Reklama

.

.

úterý 3. května 2016

P.C. Roberts: USA připravují pád vlády ve Venezuele

3. 5. 2016     PaulCraigRoberts
Podle prohlášení prezidenta Obamy Spojené státy, čili jedinou supervelmoc světa a výjimečnou zemi, ohrožuje malá Venezuela. Obama řekl, že Venezuela je „ neobyčejnou a výjimečnou hrozbou národní bezpečnosti a zahraniční politice Spojených států“, a že proto vyhlásil „národní výjimečný stav“, aby tuto „venezuelskou hrozbu“ zlikvidoval.


Z prstu vycucaná „výjimečná hrozba“ slouží Obamově režimu jako záminka ke svržení venezuelského prezidenta Madura, a jde vlastně o další článek washingtonského řetězu svrhávání těch vlád v Latinské Americe, které se kdy pokusily jednat v zámu svých občanů, a nikoliv v zájmu amerických korporací a bank.

Před desetiletími přiznal americký generál Smedley Butler, že fungoval jako „kapitalistický gangster“, když zemím Latinské Ameriky násílím vnutil vůli newyorských bank a společnosti United Fruit Company.

Poté, co byl v r. 2009 americkými médií lživě zdémonizován honduraský prezident Manuel Zelaya, který si naivně myslel, že fungujev úřadě v zámu Hondarasanů a nikoliv v zájmu United Fruit Company, jej svrhl vojenský puč, připravený prezidentem Obamou a ministryní zahraničí Hillary Clintonovou.

Dnes vede Washington hospodářskou válku proti Venezuele s cílem podkopat podporu veřejnosti, které se zde prezident Maduro dosud těšil. A to tak, že média, řízená tzv. venezuelskou elitou, obviňují Madura z hospodářských obtíží země, které ovšem způsobují USA. Těm se navíc podařilo nasadit své agenty do venezuelského národního shromáždění, takže skutečně hrozí, že médií zmatení Venezuelané si svou znovu vzkříšenou důvěrou ke svým elitám podříznou svá vlastní hrdla.

Washington se prostřednictvím jím financované „Zelené revoluce“ pokoušel destabilizovat Iran, ale tam jeho pokus nevyšel.

Rusko a Čína se ovšem svým pohostinstvím pro Washingtonem financované nevládní organizace (NGOs), dále svým vstupem do západních ekonomických institucí a souhlasem s jejich investováním ve svých zemích, vystavují nebezpečí destabilizace. Navíc zde Washington uspěl i tím, že obě země infikoval svým způsobem ekonomického myšlení, které je pro obě země riskantní. A vzhledem ke zrůdnému charakteru washingtonské vlády, pro jejíž neokonzervativní hlad po světové hegemonii jsou všechny prostředky dobré, by si měl ruský prezident dát dobrý pozor na pokusy jej fyzicky zlikvidovat.

Vybral a přeložil Lubomír Man

20 komentářů :

 1. Kupodivu nás již na to připravoval náš místní Troll, spolupracovník CIA. Momentálně se odmlčel, zřejmě plní úkoly ve Venezuele. Jeho povzdech "taková bohatá země" mu asi evokovala "Klondajk" a odešel "rýžovat". Dobře pro nás, špatně pro Venezuelany.

  OdpovědětVymazat
 2. Hnusaci Usaci nemůžou na Rusko a Putina , tak to má odnést Venezuela ! Americkej zlorad , fuj a hnus !

  H.

  OdpovědětVymazat
 3. Ropnym bohatstvim obdarena Venezuela vdeci za svou bidu jen komunistickych curakum jako Chavez nebo Maduro.
  Nebyt jich, mohla to byt nejbohatsi zeme na svete. Tropicky raj, soudruzi.
  Misto toho hrozi hladomor.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ty za svou prázdnou palici těm dvěma kreténům,který tě udělali......zmrd Havel a kripl Blekota!!!!!!!!

   Vymazat
  2. Chrcla vytlačil svůj hnis a vzniklo toto 4:49. Jednobuněčný totální odpad co tu onanuje po nocích. Máš to pomatené, douč se dějiny.

   Vymazat
  3. Zejména tento odstavec mnohé vysvětluje - cituju:

   " ....naša JOG vláda zmanipulovala, infiltrovala a zničila asi
   každú krajinu na svete. Ich modus operandi je asi nasledovný: (a) Najprv ponúkneme krajine
   zahraničnú pomoc, ktorá je zaslaná hlave krajiny, údajne aby bola rozdaná tým v núdzi a chudobným,
   alebo na vytvorenie zásob. (b) Väčšina týchto peňazí ale smeruje na súkromné bankové účty diktátorov,
   ktorí sú následne nesmierne bohatí, arogantní a nepríjemní, vytvárajúc nenávisť a odpor vlastných ľudí.
   Týchto príkladov je primnoho aby sme ich tu spísali ale spomeniem aspoň pár: iránsky šach; "Papa
   Doc" Duvalier a jeho syn na Haiti; Diemovci vo Vietname; Ferdinand E. Marcos a jeho nákladná žena
   na Filipínach; Anastasio Somoza z Nikaragui, Fulgencio Batista z Kuby. Mohli by sme uviesť tucty
   ďalších. Na rozpútanie revolúcie a nepokojov naša JOG vláda pošle agentov CIA aby zorganizovala
   revolúciu a občiansku vojnu proti týmto arogantným a márnotratným tyranom. Vďaka financovaniu
   amerických daňovníkov títo revolucionári zrazu majú zbrane, uniformy, organizácie, tajne vedené
   našou CIA. Perfektným príkladom je situácia v Nikaragui. Najprv sme financovali a podporovali
   Somozu. Potom CIA pomohla zorganizovať Sandinistov aby Somozu vyhnali. Potom sa to ešte
   zhoršilo, omnoho zhoršilo.
   CIA náhle zmenila situáciu a zorganizovala Kontras aby vyhnali vládu Sandinistov a čoskoro
   Reaganova vláda pomáhala a financovala Kontras vo výške niekoľkých stoviek miliónov. Nie je to
   hlúpe? Rovnaký modus operandi nasledoval na Jamajke, Kube, Filipínach, Paname, Južnej Kórei a
   tuctoch ďalších krajín po celom svete. Nič než revolúcie, anarchia a chaos; všetko podnietené,
   organizované a financované našou židovskou vládou; na úkor Bieleho amerického daňového poplatníka
   ktorého budúcnosť tým podkopávajú a ničia." Konec citace.

   Vymazat
  4. vlast tě (4:49) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
  5. 4:49 já bych řekl, že za to vděčí takovým čurákum jako jseš ty.

   Vymazat
  6. Máš pravdu, ale jen obřezanou! Zapomínáš na to, že ti lidé tam měli sakra důvody, Cháveze vytáhnout hrobníkovi z lopaty, když ho armádní pučisti svrhli! Pročpak myslíš že ho tak bránili? Mysli hlavou a nenech se a to ani mísntími postbolševiky oblbovat! Více na odkaze výše ze kterého je ona citace ....

   Vymazat
  7. Hele a když tak všechno víš, tak komu vděčíme za takovýho čůráka, jako jsi ty, a věčně - ale věčně otravuješ svýma nadávkama na diskuzním fóru. V podstatě to tady kazíš.Ty už dřepíš u počítače v neuvěřitelných 4.49, když každý normální člověk spí. Jsi úplně posedlej smraďoch - jen honem honem abys taky něco vyblil. Zpočátku, kdy ještě NR neobjevily tyhle lidský lejna, dalo se tady číst i diskuzní fórum, ale díky zmetkům, jako jsi ty, se to už číst nedá. Nemůžeš zalézt do nějakýho kanálu a tam zdechnout?

   Vymazat
  8. Odpověď Anonymnímu 4.května 2016 4:49
   Nebýt Cháveze a Madura byla by Venezuela nejbohatší zemí světa!?
   No, konečně mám jasno v tom, proč byla, resp. je Venezuela pod jejich vedením tak "neobyčejnou a výjimečnou hrozbou národní bezpečnosti a zahraniční politice Spojených států" (Obamův výrok dle citace z článku AMERIČANA P.C.Robertse).
   USA jim nemohly odpustit, že zbavili Venezuelu statutu nejbohatší země světa!

   Vymazat
 4. Začnu z jiné strany. Asi před měsícem naše kanálová TV ohlásila zdražení benzínu o 100% ve Venezuele a jak tam teďka budou chudáci motoristé jezdit! Ale neřekla B. Onoto totiž, když se podíváte na světové ceny benzínu tak nejlevnější benzín, a to 1,-Kč za litr byl právě ve Venuzele, takže zdražení na 2 koruny nikoho neohrozilo. Jene jeden příklad z tisíce jak nás naše TV objektivně informuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Objektivně lže............
   Sims.

   Vymazat
  2. ...a co jiného lze očekávat od TELŽEVIZE?

   Vymazat
 5. Paradoxně pokud to řekli takto, tak nelhali, jen neřekli tu cenu, to není lež, to je manipulace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ....a teď, co je horší?

   Vymazat
  2. ....a teď, co je horší?

   Vymazat
 6. Tak už je jasné, kde americké ropné koncerny seženou ropu (přitom za babku) po krachu firem těžících z břidlic. Určitě zbyde dost i pro dodávky do Evropy. Hurá, dolar bude zachráněn!

  OdpovědětVymazat
 7. Jihoamerické levicové vlády dělají chyby v ekonomice, někdy zbytečné. Zbytečné proto, že existují země, kde by jim mohli říci na základě vlastní zkušenosti, že tak a tak se to nedělá, že to má taková a maková rizika a že výsledek může být jiný, než si autoři představují.
  Z jakéhosi důvodu přenos informací z východní Evropy do Jižní Ameriky nefunguje. Možná proto, že Jihoameričané by měli asi problém najít mezi velkými tzv. levicovými stranami někoho, kdo by jim poskytl objektivní informace o ekonomické a sociální praxi zemí bývalého východního bloku. Nostalgici takovou informaci nedají, neboť to bude deformovaná oslavná litanie. A skutečná, autentická levice na to dosud neměla čas a peníze. Jihoameričané se dostali do průšvihu i naší vinou - dosud jsme svoji nedávnou minulost pravdivě, objektivně nezachytili, proto i mladá generace je taková, jaká je, nemá totiž jiný ucelenější pramen poznání, než vládní (úřední, ministerské, ofiko učebnice), ČT, ČRo, korporátních médií a cinknutých neziskovek. Proti tomu stojí ústní výpovědi starší generace, které, řeknu-li to mírně, mají proměnlivou úroveň. Z valné části jde o subjektivní a nekomplexní pohledy, osobní zážitky, bez statistik, uvedení kontextu atd.
  Kolik sem příjde zpráv vyprodukovaných nadnárodními nediálními giganty a kolik od přímých účastníků? Udělali jsme pro Venezuelu, Bolívii, Brazíkii a další státy více, než jen poslouchali a četli zprávy o nich?
  KR

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Karle, máš velkou pravdu. Je to náš dluh a měli bychom jej vyrovnat. Přemýšlím o sborníku v několika jazycích. Dokud nám pamětníci nepomřou a nezdementnějí stářím. Zdravím, tě. Václav

   Vymazat