Reklama

.

.

sobota 21. května 2016

Předseda parlamentu DLR: obnovení provozu internetové stránky "Mírotvůrce" je zločin


21. 5. 2016    zdroj
Zveřejnění osobních údajů novinářů a obnovení provozu "Mírotvůrce" je zločin a bylo to provedeno pod tlakem radikálních živlů, řekl novinářům předseda parlamentu DLR a zmocněný zástupce republiky v Minsku Denis Pušilin.


Dříve ukrajinská internetová stránka "Mírotvůrce" zveřejnila aktualizovaný seznam novinářů, akreditovaných v Doněcké lidové republice. Na stránce je uvedeno, že nový seznam z února r. 2016 obsahuje 5412 záznamů, mezi nimiž jsou údaje o 2082 ruských novinářích a 1816 zástupcích médií z jiných zemí.

Podle Pušilina byl provoz stránky obnoven pod tlakem radikálů, které podporuje ústřední vláda v Kyjevě.

"Je to již zločin samotné (ukrajinské) vlády, která není schopna kontrolovat ty, s nimiž uzavřela spojenectví, když přicházela k moci v důsledku státního převratu," řekl Pušilin.

Zástupce OBSE pro svobodu médií Dunja Mijatovič dříve uvedla, že zveřejnění údajů pracovníků médií je "znepokojivým krokem, který může ještě více ohrozit bezpečnost novinářů.

"Činy majitelů "Mírotvůrce" zkritizovala i oficiální mluvčí ministerstva zahraničí RF Maria Zacharova. Nazvala zveřejnění "přímým podněcováním k surovému násilí proti novinářům."

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Valdimíra Grulichová

6 komentářů :

 1. Je tam i Karas a Dorazín.

  OdpovědětVymazat
 2. to je docela ironie, ale mohlo by to na ně mít určitý vliv v tom, že napříště si uvědomí, jak je fašismus nebezpečný

  OdpovědětVymazat
 3. Teď je to seznam novinářů. Jaké další seznamy budou následovat? Jinak na tom bohužel nejsme s našimi seznamy ,,proruských" webů o nic lépe. Demokracie je stejně slepá jako spravedlnost. Nová republika snažící se psát objektivně je proruská a tendenční, Britské listy jsou objektivní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi

  1. Musím se ohradit. Nová republika není pro-ruská. Uveřejňujeme (přebíráme) některé články, které jsou ruské provenience, ale nemají šanci, aby je český čtenář potkal na mainstreamu nebo na ČT. Je to snad každému z našich čtenářů jasné, jen 'lumpenkavárna' to ne a ne pochopit.

   Vymazat
  2. BL určitě nejsou objektivní , je tam cítit pach amerického zadku !!

   Vymazat
 4. Omlouvám se. Měl jsem to dát do úvozovek. Ve filozofii se tomu říká ,,kategorie trhu." Myslíme totéž jen to každý říkáme (podáváme) jinak ;-)

  OdpovědětVymazat