Reklama

.

.

pondělí 23. května 2016

Pozdravný dopis účastníkům Mezinárodní konference za vystoupení z EU konané v Paříži od 28. května 2016

23. 5. 2016
Vážení přátelé,
ačkoliv se z různých důvodů nemůžeme zúčastnit konference osobně, je nám ctí a zároveň potřebou alespoň touto cestou demonstrovat solidaritu s britskými odpůrci EU a sounáležitost s vámi, kteří jste se sešli v tomto sále. Dovolte nám zároveň vyslovit ty nejupřímnější solidární pozdravy francouzským pracujícím, kteří opět povstali proti bruselsko-berlínskému diktátu a jeho pseudosocialistickým vykonavatelům. V Česku a na Slovensku si stále více lidí uvědomuje kořeny dezolátního stavu Evropy a celého světa. V krátkosti jejich přehled:


1. Evropu ničí nadnárodní totalitní instituce zvaná Evropská unie. Neslouží občanům, ale globálnímu kapitálu a severoamerickému imperialismu.

2. EU se vyznačuje smluvně-politickým propletencem s NATO, při kterém není jasné, kde končí Unie a kde začíná Severoatlantický pakt, tato kriminální organizace, která má na svědomí nesčetné válečné zločiny.

Drazí přátelé, všem těm, kteří se ještě neodnaučili používat zdravý rozum, musí být jasné, že zlo světa má jednu podstatu a mnoho podob resp. názvů: fašismus, nacismus, neoliberalismus a jeho finanční trhy jsou buď tvrdě, nebo sofistikovaně represivní formy jednoho systému, nazývaného kapitalismus. Nadvláda kapitálu se jistí jednou pod maskou liberalismu, jindy jménem ideologické diktatury – podle situace a potřeby. A stále zřetelněji bije do očí, že „klasické“ fašisticko-ultranacionalistické síly plní v zájmu globálně operujícího finančního kapitálu stejnou dvojí úlohu jako islamofašistický terorizmus. Jednou strategický partner v násilných převratech, podruhé důvod k vojenským intervencím navenek a oklešťování ústavních práv občanů uvnitř. Kosovo, Ukrajina, Libye a Sýrie jsou toho čerstvé příklady. Kdo se podívá na historii 1930. - 40. let a roli anglo-amerického kapitálu v mocenském vzestupu německého nacismu, ten pochopí, že Evropu, její národy a celý svět ničily a ničí ty samé síly.

Liberální maska kapitalismu 1960. - 80. let definitivně padla a je tedy otázkou, jak dál. Zatímco „zahraniční politika humanitárních intervencí“ globálního kapitálu se stále více podobá politice „rozšiřování životního prostoru“ fašistických Německa, Itálie a Španělska, na vnitřních mocenských strukturách se dnes mohou podílet nejen bílí „árijci“ mužského pohlaví, ale de facto všichni, kdo přijmou jeho pravidla hry – bez ohledu na rasovou nebo etnickou příslušnost, náboženství, pohlaví, sexuální orientaci a barvu stranické knížky. Součástí Systému může být afroamerický nebo „socialistický“ prezident, „křesťanský demokrat“ zrovna jako třeba sunnitsko-wahabistický feudál ze Saudské Arábie či židovský oligarcha z Ukrajiny – po boku antisemitského Pravého sektoru. Fašizoidní / fašizující „neoliberalismus“ neničí ty nejcennější univerzální hodnoty otevřeným bojem proti nim, ale jejich hanebnou instrumentalizací k dosažení vlastních cílů. Jednou větou: v 1930. letech byli sociálnědemokratičtí vůdci zavíraní do koncentráku, dnes jsou plně integrovanou částí kapitálové totality.

Co s tím? Zrušení nadnárodní totalitní EUropy finančních trhů a vystoupení z NATO znamená záchranu solidární a sociální Evropy svobodných evropských národů. Pracujme společně na vypracování konkrétní podoby této cesty.

Jménem signatářů výzvy na podporu iniciativy britských pracujících za vystoupení z EU:

Petr Schnur (ČMF / Tschecho-Slowakischer Bulletin.EIT)

Výzvu solidarity s kampaní britských socialistů, odborářů a aktivistů za vystoupení z EU podepsali již zástupci 23 zemí. Za Českou republiku zástupci Vlasteneckého sdružení antifašistů ČR, Českého mírového fóra a Nové republiky. Kontakt: cmf@centrum.cz

9 komentářů :

 1. Pan Schnur jako vždy naprosto správně. Psát pravdu je odvážné a je vždy jednoduchá. je to tak. Lidé, čtěte Železnou patu od Jacka Londona, čtěte Automobilového krále od Uptona Sinclaira, nacházejte v antikvariátech dobré knihy. Veřejné knihovny jsou plné neskutečného braku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Napsal to dobře,ale dopustil se jedné nepřesnosti v detailu,ale velmi důležitém.

   Ke konci,kde se věnuje "vládě židovských oligarchů" se zmínil i o "antisemitském Pravém Sektoru"....měl tu informaci trochu rozvés a to tím směrem,že "pravý Sektor je zosnován z ukrajinských banderových pohrobků a veden chasidským židem Dmytro Jarošem",takže jeho antisemitství je jen naoko,jinak by tolik nacistických tupců k válce proti vlastnímu (nikoli Jarošově) národu nedal nikdy dohromady,protože na Ukrajině poměrně židů málo a těm se vůbec nechce chcípat za "Velkou Ukrajinu",ani dokonce za své zájmy,ale zato je tam dost blbců mezi původními Slovany,kteří to udělají za ně....

   Vymazat
 2. Vlastenka  REDAKCE,


  proboha, udělejte konečně něco s tím ověřováním. Nemám nervy na to, psát sem příspěvky.
  Proč nepoužíváte k ověřování třeba čísla? Na těch miniaturních obrázcích člověk nerozezná bobra od tříkolky a ještě ke všemu vám to nefunguje!
  Označení z obrázků mi několikrát za sebou úplně zmizelo, takže jsem musela úkon do zblbnutí opakovat, načež jsem to vzdala.

  Je to šílený opruz!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Houbelec, je to zábavný! Pexeso, no.

   Vymazat
 3. Přesný a pravdivý popis zla,které páchala a páchá ve stále větší míře EU jak v Evropě, tak pod vedením USA i po celém světě. V čele EU stojí v současné době zločinci,kteří neváhají obětovat své země i své národy. Jediná šance pro naši planetu je rozpad EU , následně pak rozpad zločinecké organizace NATO.No a to by pak už USA hospodářsky položilo a i jejich občané by snad pochopili, že musí s jejich vládnoucí klikou něco udělat .

  OdpovědětVymazat
 4. Pane Shnur,
  milliony lidi, kteri stali v americkych statech ve frontach proto, aby podporili Donalda Trumpa jsou dukazem toho, ze prijde ke zmenam !

  Prumerny American, vsak zna malo z toho co Evropu tizi.

  Myslim si, ze Trumpova nova administrace bude dezorientovana a o jeji nasmerovani se povede boj.

  Zde je moznost pro Vas a pro kazdeho Cecha, ovlivnit pristi deni tim, ze budete Trumpovi lidi pravidelne o vsem, co se deje INFORMOVAT.

  Monopol na informace jsou zatim stale v rukou nepratel civilizace - uzke skupiny specialnich zajmu.

  V 80-tych letech jsem psaval presidentu Reaganovi o Jizni Africe. Vim, ze moje informace mely vliv a dostal jsem podekovani.

  Vase informace budou oceneny take ! Statnici jsou casto IZOLOVANI a pro jejich uspesnost je kontak s lidem bez "middlemenu" dulezita.
  Zacnete psat od unora 2017 !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Politikovi, který chce sloužit lidu, se opravdu může stát, že ho jeho okolí izoluje od potřeb lidu. Jeho orientaci však stejně určuje "pán peněz", což je jakási skupina. Bez ní se ani velmi samostatný politik ani neuprdne.

   Obávám se pane honolulu, že "pán peněz" velmi dobře ví, co má Trumpova administrativa dělat. A nebude to ve prospěch našich zájmů, i kdyby nám pak za to nějaký tiskový tajemník poděkoval.
   Nicméně, lidé by měli politikům psát. Jeden nic neznamená, ale tři miliony dopisů už se přehlédnout nedají, ačkoliv víme, že výsledky referenda se dají velkoryse ignorovat. Protože politici tu jsou sice možná z vůle lidu, ale nejsou tu kvůli lidu.a pro lid.
   Demokracie je takový způsob plutokracie, který minimalizuje nebezpečí vzpoury. Takže paradoxně působí proti zájmu lidu.
   PB

   Vymazat
 5. Odchod z EU či NATO nebo jejich zánik ještě situaci neřeší. Parta, která ovládá ČR v rámci EU, může ČR ovládat i jako nečlenský stát EU, resp. NATO. Dobrou nebo špatnou politiku lze dělat jak v rámci EU, resp. NATO, tak mimo EU, resp. NATO.
  EU v současné podobě je nástrojem velkokapitálu, nikoli občanů EU, proto se musí zásadně změnit, nebo skončit. Principy mírového soužití, ekonomické spolupráce, společné ochrany životního prostředí a kulturní výměny, prohlubování demokracie a občanské společnosti, spravedlnosti a solidarity, a to vše zásadně na dobrovolné bázi a za oboustranné výhodnosti - ty lze realizovat ať v rámci přestavěné unie či na jiné platformě (třeba souboru dvoustranných dohod suverenních států). Podobné platí pro evropskou bezpečnostní strukturu - zda se NATO zásadně překope (východiskem musí být čl. 1.), nebo bude nahrazeno novou, skutečně mírovou platformou doplněnou o omezování zbrojního průmyslu a obchodu.
  Platformy pro mírové soužití a všestrannou spolupráci ku prospěchu občanů jsou nezbytné. Důležité je, aby vznikly a podržely si demokratický charakter, sloužily občanům, nikoli firmám, aby nemohly být manipulovány politiky, úředníky, podnikateli, médii, lobisty.
  Případný odchod z EU či NATO třeba připravit, aby ČR a její občané se nestali obětí velkých korporací či jiných mocenských skupin, aby nebyli vydíratelní. ČR a její občané musejí být připraveni nejen politicky, ale především ekonomicky, dále sociálně, informačně, vzděláním, výchovou, morálně. To je záležitost na roky - jen zajistit nevydíratelnost nedostatkem (nedistribucí) potravin, energiemi, vodou a dalšími základními potřebami není jednoduché. Určitě nemůžete skladovat strategické zásoby mimo republiku. Ten, kdo na to přišel a kdo to strpěl, tak s ním sotva lze budovat suverenní, svobodnou republiku. Určitě musíte disponovat komerční bankou, která slouží tuzemským subjektům a je pod kontrolou veřejné správy/občanů/svých pracovníků. Jedním z klíčů jsou firmy, které nepřenesou výrobu jinam, které odvádějí daně zde, které nevysávají zdejší občany a životní prostředí, nýbrž naopak. Je toho balík, který musíte nejprve promyslet a pak o něm přesvědčit občany/voliče, společně jej začít realizovat a pak přikročit k akci EU, resp. NATO buď přestavět, nebo opustit. Odkopnout EU a NATO bez krytých zad by byl avanturismus, který by protivníkům nahrál na smeč a následující prohra by měla devastující dopad a znechutila a umrtvila by občany na řadu desetiletí.
  KR

  OdpovědětVymazat