Reklama

.

.

středa 25. května 2016

Přátelství Berlín - Moskva

25. 5. 2016, zdroj web pratelstvi detext 7bodu rutext 7bodu de


Němci, kteří vytvářejí web "Přátelství", napsali dopis Rusům k oslavám 9. května 2016.


7 bodů našeho mírového poselství:
1. Chtěli bychom se omluvit jménem německého národa za 26 milionů mrtvých, za tu nehojící se ránu, kterou naše země způsobila ruskému lidu během druhé světové války, pod diktaturou nacistů. Kvůli bezprecedentní, v historii Německa, agresi, byla polovina zahynulých, z celkového počtu obětí všech zemí, z Ruska.

2. Chtěli bychom se omluvit jménem německého národa za ty odporné lži politiků a masmédií, kteří opakovaně, úmyslně a zrádně ukazují ruský lid a jeho oficiální zástupce v negativním světle, aby nás rozdělili.

3. Chtěli bychom se omluvit jménem německého národa za zbabělou a nesmyslnou zahraniční politiku naší vlády, která má za cíl vyloučit Rusko ze světové politiky a sleduje agresivní strategii rozšiřování NATO na východ, porušujíc všechny sliby dané v časech politického procesu, který předcházel sjednocení Německa.

4. Děkujeme lidem Ruska jménem německého národa za nalezení mírové a prakticky bezpodmínečné možnosti sjednocení naší země před téměř 25 lety, po desetiletích bolestivého rozdělení.

5. Děkujeme ruskému lidu a jeho zástupcům jménem německého národa za to, že navzdory nespravedlivému zacházení s nimi v politice a v masmédiích, urážkám a provokacím v posledních letech, se jim podařilo zachovat trpělivost a obezřetnost a nedopustili eskalaci rozpoutávaných konfliktů.

6. Děkujeme ruskému lidu a jeho zástupcům jménem německého národa a všech náboženských menšin, kterých se to dotklo, za zásadní příspěvek k řešení syrského konfliktu, který byl prokazatelně doveden k eskalaci Západem a jeho spojenci Tureckem a Saúdskou Arábií. Přejeme si, aby v našem multipolárním světě hrálo Rusko  ještě důležitější roli při prevenci a řešení obdobných konfliktů.

7. Mír mezi Německem a Ruskem a přátelství mezi našimi národy pro nás nemá alternativu.

překlad z ruštiny pro Novou republiku: Ďouba9 komentářů :

 1. již brzy budeme stát před volbou. mír, nebo smrt v nukleární zimě. ...ale nato rozhodne za nás.

  OdpovědětVymazat
 2. stav věci je vážný.Obklíčení Ruska je u konce.Vládci země chtějí válku.Jedině Trump může zasáhnout, ale hned po zvolení bude zabit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bože - to jsou ale sračky! Nečumte tolik na ty blbé filmy. Proč by měl být Trump zabit? Zvolí si ho do čela státu desítky milionů lidí a doufají, že konečně zastaví to světové šílenství a bude více obdělávat domácí půdu.Kdyby byl zabit, vypukne v Americe revoluce, a po ní krvavá občanská válka, neboť i tamní lid je nasrán. Věří už jen v Trumpa. A něco takového by Amerika nemohla potřebovat, to by miliardářské lobby neprospělo. Zabíjení Trumpa by si hodně moc rozmysleli. Leda snad nějaká nešťastná náhoda? Taky už je dost starej - tak třeba infarkt? Ale snad rychle stihne rekonstrukci státu a nápravu pověsti USA v celosvětovým měřítku.

   Vymazat
  2. No na druhou stranu,je známo,ze nepohodlní lidé v USA,ac se těšili dobrému zdraví,meli buď,jak pisete infarkt,nebo nehodu není to vůbec nic neobvyklého,tak bych na to moc nesazela.

   Vymazat
 3. Tak těmto Němcům, kteří vytvořili web "Přátelství", skládám poklonu. I za jejich slova.
  Vzdor masivní štvavé a nenávistné kampani německých i EU médií a vzdor úsilí zkorumpované vlády A. Merkelové (vč. jejích represních složek) si zachovávají zdravý úsudek.
  Stejně jako my totiž dobře prohlédli militantní cíle té protiruské goebbelsovské. Lžipropagandy, která z Ruska, jež má být napadeno agresí, fabrikuje agresora!
  Kéž to hnutí odporu proti všem vládním euro-fašistům a euro-šovinistům roste.
  A brání myšlenku mírové spolupráce evropských národů. Myšlenku vzájemné úcty a spolupráce rovných s rovnými.
  A třeba i v rámci vizonářského projektu eurasijsného společenství, kterému by Globální minotaurus tak rád zabránil.

  OdpovědětVymazat
 4. Díky těmto slušným Němcům !

  OdpovědětVymazat
 5. K tomuto dopisu není co dodat.

  OdpovědětVymazat
 6. K tomuto dopisu není co dodat.

  OdpovědětVymazat
 7. Bohužel,ti mocní tohoto světa se nebudou chtít vzdát bohatství Ruska (slovy Olbraitové měli by se rozdělit se světem-kapitálem).A nedají si pokoj dokud se jim to snad podaří. Pak ty dolárky, jako již od nás , poputují do bank toho jednoho procenta šmejdů.

  OdpovědětVymazat