Reklama

.

.

úterý 31. května 2016

Poslední vzkaz Steva Jobse !!!

31.5. 2016   Rukojmí
Tento text zapsal před svou smrtí Steve Jobs, jeden z nejbohatších mužů této planety, zakladatel počítačové firmy APPLE, jeho jmění je odhadnuto na 8,3 miliardy dolarů. Zemřel na rakovinu slinivky ve svých 56 letech.

Došel jsem až na vrchol úspěchu ve světě byznysu. V očích druhých je můj život nejspíš ztělesněním úspěchu. Nicméně mimo práce mám jen málo radosti. Na konci je bohatství jen aspektem života, kterému jsem přivykl. Když teď ležím na nemocniční posteli a promítám si celý svůj život, uvědomil jsem si, že všechno to uznání a bohatství, na kterém jsem si tolik zakládal, zbledlo a ztratilo význam tváří v tvář blížící se smrti.

Ve tmě se dívám na zelená světla strojů, které mě udržují při životě a slyším jejich mechanické bzučení. Cítím, jak se blíží dech boha smrti. Teď už vím, že když nakumulujeme dostatečné bohatství, aby nám vydrželo po zbytek života, měli bychom usilovat i o něco dalšího, co s bohatstvím nesouvisí. Mělo by to být něco mnohem důležitějšího: možná vztahy, nebo umění, snad sen z mládí… Bezuzdné následování bohatství nás promění v pokřivené bytosti, jako jsem já. Bůh nám dal smysly a možnost cítit lásku v srdci každého, ne iluzi, kterou přináší bohatství. Bohatství, jež jsem vyhrál v mém životě si nemůžu vzít s sebou. Mohu si odnést jen vzpomínky vysrážené láskou. To je skutečné bohatství, které vás bude následovat, doprovázet a dodávat vám světlo a sílu k tomu jít dál. Láska může cestovat tisíce mil. Život nemá žádné omezení. Jděte tam, kam chcete jít. Dosáhněte výšin, kterých chcete dosáhnout. Je to všechno ve vašem srdci a ve vašich rukou. Jaká postel je nejdražší na světě? Nemocniční postel.

Můžete zaměstnat někoho, kdo bude řídit vaše auto, někoho kdo pro vás bude vydělávat peníze, ale nikdy nemůžete najmout někoho, kdo by za vás nesl vaši nemoc. Ztracené materiální věci lze nalézt. Ale je tu jedna věc, která nemůže být nikdy nalezena v případě ztráty – život. Když jede člověk na operační sál, uvědomí si, že existuje jedna kniha, kterou má ještě dočíst – Kniha zdravého života. Bez ohledu na stadium života, v němž se nacházíte, budete každý jednou čelit dnu, kdy se opona zatáhne. Ochraňujte lásku k vaší rodině, lásku k svému partnerovi, lásku vůči svým přátelům … Mějte rádi sami sebe a s láskou opatrujte ostatní. Steve Jobs

49 komentářů :

 1. Každý bohatý žid by si to měl dobře přečíst

  OdpovědětVymazat
 2. Věčná škoda, že lidé, kteří by mohli alespoň trochu změnit svět k lepšímu, umírají předčasně.
  A k moudrosti dospívají příliš pozdě ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě je pravdivá ta vaše druhá věta.
   Jinak o S.J. skoro všichni, co ho znali zblízka, tvrdí, že to byl ve vztahu k lidem především psychopat.

   Vymazat
  2. Škoda, že na tu první větu nepřišel dříve! Sám mohl něco změnit!
   Mám dojem, že kdyby žil o 30 let déle, tak by ho tato věta napadla i v 86 letech. Což je dost pozdě.
   Je mu plusem, že již za života věnoval mnoho peněz i na charitu, tak jak to dnes dělá Bill Gates. Diskutabilní však je, kolik z těch peněz se dostane skutečně potřebným!

   Vymazat
 3. Moc mu to nepomohlo,měl si uvědomit podstatně hlubší věci. Skoro se mi zdá,že nějaká spravedlnost existuje,ačkoliv,.. asi toho jeho druhého Boha,toho křesťanského. Samo to nakousnuté jablko zřejmě znamená útok proti němu,protože značí prvotní hřích nějaké Evy a Adama. Znáte je? No,asi je neznáte,protože prvotní hřích se týkal jen jejich těl a předpokládám,že těch sedm miliard lidí na světě nejsou jen oni dva,kteří svým duchem klonovali. Proto,Steve,pokud mne slyšíš, promiň ale není to tak,jak jsi napsal, protože duch se může znovuinkarnovat a například já sám jsem byl už takto vrácen do nynějšího mého těla v tomto mém životě několikrát,vždy po mém zabití nějakým Zlem. Jde to,ale ve Tvém případě se Tě někdo zbavil,.. asi abys zase někoho nezaměstnal aby pro Tebe vydělával svou prací peníze,hajzle. Snad Ti tvé předčasné úmrtí pomůže pochopit Tvé pochybné pojímání věci. Jednou věcí je například kapitalistický systém a jeho zákonnost a tou druhou,.. no,vždyť už víš. Snaž se příště myslet víc správně. Duch rozhoduje a je nesrovnatelně mocnější než tělo,tedy než hmota a asi nebyl zdravý. Zdravím.

  OdpovědětVymazat
 4. A co takhle dát odkaz na ZDROJ??? Tím nemyslím rukojmí. vypadá to jako někým vymyšlená blbost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak chvilka googlování a výsledek? Přesně jak jsem si myslel. Vymyšlená píčovina hodná Nové republiky a podobných přitroublých stránek.

   http://foreverfulfilled.com/2015/11/truth-about-steve-jobs-last-words/

   https://www.theguardian.com/technology/2011/oct/31/steve-jobs-last-words

   https://www.truthorfiction.com/steve-jobs-last-words-were-a-warning-about-the-pursuit-of-wealth/

   Vymazat
  2. a i kdyby to nenapsal Jobs, není to snad pravdivé ty "vymyšlená pičovino"... čti si to několikrát denně než to pochopíš ty bezmozku.
   Slávek

   Vymazat
  3. 22:40

   Co ty víš co je pravdivé, ty debile? Ty jsi snad došel na vrchol ve světě byznysu? Jsi jeden z nejbohatších lidí planety? Je snad tvůj život ztělesněním úspěchu? Nebo jak jsi konkrétně ty došel k poznání že je to "pravdivé"?

   A to ti vážně nevadí že se tu lže, vkládají se významným lidem do úst "citáty" které nikdy nepronesli, jen aby jim různí prolhaní psychopati kteří je sesmolili dodali falešnou legitimitu a význam?

   Jak jsem psal, jsi jednoduchý debil.

   Vymazat
  4. Ten prvok bez mozku nechápe ani proč se vyskytnul....

   Vymazat
  5. Pepek Vyskočů si neuvědomil, že se nejdná o poslední slova. Je to možná autentický a možná také není autentický zápis před smrtí. On v nemocnici byl několikrát a mohl to napsat kdykoliv. A i kdyby ne, tak je příběh a možná vymyšlený, ale spíše ne. A i kdyby, tak co to změní? Nic.

   Vymazat
  6. je mi ho upřímně líto, nechápe nic... a bude mu tak 20 - 30 let. Časem možná zmoudří.
   S.

   Vymazat
  7. ani v češtine se moc nevyzná, když nerozliší mezi slovy pravda a pravdivé... ach jo
   S.

   Vymazat
  8. 22:49-nepřeháníte to s obranou "zlatého telete"? Kolikrát ještě budete trpět frustrací, že nejste ještě dost bohatí, než pochopíte pravdu, kterou Jobs možná neřekl ale proto není pravdou?

   Vymazat
  9. S tvou falešnou lítostí si můžeš vytřít prdel. Ta mě vzrušuje asi tak jako když mě bude litovat nějaký bezdomovec.

   A kde bereš ty tu svou bohorovnost, pocit, že ty něco chápeš a jsi moudrý? Co jsi dokázal? Co ti dává autoritu pronášet "moudra" o životě a poučovat druhé? Dyť jsi obyčejný trouba s holým zadkem odněkud z Horní-Dolní.

   Jo a komu nevadí lhaní a výmysly tak je sám lhář.

   Vymazat
  10. 23:39

   Povolný, vy hlupáku, zase nic nechápete, zase jste zcela mimo jako obvykle.
   Tady vůbec nejde o nějaké zlaté tele, ale o NEserioznost informací poskytovaných různými alternativními weby. Výmysly, lži, falešné citace, neověřování informací, bláboly...

   Velmi mi to připomíná toto z podobného soudku

   http://www.novarepublika.cz/2016/01/milan-lasica-to-vraj-nenapisal.html

   A co je nejhorší, tak cílové skupině primitivů ani odhalené lži vůbec nevadí.

   Vymazat
  11. 23:44
   Prosím, poraď mi, jak si za peníze koupit nějaký čas života navíc.

   Vymazat
  12. Vida, jak hned dva uctívači zlatého telete vystartovali! Inu "potrefená husa...."

   Vymazat
  13. 31.května 2016 - 22:49, 23:44
   Prosím, poraď mi, jak si za peníze koupit nějaký čas života navíc.

   Vymazat
  14. Povolný,
   napsal jsem vám zcela jasně, že to co jsem napsal NEní o žádném "zlatém teleti" a o čem to tedy je.
   Ale vy přesto budete furt mlít tu svou odrhovačku stále dokola jak flašinet.
   Vy jste tím "zlatým teletem" totiž posedlý, vidíte ho všude. A hrooozně mocinky moc ho závidíte každému kdo ho má.
   A na oko z toho, že vy žádné zlaté tele nemáte děláte z nouze ctnost.
   Jste průhledný jak studánka, trapáku.

   Vymazat
  15. 0:39

   A proč by jsi měl chtít nějaký čas života navíc? Nestačí ti, že se dožíváme 2x déle než naši předkové? Kolik by jsi chtěl žít aby tě to uspokojilo? 1000 let? Tak moc lpíš na životě?

   Vymazat
  16. 0:42-průhlední jste vy, přečtěte si 23:44 pozorně! Nemusíte být psycholog abyste to zlaté tele viděl hned v první větě a jeho hodnotovou stupnici.

   Vymazat
  17. Povolný,

   tak si to shrňme po lopatě aby to pochopili i extrémě duševně zanedbaní jedinci jako jste vy.

   1) Nějaký zakomplexovaný, bezvýznamný trouba trpí neovladatelnou potřebou sepsat nějaké životní moudro.

   2) Protože tento trouba vůbec nikoho nezajímá a čtením jeho mouder by nikdo neztrácel čas, tak svým výplodům dodá legitimitu tím, že je vloží do úst někomu kdo je známý, bohatý, významný, chytrý...

   3) Já odhalím, že se jedná o podvod, Jobs nikdy nic takového neřekl. Tím celá fabulace pro normálního člověka padá.

   4) Načež doklopýtá další nýmand který nikoho nezajímá, Slávek, který křičí že to moudro je opravdu hluboké moudro a je úplně jedno, že to Jobs nikdy neřekl. A že je úplně jedno, že se tady lže.

   5) Načež já se ptám nýmanda Slávka když to tedy Jobs neřekl, jestli tedy on je tedy ten úspěšný boháč, který by mohl Jobse s tímto názorem zastoupit a nahradit

   6) Samozřejmě že ne, je to přece nýmand a jeho slova mají přesně takovou váhu jako autora toho výpotku. Žádnou.

   7) Tak a tím je případ už definitivně , kompletně uzavřen. The end, konečná, die ende, finíto...

   7) Načež doklopýtá mimoň Povolný, a začne z cesty hýkat, že vyznávám zlaté tele a něco o mé stupnici. :-D

   Vymazat
  18. 1:40-proč tolik slov,když jsme "extrémně duševně zanedbaní"? Není to zbytečné mrhání Vaší inteligencí? Není jednodušší nás zavřít do lágrů, "dementy nechápavé"? Už jste to jednou na NR navrhoval, pamatujete? Ohradit a hlídat s "automaty"!

   Vymazat
  19. Povolný,

   zase lžete. Umíte i něco jiného než lhát? Psal jsem, když se vám tak hnusí svoboda, demokracie, kapitalismus,..., tak abyste si s podobně postiženými jedinci vytvořili vlastní komunu, kde si budete žít podle vlastních pravidel. A abyste se všichni do pár měsíců nerozprchli, protože hlad je sviňa tak se tam oploťte a hlídejte se s automaty.

   Vždyť toto jste udělali v ČSSR, ve všech socialistických, totalitních zemích. Sami sebe jste oplotili a hlídali s automaty. Vždyť na tu dobu s láskou vzpomínáte jak vám bylo tehdy skvěle. Jenomže jste do toho lágru vy kurvy zavřeli i většinu lidí kteří tam s vámi být vůbec nechtěli.

   Vymazat
  20. 9:16-jo, tak nějak to Áda také říkal, jen podřízení to špatně pochopili.

   Vymazat
  21. Vy, komouši, jste byli podřízení Ády?
   A co vlastně ten Áda "tak nějak" říkal?

   Vaříte z vody, Povolný, střílíte od pasu a myslíte že to není poznat. Nemáte na to.

   Vymazat
  22. 9:45- měl jste těžkou noc, že těžko chápete? Nejsem terapeut, nemáte na vlastního?

   Vymazat
  23. Noc jsem měl v pohodě. Chápu a to velmi dobře.

   Chápu, že jste lhář, neúspěšný člověk který si namlouvá že za jeho neúspěchy a smutný život může systém. Člověk který se topí závistí k úspěchu jiných. Člověk který bojuje za takový systém ve kterém by úspěšný nebyl nikdo a on tak nemusel závidět.

   To jste Povolný vy v kostce.
   Vám, Povolný, žádný terapeut nepomůže, vy si ten hloupý, zbytečný nesmysl co žijete už musíte prostě nějak doklepat do konce.

   Vymazat
  24. 10:20-jste jak kolovrátek, hloupý troll, nic víc. Hezký den, jdu pracovat na zahradu.

   Vymazat
  25. 10:20
   Ty ses dnes rozjel, Pepku, skoro jak ten tvuj vypatlanej stbackej fotr v dobach jeho nejvetsi politrucke slavy :)))

   Vymazat
  26. Chujmerovskej prvok s prodělanou firmou,ale s plnou držkou keců zas mele hovadiny....klasika lejnolahvárny!!!!

   Vymazat
  27. Třeba ti to primitive na té nejdražší posteli taky dojde. Pokud ne, věz,že jsi žil zbytečně a jen jsi tu zacláněl.

   Vymazat
  28. 12:02

   A co by mě mělo dojít, ty mudrci?
   Kdybych měl zemřít zítra, vůbec by mě to nevadilo. Se vším jsem smířený, za nic se nestydím, po ničem moc netoužím, nikomu nic nedlužím. Pohoda.
   Jak jseš na tom ty?

   Vymazat
  29. Jsi pro stejná JEDNIČKA jako pro Topolánka Kraďousek,Chujmere prvoku!

   Vymazat
  30. 12:50

   Až vystřízlivíš, tak zase něco napiš. Tvé bramboračce není rozumět, ožralo.

   Vymazat
  31. Mluvíš o svém drahém,zdechlém fotrovi Lahváči Veškrnovi?

   Vymazat
  32. Co to tu zase píše za debila z chovancovy kanceláře? Divím se pane Pvolný, že s ním ztrácíte čas. jak neměl argumenty ihned přechází do útoku typu ruhohnědý komunisti. Jak typické, pro dědi bývalých bolševiků, otec byl největší kádrovák, matka stranická uklizečka a narodí se syn "pussy". Nejsi plavcův dementní syn 9:45?

   Vymazat
 5. Viac svetla! Goethe

  OdpovědětVymazat
 6. Kto je zdravý chce veľa, kto ochorie, tak iba jedno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. konecne zde pravdivy prispevek !!!

   Vymazat
  2. Ze zkušenosti:každý,který zbohatne,si musí prožít vývojovou křivku svého charakteru,změněnou penězi.Ať si to uvědomuje či ne. Na konci života ať chce nebo ne,bude plný otázek,na které. mu už nebude mět kdo odpovědět.

   Vymazat
 7. V pripade, ze jeho posledni slova byly -

  OH WOW, OH WOW, OH WOW. Jak by jste to prelozili ? ?

  Je to udiv nad necim, co se jevi jinak, nez jsou, nebo byly jeho predstavy !
  Muze to byt mineno positivne, ci negativne podle intonace hlasu.
  Kdo ma lepsi preklad ozvete se !
  To vypada tak, ze neco videl v poslednich vterinach zivota, ci na neco prisel.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 8. Kdyz jsem si rozbil hubu v aute, tak jsem videl sam sebe z NADLEDU jak me nakladali do ambulance.
  Moje telo a moje vedomi byly oddelene a potom znovu upadly do naproste tmy, prazdnoty a nevnimani. To se znovu opakovalo v nemocnici na operacnim stole.
  Kdyz jsem se probudil pozdej v nemocnici na luzku, tak jsem nevedel, kde jsem. V ktere jsem zemi. Prozil jsem hruzu a strach po navratu vedomi/vnimani do tela.

  Na zaklade toho vseho jsem presvedcen , ze smrt je prechod nekam jinam, snad do jine dimenze vnimani, a ze neexistuje.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně,Nicholasi, těla si jen oblékáme a slouží ke komunikaci a projevu v této vibračně nižší dimenzi. Proto může být mnoho dimenzí a vzájemně se neovlivňují plně. Někdo to vymyslel chytře,pro vývoj ducha. Prostě máme postupně jiná těla a ty mají různé možnosti a schopnosti. Tak poznáváme celý vesmír,celou jeho existenci. Je to výuka a ten kdo ji zvládne,ten postoupí výše k náročnější existenci.

   Vymazat
 9. 0:05 pokracovani :

  Snad nejlepe to jde vysvetlit ruskou hrackou, ktera se jmenuje BABUSHKA..Kdyz ta vnitrni figurka se dostane pres vnejsi - narazem auta, tak je vedomi pryc z tela, ale definitivne EXISTUJE dal. Pri prechodu vsak neexistuje -docasne.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 10. 23:44: obyčejný trouba z holou prdelí z Horní Dolní: toto je definice nežádoucí osoby - rozuměj opak chtěného - sociálně přilehavého - bohatý, známý, přinejmenším z Prahy. Dnes by už Diogenes se svým sudem karieru neudělal. A ve staré latinské čitance pro SVVŠ-ky totáče umístěna věta Viri probi divitias non cupiunt - Skuteční muži neprahnou po bohatství, již v novodových učebnicích /ale čeho - latina, universální jazyk vzdělanců, již se nevyučuje/, nemá místo. Jak je vidět, žádoucím /pro koho?/ způsobem se podepisuje vyuka nové generace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak proč má anonymní autor této "hlubokomyslné" úvahy potřebu tuto lživě zaštiťovat někým slavným, bohatým, úspěšným? Proč se normálně nepodepíše jako např. Alois Novák, Praha? Stydí se za sebe? Má komplexy? Uctívá boháče?
   Dokážete odpovědět?

   Vymazat
  2. Tedy to bylo hádání a pokřiku pro nic. Pepek se předvedl. A jak se urputně hádal. 8-)

   Vymazat