Reklama

.

.

úterý 17. května 2016

P.C.Roberts: Washington je rozhodnut Brity z EU nepustit


17. 5. 2015      PaulCraigRoberts
V roce 2000, a to 19. září, čili před necelými šestnácti lety, zaslal Ambrose Evans-Pritchard londýnskému Telegraphu tuto zprávu: „Dokumenty vlády USA dokazují, že americké zpravodajské služby vedly už v padesátých a šedesátých letech kampaň za nastartování spojené Evropy. To ony financovaly a řídily evropské federalistické hnutí. Jedno memorandum z 26. července 1950 vydává instrukce pro kampaň na zřízení plnohodnotného evropského parlamentu. Je podepsáno generálem W. Donnovanem, náčelníkem amerického válečného úřadu strategických služeb, kterýžto úřad byl předchůdcem CIA.“

Dokumentárně je tak potvrzeno, že Evropská unie je výtvorem CIA.

Jak už jsem dříve napsal, Washington má za to, že je je snažší řídit jednu vládu – to je EU – než řídit řadu evropských vlád separátních. Nu a protože Washington do vytvoření EU investoval už hodně času i peněz, je mu ostře proti chuti možnost, že by kterákoli země ze svazku EU vystoupila. Proto také podnikl Obama svoji nedávnou pouť do Londýna, aby zde britskému premiérovi připomenul, že o odchodu Britanie z EU nemůže být ani řeči.

Jak i občanům ostatních států EU, nebylo ani Britům dovoleno, aby hlasovali o tom, zda chtějí, aby jejich země přestala de fakto existovat a oni se stali Evropany, čímž se má britská historie připodobnit historií bývalých národů, jako třeba Římanů či Babyloňanů.

Potlačovatelská povaha nevypočítatelných zákonů a regulací EU spolu s jejím požadavkem přijmout masívní počet imigrantů z třetího světa, vytvořily lidový požadavek, aby si Britové ve svobodné volbě vybrali, zda chtějí zůstat suverénním státem, anebo se v EU jako národ rozpustit a bruselským diktátorským dekretům se podrobit. Tato volba se má uskutečnit 23. června.

Postoj Washingtonu k této otázce je jasný: Britům se odchod z EU povolit nesmí, protože takovýto krok by šel proti jeho zájmům. A tak dostal premiér od Washingtonu zadání, aby Brity strašil hrůzostrašnými důsledky „kdyby země zůstala osamocená.“ Takže hlavním heslem kampaně za setrvání Britanie v EU tedy je, že „malá země Anglie nemůže zůstat opuštěnou.“ A tak se Britům horem i dolem nutí představa, že jejich izolace bude současně i jejich koncem. Že se země bez EU stane stojatou vodou, odříznutou od vývoje. Všechno velké se bude odehrávat jinde a světový vývoj Britanii prostě vynechá.

Jestliže tato kampaň strachu neuspěje a Britanie zvolí odchod, nabízí se otázka, zda Washington britské vládě dovolí, aby takovýto demokratický volební nýsledek uznala. Jednou z možností, jak v by vláda v Londýně mohla reagovat je ten, že by Brity ošálila tvrzením, že si dodatečně vynutila na Bruselu takové ústupky, kterými jsou všechny problémy, jež je v EU tíží, s úspěchem vypořádány.

Washington každým svým krokem dokazuje svou víru, že jen jeho zájmy a suverenita jsou důležité. A jestliže i jiné země si přejí udržet suverenitu svou, jsou podle soudu USA sobecké. A nejen to. Tím, že se vymykají z podřízenosti amerického zájmu, vystavují se nebezpečí, že budou prohlášeny za „hrozbu americké národní bezpečnosti.“ Britským občanům nesmí být zkrátka dovoleno učinit takové rozhodnutí, které by nebylo v souladu se zájmem americkým.

Mou osobní předpovědí pro případ, že Britové k dalšímu setrvání v EU řeknou NE, je ta, že budou buď ošáleni, anebo Washington jejich vůli nějakým způsobem převálcuje.

Vybral a přeložil Lubomír Man

50 komentářů :

 1. Trumbero Robertsi, pokud Britové v referendu řeknou NE EU tak z EU prostě a jednoduše vystoupí. Hotovo, konec, tečka. Tvoje konspirační žvásty si nech na koledu.

  Btw, jak je možné, že tě CIA za ta léta tvého anti-ami štvaní ještě nevoddělala a evidentně se toho ani vůbec nebojíš?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:01 Troll, pravděpodobně placený. Trolle ještě za svého života zjistíš, že boží mlýny fungují, i když Tě to asi mine, stejně jako každý, kdo se dal na stranu zla, si budeš myslet, že máš prostě jenom smůlu.

   K článku pro ty, kteří hledají pravdu:
   Další střípek do mozaiky, střípky už se nedají složit jinak než tak, že Evropa je pod diktátem USA a záchrana je možná pouze vymaněním se z pod diktátu USA. V současnosti je potřeba co nejvíce lidem otevřít oči o pravé povaze politiky vlády USA. Přirovnám ji k jednání psychopata, s kterým má shodné atributy a to neschopnost pochopit výzvy života a absenci svědomí.

   Psychopat se nedokáže propojit s ostatními a bolest této impotence ho vede k ničení a týrání ostatních. K úspěchu mu pomáhá, že ostatní si nejsou vědomi jeho absence svědomí, protože se naučil velmi dobře předstírat, ale jeho zájem je vždy pouhá imitace.

   Vymazat
  2. 13:05

   Prozradím ti šokující tajemství, blbe. USA na tebe úplně serou. Nechceš radar v Brdech? Není tam. Nechceš smlouvu TTIP? Nebude.

   "Diktát USA" existuje jen v pomatených palicích konspiračních anti-ami pošuků.

   Vymazat
  3. Drž klapačku ty genetickej odpade!!!!!

   Vymazat
  4. 13:21

   Antiamerický debílku, já si budu psát co chci, kdy chci a a kam chci a ty se z toho zlostí třeba poser.

   Vymazat
  5. Ty určitě,potrate opičí kurvy!!!!Ani firmu na nočníky sis neuhlídal a chceš tady pindat ussácký sračky????Táhni na IDĚS,tam ty bláboly možná Blekota Šláfenberg ocení!!!!

   Vymazat
  6. 13:29

   Uklidni se, frustráte. Třeba zaškrtáváním zajímavých slev v letáku Lidlu :-D

   Vymazat
  7. Opakuješ se ty vymaštěnej pučmidráte!!!!:-DDDD

   Vymazat
  8. Pro 13:17. Nesouhlasím s označením blb. Vzhledem k podrážděné reakci možná nejsi Troll, proto odpovídám.

   Pro USA jsem člověk třetí kategorie, USA jsou prostě nejlepší a my jsme domorodci a proto není vůbec šokující, že na mně serou, to už vím dávno.

   Kdyby srali jenom na mně tak je to v pohodě, kdo jsem - nikdo, ale bohužel se serou do všeho a všechno poserou a tady už jde o život celých národů, neboť genocida je pro USA běžný a hojně využívaný prostředek.

   Vymazat
  9. Pro análního USA blba 13:17
   Pokud jsi četl článek, třeba jen tučně vytištěný úvod, tak by ses dočetl, že vznikl na základě USA dokumentu CIA. Nevím od kdy vznikají konspirační teorie na základě historických dokumentů. Pochybuješ snad o pravosti USA dokumentů? Zde jen někdo prozradil stav věcí veřejně, i když se o tom ví už dlouho. Diktát USA existuje a ty s tím nic nenaděláš.

   Vymazat
  10. 15:15

   A co mají ty pablbe společného 60 let staré dokumenty s Brexitem o kterém spekuluje ten pomatený idiot PCR?

   A co bylo špatnýho po válce prosazovat sjednocování Evropy za účelem zabránění dalším válkám, Hurvajzi? Pálí tě už historicky nevídaných 70 let evropského míru?

   Vymazat
  11. 15:21
   Tebe tipuji na Kliniku. Máš v tom deklu na krku docela slušný bordel. Spletl jsi si nejspíš stránky. Sem chodí většinou normální lidi. Tady budeš jen za blba. Což jsi

   Vymazat
  12. 15:21
   Tebe tipuji na Kliniku. Máš v tom deklu na krku docela slušný bordel. Spletl jsi si nejspíš stránky. Sem chodí většinou normální lidi. Tady budeš jen za blba. Což jsi

   Vymazat
 2. Proto také není v Anglii žádný atentát.aby náhodou Angličané nezvedli zadky a odvolili konec EU.

  OdpovědětVymazat
 3. Pro A z 12.01h:
  Nevím, zda jste placený "diskutér", či jen opravdu "užitečný idiot".
  Roberts byl (a stále ještě ty kontakty má) jeden z tvůrců "Raeganovy hosp. politiky".
  Jeho odstraněním (včetně "příhodného infarktu") by vzniklo víc škod, než užitku!
  V americké politice nejsou jen "nacionalističtí jestřábi", či "globalisté". Ale i několik lidí, kteří se snaží "aby se hrálo podle pravidel".
  Takže současná situace není dostatečně zoufalá k takovému "řešení".
  Jako v případě jiného významného oponenta M. C. Rupperta, kterého teprve po více jak třiceti letech z "nezbytí, nechali zastřelit se do hlavy".
  Jeho,který, mimo jiné, ve svých článcích popsal přes 100 nevysvětlitelných, (včetně technicky neproveditelných) sebevražd "kritiků režimu, zastřelením se, apd.".
  Pavel p

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem netušil, že čtenáři NR jsou obdivovately politiky Reagana :-D
   V takovém Rusku nebo i Číně by podobný rozesírač jako Roberts přežil tak maximálně měsíc.
   A není to zdaleka jen Roberts. Jsou tady režiséři Moore, Stone a stovky a tisíce podobných. A nesmíme zapomenout na Trumpa, že.

   Vymazat
  2. Škoda že si tam nevzali toho vožralu Havla,to se ussáci smíchy potrhali!

   Vymazat
 4. Ono to opravdu vysvětluje mnohé kroky USA v EU,dokonce jak mnozí tvrdí u tu vlnu utečenců mají na svědomí.Loni takhle tlačili ohledně Řecka a Merkelová musí poslouchat a také musí poslouchat špičky EU.

  OdpovědětVymazat
 5. 12:01,13:17,13:23 a13,31
  je ten samý zatrolený trol tzv.placený "diskutèr"..
  jsou to stále titíž a navíc snadno
  rozpoznatelní ve své výsměšnè a urážlivé aroganci...
  nereagovat je leckdy těžké ,páč by ho jeden nejraději kopnul do prdele anebo mu jednu rovnou vrazil,což nejde...
  takže..
  j.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě pořád oxiduješ v kapitalistické Vídni nebo už jsi konečně odklopýtala do své vysněné Moskvy, ty kozo jedna pokrytecká?

   Vymazat
  2. Zahvři hubu ty blbej prvoku věčne zmazanýho Blekoty kříženýho s Vencou Lahváčrm!!!

   Vymazat
  3. 14:37 jen trolluje. Nemá argumenty, tak je napadá, pokouší se urážet. Prostě hnida.

   Vymazat
 6. To jsou ale konspirační kraviny !!! Proč to tady žerete i s navijákem ?? Aha, už vím - všechno, co je mimo mainstream, tak je pro vás úchvatné .. To je tedy ubohá kvalifikace.
  Navíc, pokud jsou pravdivé zdroje na WIKI, tak aurot je pěkný pošuk. Asi úplně zblbnul po tom, jak odešel z americké administratívy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. oprava "autor"

   Vymazat
  2. Vypadni, tupče.

   Vymazat
  3. to15:22:
   Ano, právě proto sem chodím, neboť jsem
   .."...a vmládí hltal Součka.."
   /najdi si na wiki Plíhala/

   !!! A jestli mi to chceš zakazovat, zničím tě svým jedinným
   !!! PAPRSKEM ®

   Sirius

   Vymazat
  4. oprava "JEDINÝM"
   S.

   Vymazat
 7. Za to ty bys měl dostat Nobelovku za pravidelné docházení do lejnolahvárny.

  OdpovědětVymazat
 8. 12:01
  Ty hloupá, namyšlená trollovací nulo. Proti Robertsovi, ubožáku, jsi to poslední ho.no u plotu. Jsi dokonce tak omezený, že dokážeš tvrdit "....pokud Britové v referendu řeknou NE EU tak z EU prostě a jednoduše vystoupí". LOSER!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:36 ale ten Roberts je skutečný pošuk. Najdi si o něm něco na internetu - nechápu, co ho tak žerete.
   Takhle si může vymyslet cokoli kdokoli - a pokud to neuvede ČTV tak se z toho tady asi od blaženosti opupínkujete.

   Vymazat
  2. Robertse rád čtu, protože mu to myslí. Kdo se opírá o internetové "jedna paní povídala", a nepoužívá vlastní hlavu, tomu není pomoci. Potom by ale bylo dobré,kdyby svoji hloupost a omezenost tady příliš neproducíroval. Zkuste raději místo pomluv strukturální rozbor Robertsových textů. Bude to pro vás užitečnější. Květa

   Vymazat
 9. 12:01 Ty duševní ubožáčku, přečti si Analýzu 17.listopadu 89 od pana M.Dolejšího, která byla k přečtení už v roce 1990, hlavně pak pasáž o nutnosti sjednocení Evropy!! Když napíšu, že jsi něčí placená TROUBA, tak se vyjádřím velmi mírně,ale pravdivě!! Táhni k čertu!! Doufám, že nemáš žádné potomstvo, protože není zlé když blbost kvete, průšvih ale je, když vydává plody!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že je zbytečné s tímto individuem vést polemiku. To je podle mně známý troll Pepa IBM iPhone Vyskoč, šašek, který si myslí, že sežral všechnu moudrost, a přitom je to ubohý lúzr, který se musí živit trollováním. Ubohá nula. Ignorovat!

   Vymazat
  2. pro 1201 a pan Dolejší jen jakože nějaká super kapacita ?
   Já jsem zažil jako dospělý všechny ty události a rozhodně mne nikdo nemanipuloval a ani mé známé, kteří spolu se mnou si přáli už konečně zdravé poměry v naší společnosti.
   Jediní, kterým se to nelíbilo, tak byli aparátčíci a nebo nějaké zkrachovalé existence. A potom ještě možná i ti, kteří se nedokázali později uplatnit ve svobodné společnosti.

   Vymazat
  3. 16:00

   Ty jsi, ty demente, "kapitán" leda u vás doma když sedíš na hajzlu.
   Nějakýho Dolejšího si strč do prdele. Je to přesně jak píše anonym v 16:37. Nikdo nikoho nemanipuloval, všichni tehdy měli komoušských idiotů jako jsi ty plné zuby.

   Vymazat
  4. KAPITÁNE 16:00
   ..vítejte na palubě !!

   ps: držet kurz !

   Vymazat
 10. Pořád platí to, co říká Roberts, tj. že Británie z EU nevystoupí. Je to trojský kůň USA v Evropě. Pokud náhodou vyhrají v referendum odpůrci EU, výsledek se zruší a bude se volit znova. To už tady taky bylo. Doporučuji přečíst Tragedy an Hope: http://www.amazon.com/Tragedy-Hope-History-World-Time/dp/094500110X

  OdpovědětVymazat
 11. Pro 16:37 Už 20.11.89, kdy drtivá většina pražáků stála ve frontách na jižní ovoce, jsem naivně demonstroval za lepší příští a slušnější společnost na Václaváku! Vy si myslíte, že jsme se jí dožili??!! To byste mě rozesmál!!

  OdpovědětVymazat
 12. Pro 16:00 Diskutovat se špinavci tvého ražení je ztráta času a házení perel sviním!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je nějaká mejlka. Já s tebou ty komoušský hajzle, kterej jsi prej demonstroval za "lepší a slušnější společnost (LOL), nediskutuju. To bych se musel pozvracet.
   Vím že je to k vzteku, ale musíš už těch pár let co ti zbývají v naší svobodné a bohaté společnosti nějak doklepat. Nebo odtáhnout do Ruska, na Kubu, do Venezuely... Jenomže o nýmandy tvého kalibru nestojí ani tam. Smůla.

   Vymazat
  2. Anonymní17. května 2016 18:32
   A helemese, zase troll a jen prudí jako vždycky.
   Kdo tě platí, drzý fracku? Potřebuješ dostat facku!

   Vymazat
  3. Blbeček 18:32 každému, kdo ho duševně převyšuje, komu nerozumí, či s kterým nesouhlasí musí nadávat do komoušů. Inu, blbeček.

   Vymazat
  4. 18:32 Úbožiak a chudáčik, s tou vašou americkou ambasádou to musí ísť riadne z kopca, keď si dokážu zaplatiť len také trollovacie nemehlo, ako si ty. Na nejakého inteligentného a rozhľadeného trolla im buď už neostávajú doláče, alebo nikto taký sa im na takúto špinavú "prácu" nedá práve preto, že je inteligentný, a tak sú odkázaní na tupelo, ako tento tu.

   Vymazat
 13. 18:32
  Pepo Vyskoči, alias iPhone IBM UNIX ORACLE, rádio, já myslel, že už tě přestalo bavit dělat tady šaška. LOSER!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-D
   Ty jsi taky dobrý schizofrenní tragéd. Všechny tady neustále bohorovně poučuješ aby mne ignorovali jako např v 16:12. A přitom sám nevynecháš jedinou příležitost aby jsi vysral bobek pod můj příspěvek. Úplně se na to třepeš a jsi tím posedlej.
   Běž se léčit, chudáku.

   Vymazat
 14. 16:37 a 17:17
  No, pokud si to myslíte, tak je mi vás líto. A co mrtvý student Šmíd, dodnes živý?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co se Šmýdem?
   Nikdo vás už prostě nechtěl, všichni vašeho zločinného režimu už měli plné zuby. Nejen u nás, ale v celé východní Evropě i SSSR. Chápete? Prohráli jste a skončili jste. Bez sovětských tanků jste to neměli šanci udržet.
   Co si to pořád namlouváte za hlouposti? Vždyť je to směšný.

   Vymazat
  2. Ad 19.18
   Co se Šmýdem? Kdyby nebylo informace o mrtvém studentovi, statisíce demonstrantů by na Václaváku a na Letné nezmrzaly. To byl ten impuls, kvůli kterému Pravda a láska zvítězily nad lží a nenávistí. Pomocí lži a nenávisti.

   Vymazat
  3. 19:18 Nikto tu už najmä nechcel také sprosté hovädá, aké si aj ty a to si píš, že tu už ani nebudete a zamatovo to nebude!

   Vymazat
 15. Ad 22.08
  Havel by si bez komunistů ani ruce neumyl. Zvolili ho komunisti prezidentem? Zvolili. Naučil ho tehdejší komunista Čalfa, jak se dělá politika? Naučil. Hlavně že čeští disidenti slibovali Dubčekovi úřad prezidenta.

  OdpovědětVymazat