Reklama

.

.

pondělí 30. května 2016

P.C. Roberts: Za kolik prodaly stupidní vlády Rumunska a Polska Washingtonu bezpečnost svých občanů?


30. 5. 2016    PaulCraigRoberts
Takto klade otázku na svém serveru P.C. Roberts a přidává následující informaci:
Na společné tiskové konferenci Putina a řeckého premiéra Tsiprase, konané při příležitosti víkendové návštěvy Putina v Řecku, prohlásil ruský prezident, že poté, co Rumunsko otevřelo na svém území raketovou základnu NATO, nemá Rusko jinou možnost, než zacílit svůj raketový potenciál jak na Rumunsko, tak později i na Polsko, které se chystá učinit v průběhu příštích dvou let totéž. “Jestliže lidé včerejška nevěděli, co znamená, když se např. jisté oblasti Rumunska octnou v kříži optických zaměřovačů raket, dnes už o tom vědí víc. A my zas víme, že pro zajištění naší bezpečnosti nusíme ve směru na Rumunsko provést určitá opatření na zajištění naší bezpečnosti. A totéž se bude týkat i Polska.“ řekl Putin v reakci na právě uvedenou raketovou základnu Deveselu v Rumunsku, jejíž desetiletá výstavba stála 800 milionů dolarů.

„Tzv. obranné rakety zde instalované mají dnes dolet 500 km, ale brzy to bude 1000 km, a ještě horší je skutečnost, že mohou být už dnes přezbrojeny na rakety útočné s doletem až 2400 km – a to pouhou změnou jejich softwaru, o které Rumuni samotní nebudou ani vědět,“ řekl Putin.

„Naštěstí na tohle dokážeme odpovědět. Celý svět viděl, co naše rakety, vypálelné z lodí v Černém moři, dokázaly v Sýrii. Ale my žádné dohody neporušujeme. A také naše rakety iskander prokázaly svou účinnost. Vy víte, že ruské politické i vojenské vedení se opakovaně vyslovovalo proti budování raketových obranných štítů, když se myšlenka na ně začala uplatňovat za vlády prezidenta Bushe ml. A také jsme nikdy nevěřili, že americký raketový štít v Evropě se buduje proti potenciální hrozbě z Iránu. NATO vykřikovalo, že tento štít není žádnou hrozbou pro Rusko, ale že je preventivním opatřením proti iránskému nukleárnímu programu. A kde tenhle údajný program dnes? Nikde, protože žádný takový program nikdy neexistoval,“ uzavřel prezident Putin své vystoupení.

Alexis Tsipras ve svém projevu po Putinovi prohlásil, že Rusko je důležitým hráčem v evropském bezpečnostním systému, a že současné pokusy odcizit Rusko Evropě, jakým jsou např. protiruské sankce, mu připomínají Studenou válku. Nelze dosáhnout evropské bezpečnosti bez spolupráce a dialogu s Ruskem. Nevěřím, že se v uplatňování mezinárodního práva můžeme pohnout kupředu, setrváme-li v bludném kruhu sankcí, militarizace a rétorice Studené války.

Tsipras dále oznámil, že na programu rusko-řeckých vztahů je i uvolnění vizové povinnosti pro ruské občany, kteří budou chtít navštívit Řecko.

Putinova návštěva Řecka, jejímiž hlavními agendami byl vzájemný obchod, investice a energetické a transportní projekty, byla první návštěvou ruského prezidenta v zemi NATO v průběhu posledních sedmi měsíců. A uskutečnila se pár týdnů předtím, než se v Bruselu rozhodne, zda se sankce EU proti Rusku ještě nerozšíří.

Vybral a přeložil Lubomír Man

26 komentářů :

 1. Můžeme fandit Americkým základnám NATO sebevíce a debilně protestovat proti obranným opatřením Ruska, při ječení o agresivitě toho státu. Jeho odhodlání bránit se je opravdové. Udělat ze sebe jeden z prioritních terčů je velice snadné. Pak můžeme nekonečně žvanit o tom, že náš sebezničující příspěvek, je příspěvkem ke svobodě nikoli pro naše potomky, ale pro budoucí obyvatele našeho dosavadního území. Tedy bude-li obyvatelné.

  OdpovědětVymazat
 2. Právě to jsem chtěl vědět,jaký je rozdíl mezi obranou,nebo útočnou raketou.Takže ti klamavé řečičky USA jestřábů,prokouknou i děti v mateřské školce.Jasně se ukazuje o co jde Polsku,chtělo by hrát důležitou roli,jako Německo,nebo Turecko.

  OdpovědětVymazat
 3. Vstavaj strana ogromnaja.Vemte si teplé oblečení.Za 200 let existence USA 220 válek po celé zemi.

  OdpovědětVymazat
 4. Jo panečku to jsou věci . Parchanti z NATO obkličují Rusko ze všech stran a lifrují vojska k jeho hranicím . Jakmile se proti tomu Rusové začnou bránit tak všichni na Západě řvou , že Rusko je agresivní a nebezpečné . To opravdu už rozum nebere . Kdy a jak toto šílenství podporované i našimi politiky skončí ???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ze všech stran? Podívej se někdy do mapy, idiote.

   A že Rusové nemají žádné přátele a všechny okolní země mimo Číny se jich po historických zkušenostech s nimi bojí, mluví za vše.

   Vymazat
  2. Otazka znie,kto ma koho rad.Ked sa jedna o peniaze,tak mnohi predaju aj vlastnu staru mater,aj s invalidnym vozikom.Brat nepozna brata,nieto stat aby miloval iny stat.Nerobme si iluzie,ze NAS blok maju vsetci radi.osobne mi napriklad svajcari povedali,vies,my nemame Nemcov radi,hlavne,aby obyvatelia mali radi svoju domovinu,chranili si svoje uzemie.Ked Poliaci,Rumuni,a dalsi sa ulakomia na par papierkov,tie ich udajne ochranne stity im prd pomözu.Ten,kto vystreli prvy,zomrie,ako druhy.M

   Vymazat
  3. Tvoje bezbřehá blbost je neskutečná,Chujmere debiloviči!!!!!

   Vymazat
  4. Chytrolíne z 17:19 , už jsi někdy viděl mapu na které jsou ve světě základny USA ? K čemu je asi potřebují ? Můžeš si je spočítat a porovnat s těmi Ruskými ve světě . Pak zapřemýšlej o tom jestli nejsi náhodou sám idiot .

   Vymazat
  5. Kdyby byli Rusové normálním partnerem, tak ny měli určitě už nějaké spojence. Ale nemají - chyba je na jejich straně, Rusko mnikdo nechce ani vidět a hlavně ne ve své blízzkosti. Proto Rusko nemá skoro žádné vojenské základny ve světě = nikdo je nechce. Jsou nepředvídatelní a navíc narušují mezinárodní pravidla, posílají přes hranice jiného suverenního státu své vojáky, zapírají to - později to přiznávají.
   To je normální ?
   A to nemluvím o hanebné anexi Krymu, kterou svět odsuzuje. Není ani jeden stát na světě, který by jim to sežral.
   Rusové zůstávají osamoceni a dobře jim tak. Izolace = chudoba.

   Vymazat
 5. Tady to máte vy rusáčtí pitomečci.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vladimir-Zirinovskij-zase-radil-v-ruske-TV-Neukazujte-to-Stropnickemu-a-nasim-generalum-438061

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No má pravdu, Volodďa! Bodejť by ne! Zkušenosti učí - Otrpjjev, Mazepa s Karlikem Dvanáctym, Bony, Beny Dejzík s vobřezanou Cremrolej, Vilda Honhenzolernů a pak Áda Hitlerů a Kony, Dvajt, agresívní kauboj Rony - samej xindl ze Západu a semtam i odjinud - viz Chalchngol a Chasan či Ussurij a Taman, že?

   Vymazat
 6. představa že by u břehu mexika zakotvili ruske valečne lodi je ze scifi ale jakmile jsou to ušaci tak prej vivoz demokracie prejže aby bil mir cha cha cha vietnamci by mohli vypravět jak takovej vypada

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Áno, to je len predstava ty chuj.
   USA totiž se svými sousedy Kanadou a Mexikem dobře vychází. Což se o sousedech Ruska říci nedá ani omylem.

   Vymazat
  2. 18_23 já s Rusama a Ruskem vycházím velmi velmi dobře, jsem jim vděčen za osvobození od germána, to, že na nás Ukr Brežněv poslal tanky zazlívám Ukrům, to, že tam byli pšonci, to zazlívám pšonkům, mám rád i Srby a fandím jim, Řecko je kolebka evropské kultury a fandím Řekům. S kým dobře nevycházím jsou prodejní lidé - nevycházeli bychom spolu. Nakopal bych ti sraní do hlavy, avys tam alespoň něco měl.

   Vymazat
  3. Kroucení rukou je demokracie???Ty jsi fakt potomek Alwaysky a Beovulfa!!!!!!

   Vymazat
  4. Moc ne. Kanaďani o nich říkaj že jsou to "fašouni" (ale sami maj máslo na hlavě až až) a pro Mexikány jsou to "prašivý gringové":)

   Vymazat
  5. 18:23 "USA totiž se svými sousedy Kanadou a Mexikem dobře vychází."

   http://news.nationalgeographic.com/2016/03/160304-us-mexico-border-fence-wall-photos-immigration/

   Kdybys také takto vítal plot na hranicích Maďarska x Bosny,Srbska,Rumunska. To by se to dobře "vycházelo" s uprchlíky.

   Nebo ještě lepší varianta. Kdyby USaci zůstali za svým plotem, nemusel by být na Maďarských hranicích a velká část světa by byla v pohodě a možná ani ti uprchlíci by neprchali z demokratické Albánie, Lybie a dalších zemí.

   Vymazat
 7. Slované by měli držet spolu ! Lepší Rus , než Němec !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je pravda.

   Vymazat
  2. Omyl, Rus je bytostně byzantinský civilzační okruh mísený západnímy podněty. Kdežto západní slovan je už z definice jasný ourkopek a podržtaška západní periferie.

   Vymazat
  3. To je pravda. Píš o tom ruský historik Alexej Širopajev, že slovansko-germánská původní Rus zahynula v Novgorodě pod kopyty moskevsko-mongolských koní - https://www.protiprudu.org/vazenie-naroda-etnonacionalisticka-historia-ruska-cast-1/

   Vymazat
  4. 23:15 - Dík za odkaz. Toho Širopajeva jsem si se zájmem přečetl, tedy ten výtah, a musím říct, že větší slátaninu jsem ještě nečetl. Je to rasistický blábol, přičemž i ten tak zvaný Projekt je výplod horečky. To nemohl napsat střízlivý.
   PB

   Vymazat
  5. Autor článkov na PROP má poľské meno
   To hovorí veľa o jeho "objektívnosti" a "nezaujatosti".
   Ľubo

   Vymazat
  6. Autor článkov na PROP má poľské meno
   To hovorí veľa o jeho "objektívnosti" a "nezaujatosti".
   Ľubo

   Vymazat
 8. ako povedal bývalý vysokopostavený vojak našej bývalej armády - Rusko do konca roka bude prvýkrát v situácii keď je v stave zachytiť prvý úder a previesť odvetu na ktorú druhá strana nemá odpoveď - a ak sa v priebehu roka neodhodlá NATO zaútočiť na Rusko, tak už nikdy - pretože Čína dokončím svoje základne a spolu s Ruskom v prvom momente vedia zničiť všetky navádzacie družice - celá akcia by trvala cca pol hodiny - ta tak ... a ako poznamenal - Rusi nikdy nepovedia čo urobia, a ako to a s čím odpovedia

  OdpovědětVymazat