo vám pomůže. Nemyslím si vůbec,že politika a především i ty činy Ruska,jsou správné a myslím,že by se jim měl svět postavit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Činy USA a Evropy jsou podle Tebe správné ?
   A co by mělo Rusko udělat, aby to bylo správné?

   Vymazat
  2. 21:09. USA a Evropa se snaží čelit mezinárodnímu nebezpečí a já myslím,že většinou správně. Myslím,že vyspělejší civilizace,pokud je pozitivnější než ta nebo ty méně vyspělé,má přednost,stejně jako třeba obecně Bůh se nemá obětovat za člověka nebo za lidi. Bylo by to zcestné a proti důvodu existence,protože Dobra by ubylo a Zla přibylo,tedy bylo by to proti Bohu,proti Vesmíru,prostě. A bylo by to i nespravedlivé. Rusko ale naopak "podporuje" to méně rozvinuté a to při něm ,samozřejmě, i stojí a proč? No, protože chce zničit to vyspělejší,o kterém jsem už výše mluvil a to se mi,jak už jsem vysvětlil,nezdá správné. Rusko navíc soustavně a opakovaně anektuje neprávem,respektive v rozporu s platným mezinárodním právem části státních území jiných suverénních států a ,také mu tyto jeho anexe svět neuznává. Ale i to mi je jedno,v tom smyslu,že jde o nerespektování mezinárodního práva. U mne rozhoduje mé vlastní myšlení k posouzení správnosti věci,respektive a myslím,že Rusko prostě jedná neprávem a špatně. No a co je správné? To se my všichni snažíme zjistit v našem běžném životě a jde o natolik subjektivní názory,že si ani netroufám ten fakt definovat,vždyť se všichni vyvíjíme a měníme naše pohledy na věc,tedy. Ale něco mi prostě vadí a tím je především ruská mezinárodní ale i vnitrostátní politika. Já osobně si tak správný stát a jeho správné jednání nepředstavuji a vůbec.

   Vymazat
  3. to 21:22
   tak ten příspěvek 21:22 nestojí ani za obyčejný pšouk.

   Vymazat
  4. 21:22 aby člověk pochopil, tak se musí vcítit do toho druhého. Tak např. jak to, že USA má svá vojska, zbraně na celém kontinentu Evropy od 2. sv. války a stále se roztahuje, roztahuje, zasahuje vojensky a ničí, co jim není proti vůli- v 60 tých letech jednal Kenedy ohledně základy SSSR na Kubě a dojednal, že ta ustoupila, přestože mněli volska v Turecku, ale to jsme se dověděli až později, že jsou i v Turecku, tak kam strkají svůj čumák USA. Každý stát má právo ochraňovat svá území a své občany. Kdopak mněl největší zkušenost s Hitlerovským Německem. USA byli za oceánem na jiném kontinentu a jejich boháči vydělávali na zbrojení armády Usa a ta pohohla a zasáhla až na konci utrpení občanů SSSR. Tak kdo má oprávněnou obavu z přesouvání armády NATo k Ruským hranicím. A tak bych mohla pokračovat. Čtěte knihy, které píší o utpení všech lidí, zejména v Evropě. Ti, kteří nebyli spoluviníci válečného utrpení, tak ti trpěli na fronté v koncentračníc lágrach a nebyli to jen vojáci. Lidé se dělí na slušné, ohleplné. tolerantní a darebáky, zločince, mstitele. Bohužel, už se nedá říci "lidé, buďte lidmi" !

   Vymazat
  5. 22:13. Sovětský svaz neměl svá vojska a své základny včetně i jaderných zbraní například v Československu,které sousedilo přímo s NATO? Proč nikdo nechce ruské vojáky a ruské základny na svém území ale Spojeným státům je to umožňováno? Jsou i takové státy,jako například Polsko nebo pobaltské státy,které o to doslova prosí. USA za Druhé světové války válčili s Japonskem a stálo je to hodně sil,ačkoliv jejich kontinentální území nebylo přímo napadeno. Británie sdělila Československu prostřednictvím jejího premiéra jeho proslovem k Britům,že přece nemůže chtít po Britech aby válečně splnili spojeneckou smlouvu s nějakým jim neznámým malým státem někde ve střední Evropě. Vy si myslíte,že pomoc Sovětskému svazu byla samozřejmostí? No,tak se,prosím,probuďte. Kdybych zbrojil jako Rusko,nyní, asi bych považoval za trapné divit se zvýšené obraně mých sousedů,přičemž bych se považoval i za duševně nemocného,pokud bych už opakovaně anektoval území jiných suverénních států a divil se,že mají ze mne strach. To Rusko,je posedlé vlastní představou o jeho právu na spoluvládu světu,o jeho právu na vlastní supervelmoc,která bude rovnoprávná nejvyspělejším státům světa. Směji se,že za touto fikcí evidentně zaostává.

   Vymazat
  6. 23:38. Já myslím,že člověk získává svým narozením právo na existenci tam,kde se narodil,tedy především na té planetě-vůči ní,v tom státě,respektive v tom národě,například. Zároveň si myslím,že narozením získává svobodu,respektive rodí se svobodný,protože je ještě nevinný vůči subjektivnímu okolí,proti kterému se ještě neprojevil-neprovinil. Zároveň ale svým narozením získává i další subjektivní práva,která mu přiznává společnost obecně. Dále si myslím,že každý by měl být sám sebou a ne někým jiným,respektive těmi jinými,jak Vy sdělujete ,protože k tomu,k samostatnosti i v myšlení,jsme my všichni vyvíjeni a nuceni celým naším životem na Zemi bez výjimky. A to je právě ten vývoj osobnosti,která tak vzniká. Myslím,že naopak není vůbec povinností a to nikoho,cokoliv přejímat, logicky. Být stádo,to už vyšlo "z módy", přirozeně,vývojově. Lidé se stávají vývojově už bytostmi.

   Vymazat
  7. 23:47. Ve vojenské síle a v krutosti,není vyspělost. Asi jde především o vyspělost ducha. Pokud máte ducha ,dokážete daleko více než hrozbou a násilím,především jste s Bohem a on ,logicky, s vámi.

   Vymazat
  8. To je židozednářský názor, který má rozmělnit, atomizovat společnosts cílem glorifikovat vše co přináší profit úzké skupince „chytrolínů“ na úkor koherentnost společnosti, bez niž NIC není a NIC nemůže fungovat, protože člověk jako společenský, tlupní tvor osamoceně v přírodě NEpřežívá, je ničím, kdyby ho společnost – v komplexním a ohromném množství obtížně měřitelných faktorů – nevytvořila, nezformovala a nezaopatřila v jeho vlastní existenci! Na to člověk nemusí být hned „marxista“ aby si položil jednoduchou otázku: Kým by člověk byl, dokonce i na poli myšlení, kdyby za ním, za námi všemi nestála nesmírná pokladnice kultury, vědomostí, úsilí desítek generací! Marx s tímto poznámím nikterak nesouvisí, on pouze popsal jisté mechanismy fungování systému na základě vztahu mezi technickým stupněm rozvoje výrobních sil, tedy čím se lidé živí a jejich výrobními vztahy. A to velice dokonale, protože Žid když se do něčeho dá, jeho produkt je vždy dokonalý! V tom je jejich síla. Oni jsouce historicky odděleni od půdy se po celá staletí soustředili na přenosné hodnoty – tedy rozvoj know-how. Křížili se navzájem tak, aby rozvíjeli vhodné talenty – jako směnárníci a lichváři, zlatníci a klenotníci, lékaři a právníci, později komedianti a spisovatelé apod. A v nejnovější době pak vědci a také politici. A vždy dbali na vysokou koherentnost své vlastní pospolitosti, kterou ostatním komunitám nejen že upírali, ale snažili se ji vehementně rozbít. Jinak tady je vynikající popis oné historie tzv. kapitalismu

   Vymazat
  9. Je tomu přesně naopak! My nejsme psychicky nijak podstatně vyspělejší než cromagnonský člověk, ale místo pazourků máme atomovky! Strutkura společnosti stále odpovídá neolitu, kdy na jednu chytrou - šamanku, a jednoho organizátora - náčelníka připadá 50 sběraček a 50 lovců, osob fyzicky zdatných, leč hloupých a tzv. neschopných, potřebných vedení. Proto liberalismus selhává ve všech směrech, je nepřirozený, proti vlastnostem druhu. My si hrajeme na "vyspělé" a tupě moralizujem, ale jsme dobytek ve velké většině. Není důvod, aby se rušilo mučení a veřejné popravy lámáním v kole apod. To jaxi obecné farizejství předběhlo technický vývoj!

   Vymazat
  10. Pardon, pardon - moc se omlouvám, já zapoměl dát link na ten popis kapitalismu (funguje jen Uložto!) - http://revolta114.blogspot.cz/2013/04/kai-murros-revoluce-jak-na-ni-v-moderni.html

   Vymazat
  11. Jste dos hodně buď nevzdělaný,nebo máte problém sám se sebou.Ten ,kdo zažil rok 1938 tak on,ani jeho rodina nezapomíná a nemůže věřit západu!A po pravdě,krom roku 1968 nám ublížil agresorsky Sov.svaz jak?A komu ublížil ve světě?Udělejte si statistiku bez emocí.

   Vymazat
  12. Anonymní 25. května 2016 21:22 - teda pane vachmajstr,vy jste ale hlava - zcela vygumovaná

   Vymazat
 3. "Naštěstí" jsou na světě další a další problémy a i válečné,které "odvádí" pozornost a třeba i snahu o válku v rozvinutém světě. Možná je to jen náhoda,možná ne a dokonce je to možná i snaha zachránit svět.

  OdpovědětVymazat
 4. Až koupí USA 50 raketových motorů bude s nukleárním vybavením na 20 procentech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co takhle třeba laserová děla? Jak dostane Rusko ty nukleární hlavice do USA? Připadám si jako mezi ignoranty.

   Vymazat
  2. 21:04.Ty už si nějaká US laserová děla viděl?Možná v US vesmírných vysněných válkách. Na to oni jsou kadeti.

   Vymazat
  3. 22:49. Viděl. Mají je už i na letadlech,lodích a v pojízdných "kamionech". Ale skutečně vyspělá výkonná laserová děla jsou v hlubokých pozemních silech. O laserových dělech ve vesmíru mohu jen spekulovat,ale nedivil bych se,protože takové dělo třeba jen na jedno použití,to je "brnkačka".

   Vymazat
  4. 22:59
   Měl byste se trochu vzdělat ve fyzice. Stačí mlha či kouř (přírodní nebo umělé) a celá "laserová děla" se stanou jen zajímavou hračkou. Jsou i další problémy s účinností. Třeba vysoce odrazivý povrch cíle nebo při pozemním použití nutnost přímé viditelnosti cíle. Žádná zbraň není zázračná!

   Vymazat
  5. A kolik by jich museli mít, kdyby hypoteticky vystřelili Rusové salvu v pudu sebezáchrany. O vysledku raději ani neuvažovat. Co dokážou předvedli v Sýrii a jak dostávají na prdel ti ostatní ve světě je vidět taky.

   Vymazat
  6. A co dokázali ussáci ve světě,když chtěli exportovat tu jejich blbokracii????DOSTALI NA PRDEL A TÁHNI S VOCASEM MEZI NOHAMA A BEZE SLÁVY ZPÁTKY DO FUCKINGTOWNU!!!!!!

   Vymazat
 5. Ano 50 raketových motorů z Ruska

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je opravdu velká smůla,že USA nemají tyto motory,měly by o tom už přemýšlet.

   Vymazat
 6. To, že vyhraje Hellary je jisté, i přes snahu Trumpa. Tedy, i když vyhraje, tak se budou přepočítávat hlasy a pak bude vítězem Hellary. Tak už to ve "vyspělých demokraciích" chodí, viz nedávný zmanipulováni voleb v Rakousku. Pak už je s námi všemi konec, bez ohledu na počet raketových motorů. Hellary je plně v rukou neosiocons a ti už dlouho usilují o válku s Ruskem. Bohužel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč stahujete kalhoty, když brod je daleko? navíc, proč brodit, když se již staví most? Čiší z vás poraženectví a neochota přiložit ruku k dílu...

   Vymazat
 7. Hillary Clinton je odporná krvavá prolhaná žába...

  OdpovědětVymazat
 8. doktor naštěstí jsou důležitější zprávy, jako např. že Verešové vyklouzla koza a že Hiltonové byly vidět kalhotky a že severokorejský vůdce zřejmě zhubnul...Hned se mi lépe spí.

  OdpovědětVymazat
 9. Výtečné zobrazení oné proatlantické skupiny kolem Medveděva živené hlavně národní elitou USA. Chybí ale obdobné zobrazení neocarských Bílých, kteří jsou také podporováni zvenku proti Putinovi, tentokrát ale globální elitou. Paktovat se s cizí mocí bylo vždy velezradou, u země velikosti a významu Ruska zcela bez jakékoli debaty. Za vším je vidina osobního blahobytu "atlantiků" v prvním a "služba" globálnímu prediktorovi v druhém případě. Oboje je nutné eliminovat, má-li Rusko úspěšně přejít od obrany suverenity ke komplexnímu společenskému a ekonomickému rozvoji.

  OdpovědětVymazat
 10. 9:17
  Žádné poraženectví, jen krutá realita. Nevím, jak bych mohl přiložit ruku k dílu, poraďte mi, prosím.

  OdpovědětVymazat
 11. Malá slovní rovnice v kontextu dnešní doby:
  posilování vojska mimo své území, na druhé straně planety = agrese ------- posilování vojska na svém území = obrana

  OdpovědětVymazat
 12. Dost o nás říká i tato statistika ze Sputniku. USA důvěřuje 41% Čechů (Slováků 27%, Poláků 50%), Rusku jen 17 procent Čechů (Slováků 31%, Poláků 9%) . USA nedůvěřuje 24%, Rusku 52% obyvatel ČR.

  OdpovědětVymazat