Reklama

.

.

sobota 7. května 2016

Pozdrav obyčejných občanů Česka panu Marku „Válečkovi“ Ebenovi, majálesovému králi


Jiří Baťa
7. 5. 2016
Pane Marku Ebene,
měli jsme tu možnost seznámit se s Vašim duchaplným, spíše nenávisti plným projevem, který jste asi sto hlavému davu převážně uznalých studentů přednesl v roli korunovaného ehm... Krále Majálesu na náměstí v Olomouci. Pokud by něco podobného svého času říkal např. Jan Werich nebo Jarda Štercl, jistě by to stálo za potlesk a uznání. Jenže jste to byl Vy, dosud vždy zásadově nestranný a konfliktům se vyhýbající, dnes načančaný, navoněný, větráky pražské kavárnny ošlehanou tváří vystoupil (zřejmě jako jejich zmocněnec) jako moderátor, který se ochotně podujal role antizemanovského humoristy, abyste lid (víceméně studenty) prostý na téma pobavil stylem a šarmem Vám vlastním. Jak jinak, než na téma Hradu. Jistě, taktně a s noblesou, aniž by jste někoho jmenoval a tak nemohl nikoho oficiálně pomlouvat, jste s šípy, s hroty napuštěnými anitzemanovským a antiovčáčkovským jedem, velmi úspěšně , alespoň podle ohlasu vděčného studentského publika, mířil na hony vzdálený Pražský hrad, přesněji nepřímo, za to přesně na prezidenta Zemana a jeho mluvčího Ovčáčka.

Pane Ebene, nechceme a nebudeme se pitvat ve Vašem nenávistném a útočném projevu na adresu prezidenta republiky neboť víme, že prezident není Váš „šálek čaje“ (kávy), nicméně přes Vaše zřejmé vnitřní uspokojením nad přijetím sice taktně, přesto s velmi nečestnými úmysly Vámi vyřčenými slovy k nebohým, s otupělými a vymytými mozky naslouchajících studentů (případně několika dalších občanů), jste se dostatečně odkopal, aby se k Vašemu postoji a názorům vyjádřili i nezúčastnění občané. Jinými slovy, jakkoli mohli být spokojeni, nebo snad i nadšeni zmínění poblouznění studenti, stačí nahlédnout do bohaté diskuse čtenářů Blesku.cz abyste zjistil, jak Vás mají rádi obyčejní lidé, kteří si zachovali střízlivý pohled, zdravý rozum a postoj na názory Vás a Vaši pražsko – kavárenské sdružení.

Abychom nemluvili do větru, dovolíme si uvést několik výstižných názorů, které se objevily v diskusi pod článkem v Blesku.cz, zde? Pro Vaše jistě ne potěšení, čtěte zde:

stanislavpolacek:Marku dovedeš překvapit, měl jsem tě za jediného slušného moderátora ale je z tebe pěkný Z/M/E/T/E/K, kam vítr tam plášt, že?

borka30:Myslela jsem, že Eben je normální. Bohužel další člen pražské kavárny. Vlastně i on je volič Schwarzerberga.

krllo:Umelci uznavaji jen ty volby, ktere jsou podle jejich gusta. Zajimave, ze nikdy nekritizovali Havla za vyzvy k vrazdeni lidi v Iraku a za nadseni z humanitarniho bombardovani Jugoslavie !
Nikdy nepoukazali na opilecke vystrelky Havla a jeho poskoku, zblite letadlo vladni letky nebo udajny pad zliteho Vasika v koupelne pri statni navsteve Thajska.

ivoadler:Sprostota našich antikomunistů spočívá v tom, že automaticky předpokládají, že každý má stejný názor jako oni. Naši studenti mají hodně vymyté mozky, proto jsou vhodným terčem manipulace. Pan Eben se hodně odkopal. Maska dobromyslného inteligenta spadla a vidíme zavilý škleb antikomunisty.

gabreta:Měl jsem vždy Ebena za herce noblesního, inteligentního a nad věcí, který se nikdy nezaplétal do špíny naší politiky. Hodně mne zklamal!

jity:Hlavně jsou to studenti, kterým někdo vymývá hlavy. Již se stalo poslední dobou národním sportem, že tzv. umělci ryjí do prezidenta při každé příležitosti, aby byli zajímaví. Na oslavu Bohdalky se nechali pozvat a přítomný Miloš jim nevadil.Paráda.

hanka666:Ebene, prezident Zeman byl demokraticky zvolen. U nás bys s takovým proslovem dostal tak akorát na budku. Lidi už těch vašich keců mají dost. Co jste vy herci předvedli za pár grošů v 89 víme všichni a jak to dopadlo to taky zkoušíme na vlastní kůži každý den. Tak si nech ty hity pro šapira a jdi si pro červené karty. Cestu znáš, ty americký cype.

Takto by bylo možné pokračovat, neboť těch diskuzních ohlasů bylo v momentě psaní tohoto dopisu 333. Při odečtení cca oněch 33 ohlasů, které byly rádoby na Vaší straně, pak těch zbylých 300 ohlasů si jistě nenecháte ani zarámovat, ani se jimi nebudete pyšnit u přátel. Přesto, pane Ebene, máte dostatek sebereflexe, abyste přiznal, že to s tou antizemanovštinou přeháníte? Že Váš bývalý kandidát na prezident K. Schwarzenberg neměl a ani nemá na to, aby tuto funkci zastával? Jste vůbec demokrat, abyste přiznal, že Miloš Zeman byl zvolen legálně většinou hlasů občanů v přímé volbě, nebo jste zapčklý, pravdoláskařský dobroser, který se orientuje podle rčení: „Kam vítr (Schwarzenbergovy pšouky), tam jeho plášť“?

Pane Ebene, řada lidí Vás mělo, možná stále mají rádi, ale to jen v případě jak výše uvedeno, zásadově nestranný a konfliktům se vyhýbající, společensky na úrovni a antipolitický moderátor. Tímto Vaším veřejným proslovem na olomouckém Majálesu jste se natolik odkopal, že je vám vidět až holá ř... řekněme zadek. Jistě jste se svým vystoupení a především gáží nadmíru spokojen. Kdo by nebyl. Pokud si ale myslíte, že jste tímto aktem udělal díru do světa, pak se mýlíte. Jen jste se, jak již zmíněno, patřičně znemožnil, umocnil prázdnotu v hlavách studentů, podpořil jejich dezorientaci a zmátl je v již tak značně otupělých názorech.

Na závěr Vám chceme doporučit, pane Ebene, abyste se jako správný Čech řídil příslovím: „Ševče, drž se svého kopyta“, jinými slovy, zůstaňte tím, jak Vás národ zná: slušným, nestranným, nekonfliktním moderátorem a politiku nechte těm, kteří jsou za ni (až nehorázně) placeni.

S pozdravem

Vaši spoluobčané z Čech, Moravy a Slezska

91 komentářů :

 1. Pane Eben , myslel jsem si že jste nad věci . Škoda že Vás dostala Pražská kavárna .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy paka Eben byl vždy klasický představitel kavárny,to že se chová na pódiu slušně je hra,moderátor má scénář jako herec a je to herec to je vidět jaké máte nízké IQ když si mylíte že když je moderátor slušný v televizi tak i v soukromí.Ne Eben byl odjakživa dobytek.Jednu radu když herec hraje anděla tak v soukromí nelítá a nebydlí na mráčku.

   Vymazat
  2. On se jenom připomíná, aby na něj nezapomněli, až se bude vybírat antizeman. Vždyť jeho jméno kdysi padalo spolu se jménem Svěráka a teď s hrůzou zjišťuje, že už se na seznamu neobjevuje. To mi připomíná, jak kdysi Kocáb blábolil, že on by kandidaturu také vzal a že má manželku Američanku, stejně jako TGM. No, pak měl druhou manželku snědé pleti, takže to by taky vyhovovalo, ale už se nějak o kandidaturu nehlásí. Ale Váleček určitě pořád má v tornistře prezidentskou hůl, to si pište.

   Vymazat
  3. On musí, je obřízlej . .

   Vymazat
  4. Pan Baťa napsal, nikoliv poprvé, hloupý nenávistný pamflet, pozurážel několik studentů, podepsal to jménem všech spoluobčanů a rozeslal do všech světa stran. Bohužel to přetiskla i Nová republika.

   Vymazat
  5. Všichni ti umělci ublížení za socialismu dnes v době naprosté svobody nedokázali víc něž co udělali v té době. Dnes vidíme díla Černého, turecké hajzly na budocě EU Zdvednutý prst, trenky na Hradě, dva čůrající na republiku atd. atd. Dnes by měla naše kultura vzkvétat nezatížena ,,komunistickými" omezeními. Zatím se jen odhalují pokřivené charaktery těchto umělců. A kultura? Mysdleli jsme, že Kraus hrál blby. Dnes víme, že nic nehrál. Menzel, ať dělal po revoluci co dělal, sebe co udělal před revolucí, už nepřekonal. Jen se stal svým hloupým kecáním blbem bez respektu a jaké koliv autority. O Svěrákovi už raději ani nemluvě.

   Vymazat
  6. Pro 5.08
   Snažil jsem se slušně kritizovat válečka . Nechci aby si myslel že Zemanovci jsou hulváti jako Kalousek a fašistická pravice .

   Vymazat
  7. 16:07- Rosolini?, můžete tomu říkat třeba "ukradená revoluce" ale to je vše, co s tím zpětně lze dělat. Pro "opravnou revoluci" nezískáte spojence "věšením" kohokoliv,pokud nejste Troll a jen rozbíjíte diskuzi. Havel a spol. také neanoncovali kapitalismus a jiné podrazy.

   Vymazat
 2. Tak dlouho hrál odstrkovaný blbečky,až mu to zůstalo.
  Podobně jako Janu Krausovi,ten hrál vždy drzý grázlíky a zůstalo mu to taky....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pohůnci západu se budou těžko rekrutovat z chytrých, slušných a hezkých lidí.
   Proto to tady dneska tak vypadá.

   Vymazat
  2. Opak je pravdou! Kraus byl (je) od přírody jen drzý grázlík a polovzdělanec, takže nikdy nic nehrál. Aby něco zahrál, tak na to nemá.

   Vymazat
  3. všechny tyto komedianty neberu vážně od 90 let.

   Vymazat
 3. Na český magory nechodím , filmy těch děvek USvrahů nesleduji , takže opravdu nehrozí , že ty Havloidstvůry by ze mně dostaly korunu. Tedy pokud jim vláda zaprodanců nenacpe "granty" z našich daní , protože havloidpohrobci nejsou schopni se za své uživit ! Špinavý , zaprodaný děvky jsou tyhle Havloidstvůry !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Až v této době zmutoval virus havloidismu českou společnost, spojenou s vymýváním mozků, přepisováním dějin a nucené lásce s oddaností k vrahům za oceánem, za nimi jen potoky krve.

   Vymazat
 4. Je to (a vždy to byl) jen další intelektuální ubožáček s vymaštěnou kebulou.

  OdpovědětVymazat
 5. Marek Degen nebyl nikdy zásadově nestranný. Naopak vždy věrně trčel z Havlovy zadnice a nikdy jinak.

  OdpovědětVymazat
 6. Pro mě byl p. Eben inteligentním a noblesním hercem a člověkem.Bohužel, skrytý příznivce pražské kavárny, držte se dosavadních rolí, hrajte golf, ale do politiky nefušujte.Musím ale přidat váš výrok z Kamarádů:"Lálínku, nebreč, jdi si k mamince pro koloběžku"!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pámbíčkáři jako Eben měli vždy blíž k cizáckému nedovzdělanému Schwarzenbergovi a podobným kouskům, než k vlasteneckým politikům. Bylo tomu tak za Rakouska, za 1. rep., nechutně se předvedli za 2.rep. a za Protektorátu (Hácha) a předvádějí se i nyní.

   Vymazat
  2. Vlastenka


   Ježíši, co jste od něho čekali?
   Snad jste nemysleli, že tenhle "slušňáček" volil Zemana?
   To je přece milovník Kárla a politický korektník, který ani slovo prdel neřekne nahlas.
   Překvapuje mě ,že vás to překvapuje.)))

   Vymazat
  3. Nepřekvapuje, mě alespoň vůbec ne. Mezi tzv. "umělci" abys slušného, čestného a nezkorumpovaného pohledal.

   Vymazat
  4. Je jasně, že M.Eben volil nedoučeného cizáka, který nemá rád český národ.Tento člověk, kterému již není pořádně rozumět, by dělal pořádný bengál a STOP 09, pražská kavárna by si pomlaskávala spolu se sluníčkáři a začali by masívně pumpovat přivandrovalce.

   Vymazat
 7. Dveře do ČT otevřeny dokořán!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak mise splněna. Nějaká rolička,štek tam, či onde se najde. Ukázal, že je na té "správné straně", dobrý kádr. Jo peníz, to je Pán

   Vymazat
  2. Má zajištěný vstup do reklam,třeba na prací prášek, reklama je totiž dneska dobře placená, jen se podívejte kolik tzv.umělců dělá reklamu na cokoli a může to být sebevětší blbost ale hlavně že to sype,dělá se mi z nich špatně, za smrdutý groš by prodali i vlastní matku ubozaci.

   Vymazat
  3. Má zajištěný vstup do reklam,třeba na prací prášek, reklama je totiž dneska dobře placená, jen se podívejte kolik tzv.umělců dělá reklamu na cokoli a může to být sebevětší blbost ale hlavně že to sype,dělá se mi z nich špatně, za smrdutý groš by prodali i vlastní matku ubozaci.

   Vymazat
 8. Eben, typický havloid, plnou hubu demokracie, kterou oni sami neuznávají.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jidáš....
   „Nejhorší na věci je, že duševním morem napadení sami nepozorují, co se
   s nimi stalo, čímž je proces léčby nesmírně ztížen. Dotyčný je opravdu posedlý;
   je jako postižený spavou nemocí, který slintá a zuřivě kolem sebe mlátí, když jej
   chce lékař probudit. Považuje lékaře za nejhoršího nepřítele, za lupiče svého nej většího
   štěstí – smrtelného spánku!

   Wilhelm Meister

   Vymazat
 9. Co když to je jinak. Nevěřím,že by se tak lehce pan Eben shodil. Pracuje na vlastní "noze" Stará se o invalidní manželku a nikdo z nás neví kdo jej k tomu mohl přinutit. V pozadí určitě nějaká šedá eminence jako za minulého režimu. Uděláš a dostaneš....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A manželka už pěkně zahejbá...
   ..doprava, doleva...

   Vymazat
  2. Zcela nepochybně, tu protizemanovskou agendu řídí někdo jiný.

   Vymazat
  3. Marek má asi jako hlavní zdroj příjmů televizní obrazovku. Plovárna, serebrity tančí, sešlost ve Varech bude jistě bonbónek na dortu. A koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Co bychom od umělce očekávali. Všichni vždy řvali jen pro svůj prospěch. Bílou vránu abys pohledal. Q.

   Vymazat
 10. EBENE ! President Zeman ma 100 % legalitu !
  Ty ho nemuzes kritizovat v nicem, dokud nebudou volby !

  To co delas je rozestvavani spolecnosti a znevazovani demokratickeho processu.

  T.j. proti Constitucni act, nejen v Americe, ale i v antickem Recku, na jehoz zakladech stoji nase civilizace.
  At zije cesky president Zeman !
  honolulu  OdpovědětVymazat
 11. Projev ceskeho presidenta Zemana o invazi kulturne cizich a nepratelskych do Evropy, byl nejlepsim projevem ceske autority, ktery byl kdy pronesen...

  Tento projev byl v zakladech, presne to stejne co hlasa budouci americky president Donald Trump.

  Diky statnikum velke proziravosti a inteligence (Donald Trump, president Zeman and president Orban), je zde nadeje, ze Evropa bude zachranena pred totalnim znicenim necivilizovanymi barbary.

  Ebene ! Malo se starate o Vasi pani. Jinak by jste nemel tolik casu na toulani se po Cesku a indoktrinovani naivnich decek v Olomouci, hloupostmi prazske kavarny.

  Starejte se o to, cemu rozumite a neutocte na presidenta Zemana, ktereho svet uznava, jako velkeho statnika.

  Uvedomte si, ze nejen Cesko, ale i Evropa ho potrebuje a uvedomte si, ze je nazorove stejny jako Donald Trump, ktereho volili vsechny staty Ameriky.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jdi uz do haje s tim Trumpem, nema sanci. Nezalezi na tom koho lidi voli ale koho si zidi vyberou a to je Hitlery. A americany bych moc neradil k lidskemu plemenu, shnile mozky od mcdonald a fox tv.

   Vymazat
 12. Letmo mě napadla slova mýho táty v roce 1989. Hercům a jiným umělcům, doporučoval aby na manifestacích chodili s plakáty "Chceme zpátky do maringotek". Z kočovníků a komediantů, kteří neměli za 1. republiky žádnou úctu a vážnost, se stali náhle uznávanou ale nevděčnou a štvavou složkou rtepubliky. Dneska, ve vysněném kapitalismu aby se uživili, hrají v slaboduchých seriálech a pomalu, ale jistě jde jejich úroveň dolů. Z rychlokvašek se dělají hvězdy, asi by se jim mohlo splnit to Zpátky do maringotek!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také nechápu. Z šašků a kejklířů jakési "celebrity".
   Zpět do maringotek a bez dotací. Nevyděláš, nežereš...

   Vymazat
 13. no - čo sa dá robiť - nám vyhadzujete na oči Kotlebu - no dobre, je to všivák, jasne definovaný, ale bez vplyvu, na rozdiel v Tsechii - či ako - u vás je kadekto tým najhorším lotrom, ale s vplyvom, nenávisťou, a plateným nositeľom v celej šírke spoločnosti - takže, kto je na tom lepšie ? -

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všivák si akurát tak ty. Rada by som tu od teba videla zdôvodnenie toho "všiváctva", zrejme máš na mysli odmietnutie EU a NATO, budovanie vlastného štátu, peniaze za prácu, žiadna pozitívna diskriminácia cigáňov, skutočná rovnosť pred zákonom,depolitizácia školstva a kultúry, podpora klasických rodín.... Ale to takým, ako si ty, zrejme nevonia, že?

   Vymazat
  2. brat moj nejsem čech aní slovak,ale byt slovakem vubec bych se za Kotlebu nestiděl,možna ma svoje chyby ale je patriot je slovakem každim coulem a to mu neodpařete

   Vymazat
 14. Velice dobrá poznámka autora,kdyby to byl pan Werich,nebo pan Štercl,tak to je jiná.Ano,komik nad věci a nadhledem,to dokáže podat,že se neurazí ani prezident.Musím také dodat,že i Šimek byl dobrý,kdežto Bubílková trapas.Jak už jsem psal jinde,umělecká a kulturní fronta,jsou velice štědře dotování Hermanem,přitom úroveň jejich činnosti hodně pokleslá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Svatá prostoto, Werich nebyl prvoplánový "nadčasový" bavič, ale bohem nadaný herec, textař a angažovaný umělec. Vzácná symbióza. Osvobozené divadlo bylo avantgardní, levicově orientované politické divadlo v pravém smyslu toho pojmu. Proč byl kupř. Suchý na indexu, zatímco v "jeho" Semaforu se Šimek "lehce protistátně" ventiloval, si dejte dohromady sami. Kde by stál Jan Werich politicky dnes, se můžeme jen dohadovat. Jeho dílo zde je. Umělecké dílo žije svým životem a ani takříkajíc zlidovělé písně nejsou výjimkou. Jen mívají tu smůlu, že je každý zná, ale nikdo neposlouchá. Snad je to tak dobře. Ovšem než si příště pan Baťa pustí klávesnici na špacír, měl by se trochu seznámit s tím, o čem trousí své poznámky. Angažované texty písní z dílny mj. i Jana Wericha je třeba znát, anebo spíš číst, ne jen poslouchat u táboráku. Tak si z písní J+W+V „přečtěte“ třeba pochody Hej rup!, Nebe na zemi, Svět patří nám, nebo aspoň Hej, pane králi, a k tomu Babičku Mary, Zlatou střední cestu, Civilizaci, Peníze nebo život, Ze dne na den atd. Vlatně všechny. Takhle tady politiku od té doby nedělal nikdo. A je to znát. Nazdar. Novotný

   Vymazat
  2. Nezapomínám na dobrou satiru Werich-Voskovec.Později se víc věnoval filmu,kde uplatnil celou šíři svého umění.

   Vymazat
 15. A co po něm chcete? Aby se vzadal měšce ze kterého ještě popřad teče.

  OdpovědětVymazat
 16. Tak na rozdíl od Ebena, Zeman neměl tatínka spolupracovníka STB, takže by měl Marek držet zobák.

  OdpovědětVymazat
 17. Panu Ebenovi se stalo to, co příkladně panu Donutilovi. Vyšeptal, vyšumněl. Ale tam, kde chybí invence, musí se pomáhat jinak. Anální alpinistikou. Koho ještě nějaký Eben či Donutil zajímá? Pan Eben přiblblým rádoby antizemanovstvím z pražské kavárny, pan Donutil k blití svádějící multikulti Sněhurkou. Ani "váleček" ani neustálé vyprávění o Frantovi Kocourkovi už dávno netáhne. Smutný konec kdysi oblíbených herců a bavičů.

  OdpovědětVymazat
 18. Já bych si opravdu chtěla vyslechnout názory Marka Ebena, tak jako bych chtěla podiskutovat s každým, kdo mi říká, že pan Zeman není jeho prezident. Aby mi zcela konkrétně vysvětlili svoje argumenty. Bohužel, to se mi nepodařilo ani u svých přátel, kteří mi říkají ŽE to tak je. Já jsme ale vzdělána v přírodních vědách a tak jsem se vždy ptala PROČ to tak je. Takže Marku, co kdybyste nám tady vysvětlil svoje postoje? Já Vás měla vždycky hrozně ráda, stejně pana Svěráka, vy jste byli moje ikony noblesy, vlastenectví. Bolí mě to, ale dokážu s tím žít, horší je to s rozpadem mého největšího životního kamarádství. Ač jsem si nikdy nepomyslela, že politika způsobí rozpad vztahů, dnes vidím, že mí kdysi nejbližší mě považovali za kamarádku jen tehdy, když jsem s nimi souhlasila, a dnes, kdy s nimi nesouhlasím, protože jsem dospěla k jiným závěrům, mě považují za minimálně pomýlenou, možná až neschopnou mít nějaký názor. Je přitom legrační, že osoba, která se ke mně takto chová, moje celoživotní přítelkyně, se celý život houpá v pohodlné síti dobře placeného místa státní instituce, zatímco já se peru v soukromém sektoru. Opravdu nemůžu za to, že se mi nelíbí nesmyslné Havlovy hry (to byl začátek), a taky nejsem schopna zprostředkovat jí strach, který opanuje v dnešní společnosti každého občana "tam dole": ze ztráty místa, z nemoci, která může vést až pod most, z exekutorů, kteří následně mohou přijít, z ekonomiky, která je zpitvořená na ultimum, z politiky, která postrádá jakýkoli smysl, ze šmírování, kterému jsme vystaveni a které sílí každým dnem. Dnes bych si třikrát rozmyslela zvonit klíči. Prosím, Marku, jestli jste chlap, vysvětlete nám svoje postoje, jsme přece na jedné lodi, příslušníci téhož národa, na kterém snad záleží i Vám? Já Vám nejsem schopna nějak nadávat nebo Vás urážet, protože Vás ctím jako umělce i jako člověka, který zůstal se svou krásnou ženou, když jí bylo nejhůř a stará se celý život. Dodnes mám před očima obrázek z Porty 1982: byli jsme s partou na Vašem koncertu, byl senzační, a po něm jsem viděla, jak vycházíte bočním vchodem a Markétka Vám vletěla do náručí. Ten projev lásky se mi vryl hluboko do srdce. Tak prosím, proč nemáte tutéž lásku ke svým spoluobčanům, kteří si zvolili svého prezidenta a jsou s ním spokojeni? Snad si nemyslíte, jako moje přítelkyně, že jsou plebs a že Vy jste něco víc? Jděte mezi ně a ptejte se jich, jak se jim žije. Přečtěte si a vyslechněte slova současných (opozičních) ekonomů, sociologů a ekologů. Zdravím Vás Pavla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hezky napsáno, rád Vám to věřím a děkuji za Váš názor. To už tak bývá, že slova se ztrácejí v řevu davu. Novotný

   Vymazat
  2. Pěkně napsáno, ale zřejmě ne pro "jeho přijímač", tato kategorie lidí je závislá jen na penězích a slávě - byť i záporné.
   Zajímavé je, když uvážím více jak 70% podporu pro prezidenta (i podle pravicových průzkumů) a vezmu v úvahu, že dalších 20-25% osoba na Hradě nikoho nezajímá, tak tyto nechutné útoky na hlavu státu provádí a finančně dokrmuje pouhých 5-10% z národa.
   Volič-Vilč

   Vymazat
 19. Nechápu, jak může Válečkův postoj někoho překvapit. Naši umělci, to je z 99% zaprodaná sebranka, na úrovni našich politiků. Bylo tomu tak v každé době.

  OdpovědětVymazat
 20. Chudák váleček, co se mu to stalo ?

  OdpovědětVymazat
 21. Herec?To je jen taková opička,která se naučí text.Scénář a režie je někde jinde.

  OdpovědětVymazat
 22. Ebene, Ebene
  Zeman ti nejede?
  Nemusíš však hned
  plivat ne něj jed.

  OdpovědětVymazat
 23. Pan Eben se měl za minulého režimu dobře, jeho otec skladatel byl uznávaný a jako u jiných se sláva otce odrážela i v synově životě. Za tohoto režimu si mají umělci možnost vydělat miliony, a o to víc si připadají vyjímeční. Jsou tak nehorázní, že využívají média k plivání špíny na toho, kdo se jim nelíbí, hlavně na pana prezidenta Zemana. Kdyby ale někdo, kdo má jiný názor a měl tu možnost, řekl něco o Schwanzenbergovi, jaký je to člověk, jak si tady nahrabal, to by bylo rámusu, pokud by se to vůbec dostalo k posluchačům. Všimla jsem si, jak Eben nehorázně zneužíval k reprezentaci svých názorů i zábavný pořad Stardance - vždycky mi zkazil náladu - tam ty jeho politické "kydy" vůbec nepatřily. Pane Ebene, jste chytrý člověk, ktrý se navíc narodil v té správné posteli, ale i mezi těmi, kteří s Vámi nesouhlasi a odsuzují Váše manipulace, jsou slušní lidé, kteří něco dokázali a neměli možnosti jako Vy a neopírali se přitom ani o rudou ani o bílou hvězdu, o kterou se tak rád opíráte Vy. Hanba Vám.

  OdpovědětVymazat
 24. Herky vždycky táhli s tím, kdo jim dával chleba. Téměř všichni jsou to kurvy prodejný, havloid Eben je tomu důkazem. Někdo přede mnou vzpomněl Krause.. Ten hajzl se měl dobře před tím a stejně i dnes. To
  je mi vlastně jedno. Ale jak okamžitě obrátil kabát a brojil proti minulému režimu, zesměšňoval a byl hned protikomunistický hrdina, za to bych tomu "charakteru" dal po tlamě. A takových je nepočítaně. Když mohli jejich předchůdci bez skrupulí hrát ta Hitlera, co po těch kurvách můžeme chtít.

  OdpovědětVymazat
 25. Navrch huj,vespod fuj.i páv má odporný hlas.

  OdpovědětVymazat
 26. Stálo by za to vyjmenovat kolik opravdu schopných umělců tento režim převálcoval a kolik neschopných vyzdvihl.

  OdpovědětVymazat
 27. https://www.youtube.com/watch?v=ceNmh-YoLm4

  Tuhle přednášku si poslechněte,tam jsou zmíněni jak ti komedoši,tak všichni havloidně-hemoroidní chátristi a jejich způsob myšlení a cíle....a taky prameny souznění jewrejů a bigotních katolíků,kterým se Eben jeví....

  OdpovědětVymazat
 28. Nacistický kníže si koupil Ebena.V Praze v kavárně je teď hrdina jak to nandal Hradu.Teď se mu teprve pohrnou prachy za moderovani golfových turnajů od kámošů že STOP09 a ODSS.Překvapil mě docela frajer.Je vidět,že neuznává přímé volby!Je na straně knížecích kolaborantů ,kterým Beneš sebral majetek a podobných!

  OdpovědětVymazat
 29. Herci by neměli mluvit do řízení společnosti, protože k tomu nemají kvalifikaci.

  Jejich úkolem je pouze bavit a odlehčovat lidské psychice v životě, je to úkol důležitý, ale neměli by ze sebe dělat šašky a mluvit o věcech, kterým nerozumí.

  To, že více a více kecají do toho kam by jsme měli ve společnosti směřovat je důsledek toho, že se dobře osvědčili v manipulaci davu a toho intrikující zločinné elity využívají.

  Bohužel většinou herci nemají dobrou pověst, jejich morálka je velmi upadlá, záře reflektorů a cinkot zlaťáku má pro ně větší význam než čest a dokonce i více než přežití národa.

  Neberte herce prosím vážně, jejich povoláním je předstírat. V zábavním průmyslu je to žádoucí, ale v politice je to pro prostý lid smrtící.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak,jenže oni nejsou dotování za kvalitní umělecký výkon,ale za politickou angažovanost.Každý režim si uměl umělce pokořit,ale tito v současné době,se spíš předhánějí,kdo je více angažovaný,proto ten úpadek umělecké tvorby.

   Vymazat
  2. To je americký rukopis. Jednou jsem na internetě četla, že američané mají vypracovaný plán,přímo existuje nějaká kniha, či příručka, jak ovládat masy, jak zvládat propagandu. Mimo jiné se tam doporučuje k propagandě využívat herce a zpěváky. Není to uvědomělost herců, ale je to jejich zaprodanost.

   Vymazat
 30. Jistý národní umělec (nebudu jmenovat, čest jeho památce) už dávno před revolucí prohlásil, že zahraje klidně Lenina, když dostane dobře zaplaceno. A představte si, že mu tu roli nedali, protože to byl typický představitel komediálních rolí a nebyl schopen zahrát vážnou roli a lidé se smáli okamžitě, i když se na jevišti objevil třeba beze slov.

  OdpovědětVymazat
 31. Pane Marku Ebene, nezdá se vám, že vás už bylo dost a že by to chtělo odchod do ústraní?

  OdpovědětVymazat
 32. Eben? Škoda slov, to jeho vrcholně podlézavé, chorobně vlezlé a slizké pitvoření při rozhovorech s jeho hosty, kterým by málem lezl na jejich přání až do prdele, bylo výstavním příkladem pro podlézavce hujeřího kalibru. Od takového lokajského slizouna by neměla neuvážená gradace šplhavosti, která potlačila v dosud rozvážné osobě, vedené vrozenou chorobnou opatrností šplhavých hujerů s jejich touhou zavděčit se všem a nikoho si nerozházet až tolik překvapovat. Aneb přizpůsobit se době (jakkoli zvrácené) jest pro ně prvořadé. Takže - nic nového pod sluncem.

  OdpovědětVymazat
 33. Historie se stále opakuje. Tentokrát asi v utajení se opět v Národním divadle opět sešel výkvět našeho uměleckého světa a podle dřívějšího vzoru (anticharty) každý jednotlivý umělec podepsal příslušnou listinu s názvem „věrní zůstaneme“. Výsledek politické angažovanosti umělců se už v médiích dostavil. V minulosti jsme na TV obrazovkách mohli shlédnout dva špičkové umělecké politiky - Přemluvbábu a Přemluvdědka, nedávno třeba zase významné představitele hudebně-politického světa - Kollera a Dusilovou. No a dnes tu máme chudáka Ebena, herce, zpěváka, baviče, komentátora a já nevím co ještě, který si k tomu všemu přibírá i politicky angažované umění. Jsou to zatím ale stále jen nepřesvědčivé malé a střední umělecko-politické váhy. Ty těžké váhy se už poučily před lety v ND a důsledně se řídí heslem „Vašku, nechoď s pány na led“.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro A z 11:34h:
   V žádném utajení.
   Tato novodobá anticharta se konstituovala a plně zviditelnila účastí "umělců" na natáčení Havlova filmu "Odcházení".
   Od té doby, někteří předstírají, že tam nebyli přítomni, jiní se tam zas snaží za každou cenu protlačit (do ... = ut rectum).
   K M.Ebenovi (a podobným) jsem se již vyjádřil na konci diskuze pod článkem "Otevřený dopis panu M.Zem.,presidentu ČR!"
   pAVEL P

   Vymazat
  2. Oprava : Pavel p

   Vymazat
 34. To je těžké. Kdo chce v českém šoubyznisu něco znamenat, musí být pokudmožno teplý, přívrženec EU, vítač imigrantů atd. Prostě reprezentuje všechno, co je běžnému příslušníkovi "spodiny" (třeba mně) odporné.
  Jen tak se stane milcem pražské kavárny a tím ziská vstupenku na TV obrazovku a na výsluní.
  Kdo ví, jaké jsou skutečné postoje leckterých našich "celebrit"...

  Do vedeni naší "evpropsky hodnotné" západní demokracie se dostali psychopati. Pak je ovšem psychopatická celá společnost.
  Je to i naše chyba. Pořád dokola volíme tytéž panáky, a nejsme schopni je vykopat.

  Heřman Vidlák

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jen, že se s hrdostí také řadím mezi spodinu s celou svoji rodinou, než se pohybovat mez intelektuály typu Váleček. Fuj !!!

   Vymazat
 35. Je to jednoduché.
  nechoďte na pražáčkovské divadlo a tam natočené filmy.
  Neživte ty prostituty.

  OdpovědětVymazat
 36. Pánové a dámy, bermež Ebena jako symbol nových časů. Umělci jsou ku.vy mocných. Jsou to elitáři, ve skutečnosti kvazi-elita, kteří z 99% posluhují tomu 1% majetných a proto mocných. Ti mocní si samozřejmě platí jenom ty profesně nejlepší z nejlepších. A tito profesionálové potom, protože jedí chléb padajíci ze stolu bohatců, tak i zpívají jejich píseň. Vyhřívají se v jejich přízni a aby z toho nezblbli, tak jsou jim i vděční. Nejsou zlí, jsou to prostě jen ubohé ku.vy.
  O to větší úctu si pak samozřejmě zaslouží takoví, jako jsou např. Karel Gott, nebo F.R.Čech.

  OdpovědětVymazat
 37. Litovat je nebudu, kdo chce kam pomozme mu tam.

  Moje řešení je toto, vnitřně odepíši umělce, kteří zašli ve "vlezdoprdelství" příliš daleko. Líbil se mi Donutil, ale po tom co zprznil pohádku "O sněhurce" se již nemohu dívat na pořad, kde vystupuje. To samé teď Erben, ten mi dříve nevadil. Teď mi je z nich obou na zvracení.

  OdpovědětVymazat
 38. Eben povestný svojimi nasladlymi rečičkami,narcisticky sa obdivujici svojim tzv ,, nonšalantným vystupovanim ,, nie je viac ako ubohýmizerný pozer. Stačí trochu tzv. moderatorskeho treningu a môže každy vystupovat na podiu,ale s tou noblesou že citite že ten moderator vystupuje ludsky a zabavne ale hlavne i čestne. To týmto týpkom a la Eben chýba. Citite že z neho vanie narcisizmus,samoluba nasladlost a osobný egoizmus ktorý povyšuje nad svoju cnost. Takýto typkovia nemaju svoju ludsku charyzmu ,svojím spôsobom su to iba samolubi predvadzajuci sa narcisovia. Ked to zhrniem je to jeden všedný podpriemerný havloid.

  OdpovědětVymazat
 39. Přitom takový dobrý svázán to byl, verše do obrany lidu psal.

  Eh, pardon, Hušákovi při otevírání megatunelu českého sportu Eben asistoval…(Sazkaréna díky které přišli čeští sportovci o financování-SAZKA a dnes visí na krku státnímu rozpočtu).

  Zdr.
  JiB

  OdpovědětVymazat
 40. M.Eben je typický představitel univerzálního poskoka. Bezcharakterní týpek, funkční v každém režimu, v každém protektorátu. Dovedete si jej představit během druhé světové války jako partyzána v lesích? Těžko, že. Ale jako baviče esesáků snadno. Nebo ne?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně k tomu není co dodat !

   Vymazat
  2. Pan Eben je sice trapný patolízal a velmi chtivý peněz, ale aspoň jsou jeho projevy bez gramatických chyb a dávají při čtení (poslechu) smyl. To se o autorovi příspěvku říci nedá.
   Editoři portálu si jej asi nepřečetli, jinak by se styděli jej uveřejnit.

   Vymazat
  3. pro 17.07-bratr Ebena ??? Cha,cha......

   Vymazat
 41. Nějakou chvilku jsem po roce 1989 provozoval trafiky. Mí kolegové nadšení po "sametu" nechtěli prodávat Rudé právo. Já jsem jim říkal, že politický názor mého zákazníka je mi svatý. Ať si koupí co chce, já mu to prodám. A to samé si myslím o umělcích. Měli bz mít v úctě zákazníka a nevnucovat můj politický názor.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenomže my nejsme jejich zákazníci, práci jim dávají jiní.

   Vymazat
 42. Měl jsem rád jak Pana Svěráka tak Ebena. Přinejmenším je to od těchto lidí, co se pletou do politiky, neuvážené poštvat si proti sobě půlku národa. Panu Svěrákovi by slušel název Svěrač pana knížete a panu Ebenovi název zatím nemám. Nicméně si jich i přesto velice vážím za to co dokázali. Pokud chtějí hazardovat se svojí popularitou, proč né, jsou to občané a mohou svůj názor říci. Bohužel při tom šlapou na stále stejné hrábě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Knýže je již vyřízená politická figurka za zenitem.

   Vymazat
 43. Snad i ti,jako pan Eben jednou přijdou k rozumu,ale aby nebylo pozdě...

  OdpovědětVymazat
 44. Pro 19:18. Mně se takto znechutila již celá řada umělců a nemohu se od jejich vystoupení na veřejnosti v zájmu té jediné pravdy nějak oprostit. Je to i ten Svěrák, byl to Smoljak, který také na stará kolena začal kvákat nesmysly o komunistech. A také bohužel Abrhám, který na stará kolena začal propagovatČapkův článek, proč nejsem komunista a na základě tohoto starého článku, který jen tak mimochodem Čapkovi vůbec slávu nedělá, propaguje antikomunismus. Nevím co si mám o těchto lidech myslet, ale jde mi vemi ztuha je od jejich politických prohlášení oddělit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jste napsal přesně: "ale jde mi vemi ztuha je od jejich politických prohlášení oddělit".
   Abych si člověka mohl hodně vážit, musí to být osobnost podstatně komplexnější a neprodejná. Být jenom výborný profík nestačí.

   Vymazat
 45. Válečku , za komančů jsi byl herec jednoho seriálu .Obezita tě sice proslavila , to je vše .. Tak zalez do nory , nebo kavárny . Dočkej voleb . Prezident je prezident . Herec je šašek , nikoliv autorita .

  OdpovědětVymazat
 46. Váleček byl a je vlezlý a samolibý.

  OdpovědětVymazat
 47. Tyhle frajery vůbec, ale vůbec nezajíma zda je v naší republice práce pro lidi, zda mají továrny co vyrábět. zda zaměstnají lidi v jejich regionu,třeba jako LET Kunovice letouny L-410 Turbolet.To samé zemědělství.Tady v Praze je zajímá jen Pražská kavárnička, kecání,moderování pro VIP za balík peněz a golf s kamarádičky.O průmyslu a zemědělství nemá Eben ani páru!Absolutně je mimo souhvězdí!A sehnat alespoň desetinu toho co pomohl s Čínou do budoucna zařídit Zeman,tak klobouk dolů!!Bohužel Eben dokáže jen kopnout do povoleného cíle knížecí kavárnou jako další slaboši!!Překvapil mě!

  OdpovědětVymazat
 48. sluníčkovská výchova malých dětí v Čechách: http://www.expres.cz/hazeni-hliny-na-zemana-063-/zpravy.aspx?c=A160428_111012_dx-zpravy_shu

  OdpovědětVymazat
 49. čím víc se budou do Zemana strefovat,tím víc občanů bude při něm,lidé nemají rádi,když je toho útoku nadmíru

  OdpovědětVymazat
 50. Vám tady asi všem přeskočilo!

  OdpovědětVymazat